Kostka

Share your love:

Moje skromne instrumentarium

Autor opisuje swoje domowe instrumentarium, w skład którego wchodzą przede wszystkim gitara Squier i OLP, fretless oraz elektroakustyk używany głównie w domu. Zaznacza też obecność kostek (zwłaszcza Jim Dunlop o grubości 1mm) oraz brak nagłośnienia.

Electro Harmonix Steel Leather Bass Expander

Steel Leather to efekt typu expander od Electro Harmonix, mało znany, ale niezwykle użyteczny w zestawie każdego basisty. Zwiększa on czytelność ataku basu, dodając charakterystyczny, metaliczny smaczek.

Bobby Vega

Mistrzuniu grania funk’u kostką. Człowiek historia z jego poobdzieranymi do…

Palcowanie

Autor rozważa techniki palcowania na basie, poszukując odpowiedzi na pytanie, który palec używać w konkretnych sytuacjach gry. Dotychczasowa gra opierała się na użyciu kostki, a zmiana techniki przysparza wątpliwości.

Pierwsza kostka. Dylemat.

Zastanawiam się nad wyborem nowej kostki do basu, który wprowadzi świeży dźwięk do mojej gry. Ashdown Envelope Plus oraz James LoMenzo są na czele mojej listy, ale potrzebuję też Chorusa na nadchodzące koncerty.

Cześć wszystkim

Autor dzieli się swoją pasją do muzyki i fotografii, wspominając o swoim pierwszym zakupie sprzętu basowego. Wyraża podziw dla basistów takich zespołów jak Coma, Audioslave, czy Faith No More, jednocześnie wyznając swoją słabość do używania kostki.

Patryk

Opowieść o podróży muzycznej Patryka, która zaczęła się od gry na Ibanezie, a teraz kontynuowana jest na Fenderze. Dowiedz się, jakie sprzęty towarzyszą mu w codziennych próbach i koncertach od 2008 roku.

Behringer vs Exar

W artykule analizujemy różnice między efektami Behringera i Exara, zastanawiając się, czy cena rzeczywiście odzwierciedla jakość. Autor szuka opinii na temat obu marek, z naciskiem na chorusy, drive'y i kompresory.

Brzęczące struny.

Brzeczace Struny
Jako początkujący basista zakupiłem używany sprzęt - Mensfeld Special Bass. Mimo dobrego stanu gitary, mam problemy z brzęczeniem struny E podczas gry kostką.

Jaka kostka do Hot Handa?

Jaka Kostka Do Hot Handa
Odkryłem sposób na używanie Hot Handa z różnymi efektami, nie tylko od Source Audio. Dzięki odpowiednim przewodom i zworkom, możliwe jest sterowanie efektami basowymi, takimi jak SYB-5, Line6 M5, czy Multiwave Bass Distortion ruchami ręki.

Czy kostka wchodzi do gry? Aerials- SOAD

Autor dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi próby dodania więcej mocy do partii basowych w utworze Aerials od System of a Down, zastanawiając się nad używaniem kostki. W poszukiwaniu rad dotyczących techniki, autor przedstawia swoje doświadczenia oraz linkuje pomocne tutoriale.

Tania paczka do szybkiego grania

Tania Paczka Do Szybkiego Grania
Autor prosi o pomoc w wyborze paczki do gry na gitarze basowej w metalowych brzmieniach, z preferencjami dla dzwoniącego brzmienia i stroju C. Rozważa obecnie dwa modele, ale jest otwarty na inne propozycje.

Jakie kostki – fuzz, flanger, kompresor.

Autor poszukuje efektów basowych: fuzz/drive, flanger, kompresor. Zastanawia się nad modelami takimi jak: Wooly Mammoth, RAT, BF-2, BF-3, BF-2B oraz Joyo JF-10 i EBS multicomp, szukając porady na temat wyboru najlepszego kompresora i flangera do swego basu.

Charvette PJ ’81 + kostka + Slither

Po 12 latach przerwy wróciłem do grania na basie, tym razem na basie Charvette z przystawką P i nieco podbarwionym dźwiękiem przesterem własnej produkcji. Wideo z mojej gry umieściłem na YouTube, prosząc jednocześnie o wyrozumiałość ze względu na moje ponowne uczenie się.

Bogdan Kowalewski- Maanam

Autor rozpoczyna swoją przygodę z basem, inspirując się twórczością Bogdana Kowalewskiego z Maanamu. Zastanawia się nad techniką gry na basie stosowaną przez muzyka - czy używał on palców, czy może kostki.

Zmiana techniki grania kostką[problem]

Autor podzielił się swoimi obserwacjami na temat zmiany techniki grania kostką z trzech na dwa palce, zauważając lepszą kontrolę i szybkość, ale również szybsze męczenie się kciuka.

Boss Syb 3 – próbki + mikrorecenzja

Recenzja efektora Boss SYB-3, skupiająca się na próbkach dźwiękowych i użytkowaniu. Choć nagrania nie mają hi-fi jakości, dają one szerszy obraz możliwości urządzenia, mimo kilku jego minusów, takich jak słaby tracking czy brak możliwości zapisywania ustawień.

DigiTech kostki basowe – niezrozumiałe rozwiązanie techniczne

Jestem użytkownikiem efektu DigiTech "Bass Synth Wah" i zauważyłem ciekawe zjawisko dotyczące sposobu jego podłączania. Podczas gdy pozostałe efekty z serii działają zarówno na wzmacniacz, jak i mikser, "Bass Synth Wah" działa różnie w zależności od sposobu podłączenia.

Double Thumb – gdzie wepchac ten kciuk? :D

Double Thumb, technika gry na basie popularna dzięki Victorowi Wootenowi, polega na używaniu kciuka w sposób przypominający działanie piórka, przy jednoczesnym zachowaniu brzmienia zbliżonego do slapu. Problem polega na znalezieniu odpowiedniego miejsca na podstrunnicy, gdzie kciuk mógłby się zmieścić i jednocześnie umożliwił uzyskanie oczekiwanego efektu.

Kostki do worka

Kostki Do Worka
Zastanawiałem się, jak poprawić jakość brzmienia mojego basu, nie wydając majątku. Postanowiłem inwestować w efekty w kostkach od Boss, które zapewniają znakomite brzmienie w przystępnej cenie.

jak grac kostka?

Pytanie może wydac się glupie, ale czy moglibyscie powiedziec jak…

MM Stingray 5

MM Stingray wpięty prosto w karte dźwiękową „No name”. Grane…

Kamil

Mój sprzęt? Aktualnie: Gitara – Cort Action Bass WS Combo…

Tank!

Wogle stare jakieś. Jedna z pierwszych prób z zespołem 😛…

Bydluck

Lider znanego i powszechnie lubianego zespoługotycko-psychodeliczno-rock’n’rollowego NOSTROMO, obecnie w staniezasłużonego…

Kramer XL 7

Próbki mojego Kramera nagrane prosto w wejście liniowe w karcie…

Granie kostką

Granie Kostka

Temat może jest trochę głupi ale trudno… szukałem na forum…

Kostka ?

Kostka

Co wy myślicie o grze kostką , czy piórkiem.. jak…

Multiefekt ~1000zł

Multiefekt 1000zl

Witam! Rozmyślając ostatnio nad tym, jak zorganizować fundusze na kolejne…

MM Stingray 5

Do 18 sekundy grane kostką, potem do 1:10 palcami i…

Kostka, efekt

Kostka Efekt

Witam basowiczów! Ja z takim pytaniem do Was. Pod względem…

Jakub Baranowski

Poszukiwacz nowych dźwięków…Gram od 2005-08-01 Mój sprzęt? Mój aktualny sprzęt:…

Dawid

Poszukujemy perkusisty do zespołu metalowego!!!! okręg Katowice Mój sprzęt? Yamaha…

Sonic Maximizer

najchętniej wersję rackową, chociaż kostką też nie pogardzę 😉

kosti do basu

Elo! Czy do basu są jakieś specjalne kostki? I czy…

Kostka

Kostka 2

Witam! Mógłbym prosić o porady przydatne przy ćwiczeniu kostką,przykładowe ustawienia…

zasilanie efektów

witam! mam zapytanie, jeżeli dana kostka/efekt potrzebuje zasilania 9V 100mA,…

EBS MultiDrive

Czołem Basoofkowi Forumowicze 🙂 Interesują mnie wszelakie opinie na temat…

Radość! :D

Taaak, pierwszy wpis. 😛 Mam zakwasy, boli mnie kostka i…

Siema

Hej, jestem Kamil. Gram sobie na czterostrunowym basie marki Coxx.…

kostki Dunlopa

niebardzo wiedzialem gdzie to napisac, to pisze tutaj;) Moj nauczyciel…

DigiTech Synth Wah

Digitech Synth Wah

Mam w planach kupienie efektu (kostki) www.[sklep zamknięty2013]/index.php?goto=shop&man_id=158&cat_id=4&prod_id=2807 co możecie…

efekt distortion

Efekt Distortion

Mam Pytanie a propo jednego efektu kostki. Chviałbym wiedziec czy…

kostka fretless

Kostka Fretless

siemka, takie pytanie czy widział ktoś lub grał na czymś…

Behringer

Behringer

witam chciałbym żebyście mi napisali wady zalety , opinie ,…

Sie Chce O Taka Glupia Rzecz Spytac
Kostka

Witajcie na Basoofka_NET, miejscu, gdzie pasja do niskich tonów spotyka się z wiedzą i doświadczeniem. Dziś chciałbym Was zaprosić do podróży po fascynującym świecie kostki, niezbędnego narzędzia każdego basisty, niezależnie od stopnia zaawansowania.’Kostka’ to nie tylko mały, często plastikowy przedmiot, którego używają gitarzyści, ale także żargonowe określenie dla plectrum. Jest ona narzędziem, które otwiera przed basistami szerokie spectrum możliwości – od wprowadzenia subtelnych niuansów w dźwięk po nasilenie ataku i dynamiki gry. W Basoofka_NET zebraliśmy dla Was szereg artykułów, które pokazują, jak różnorodne może być jej zastosowanie. Od recenzji kostek różnych marek i materiałów po techniki gry, porady dotyczące wyboru idealnej kostki dla Twojego stylu muzycznego oraz wiele innych.Przyjrzymy się sprzętowi różnych basistów, od legendarnych modeli gitar, przez zestawy efektów, aż po wybór odpowiednich kostek, które mają wpływ na finalne brzmienie instrumentu. Poznacie tu także opinie i doświadczenia innych muzyków, którzy dzielą się swoimi przemyśleniami i pomysłami na wykorzystanie kostek w praktyce.Zapraszam Was serdecznie do eksploracji tych treści i odkrywania nowych możliwości, jakie oferuje kostka, aby wasza gra na basie nabrała jeszcze głębszego wymiaru. Poznaj zaawansowane techniki i świat brzmień, które udostępnia kostka basowa. Od pierwszych kroków, po profesjonalne efekty i recenzje sprzętu – wszystko w jednym miejscu.