Hej! To moje wiosła w chwili obecnej. Prawdopodobnie Fender poleci…
Już kiedyś tu był ale zaginął podczas padu basoofki. Mahoniowy…
wcześniej był [url=]rick” >KLIK , teraz jazz. Moim zdaniem zarówno…
Przedstawiam wam oto niedawno zakupionego przeze mnie basa: Squier Deluxe…
Padł ofiarą aparatu siostry 🙂 Fender 98′ American Standard Jazz…
Oto mój Squier, mimo że chińczyk, to jakość wykonania jest…
Wiem, że na forum jest dużo negatywnych opinii o Richwoodach,…
Nie wiem co mam pisać dlatego napiszę tylko, że jestem…
dlaczego Kalia ? ponieważ znajoma na widok białości tego jazza,…
Zestawik już skompletowany od dłuższego czasu a jeszcze się nie…
Bass zakupiłem w wakacje od forumowicza pea, miał to co…
Hej Jak już obiecałem daje fotki basu 🙂 Jest to…
To ja też się pochwalę:] Mój 2 tyg. nabytek, śliczny…
Squier jazz bass vintage modified z „blaszką”, Squier precision bass…
Mój nowy nabytek 🙂 dlaczego ten model? spełnienie trzech marzeńjednocześnie…
Box Taurus B-215, Ibanez ICB 08 Iceman, Boss ODB-3 no…
No nie powiem, fajny basik;) Progi ponad tydzień temu wymienione…
Jakiś czas temu wrzuciłem już jedno zdjęcie, ale niedawno cyknąłem…
Fender Jazz Bass MIM, na którym gram obecnie, miłość mojego…
Na próby, koncerty i ćwiczenia. Mój sprzęt: Fender 98′ American…
Prezentuję swój nowy nabytek: gitara stylizowana na Fender Jazz Bass…
więcej i lepiej 😉 na www.dominislawa.deviantart.com/gallery/
Siemka Oto basior, który złożyłem jakiś czas temu. Korpus to…
Chciałem się pochwalić moim nowym basikiem. Posiada parę obić, ale…
Jeff Ament z Pearl Jam. Na zdjęciu z basem Modulus…
Odkręciłem blachy..i chyba tak już zostawię…mimo, że stracił trochę nawyglądzie…
Oto mój sprzęt- Squier z pewnymi modyfikacjami i elektryk Washburn.…
Squier vintage modified jazz bass, Ampeg SVT 410 HLF zakupiona…
Bo każdy mężczyzna powinien posiać dom, wybudować drzewo i wybudowaćsyna,…
Bas: Fender Modern Player Jazz Bass Satin (dwa rozłączane humbuckery),…
www.voila.pl/334/dos89/index.php?get=1&f=1 www.voila.pl/345/02t7x/index.php?get=1&f=1.jpg Fender Jazz Bass CIJ 1962′ RI I cóż…
Chciałbym się pochwalić moimi gratami;) Więc gitarą na której najczęściej…
hmmrrr… ja, mój basik i piec… i nic więcej nie…
Jak na razie jestem happy z tego co mam. Może…
Trzeba by go jeszcze pod jakąś mocną lampę wrzucić żeby…
jak zobaczyłem to wiosło to zmieniłem zdanie że Fender Jazz…
Basista amerykańskiej grupy post rockowej Caspian. Obecnie gra na FenderzeJazz…
Naszło mnie i kupiłem sobie takie coś 😉 na 30…
Stary, ale jary Jazz Bass Columbus 84' z nowymi pickupami Merlin i mosiężnym siodełkiem zachwyca nie tylko wyglądem, ale i brzmieniem. Porównując z MM Stingray 5, oferuje unikatowe doznania.
Niedawno zamieniłem swój meksykański pięciostrunowy Jazz Bass na japońskiego Santanę z lat 70. Bas ten wyróżnia się nietypowym układem trzech przetworników, w tym dwóch minihumbuckerów oraz jednego typowego singla jazzowego.
Bednarek Jazz Bass 2, teraz znany jako 'Natalia', przeszedł kompletną metamorfozę obejmującą nowe humbuckery Merlin, mostek Presto, klucze Schaller, a także wiele innych zmian. Cała ta odnowa, wraz z zachowaniem oryginalnego wyglądu, stworzyła instrument o wyjątkowym brzmieniu i komforcie gry.
Podczas swojego pierwszego zakupu sprzętu muzycznego w Japonii, udało mi się zdobyć trzy wyjątkowe gitary basowe: Tokai Jazz bass, Tokai Hard Puncher oraz Fender JB62 (CIJ) z lat 80. i 90. Po przeglądzie lutniczym i wymianie kilku potencjometrów, niektóre z nich zdecydowałem się zatrzymać, a jedną - sprzedać.
Autor opisuje swoje domowe instrumentarium, w skład którego wchodzą przede wszystkim gitara Squier i OLP, fretless oraz elektroakustyk używany głównie w domu. Zaznacza też obecność kostek (zwłaszcza Jim Dunlop o grubości 1mm) oraz brak nagłośnienia.
Z przyjemnością dzielę się moją kolekcją muzyczną, która składa się z różnorodnych basów i wzmacniaczy. Szczególnie wyróżnia się tu zestaw od Ampega oraz niezwykłe modyfikacje moich instrumentów.
Opisuję doświadczenie nagrywania basu Squier Vintage Modified Jazz Bass za pomocą miksera Alto AMX 180. Testuję różne ustawienia i techniki gry, aby zbadać zakres brzmień oferowanych przez ten instrument.
Lakland Skyline Darryl Jones 4 Bass, inspirowany ikonicznym Fender Jazz Bass, jest przeznaczony dla basisty Darryla Jonesa, współpracującego z gwiazdami takimi jak The Rolling Stones. Pomimo klasycznej inspiracji, bas oferuje zupełnie nowy poziom brzmienia dzięki pasywnym pickupom firmy Aero Instrument.
W artykule opisuję, jak spędziłem czas z moimi basami marki Ibanez, robiąc im serię zdjęć. Naszą sesję zdjęciową zaskoczył niezapowiedziany gość - mój pies Zeta, który wyjątkowo polubił Jazz Bas.
Po kilku latach użytkowania Corta Action Bass V, wersji pasywnej, podzielę się moimi spostrzeżeniami na temat tego budżetowego basu. Opis korpusu, szyjki, kluczy, elektroniki oraz mojej całokształtnej opinii.
Podzielam się moimi pierwszymi wrażeniami po zakupie i przetestowaniu amerykańskiego Fendera Jazz Bassa, modelu American Vintage 62. Bas wyróżnia się doskonałym wykonaniem i materiałami, oferuje tradycyjny, ale zarazem wszechstronny vintage'owy ton.
W swojej kolekcji posiadam wyjątkowy, zamówiony i wykonany na indywidualne zamówienie w maju fretless Maruszczyk Elwood 5a-24 oraz doskonale dopracowany Fender Jazz Bass MIJ '96 od Mateusza. Dodatkowo, mój najnowszy nabytek, Peavey T-40 z '83 roku, doskonale współgra z zestawem Genz-Benz Streamliner 600 i paczką Ampeg PF-210, tworząc perfekcyjny zestaw.
Nexus JBN to bas, który kupiłem w Warszawie pod koniec 2010 roku. Po wielu latach użytkowania mogę śmiało powiedzieć, że to najlepsza decyzja jaką podjąłem. Bas oferuje niezwykle komfortową grę i wszechstronne brzmienie.
Sprzedałem Corta C5H, aby kupić coś tańszego i wybrałem Fenix Jazz Bass od Young Chang. Gitara przybyła w fatalnym stanie, wymagała całodziennego czyszczenia, ale teraz śmiga jak nowa.
Kupiłem używaną bass gitarę marki Adelita za 150zł na Allegro. Po wymianie strun, ustawieniu akcji, zmniejszeniu łódeczki, wyrównaniu kieszeni i modyfikacji przystawek, udało mi się uzyskać całkiem przyzwoite brzmienie.
Prezentujemy unikatowy jazz bass stworzony przez pracownię rzemieślniczą G&B Art dla Joanny Calinki Lacher z zespołu Percival Schuttenbach. Instrument wyróżnia się wyjątkowymi detalami i specyfikacją, które nadają mu niepowtarzalnego charakteru.
Przeglądając moje doświadczenia z 12-letnim posiadaniem gitary Fender Jazz Bass Delux Series V wyprodukowanej w Meksyku, omówię jej cechy, zalety oraz wady. Model ten, pomimo wytwarzania w Meksyku, okazuje się być solidnym i dobrze brzmiącym instrumentem.
Prezentujemy Fender Custom Shop Limited La Cabronita Boracho Bass. Jest to bas z odwróconym korpusem Jazzmaster'a, wyposażony w przetwornik T.V. Jones oraz gryf z jedną z najładniejszych główek basowych.
Kupno Coxx Classix J-60 miało być początkiem basowej fantazji, ale projekt nabrał nieoczekiwanego kierunku, zdobywając nowe życie dzięki nowym komponentom. Instrument ten zyskał nową elektronikę, klucze, most Wilkinsona oraz świecącą okleinę, co kompletnie zmieniło jego brzmienie.
Nexus JBN 70's to bas, który pożegnałem się z Cort Action A. Stworzony przez Jacka Kobylskiego, znakomitego polskiego lutnika, stanowi replikę jazz bass'a z lat 70-tych i oferuje nie tylko fenomenalne brzmienie, ale i wygodę gry.
Artykuł przedstawia osobiste wrażenia autora na temat basu Fender Precision Jazz Bass, drugiej sygnatury Marka Hoppusa z blink-182. Podkreśla unikatowe charakterystyki instrumentu, takie jak kolor, odwrócone pickupy i specjalne logo Fendera.
Po dwóch miesiącach od porozumienia zamiany basów, otrzymałem długo oczekiwany Fender Jazz Bass Made in Japan z 1989 roku. Instrument zaskoczył mnie swoją jakością i brzmieniem, mimo konieczności przeprowadzenia niełatwego serwisu.
Mayones, polska marka znana na całym świecie, oferuje bas Mayones Jabba, który podbił targi Music Messe we Frankfurcie. Instrument ten, dzięki swoim nieograniczonym możliwościom customizacji i wyjątkowym cechom, wyróżnia się na tle konkurencji.
Podczas spontanicznej wizyty w RnR w Katowicach, chcąc przetestować Epiphone'a EB-3, moją uwagę przykuł inny, zaskakujący instrument - Schecter Stargazer. Pomimo początkowej sceptyczności, jego wyjątkowy układ pickupów, niesamowite brzmienie oraz wygoda gry szybko przekonały mnie, że to bas, którego nie da się znienawidzić.
Przedstawiam przegląd mojego sprzętu muzycznego, począwszy od pedalboardu pełnego efektów, przez klasyczne gitary, aż po basową kombinację. Każdy element mojego zestawu ma swoją historię i charakter.
Podzieliłem się swoimi przemyśleniami na temat nowo nabytego Fender Geddy Lee Jazz Bass, który kupiłem używanego. Bas sprawdza się znakomicie na moim ampegu ba-115, mimo że początkowo był bardzo brudny i nie lubię jego czarnego koloru.
Autor opisuje swoją podróż z koreańskim modelem Squiera Jazz Bass z 1993 roku, który został przez niego dokładnie zmodernizowany, aby osiągnąć lepsze brzmienie i komfort gry.
W tym artykule przedstawiam szczegółową recenzję elektrycznej gitary basowej Marathone BG-04, po roku użytkowania. Mimo że firma Marathone już nie istnieje, instrument ten, teraz dostępny pod marką Maruszczyk Instruments albo Mensinger, zapewnia wysoką jakość dźwięku i komfort grania.
Ostatnio zdecydowałem się na odświeżenie mojego Jazz Bassa, ale nie poprzestałem na tym - postanowiłem zedrzeć lakier z mojego SkyWay'a, aby odkryć to, co skrywa pod powierzchnią. Po trzech dniach męczarni z papierem ściernym, bas został umyty, wysuszony, złożony i natarłem olejkiem, pozostawiając surowe drewno, co poprawiło jego brzmienie.
W artykule opisuję proces transformacji Squiera JB VM w instrument, który niewiele ustępuje Fenderom MIM pod względem jakości dźwięku, dzięki wymianie przystawek na SD SJB-3 i mostka na Badass II. Pokazuję również, jak nieznaczne zmiany w wyglądzie mogą wpłynąć na całokształt odczucia z gry na tym basie.
Zakup Fender Jazz Bass wyprodukowanego w Japonii w roku 1993 okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Bas ma nie tylko klasyczne brzmienie JB, ale jest również w świetnym stanie technicznym i estetycznym, pomimo swojego wieku.
Postanowiłem, że mój Jazz Bass zasługuje na lepszą sesję zdjęciową niż dotychczas. Zmieniłem maskownicę na czarną od Squiera i rozważam dalsze modyfikacje.
Tenson MMJ Jazz Bass V to gitara basowa, która zwraca uwagę nie tylko ceną, ale i elastycznością brzmienia. Po roku użytkowania mogę śmiało powiedzieć, że jest to świetny wybór dla początkujących.
W recenzji taniego Jazz Basu no name sprawdzam, czy rzeczywiście jesteśmy w stanie znaleźć jakość w niskiej cenie, opierając się na moich osobistych doświadczeniach oraz dostarczanych próbkach dźwiękowych. Bas wyróżnia się nie tylko korzystną ceną, ale także zaskakująco dobrym brzmieniem i wyglądem, nawet jeśli jest porównywany do droższych modeli Squiera i średniej klasy meksykańskich basów.
Recenzja meksykańskiego Fendera Jazz Bass standard z 1998 roku. Mimo powszechnych stereotypów, instrument prezentuje niezłą jakość wykonania, dobrze zbalansowane brzmienie i jest warty swojej ceny.
Rok 2008 był przełomowy dla Fendera, który wprowadził serię American Standard, zyskując ponownie uznanie muzyków na całym świecie. Sprawdzamy, co wyróżnia model Jazz Bass z tej właśnie serii.
Squier Vintage Modified Tele Bass to model, który przyciąga uwagę swoją jakością oraz brzmieniem nawiązującym do lat 70. W recenzji znajdziemy szczegóły dotyczące jego budowy, brzmienia, oraz wrażeń z grania, zarówno w domowych warunkach, jak i podczas prób z zespołem.
Cort GB94 to bas, który zaskakuje świetnym wykonaniem, uniwersalnym brzmieniem i wygodą gry. Wyposażony w korpus z jesionu bagiennego, przetworniki Seymour Duncan i aktywną elektronikę, sprawdza się w wielu gatunkach muzycznych.
w biegu podregulowałem a potem na próbę i 3h grania……
Jakiś czas temu coś mnie opętało, nie wiem co. Chwilę…
Fotki zrobione jakimś cyfrowym fuji za 400zł także więcej się…
Zdecydowałem się na nówkę, Squier Squierowi nierówny a to udany…
www.voila.pl/167/zqm49/index.php?get=1&f=1 www.voila.pl/166/brg6j/index.php?get=1&f=1 www.voila.pl/170/yfims/index.php?get=1&f=1 www.voila.pl/179/emvod/index.php?get=1&f=1 www.voila.pl/182/e8ye4/index.php?get=1&f=1 www.voila.pl/184/kf2jc/index.php?get=1&f=1 www.voila.pl/186/pccvo/index.php?get=1&f=1
Fender Deluxe Active Jazz Bass Ashdown ABM 500RC EVO III…
Mój Squier Vintage Modified Jazz Bass nie tak dawno temu…
Mało znany. Lubie jego brzemienie Jazz Bass’a. Odsyłam do jego…
Oto moje wiosełko, taka skromna Yamaha 🙂 Jakieś pół roku…
Marcis Miller Jazz Bass V7 by SIRE KLIK cena od…
Seria Rarities od Fendera zadebiutowała na targach Winter NAMM Show 2019, prezentując ekskluzywne modele wykonane w Corona, Kalifornia. Jednym z dziewięciu instrumentów serii jest Rarities Flame Ash Top Jazz Bass.
Fender ogłosił wprowadzenie nowej linii limitowanych instrumentów Made in Japan, w tym kilku nowych basów. Linia obejmuje tradycyjne specyfikacje, a także dwa modele hybrydowe: Hybrid 50s Precision Bass i Hybrid 60s Jazz Bass.
Fender prezentuje nową serię basów American Elite. Seria oferuje najnowocześniejsze technologie i innowacje, które odmienią Twoje postrzeganie na dźwięki basu.
Nowy model basu Flea Signature Jazz Bass Active od Fendera, charakteryzujący się wysokiej jakości komponentami i nowoczesnym designem, stanowi znaczący rozwój w linii instrumentów artystycznych.
Rok 2019 obfitował w nowe modele basów - przedstawiamy dziesięć z nich, które wzbudziły największe zainteresowanie wśród czytelników. Od limitowanych edycji sygnatur po innowacyjne serie, te basy definiowały rok.
Fender wprowadził na rynek nową serię basów Deluxe Active Okoume, które charakteryzują się ciałami z afrykańskiego drewna okoume i naturalnym wykończeniem. Seria obejmuje modele Jazz Bass, Jazz Bass V oraz Precision Bass Special.
Basista zgłasza kradzież swojego Fender Jazz Bass Special z 1987 roku. Prosi o udostępnienie informacji oraz zdjęcia instrumentu, aby pomóc w jego odzyskaniu.
Autor znajduje się przed trudnym wyborem między czterema modelami wzmacniaczy Markbassa: LittleMark Tube, BigBang, LittleMark 3 i LittleMark Rocker 500. Wzmacniacze te, mimo podobnych cen, różnią się cechami, co utrudnia wybór bez możliwości przetestowania ich w sklepie.
Dokonałem wymiany przystawek na EMG JHZ Set w moim basie Ibanez GSR180 i napotkałem problem z uziemieniem. Sygnał jest, przystawki grają, ale występują szumy i dźwięk jest za cichy.
Dyskusja na temat możliwości przestrajania gitary basowej pomiędzy dwoma strojami: drop C i standard E, przy wykorzystaniu jednego instrumentu. Podjęcie tematu różnic w napięciu strun oraz skonsultowanie się z ekspertami.
Podczas nagrywania muzycznego projektu, autor na chwilę zostaje bez swojego ulubionego instrumentu i próbuje Fender Mex 5, co inspiruje go do zastanowienia się nad zakupem Sire Marcus Miller V7. Autor jest pod wrażeniem pozytywnych opinii na temat tego basu i zastanawia się, czy dorównuje on jakością jego obecnemu instrumentowi, Cimar z 1984 roku.
Autor podzielił się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami z pickupami typu Jazz Bass, ograniczającymi się tylko do humbackerów w wersji stack. Rozważa on możliwość wypróbowania wersji split-coil, zastanawiając się nad jej brzmieniem i możliwościami adaptacji do swoich potrzeb.
Omawiam wybór wzmacniacza Laney Prism p20 jako opcji dla gitary basowej Apollo JazzBass V na próby i małe koncerty. Przyglądam się bliżej jego specyfikacji, aby zrozumieć, czy sprosta oczekiwaniom basistów.
Około miesiąca temu nabyłam Fendera Jazzbassa z 2004 roku, pochodzącego z Meksyku i odnotowałam problem z brzmieniem struny E. Czy to wada gitary, wzmacniacza, czy może samej struny?
Po długiej przerwie w graniu na basie, autor rozważa zakup Jazz Bass Mex i wzmacniacza do mieszkania. Zastanawia się nad wyborem pomiędzy Jazz Bass Mex, Sire Marcusa, a Squire'a oraz pomiędzy różnymi opcjami wzmacniaczy.
W artykule przedstawiono porównanie 4 różnych modeli Precel i Jazz Bass, z różnych lat i krajów produkcji. Filmy zamieszczone w artykule pozwalają wyciągnąć ciekawe wnioski na temat instrumentów.
Zamówiony na Thomannie Squier Jazz Bass początkowo nie dawał żadnego dźwięku, zarówno podczas pierwszego podłączenia, jak i na koncercie. Sytuacja następnie zmieniła się samoczynnie bez znanego powodu.
Posiadam bas Squier VM Jazz Bass i mam problem z głośnością poszczególnych strun - najniższa struna brzmi dobrze, a pozostałe są zbyt ciche. Zastanawiam się, czy problem leży w słabych pickupach, niewłaściwym ustawieniu wysokości pickupów, czy może czymś innym.
Autor rozważa zakup nowego basu, zastanawiając się pomiędzy klasycznym brzmieniem a aktywną elektroniką. Cort GB75 z humbuckerem przy mostku i singlem przy gryfie wydaje się być atrakcyjną opcją.
Nowy użytkownik forum zwraca się z pytaniem dotyczącym modelu gitary basowej firmy Samick, która przypadła mu do gustu podczas gry. Gitara została opisana jako wygodna i miękka, z pickupami ułożonymi w stylu Precision i Jazz Bass, jednak jej dokładny model pozostaje nieznany.
Autor poszukuje overdrive'u, który podkreśli agresję w jego progresywno-rockowym brzmieniu, wzorując się na Big Muff Germanium 4. Oczekuje pojedynczego efektu, bez dodatkowych funkcji, otwarty jest również na sprzęt gitarowy.
Niedawno zakupiłem 50cio rocznicowy Fender Jazz Bass, który miał problem z przystawką przymostkową. Mimo mieszania sygnału z obu pickupów, kłopot nie znika, a dodatkowo pojawia się upierdliwy przydźwięk przy dotykaniu magnesów.
Rozważam zakup Squiera Deluxe Jazz Bass IV ze względu na jego klarowny i mocny dźwięk, idealny do gatunków takich jak metal czy rock. Niestety, brak dostępności w lokalnych sklepach i opinii online utrudnia podjęcie decyzji.
Podczas ostatniej próby z zespołem zauważyłem przesterowanie na niektórych progach gitary basowej. Po wielu testach, które obejmowały różne ustawienia i sprzęty, zacząłem zastanawiać się, czy problem leży w gitarze czy wzmaku.
W artykule opisano trudności związane z systematycznymi problemami z TONE w gitarze Jazz Bass, mimo licznych prób naprawy - wymiany potencjometrów, kondensatorów i prób różnych schematów połączeń.
Robert przedstawia swoją imponującą kolekcję sprzętu muzycznego, składającą się głównie z basów marki Mayones oraz różnorodnego wyposażenia dodatkowego. Kolekcja zawiera zarówno aktualne elementy, jak i te, które posiadał w przeszłości.
Autor opisuje swoje doświadczenia związane z naprawą i modyfikacją swojej gitary basowej, która zaczęła wydawać niepożądane dźwięki. W trakcie pracy nad basidłem odkrył nietypową konfigurację kondensatorów, co wzbudziło jego zdziwienie.
Rozważając zakup gitary basowej, natrafiłem na model Framus Jazz Bass z 1973 roku. Zastanawiam się, czy będzie ona odpowiednia dla kogoś, kto przechodzi z gitary akustycznej na basową, szczególnie pod kątem cięższego grania.
Karol dzieli się swoimi przemyśleniami dotyczącymi modernizacji używanego Fendera Jazz Bass, kupionego za 400 zł. Zastanawia się nad wymianą mostka i ewentualną zmianą elektroniki, aby poprawić jakość dźwięku.
Autor rozważa zakup gitary basowej, preferując modele japońskie. Prosi o pomoc i opinie, udostępniając linki do kilku aukcji na eBay.
Przedstawiam pierwszy bas marki Birdland, zainspirowany serią Modern od Sadowskiego, ale z klasycznym wyglądem Jazz Bassa w nowoczesnej i drapieżnej odsłonie. Instrument jest pasywny, z jednoczęściowym gryfem, korpus z jesionu, gryf i podstrunnica z klonu, wyposażony w pickupy Seymour-Duncan SSB-5.
Wymiana progów w Marcus Miller Jazz Bass wiąże się z koniecznością ściągnięcia i nałożenia bindingu oraz lakieru. Skomplikowany proces wymaga ekspertyzy lutnika i może być kosztowny.
Opisuję moje doświadczenia związane z wymianą gryfu w gitarze Squier P+J. Zmagałem się z problemem uszkodzonego gryfu, co skłoniło mnie do zakupu nowego - przedstawiam moje rozterki i jak z nich wybrnąłem.
Autor artykułu szuka originalnej instrukcji do Fender Jazz Bass 62' w wersji CIJ, aby dowiedzieć się o standardowe ustawienie wysokości strun oraz przystawek. Na stronie Fendera instrukcji brak, a dostępne wskazówki nie pokrywają się z amerykańskim modelem.
Autor opisuje swoje doświadczenia związane z próbą przywrócenia oryginalnego blasku swojego Fender Jazz Bass Marcus Miller, szczególnie skupiając się na brakujących potencjometrach z układu pasywnego. Zastanawia się, jakie były oryginalne potencjometry i szuka informacji, gdzie można zakupić odpowiednie części.
Rozważałem różnice pomiędzy nowymi i używanymi Jazz Basami Fendera, zastanawiając się, czy warto dopłacić do nowego instrumentu. Zauważam, że ceny używanych basów są wygórowane, co nasuwa pytanie o relację jakości do ceny i czy starsze modele nie były przypadkiem lepsze.
Autor przedstawia swoje zainteresowanie amerykańskimi jazz basami, zwłaszcza jednym, który wyróżnia się dzięki przełącznikowi S1. Rozważa zakup używanego modelu i pyta o cenę, porady oraz alternatywne modele.
Rozważam zakup gitary basowej lutniczej marki Kania, która imponuje świetnym wykonaniem, komfortem gry i renomowanym osprzętem w postaci przystawek Bartolini i elektroniki Aguilar. Zastanawiam się, czy cena 2000zł za używaną gitare to dobra oferta.
Rozważam zakup Mayones Jabba Special PBH 5, ale zastanawiam się, jak sprawdza się on w różnych gatunkach muzycznych, w tym rocku i metalu. Zastanawiam się również nad alternatywami takimi jak Fender Jazz Bass, MusicMan StringRay i inne.
Po zakupie basu Fender Jazz, autor poszukuje pokrowca na gitarę, który pozwoli mu bezpiecznie przenosić instrument z miejsca na miejsce. Maksymalny budżet to 100zł, z preferencją zakupu w sklepie Guitar Center.
Stoję przed trudną decyzją zakupu nowej gitary basowej. Rozważam modele od Ibanez, Squier, Epiphone, oraz Mayones.
Niedawno rozpocząłem swoją przygodę z gitarą basową, kupując instrument za 280 zł z Allegro. Pomimo że jestem początkujący, to już niedługo wybiorę się na moje pierwsze lekcje, aby podszkolić technikę.
Niedawno stałem się właścicielem gitary Squier Jazz Bass by Fender, która jest w nieco opłakanym stanie. Postanowiłem ją nieco odrestaurować, szukam więc rad, gdzie kupić potrzebne części.
Opisuje moje doświadczenia z dwóch różnych koncertów, na których ten sam basista używał identycznego modelu basu Fender Jazz, ale z zupełnie różnym efektem dźwiękowym. Pierwszy koncert zachwycił głębokim i wyrazistym brzmieniem, podczas gdy drugi zostawił wiele do życzenia.
Skrzynia ze wspomnieniami otworzona, a z niej legendarne dźwięki basu Fender Jazz Bass z 1978. Utwór 'Chimera' zanurza w nostalgiczne brzmienia rocka progresywnego.
Posiadacz pasywnego Fendera Jazz Bass szuka ciekawego preampu outboard, aby wzbogacić jego brzmienie. Do tej pory grał na Radialu Bassbone i jest pod wrażeniem możliwości tego urządzenia, jednak poszukuje czegoś z bypass-em oraz rozważa Taurusa T-DI i Sadowsky preamp outboard.
Autor dzieli się swoimi przemyśleniami na temat różnic w profilu gryfu typu 'c' w amerykańskich Jazz Bassach z 2008 roku. Porusza kwestię porównania z innymi modelami oraz zastanawia się nad seria American Vintage.
Recenzja Jazz Bassa Geddy Lee z Japonii, który niestety ma problem z pierdzeniem na progach mimo doskonałej regulacji. Gryf ma łódeczkę, a akcja strun jest wyższa niż oczekiwano, co nie rozwiązuje problemu.
Mam nad 20-letnie doświadczenie w muzyce i niedawno przejąłem rolę basisty w nowym zespole, ucząc się grać na Fender Jazz Bass Plus V z 1992 roku. Fascynuje mnie szeroki zakres muzyki, od Tool po The Cinematic Orchestra.
W artykule opisuję mój dylemat dotyczący zmiany brzmienia mojego Squiera Jazz Bass na bardziej zbliżone do Precision. Rozważam zakup nowej przystawki w celu osiągnięcia tego celu.
Wprowadzenie młodego artysty, Kamila, który łączy pasję do basu i rysunku. Gram na basie od dwóch lat, przeszedłem przez 6 zespołów w różnorodnych gatunkach, jednak nadal poszukuję idealnego miejsca.
Zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza do 500 zł i rozważam kilka modeli. Czy ktoś z Was miał okazję grać na tym sprzęcie?
Rozważałem wymianę korpusu mojego Squiera Jazz Bass z 1994 roku zamiast kupowania nowej gitary. Czy warto inwestować w nowy korpus sprowadzony z USA, czy lepiej skorzystać z usług lutnika?
Autor rozważa instalację aktywnego preampa do swojego basu, przy czym zależy mu na osiągnięciu optymalnej jakości bez przepłacania. Rozważa wybór układów marki Noll i szuka dodatkowych rekomendacji opartych na doświadczeniach innych.
Rozważając zakup nowego basu, skupiam się na trzech modelach Jazz Bass: Deluxe Active Jazz Bass, Classic 60' Jazz Bass oraz Highway one. Wszystkie znajdują się w podobnym przedziale cenowym, oferując różne rodzaje pickupów i cechy.
Autor posta rozważa modernizację swojego przyszłego basu Mayones Be4 przez wymianę standardowej elektroniki. Rozważa użycie pickupów Bartolini Jazz Bass lub Soapbar w kombinacji z elektroniką Bartolini, wszystko w wersji aktywnej.
Po rocznej przerwie postanowiłem wrócić do gry na basie, rozważając różne opcje, będąc niezdecydowanym między Ibanezem a Squierem. Chcę grać szeroko pojętą muzykę rockową i rozważam zakup nowej gitary basowej w budżecie około tysiąca złotych.
Rozważając zakup Jazz Bassa w cenie do około 2000 zł, stanąłem przed dylematem: postawić na sprawdzoną markę jak Fender Mex, dostępną już za 1800 zł, czy skusić się na japońskie kopie takie jak Aria czy Greco, cenione za jakość, ale często droższe. Rozważamy tu także opcję zakupu nowej basówki Tokai Tjb70 za 1900 zł, balansując między jakością a sentymentem do marki Fender.
W poszukiwaniu ekonomicznej alternatywy dla swojego głównego instrumentu, autor zdecydował się na zakup basu SX SJB62-3TS, borykającego się jednak z licznymi wadami fabrycznymi. Opowiada o całej procedurze naprawczej oraz niepokojących podobieństwach do produktów marki Harley Benton.
Przygoda z basem to nie tylko muzyka, ale i poszukiwanie idealnego instrumentu. Nasz czytelnik szuka basu o wyrazistym brzmieniu, który sprawdzi się w różnych gatunkach - czy to coś z rodzaju Rickenbacker, Jazz Bass?
Autor skupił się na nagraniu i porównaniu brzmienia swoich gitar basowych w jednakowych warunkach, zapewniając unikalną perspektywę na ich charakterystyki. Próbki obejmują różne techniki i ustawienia, co pozwala na głębszą analizę dźwięku.
Stoję przed wyborem między Fender Jazz Bass z Meksyku a pięciostrunowym Marcusem Millerem V7. Jako początkujący basista, zastanawiam się nad ich wartością i wpływem stanu na przyszłe brzmienie oraz cenę.
Zmagając się z problemem cichych pickupów w mojej gitarze Cimar '84 Japan, zdecydowałem się na poszukiwanie nowych. Moje preferencje oscylują wokół modeli oferujących ciepłe, ale nie zamulone brzmienie, z budżetem wynoszącym 300-500zł.
Piotr rozważa instalację elektroniki Darkglass Tone Capsule w swoim nadchodzącym jazz bassie, zastanawiając się nad konfiguracją potencjometrów i możliwościami wsparcia układu zasilania.
Damian, nowy w świecie basu, dzieli się swoimi przemyśleniami na temat poszukiwania idealnego instrumentu. Rozważa zakup Charvel Eliminator MIJ z 91 roku, prosząc o opinie i sugestie.
Opisuję swoje doświadczenia z zakupem składaka jazz/precision bass, który zakupiłem będąc młodym i mniej doświadczonym. Instrument ten posiada korpus w stylu japońskiego precision z 1996 roku z dodaną dziurą na baterię, gryf jazz bass z Meksyku z 2004 roku oraz pickupy EMG PJ.
Autor poszukuje używanego basu typu Jazz Bass lub Precision/Jazz (P/J) w cenie do 1100 zł. Rozważa modele takie jak Tokai, Fenix, Squier, Yamaha oraz Precision Made in Japan, zastanawiając się który z nich najlepiej wpasuje się w zespół i czy będzie miał zadowalające dolne rejestry.
Jako początkujący basista zakupiłem niedawno gitarę Ibanez Roadstar II RB820 i szukam opinii czy jest to dobry wybór na start. Rozważałem również zakup tańszego modelu Squiera, ale ostatecznie wybrałem Ibaneza.
Po intensywnej grze na nołnejmowym instrumencie, postanowiłem zainwestować w nowy bas. Z budżetem około 1000 zł szukam basu, który świetnie sprawdzi się w różnych gatunkach muzycznych, a także nadaje się do techniki slap.
Recenzja i instruktarz krok po kroku dotyczący instalacji preampu Olp MM3 od Music Man w basie Squier Deluxe Jazz Bass Active 5, z którym oryginalnie ktoś wyciągnął fabryczny preamp.
Autor rozważa różne opcje modyfikacji swojego basu, w tym dodanie preampa. W tekście wspomina o różnych modelach i markach, które go zainteresowały, w tym o 'Mings Preamp' znalezionym na AliExpress.
Zastanawiając się nad wyborem uniwersalnego basu, który poszerzy moje brzmieniowe horyzonty, natknąłem się na Cort GB74. Jest to atrakcyjny bas z możliwością wyciągnięcia z niego różnorodnych brzmień, dzięki zastosowaniu humbuckera z rozłączanymi cewkami oraz single coil pod gryfem.
Użytkownik stawia czoło problemowi zbyt szybkiego zużycia progów na swojej 4-miesięcznej gitarze Squier VM 70 JB. Zastanawia się nad możliwymi rozwiązaniami i prosi o poradę.
W poszukiwaniu idealnego basu nasz czytelnik rozważa różne opcje, mierząc się z ograniczeniem dostępności instrumentów do przetestowania. Jego budżet to około 1000zł, z możliwością niewielkiego zwiększenia. Wśród rozważanych modeli znajdują się Jazz Bass, StingRaye, Ibanezy oraz Corty, o które poszukuje rady.
Autor dzieli się doświadczeniami związanych z problemami jakości nagrywania basu, korzystając ze Squiera VM 70's Jazz Bass oraz interfejsu Line6 Pod Ux1. Zastanawia się, czy kluczem do uzyskania lepszego brzmienia jest użycie preampu, na co wskazuje filmik demonstrujący użycie EBS MicroBass.
Gitarę Fender Jazz Bass z rocznika '75 sprowadziłem z USA. Po roku użytkowania, oddałem ją na serwis do lutnika, który zajął się progami, przetwornikami i ustawieniami. Dzieliłem się wrażeniami i problemami związanych z użytkowaniem tak niezwykłego instrumentu.
Autor, po dwuletniej przerwie, wraca do gry na gitarze basowej i rozgląda się za sprzętem, który pozwoli mu na nowo cieszyć się pasją. Zastanawia się nad wyborem gitary Squier VM '70 JB, efektem Sansamp BDDI Programmable i wzmacniaczem Ampeg Micro CL Stack, rozważając równocześnie inne opcje i prosząc o rady.
Grając na różnych basach, autor znalazł swoją perłę w starym, sfatygowanym precelu marki Encore, który kupił za grosze i odrestaurował. Mimo początkowej niechęci, to właśnie ten bas okazał się mieć największy wpływ na brzmienie zespołu.
Postanowiłem napisać krótką recenzję gitary Fender Modern Player Jazz Bass Satin, której produkcja miała miejsce w Chinach. Pomimo zdecydowanej opinii nt. chińskich instrumentów, ta gitara zaskakuje jakością wykonania, brzmieniem i możliwością dostosowania do własnych potrzeb.
W poszukiwaniu idealnego zestawu basowego, autor tekstu zwraca się z prośbą o pomoc w wyborze heada i paczki w przystępnej cenie. Gram na basie Jazz Bass sygnowanym przez Marcusa Millera i szukam czegoś, co zastąpi moje combo Hartke vx3500 oraz dorówna brzmieniowo Ampegowi SVT Classic.
Na podstawie doświadczeń z gitarą Squier Jazz Bass Vintage Modified '70 autor zastanawia się nad wyborem pomiędzy Sandberg Electra TT4 a Fender Standard Jazz Bass MIM z najnowszej produkcji 2012-2013. W tekście autor rozważa, czy warto inwestować w jeden z tych modeli, czy lepiej ulepszyć obecny instrument.
Autor rozważa zmianę swojego obecnego zestawu sygnowanego przez Markbass na coś, co lepiej odda pełnię brzmienia jego Fender Marcus Miller Jazz Bass. Rozważane są różne opcje, w tym zestaw EBS oraz różne konfiguracje głośników.
Cześć, jestem nowy na forum i potrzebuję pomocy z diagnozą i naprawą elektroniki w moim basie, który ma około 30 lat. Pytania dotyczą identyfikacji starych komponentów elektronicznych, zastanawiam się również nad zmianą układu elektryki na bardziej nowoczesny i potrzebuję informacji o nietypowych złączach pickupów.
Autor rozważa zakup gitary basowej Fernandes Tele explorer lub Fresher Jazz Bass, zastanawiając się, która lepiej spełni jego potrzeby jako początkującego basisty. Biorąc pod uwagę cenę, ergonomię oraz brzmienie, stara się dokonać wyboru.
Miałem Squiera Jazz Bassa, ale teraz gram na basie akustycznym Harleya Bentona. Rozważam zakup nowego basu elektrycznego w cenie 1500-2500zł, zastanawiając się między Fenderem a Yamahą oraz elektroniką pasywną a aktywną. Chciałbym, aby bas dobrze sprawdzał się w bluesie i lekkim rocku.
Zdecydowałem się porównać dwa basy: Jazz Bass i Precision Bass, które używam na własnych zasadach - obie przystawki maksymalnie rozkręcone i tone również na maksymalnej wartości. Po eksperymencie stwierdzam, że oba instrumenty brzmią niesamowicie, każdy na swój sposób.
Autor opowiada o swoim początku przygody z gitarą basową, która rozpoczęła się od momentu kiedy miał okazję zagrać na Yamaha RBX374. Wzruszająca jest jego decyzja o przejściu od gitar akustycznych do basowych oraz zamiar zakupu własnego instrumentu, z rozważaniem opcji Yamahy i japońskiego Jazz Bassa.
Niedawno stałem się właścicielem niezwykłego basu, wykonanego przez Krzysztofa Kanię. To instrument, który łączy w sobie styl jazz bass i Rickenbackera, mający za sobą fascynującą historię współpracy z muzykami i udział w teledysku.
Kuba Qbass Wojciechowski to wszechstronnie uzdolniony basista, kompozytor, producent i manager. Ma na swoim koncie udział w wielu projektach muzycznych i dyskografię obejmującą różne gatunki muzyki.
Autor artykułu przedstawia problem związany z wyborem odpowiedniej przystawki do swojego basu Jazz Bass, dążąc do osiągnięcia brzmienia podobnego do basów Warwick P+J oraz Fodery Victora Wootena. Zastanawia się nad dodaniem odwróconej przystawki precision, podkreślając swoje unikalne preferencje brzmieniowe i niechęć do tradycyjnych przystawek.
Autor zastanawia się nad wyborem między Fender Jazz Bass a tzw. 'preclem'. Rozważa trzy opcje: modyfikację swojego pasywnego Jazz Bassa, zamianę na aktywnego Jazz Bassa lub precela, z preferencją na wersję amerykańską/japońską.
Podczas wymiany trzeszczących potencjometrów w swoim jazz-basie, oczom autora ukazał się nietypowy widok - przetworniki z trzema kablami. W artykule dokonuje próby zrozumienia, jak podejść do ich podłączenia.
Autor rozważa zakup gitary basowej Squier Jazz Bass, podkreślając swoje zainteresowanie gwarancją oraz wszechstronnością instrumentu. Wyraża zamiłowanie do gitar o wyglądzie 'fenderowskim' i zastanawia się nad zakupem bez wcześniejszego przetestowania instrumentu.
Ten artykuł rozwiązuje typowe zagadki i mity dotyczące Jazz Bassów z lat 70', w tym klucze, pickguardy, rozmiar strun oraz wpływ metalowych części na brzmienie. Rozpatrujemy przyczyny problemów oraz ich wpływ na muzykę.
Nazywam się Tomek i mam 26 lat, zajmuję się muzyką zawodowo od wielu lat. Moja muzyczna podróż zaczęła się od keyboardu CASIJO, przez własnoręcznie wykonaną basówkę, aż po grę na gitarach Fender i klawiszach Yamaha.
Tworzenie gitary to wyjątkowo skomplikowany proces, który wymaga rozważenia wielu czynników. W tym przypadku, głównym problemem jest wybór przetworników do gitary wykonanej z mahońu, klonu oraz palisandru, które najlepiej oddadzą jej unikalne brzmienie.
W artykule opisuję cały proces renowacji mojego Squiera Jazz Bass Affinity z 2005 roku, który kupiłem w bardzo złym stanie za około 230zł. Od usuwania starych warstw lakieru, przez wymianę większości elementów, aż po ostateczne malowanie i składanie, dzielę się swoim doświadczeniem i pokazuję zmiany, jakie wprowadziłem.
Zaprojektowałem świat według własnego gustu - trzy wersje customowego basu Fender, w pełni wyposażone i dostosowane do moich potrzeb, mimo braku doświadczenia. Projekt bazuje na jesionowych korpusach, klonowych podstrunnicach, mostkach Fender HiMass Vintage oraz zestawie przystawek EMG J Set.
Jestem młodym basistą z rocznym doświadczeniem. Obecnie gram na Squier Standard Jazz Bass i interesuję się metalem.
Młody basista opowiada o swojej pasji do basu, swoim sprzęcie i idolach muzycznych. Kocha Jazz Bass i Music Man'y, jest wielkim fanem RHCP, Muse'a, Metallici. Jego sprzęt to Cort GB99B i Warwick Blue Cab 15.1, a także efekt Doctor Q.
Na moim blogu opisuję początek przygody z budowaniem własnego, unikatowego basu. Pokazuję, jak z pomysłu i pasji, przy ograniczonych środkach finansowych, można stworzyć coś wyjątkowego.
Niedawno nabyłem Jazz Bass Vintage w średnim stanie, ale za okazyjną cenę. Po gruntownej renowacji, gitara brzmi znakomicie, choć napotkałem kilka problemów podczas remontu.
Podzielam swoją niemiłą historię związane z zakupem futerału na gitarę, który okazał się być niewłaściwym produktem. Cała sytuacja przekształciła się w długotrwały problem ze zwrotem pieniędzy.
Autor dzieli się swoim entuzjazmem o budowie własnego basu, na który czeka materiał. Wykorzysta drewno jesionu polskiego, przystawki od Fender Standard Jazz Bass V oraz klonową podstrunnicę.
Autor rozważa zakup nowego instrumentu basowego, wahając się pomiędzy modelem Squier Classic Vibe Jazz Bass a Cort GB94. Oba instrumenty mają swoje plusy, jednak decyzja o zakupie nie jest łatwa.
W artykule opisano problem z nowymi strunami Fendera 8250M, które nie pasują do basu z powodu zbyt krótkiego taperwound. Autor porównuje także zmiany w designie i wykonaniu z poprzednimi modelami.
Squier ogłasza wprowadzenie trzech zupełnie nowych modeli gitar: Vintage Modified Jazz Bass, Vintage Modified Jaguar Bass Special i Vintage Modified Jaguar Bass Special HB. Każdy z tych instrumentów wnosi unikalne cechy, odświeżając klasyczny design.
Trzy miesiące temu zakupiłem Squier Vintage Modified Jazz Bass, który okazał się mieć lekko krzywy gryf. Po prostowaniu w sklepie, gryf nadal miał minimalną krzywiznę, która wprowadzała brzdęki podczas gry na niektórych progach.
Jędrzej opowiada o swojej pasji do gry na basie, zaczynając od Iron Maiden aż po ambitniejsze klimaty jazzowe i funky. Obecnie korzysta z Epiphone Thunderbird IV i wzmacniacza Hartke B200, planując przyszłe zakupy.
W tej recenzji przedstawiam historię mojego niestandardowego zamówienia basu u pana Zdzisława Langowskiego - od pomysłu po realizację i ostateczne wykończenie modelu Blondyna 2. Bas wyróżnia się nie tylko niestandardową specyfikacją, ale również fenomenalnym wykonaniem i brzmieniem, które udało się osiągnąć dzięki precyzji i pasji twórcy.
W artykule omawiam modyfikacje mojego Squiera Jazz Bassa VM, w tym zmianę układu potencjometrów na jedną wspólną głośność oraz gałkę balansu, a także potencjalne dodanie gałki vol push pull dołączania szeregowo/równolegle przystawek. Szukam też odpowiedzi, czy mogę zastosować obie opcje jednocześnie.
Jako leworęczny basista z bogatym muzycznym doświadczeniem dzielę się swoją historią i szczegółami dotyczącymi mojego sprzętu. Od gitary CLIMAX, przez GMR, po Fender Jazz Bass i wzmak Fender Rumble - towarzyszą mi one w nieorganizowanych sesjach z przyjaciółmi.
Autor rozważa wymianę swojej obecnej gitary basowej Yamaha RBX 775 na Squier Vintage Modified Jazz Bass, kierując się marzeniem o posiadaniu gitary typu jazz-bass, mimo obaw o jakość Squiera. Brakuje mu środków, więc jest zmuszony sprzedać Yamahę, by móc zakupić nową gitarę.
Szukając swojego pierwszego basu i combo, autor rozważa zakup Fender Jazz Bass z USA oraz poszukuje porad dotyczących wyboru odpowiedniego combo, które będzie pasować do zróżnicowanego repertuaru muzycznego.