Festival

Share your love

Basista Nick Loporchio w trasie z platformą Porter & Davies KT

Nick Loporchio, basista i założyciel zespołu reggae Iya Terra, użył platformy Porter & Davies KT na festiwalu Cali Vibes w Long Beach w Kalifornii, sprawiając, że inni basiści tylko mogli mu pozazdrościć. Platforma ta przekazuje dźwięki przez Kinetic Transfer, umożliwiając muzykom odczuwanie i słyszenie tego, co grają, nawet przy użyciu jedynie monitorów dousznych.

[ People of the Haze ] Proszę o ocenę płyty, rady, sugestie.

Członek zespołu Fastfood Breslau zachęca do oceny ich drugiego albumu oraz dzielenia się sugestiami dotyczącymi nadchodzących projektów. Zespół People of the Haze znany z żywiołowych koncertów i sukcesów w festivalach, zaprezentował swoje dokonania i plany na przyszłość.

Światowy Festiwal Kontrabasowy – WROCŁAW 2014

Światowy Festiwal Kontrabasowy jest wyjątkową okazją do zapoznania się z wirtuozowskimi wykonaniami na kontrabasie oraz uczestnictwa w warsztatach dla początkujących i zaawansowanych. Organizowany we Wrocławiu, festiwal gromadzi wybitnych muzyków i oferuje bogaty program koncertowy, od jazzu po solowe koncerty z orkiestrą.

tubas – …XII KROKUS JAZZ FESTIWAL, cz. II_appendix

Wczoraj miałem przyjemność uczestniczyć w koncercie Buster Williams Quartet na XII Krokus Jazz Festival dzięki Dyrekcji JCK. Koncert był porywającym doświadczeniem z udziałem legend jazzu i utalentowanych muzyków, co sprawiło, że wieczór był naprawdę wyjątkowy.

tubas – …XII KROKUS JAZZ FESTIWAL, cz. II

Drugi dzień Krokus Jazz Festival przyniósł mnóstwo jazzowych wrażeń. Od polskich talentów, przez niemieckie zespoły, aż po niezapomniany występ MDM Trio, festiwal oferował różnorodność i wysoki poziom wykonawczy.

J.A.B.

Fotki z naszego koncertu na Rock May Festival w Skierniewicach.…

tubas – …sfrustrowany, czyli Krokus Jazz Festiwal 2012.

Festiwal Jazzowy Krokus 2012 był dla mnie niesamowitą ucztą muzyczną, która wymagała czasu, by się z nią uporać. Wybitne talenty, jak Adam Bałdych z The Polish Gang, czy zaskakujące interpretacje hitów Michaela Jacksona przez Piotra Filipowicza, to tylko niektóre z wielkich wrażeń, które wyniosłem z tej imprezy.

BiesCzadBlues 2012

Festiwal BiesCzadBlues 2012 przeszedł do historii jako 4 dniowa uczta dla miłośników bluesa i rocka, odbywająca się w otoczeniu Bieszczad. Wśród uczestników znaleźli się uznani muzycy, a atmosfera nieustającej muzyki czyniła to miejsce wyjątkowym.

Grajmidół 2012 – zgierski festiwal gitary basowej

Grajmidół to pierwszy zgierski festiwal gitary basowej, który odbędzie się w dniach 30.06.-01.07. w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu. Wydarzenie oferuje szeroki zakres aktywności - od warsztatów basowych, przez koncerty, aż po spotkania panelowe i prezentacje sprzętu.

Thanks Jimi festival / bicie gitarowego rekordu / Wrocław

Thanks Jimi Festival Bicie Gitarowego Rekordu Wroclaw
Dziesiąta edycja Thanks Jimi Festival we Wrocławiu stawia przed sobą cel pobicia ubiegłorocznego rekordu Guinnessa, gdzie 6,346 gitarzystów grało „Hey Joe”. Festival łączy pokolenia muzyków i umożliwia uczestnictwo online, gromadząc gwiazdy takie jak Leon Hendrix, Marcus Miller czy zespołu EUROPE.

Asymmetry 4 – Sleep, Red Fang, Black Tusk, Killing Joke…

Festiwal Asymmetry 4 odbędzie się na początku maja we Wrocławiu, prezentując imponujący lineup zespołów takich jak Sleep, Red Fang, Black Tusk, Killing Joke i wielu innych. Bilety już w sprzedaży: karnety 3-dniowe za 220zł, a bilety jednodniowe wahać się będą od 50 do 110zł.

Graj[mi]dół 2012 – zgierski festiwal gitary basowej!

Graj[mi]dół 2012 to pierwszy zgierski festiwal gitary basowej, który odbędzie się w dniach 30 VI - 1 VII 2012 roku. Program imprezy obejmuje warsztaty prowadzone przez Krzysztofa Ścierańskiego, koncert, jam session, wystawę sprzętu basowego oraz inne atrakcje.

Marcin Chryczyk

Marcin Chryczyk to utalentowany basista, kompozytor i muzyk młodego pokolenia, obecnie studiujący na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego talent zaowocował udziałem w wielu projektach muzycznych oraz występami na prestiżowych konkursach i festiwalach.

Znów ja ;]

Dawno nic nie dodawałem. Lipiec był bardzo pracowity dlatego daję…

Warsztaty w ramach Bruk Festivalu 2011

Bruk Festival 2011 to wyjątkowe wydarzenie promujące kulturę uliczną, które łączy w sobie występy ulicznej muzyki, tańca, graffiti, beatboxu, teatru i dj'ingu. Festiwal ten, organizowany przez Dobra Sztuka i Prezydent Miasta Olsztyn, przyciąga zarówno artystów jak i młodych entuzjastów z całej Polski, oferując warsztaty i konkursy w różnych dziedzinach artystycznych.

Vintage V1005 Tiger Eye

Vintage V1005 Tiger Eye to bas, który łączy w sobie piękno wykonania, jakość dźwięku i uniwersalność brzmienia w przystępnej cenie 1700zł. Posiada korpus z mahoń, gryf pięciowarstwowy, elektronikę aktywną i hardware pozłacany.

Tzar

Jędrzej opowiada o swojej pasji do gry na basie, zaczynając od Iron Maiden aż po ambitniejsze klimaty jazzowe i funky. Obecnie korzysta z Epiphone Thunderbird IV i wzmacniacza Hartke B200, planując przyszłe zakupy.

Novy

Novy, basista i wokalista z ponad 15 letnim doświadczeniem scenicznym, znany z występów z takimi zespołami jak Vader czy Behemoth. Szalenie wszechstronny muzyk, którego inspiracje sięgają od heavy metalu, przez jazz po muzykę klasyczną.

Płock Cover Festival- wrażenia.

Pomimo braku szczególnych uprzedzeń do występujących zespołów, Płock Cover Festival ponownie zapewnił niezapomnianą atmosferę dzięki wyjątkowemu miejscu i niezwykłym ludziom. Całe wydarzenie to połączenie relaksu, niespodziewanych muzycznych odkryć i profesjonalnego nagłośnienia.

tubas – orkiestrowy…

Wspomnienia z występu orkiestry Elektrowni "TURÓW" w Lubomierzu obok Filharmonii Dolnośląskiej podczas Festiwalu Polskich Filmów Komediowych. Wyznania basisty o wartości grania w orkiestrze, dyscyplinie i zdobywaniu umiejętności nieocenionych w zawodzie muzyka.

IV Światowy Festiwal Kontrabasowy

IV Światowy Festiwal Kontrabasowy to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w dniach 8 - 14 sierpnia w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Festiwal oferuje cykl wydarzeń związanych z kontrabasem, w tym warsztaty i koncerty klasyczne oraz jazzowe, prowadzone przez znanych muzyków z całego świata.

[Cieszyn] 24-26.09.2010 FESTIWAL MAKE IT YOURSELF

Jako główny organizator Festiwalu Make It Yourself w Cieszynie, zapraszam na trzydniową imprezę pełną muzyki, warsztatów i kreatywności. Festiwal odbędzie się w dniach 24-26 września i skupi się na promowaniu idei DIY oraz ochrony środowiska.

Alterfest – festival alternatywnego ujęcia poezji

Alterfest to wyjątkowy festiwal muzyczny, który łączy poezję z muzyką, dając szansę na interpretację wierszy poprzez brzmienia każdemu zespołowi czy soliście. Wydarzenie odbędzie się 18 maja 2010 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Summer Festival – Liw 2010

Summer Festival w Liwie to pierwsza odsłona największego wydarzenia muzycznego we wschodniej części kraju. 12 czerwca 2010 roku gwiazdy polskiego rocka wystąpią w Muzeum Zbrojowni, świętując nadejście lata.

With Full Force

Witam.Chciałem się dowiedzieć czy ktoś z forumowiczów jedzie na festiwal„With…

Johny Rocker RIFF FESTIVAL – Poznań

Johny Rocker RIFF FESTIVAL to wyjątkowa okazja dla młodych zespołów, aby zaprezentować się na scenie w Poznaniu i zdobyć cenne nagrody. Konkurs skierowany jest do zespołów, które mają na swoim koncie co najmniej dwa utwory, ale jeszcze nie wydały profesjonalnego albumu.

Tak, tak…

Podczas koncertu mojej nowej kapieli pt. St. Patric’s Day. Bodajże…

XI Fama Rock Festiwal

Zapraszam na XI Fama Rock Festiwal w Iławie, gdzie gwiazdami będą Riverside i Diamond Head zza granicy. Festiwal odbędzie się 28 i 29 sierpnia z udziałem lokalnych i międzynarodowych zespołów.

Festiwal Etniczny Zawrót Głowy, Toruń 23-24.04.09

Festiwal Etniczny Zawrót Głowy odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia w Toruniu, będąc miejscem spotkań miłośników kultur świata zarówno w warstwie muzycznej, jak i tanecznej. Uczestnicy będą mieli okazję do uczestniczenia w warsztatach gry na djembe, tańca irlandzkiego, tańca afrykańskiego oraz wielu innych atrakcjach.

PULAVIAN BLUES FESTIVAL 2009 20-21 LUTY

Puławski Festiwal Bluesowy w 2009 r. oferował warsztaty, koncerty zespołów oraz sesje jam session dla miłośników bluesa. Z udziałem gwiazd takich jak Piotr Nalepa czy Alex Rossi, festiwal obiecywał niezapomniane doznania muzyczne.

Czaaaad! ;]

Koncert na festiwalu Polsko-Czeskie Pojednanie w Travnej, 21.07.2007 🙂

2 w 1

miejsce i okoliczności: -> Toruń, festiwal Song Of Songs ->…

10-ta Fama Rock Festival

10-ta edycja Fama Rock Festival odbędzie się w Amfiteatrze Miejskim im. Louisa Armstronga w Iławie. Festiwal zaplanowano na dwa dni, z koncertami zespołów takich jak Lipali, Coma czy Acid Drinkers.

EKO UNION OF ROCK 2008

EKO UNION OF ROCK to coroczny festiwal muzyki rockowej odbywający się w Węgorzewie. W roku 2008, na scenie wystąpią zarówno polskie jak i zagraniczne zespoły, między innymi Kult, Dezerter czy Ray Wilson & STILTSKIN.

Calujacy gryf

Z zeszlego wtorku podczas grania w szkole na Festiwalu Piosenki…

RnR AIRGUITAR Festival

RnR AIRGUITAR Festival to wyjątkowe przedsięwzięcie skierowane do młodzieży pasjonującej się rock and roll'em i grą na gitarze... powietrznej! Zgłoszenia są otwarte do 4 kwietnia, a widowiskowe finały odbędą się 26 i 27 kwietnia w Warszawie.

Ogólnopolski Festiwal Gitary Bez Barier

Ogólnopolski Festiwal Gitary Bez Barier odbędzie się w Mosinie w dniach 20-22 kwietnia, łącząc w sobie koncerty i warsztaty gitarowe. Zachęca do udziału zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, oferując bezpłatne szkolenia oraz możliwość uczestniczenia w otwartych lekcjach indywidualnych.

V Festiwal Muzyki Rockowej – Knurów 2007

W Domu Kultury w Knurowie 17 lutego 2007 roku odbędzie się V Festiwal Rockowy im. Roberta 'Kuli' Sosnowskiego z nagrodą główną - 30-godzinną sesją nagraniową i występem Acid Drinkers.

Skok Jazz Sopot 2006 [19 – 22X]

Skok Jazz Sopot 2006 19 8211 22x
Skok Jazz Sopot 2006 to festiwal, który odbędzie się między 19 a 22 października, przynosząc szereg urozmaiconych koncertów jazzowych. Na festiwalu wystąpią takie gwiazdy jak Jack Finch Quartet, Sing Sing Penelope oraz Kenny Garrett z zespołem.
Skok Jazz Sopot 2006 19 8211 22x
Festival

Odkrywanie Festiwali na Basoofka_NETBasoofka_NET to miejsce, w którym pasjonaci basowych dźwięków mogą znaleźć wszystko, co związane jest z festiwalami muzycznymi. Nasza strona oferuje szeroki zakres artykułów, od reportaży z festiwalowych pól przez recenzje ekwipunku basowego używanego przez gwiazdy, aż po wywiady z basistami, którzy na tych wydarzeniach królują. Odkryjesz tu nie tylko muzykę reggae i doom metal, ale także jazz oraz inne gatunki, w których bas odgrywa kluczową rolę. Festiwal to nie tylko muzyka, to doświadczenie, które łączy ludzi. Dowiesz się, jak innowacyjne rozwiązania, takie jak platformy basowe Porter & Davies KT, zmieniają odczuwanie basu i wprowadzają nową jakość na sceny festiwalowe. Nasze artykuły zebrały historie z Festiwalu Warwick Reeveland, Światowego Festiwalu Kontrabasowego we Wrocławiu czy Graj(mi)dół – zgierskiego festiwalu gitary basowej, pokazujące ich unikatowy charakter i wpływ na społeczność basistów. Odkryj fascynujący świat festiwalów przez pryzmat basowych brzmień. W jednym miejscu zgromadziliśmy artykuły, recenzje i reportaże, które przeniosą Cię na największe wydarzenia muzyczne świata.