Karta dzwiękowa

Share your love:

bas wpięty liniowo w kompa … problemy

Od niedawna jestem posiadaczem basu OLP MM3 i napotkałem problem z przesterowaniem dźwięku podczas podłączania go liniowo do komputera. Sytuacja ta występuje nawet przy delikatnym ustawieniu potencjometrów głośności.

Głośniki komputerowe dla basisty

Analiza potrzeb basisty szukającego idealnego zestawu głośników komputerowych 2.1, które sprostają wyzwaniu reprodukcji niskich tonów bez utraty jakości.

Sound Blaster X-Fi Elite Pro, a home recording

Planowanie nagrania domowych projektów muzycznych może być wyzwaniem bez konieczności inwestowania w profesjonalne studio. Sound Blaster X-Fi Elite Pro to karta muzyczna z ogromnymi możliwościami, jednak jej funkcjonalność w nagrywaniu może być ograniczona.

Soundblaster X-Fi konfiguracja pod Guitar rig 2 ?

Autor opisuje proces konfiguracji karty dźwiękowej Soundblaster X-Fi do pracy z oprogramowaniem Guitar Rig 2 w celu nagrywania basu. Spotyka się z problemem dotyczącym rejestrowania dźwięku z efektami bez niechcianych śladów audio.

Bas-]Karta-]Głośniki[brak dźwięku]

Autor opisuje problem związany z brakiem możliwości nasłuchu na żywo podczas gry na basie, korzystając z karty dźwiękowej Maya U5 i głośników Edifier R2600. Poszukuje rozwiązania, które pozwoli uniknąć dodatkowych wydatków na zakup wzmacniacza.

interface audio – pomoc w wyborze

Poruszam temat wyboru niskobudżetowego interfejsu audio odpowiedniego do domowych nagrań. Rozważam różne opcje, w tym urządzenia takie jak Line 6 POD Studio GX i E-MU 0202 USB, a także interesuje mnie opinia na temat wykorzystania Zoom B2.1u jako alternatywnego rozwiązania.

Interfejs audio do 400 zł

Autor poszukuje interfejsu audio na USB, który ma służyć do nagrywania basu, w budżecie do 400 zł. Rozważa używane modele, a jego uwagę przykuła Esi Maya 44 oraz Zoom B2.

Jaka karta muzyczna i graficzna?

Autor poszukuje karty muzycznej do 250 zł, która zapewni wysoką jakość dźwięku, oraz cichej karty graficznej z pasywnym chłodzeniem, odpowiedniej dla amatorskiej obróbki filmów, ale również pozwalającej na komfortowe granie w nowsze gry. Ceni sobie niską emisję hałasu z komputera.

Ekranowanie laminatem. + guitar rig, szumy, karta dźw.

Autor rozważa wykorzystanie laminatu miedziowanego do ekranowania elektroniki w gitarze, co mogłoby potencjalnie zredukować szumy. Ponadto, dzieli się doświadczeniami z użyciem Guitar Rig'a i rozważa zakup nowej karty dźwiękowej w celu polepszenia jakości dźwięku.

klawiatura midi plus wtyczki VST

Basista staje przed wyzwaniem integracji starej klawiatury MIDI z nową kartą dźwiękową oraz doborem odpowiednich wtyczek VST do nagrywania basu. Opowiadam o swoich doświadczeniach i szukam porad jak wykorzystać sprzęt do nagrywania muzyki basowej.

Początki nagrywania

Poczatki Nagrywania
Autor podzielił się swoją przygodą z nagrywaniem muzyki, od grania na basie i gitarze, po użycie konkretnych programów do nagrywania i miksowania ścieżek. Wysuwa pytanie o zakup karty dźwiękowej do laptopa w celu eliminacji szumów.

Multiefekt

Świetnie nadaje się do nagrywania basu na kompie. Wykrywany jest…

OLP MM3 – próbki

Nagrane jak większość próbek na „zwykłą” kartę dźwiękową (Creative SBAudigy).…

Domowe Nagrywanie

Domowe Nagrywanie

Witajcie chciałem się zapytac czy kupił bym jakaś karte muzyczna…

Paweł/Dante

Lubię piwo, dobrą muzykę oraz pomagać początkującym (np za piwo).Gram…

M Audio Black Box Pod
Karta dzwiękowa

Dział ’Karta dźwiękowa’ na Basoofka_NET to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat wszystkiego, co wiąże się z kartami dźwiękowymi, niezbędnymi do profesjonalnego nagrywania basu na komputerze. Znajdziesz tu obszerne recenzje kart dźwiękowych o różnorakim przeznaczeniu, od zewnętrznych interfejsów muzycznych po multiefekty, które świetnie nadają się do nakładania różnorodnych efektów na twoje basowe partie.Przykład? Multiefekt, który świetnie nadaje się do nagrywania basu na kompie, wykrywany jest jako zewnętrzna karta muzyczna. A odpinając go przez USB i odpalając Cubase, możemy już nagrywać. Sprzęt taki jak ZOOM i wiele innych jest omawiane w naszych artykułach, pełnych praktycznych porad i rekomendacji.Wśród omawianych tematów znajdziesz też historie oraz recenzje sprzętu znanych basistów, jak Paweł/Dante, którzy nie tylko udostępniają swoje doświadczenia, ale i podpowiadają, jak wykorzystać kartę dźwiękową do podniesienia jakości swojego nagrania. Niezależnie od tego, czy poszukujesz karty dźwiękowej do domowego studia, czy profesjonalnego zastosowania, 'Karta dźwiękowa’ w Basoofka_NET pomoże Ci znaleźć potrzebne informacje. Dział 'Karta dźwiękowa’ w Basoofka_NET zgromadził szeroką gamę informacji na temat różnorodnych kart dźwiękowych, które sprawdzają się podczas nagrywania basu za pomocą komputera. Artykuły zawierają recenzje, praktyczne porady oraz rekomendacje sprzętowe.