EQ

Share your love:

Phil Jones Bass Buddy

Phil Jones Bass Buddy wylądował na moim biurku. Po kilku dniach testów jestem zachwycony jego jakością i możliwościami mimo kilku wad.

Yamaha TRB-5 + próbka

Autor dzieli się lepszymi zdjęciami swojej gitary basowej Yamaha TRB-5 oraz linkiem do próbki dźwiękowej. Próbka to linia basu nagrana bez efektów i z płaskim EQ, bezpośrednio w interfejs audio.

Próbka Lampiaka

Autor artykułu podjął się zadania przerobienia starego lampowego powermixera Dynacord na wzmacniacz do basu, co z jego słów wynikło na cudowny sprzęt. Nagrania dokonano przy użyciu mikrofonu Zoom H1, umieszczonego w odległości około 1,5m od paczki Eden t410d, z dodatkowymi próbkami dźwiękowymi dostępnymi online.

Yamaha TRB 1004

Yamaha TRB 1004 to bas, który zaskakuje znakomitym połączeniem jakości dźwięku i przystępnej ceny. Szczerze powiedziawszy, nie spodziewałem się po nim niczego specjalnego, ale jego brzmienie po prostu zwala z nóg.

Vintage V1005 – próbki

Vintage V1005 Probki
Próby nagrane na basie Vintage V1005 za pomocą miksera Alto AMX-180 i karty dźwiękowej Realtek ukazują wyjątkowy charakter i wszechstronność instrumentu. Nagrania obejmują różne techniki i ustawienia, pokazując jak Vintage V1005 brzmi w praktyce.

Yamaha BB614

Po roku korzystania z Yamahy BB614 zauważyłem zmianę w moim postrzeganiu instrumentu, szczególnie w brzmieniu najniższych rejestrów. Przedstawiam subiektywną analizę zalet i wad tego modelu.

SWR workingman’s 4004

SWR Workingman's 4004 to wzmacniacz basowy o mocy 400 watt przy 4 ohmach, z możliwością podłączenia instrumentów pasywnych i aktywnych, wspierający różnorodne opcje wyjściowe. Charakteryzuje się ciekawymi opcjami regulacji brzmienia, zachowując czyste brzmienie gitary.

Behringer BOD100 Bass Overdrive

Niemiecka firma Behringer z modelem BOD100 prezentuje interesującą alternatywę dla klasycznych bass overdrive'ów. Mimo kilku wad, jak plastikowa obudowa czy utrudniony dostęp do baterii, efekt ten oferuje doskonałe brzmienie i wszechstronność za rozsądną cenę.

[wzmacniacz] Ashdown MAG 600R

Ashdown MAG 600R to wzmacniacz basowy, który oferuje solidne wykonanie i sporo możliwości regulacji brzmienia. Jego cena waha się od 1699 do 2100 zł.

[combo] Ashdown Electric Blue [180 W, 15]

Ashdown Electric Blue to combo basowe o mocy 180W RMS z 15" głośnikiem Ashdown BlueLine, charakteryzujące się potężnym brzmieniem i ogromnymi możliwościami kształtowania dźwięku. Wzmacniacz idealnie sprawdzi się w różnorodnych gatunkach muzycznych, oferując klarowność i moc nawet na średnich koncertach.

Vintage Ultra Pedal od Darkglass Electronics

Vintage Ultra Pedal to najnowsze dzieło Darkglass Electronics, łączące w sobie czyste i nasycenie dźwięku w wygodnym, przenośnym preampie. Szczegółowo analizujemy jego możliwości.

Trace Elliot Transit B – Preampa dla basu w formie pedału

Trace Elliot prezentuje Transit B – preamp basowy w formie pedału, będący hołdem dla nowoczesnego dźwięku basu. Urządzenie łączy w sobie klasyczny kształt EQ, dwuzakresowy kompresor, sekcję drive oraz półparametryczny 5-pasmowy EQ.

Bassics prezentuje nowe wzmacniacze basowe i efekty

Firma Bassics, znana z wysokiej jakości sprzętu dla basistów, zaprezentowała na Winter NAMM Show swój najnowszy asortyment produktów zaprojektowanych przez uznawanego inżyniera dźwięku Malcolma Tofta. W ofercie znalazły się nowe wzmacniacze basowe i efekty, w tym A900 oraz AH900 i cztery nowe pedały.

Ashdown prezentuje wzmacniacz basowy ABM 300 EVO IV

Ashdown Engineering wprowadza do swojej oferty wzmacniacz basowy ABM 300 EVO IV - odpowiedź dla basistów potrzebujących zmniejszonej mocy, ale nie chcących rezygnować z jakości dźwięku. Model ten wprowadza szereg nowych funkcji, w tym sekcję przedwzmacniacza na lampie oraz unikalny 9-pasmowy equalizer.

Rocket Surgeon Starlifter Bass Preamp i DI: Przegląd

Rocket Surgeon wprowadza na rynek preamp basowy oraz DI Starlifter, wyróżniający się trzyzakresowym korektorem EQ z regulowanymi środkami oraz przełącznikiem konturu brzmienia. To narzędzie, które przenosi ton basowy na zupełnie nowy poziom.

Ashdown Engineering prezentuje wzmacniacz basowy CTM-200R

Ashdown Engineering wprowadza do swojej oferty wzmacniacz basowy CTM-200R, 200-watowy, całkowicie lampowy model, który uzupełnia popularną serię CTM. Urządzenie zaprojektowane z myślą o koncertach zawiera nowoczesne rozwiązania techniczne oraz obietnicę niezrównanego brzmienia.

Pełny przegląd Markbass Mark Vintage Pre – przedwzmacniacza w formie pedału

Markbass wprowadza na rynek przedwzmacniacz w formie pedału Mark Vintage Pre, który zawiera mnóstwo funkcji oraz został zaprojektowany z myślą o potrzebach muzyków. Obejmuje on czteropasmowy EQ, trójpozycyjny przełącznik z presetami EQ, sekcję drive z dwoma rodzajami distortion oraz wiele opcji podłączeń.

EBS zapowiada wzmacniacz basowy Reidmar 752

EBS ujawnia swój najnowszy model wzmacniacza basowego, Reidmar 752, prezentowany na targach NAMM 2022. Ten lekki wzmacniacz głowicowy oferuje 750 watów mocy na 2 omach, dzięki zastosowaniu wzmacniacza klasy D.

Przegląd wzmacniaczy basowych serii LX od Hartke

Hartke wprowadza do swojej oferty nową serię wzmacniaczy basowych LX, obejmującą modele LX5500 i LX8500. Są to wzmacniacze o mocy 500 i 800 W, łączące sekcję mocy klasy D z przedwzmacniaczem lampowym oraz unikalną korekcją tonów Hartke.

Aktywny bas vs. EQ w kostce?

Aktywny Bas Vs Eq W Kostce
Autor tekstu zastanawia się nad wyborem między wmontowaniem aktywnego układu do basu a użyciem zewnętrznego korektora graficznego (EQ). Ważne jest dla niego poszerzenie możliwości kreowania brzmienia, szczególnie w zakresie środkowych częstotliwości.

mocny zestaw – brak mocy: dylemat odnośnie wzmacniacza

Użytkownik dzieli się swoim doświadczeniem z obsługiwaniem wzmacniacza Warwick Pro Fet IV 400w, zastanawiając się, czy jego zachowanie jest normalne. Model ten, podłączony do kolumny 900w, wydaje się pracować z różną mocą w zależności od ustawień eq i podbicia tonów.

Dławienie się niskich rejestrów

Dlawienie Sie Niskich Rejestrow
W artykule omówiono problem związany z brzmieniem najgrubszej struny na basie Spector Rebop 4 podłączonym do kolumny Taurus Tn410 i heada Hartke HA5500. Autor szuka rozwiązania na pierdzący, nieselektywny bass.

Big Daddy

Recenzja combo 'Big Daddy' opisuje doświadczenia autora z urządzeniem, które mimo wielu funkcji i potencjometrów, nie spełnia oczekiwań zarówno pod względem jakości dźwięku, jak i budowy.

Blog z prostymi liniami czyli gurf! #3 – the cure, again!

Opisuję moje ostatnie doświadczenia z graniem i nagrywaniem w domu, skupiając się na mojej próbie odtworzenia linii basowej w kawałku 'Lovecats' od The Cure. Sięgając po techniki takie jak użycie gąbki pod mostem oraz EQ, starałem się zbliżyć do brzmienia kontrabasu.

Piątka za 2000zł

Podnoszenie budżetu na zakup gitary basowej pozwoliło rozszerzyć wymagania oraz rozważyć zakup lepszego instrumentu. Przeglądając fora, autor poszukuje instrumentu z określonymi cechami, takimi jak 5 strun, używanie, neck thru body, oraz specjalizację pod cięższe brzmienia.

KUSTOM KBA 100 i problem ze zmulonym brzmieniem

Artykuł opisuje doświadczenie autora z wzmacniaczem Kustom KBA 100, który pomimo pozytywnych opinii, generuje płaskie i ściszane brzmienie. Autor porównuje swoje doświadczenia do brzmienia, które osiągał na Fenderze Rumble 100, poszukując porad na ulepszenie jakości dźwięku.

Aktywna elektronika – schemat

Autor podzielił się swoim doświadczeniem z zakupem preampu na Allegro, wyrażając niezadowolenie i szukając porady oraz schematu na lepszy preamp do swojego basu. Oprócz tego, wyraża prośbę o zdjęcia układu elektronicznego po zmianie baterii, aby samemu spróbować stworzyć schemat.

Preamp zamiast head+paczka

Omawiam swoje doświadczenie w przesiadce z tradycyjnego zestawu head+paczka na sam preamp z uwagi na brak potrzeby przemieszczania sprzętu i preferencje akustyczne. Rozważam zakup preampa ze względu na jego funkcjonalność głównie jako EQ i pytam o polecenia sprzętu w budżecie około 1k zł.

[DYSKUSJA] Klasa D

W swoim eksperymencie z wzmocnieniami do basu, autor odkrywa, że kombinacja Darkglassa Microtubes 900 z innym sprzętem nie daje efektów oczekiwanych ze względu na klasę D. Znalazł jednak rozwiązanie, które znacznie lepiej sprawdziło się w praktyce.

EQ w gitarze, preampie i wzmacniaczu – jak to wszystko ustawić? :D

Eq W Gitarze Preampie I Wzmacniaczu 8211 Jak To Wszystko Ustawic D
Autor dzieli się swoimi doświadczeniami i problemami z ustawianiem EQ w swoim sprzęcie, składającym się z aktywnej gitary z 3-pasmowym EQ, preampu z 3-pasmowym EQ i wzmacniacza z 4-pasmowym EQ. Szuka porad, jak poprawić jakość brzmienia oraz jak dostosować EQ do różnego stylu gry i warunków akustycznych.

Jaki preamp do jazza?

Rozważając zakup preampa do gitary basowej, szczególnie w kontekście muzyki jazzowej, autor zwraca uwagę na kilka kluczowych aspektów. Koszty, wygoda użytkowania oraz wpływ na jakość dźwięku przy pracy z interfejsami do nagrywania są głównymi motywacjami za wyborem preampa WSC Me-3 montowanego w basach Flame, oferowanego za około 150 zł.

Cort b4 – irytujące trzaskanie

Posiadam bas Cort b4, który podczas gry wydaje zbyt intensywne trzaskanie, mimo zamiany na wyższą akcję strun. Próby modyfikacji dźwięku poprzez EQ i dodatkowe urządzenia jak sansamp vt bass nie przynoszą zadowalających efektów.

Efekty Behringer plus Hot Hand

Autor szukał informacji o połączeniu efektów Behringera z urządzeniem Hot Hand, planując zbudowanie pedalboardu złożonego z EQ, octavera, overdrive/distortion oraz synthesizera. Rozważa możliwość sterowania wszystkimi efektami za pomocą Hot Handa oraz szuka porad dotyczących konfiguracji i potencjalnych alternatyw.

Cort GB35A przełącznik aktywny/pasywny

Moja przygoda z basem Cort GB35A rozpoczęła się od świetnego zakupu za pół ceny, który po regulacji okazał się być doskonałym wyborem. Gitara posiada mieszankę pasywnych przystawek oraz aktywny equalizer, oferując szerokie możliwości kształtowania brzmienia.

Ochy i achy to na końcu korytarza po lewej stronie proszę państwa.

Autor podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z nagrywaniem na basie, wspominając o problemach związanych ze struną D i techniką gry. Nagrania zostały wykonane na klonowym basie Langowskiego z pickami Merlin, wzmacniaczem Eden WT400 i kolumną DMNF, z EQ ustawionym na płasko.

Trace Elliot 715 – krótka recenzja

Niedawno stałem się posiadaczem wzmacniacza Trace Elliot 715, wybierając go spośród innych modeli dostępnych na rynku. Wzmacniacz ten zaskoczył mnie jakością wykonania, brzmieniem oraz funkcjonalnością, mimo kilku drobnych niedoskonałości.

Celowość kupowania MultiFX

Autor omawia kwestię opłacalności zakupu urządzeń MultiFX dla gitarzystów, argumentując, że są one nieopłacalne i generują brzmienie, które określa jako ‘plastikowe’. Podkreśla, że lepszym wyborem może być inwestycja w pojedyncze, wysokiej jakości efekty, tailored to the specific needs of the player.

BOX Taurus B – 215

Box Taurus B 8211 215
BOX Taurus B-215 to kolumna basowa oferująca moc wyjściową do 200W MAX i 150W RMS, wyposażona w 15-calowy głośnik Celestion. Zapewnia głębokie i dynamiczne brzmienie basu, a jej specyfikacja obejmuje odłączany wysokotonowy PIEZO, co dodaje elastyczności w kształtowaniu dźwięku.

prosze o rade :P

Prosze O Rade P
Autor zastanawia się nad remontem swojej obecnej gitary basowej marki Yamaha, której modelu dokładnie nie zna, rozważając wymianę przystawek, mostka i ewentualne szlifowanie progów. Rozważa także zakup nowego instrumentu, konkretnie model Cort Cubrow 4, z budżetem ograniczonym do 1500 zł.

TWA wprowadza na rynek pedał Krytical Mass

TWA wypuściło na rynek Krytical Mass, reactywny oktawowy fuzz, który jest hołdem dla vintage'owego Maestro Bass Brassmaster. Dzięki unikalnemu zestawowi regulacji EQ i manipulacji napięciem, nowy pedał oddaje “agresywny, a jednak ciepły i organiczny charakter” swojego poprzednika.

Fender wprowadza Rumble 800 Combo Amp – przegląd

Fender poszerza swoją linię wzmacniaczy basowych o największy model do tej pory: Rumble 800. Wzmacniacz oferuje nie tylko moc 800 wattów, lecz również lekkość i wszechstronność dzięki swoim opcjom brzmieniowym.

Walrus Audio prezentuje Badwater Bass Preamp i DI

Firma Walrus Audio, znana z efektów gitarowych, wprowadza na rynek swój pierwszy produkt dedykowany basistom - preamp i DI Badwater. Urządzenie, pełne nowoczesnych funkcjonalności, jest odpowiedzią na potrzeby nawet najbardziej wymagających basistów.

Jackson Guitars prezentuje basy Pro Series Spectra

Jackson Guitars rozszerza swoją linię basów o modele Pro Series Spectra, dostępne zarówno w wersji cztero-, jak i pięciostrunowej. Każdy model wyróżnia się kształtem korpusu Spectra, wielowarstwowym drewnem i konstrukcją przez korpus z pięcioczęściowym, wzmocnionym grafitowo klonowo-orzechowym gryfem.

Darkglass Electronics prezentuje pedal ADAM

Darkglass Electronics wprowadza na rynek efekt, który odmieni świat gitar basowych. Pedal ADAM, stworzony we współpracy z Adamem 'Nolly' Getgood, oferuje niespotykany dotąd poziom kontroli nad tonem.

Poznaj nowość od Xotic – pedał Bass RC Booster V2

Xotic wprowadza na rynek gruntownie zaktualizowaną wersję swojego pedału - Bass RC Booster V2. Urządzenie to, zaprojektowane z myślą o basistach, obiecuje dodać klarowności i definicji Twojemu brzmieniu basowemu.

Fender prezentuje serię American Ultra dla basistów

Fender właśnie zaprezentował serię American Ultra, uważaną za ich najbardziej zaawansowaną linię gitar i basów. Seria obejmuje modele Precision i Jazz, które wyróżniają się nowymi przetwornikami Ultra Noiseless Vintage, nowo zaprojektowanymi konturami korpusu oraz szybszymi gryfami.

Electro-Harmonix przedstawia pedał Nano Operation Overlord

Electro-Harmonix wprowadza na rynek Nano Operation Overlord, kompaktowe urządzenie połączenie przesteru i overdrive'u. Dzięki wszechstronnej aplikacji i możliwościom kształtowania brzmienia, pedał ten stanowi interesującą opcję dla gitarzystów, basistów i klawiszowców.

Spector w 2019 roku odświeża serię Legend Standard

Firma Spector dokonała aktualizacji swojej serii Legend Standard w 2019 roku, wprowadzając szereg innowacji, które z pewnością zainteresują basistów szukających nie tylko świetnego dźwięku, ale i wyjątkowej estetyki swojego instrumentu.

Electro-Harmonix prezentuje mikser Tri Parallel

Electro-Harmonix wprowadza na rynek Tri Parallel Mixer, nazywając go „potężnym hubem do kreowania i miksowania efektów”. Urządzenie oferuje trzy oddzielne pętle efektów z kontrolami pozwalającymi na wiele konfiguracji.

Recenzja pedału Pure Drive od GR Bass – Więcej niż tylko przester

GR Bass rozszerza swoją linię sprzętu basowego wprowadzając pedał Pure Drive, łączący czterozakresowy ekwalizator z sekcją overdrive i wbudowanym tunerem. Pedał, zaprojektowany i produkowany we Włoszech, oferuje niezwykle elastyczne możliwości kształtowania dźwięku.

Gallien-Krueger prezentuje serię wzmacniaczy basowych Legacy

Gallien-Krueger ogłosiło wprowadzenie na rynek nowej linii wzmacniaczy basowych - Legacy Series, która łączy w sobie pięćdziesiąt lat tradycji projektowania przez Boba Galliena. Seria zawiera modele o mocy 500, 800 oraz 1200 watów, wyposażone w sekcję mocy klasy D w celu redukcji wagi.

Jerzy Drozd ogłasza Copperstone 3-Band Bass Preamp

Jerzy Drozd, renomowany twórca basów, właśnie zaprezentował swoje najnowsze dzieło - Copperstone, czyli wymienną 3-pasmową przedwzmacniaczkę do basu. Ten innowacyjny preamp można teraz montować w dowolnej gitarze basowej.

Wampler Pedals przedstawia pedał Fuzztration

Wampler Pedals wprowadza na rynek Fuzztration, połączenie pedału fuzz z oktawerem i trójzakresowym EQ. Mimo wielu dostępnych regulacji, Fuzztration nie jest pedałem dla osób o słabym sercu.

Darkglass Electronics prezentuje serię pedałów Microtubes X

Darkglass Electronics poszerza swoją ofertę pedałów basowych o serię Microtubes X, w skład której wchodzą pedały Microtubes X i Microtubes X7, wykorzystujące wielopasmowe przesterowanie dla odpowiedniej kontroli niskich i wysokich częstotliwości.

Pełna recenzja pedału Glacial Zenith II od Adventure Audio

Adventure Audio wprowadza na rynek pedał Glacial Zenith II, oferujący gitarzystom, basistom i klawiszowcom nieograniczoną możliwość kształtowania brzmienia. Trzy komponenty - wzmacniacz, korektor 3-pasmowy i booster pozwalają na indywidualne dopasowanie efektu.

TC Electronic przedstawia SpectraDrive – przedwzmacniacz basowy & Line Driver

TC Electronic rozszerza swoją ofertę dla basistów o SpectraDrive - przedwzmacniacz basowy i line driver, który firma określa jako potężne narzędzie dźwiękowe. Urządzenie posiada sekcję przedwzmacniacza zaczerpniętą z głowy BH800 oraz czteropasmowy equalizer razem z kompresją TonePrint z efektu SpectraComp.

OnkartGromt przedstawia trzy nowe pedały basowe

Norweska firma OnkartGromt rozszerza swoją ofertę pedałów dla basistów o trzy nowe modele: FunkyFellow, TurboTore i Tremolando. Każdy z pedałów wyposażony jest w unikalny ekran OLED, który wizualizuje parametry efektu.

Recenzja wzmacniacza Glockenklang Steamhammer

Niemiecka firma Glockenklang wprowadza na rynek wzmacniacz Steamhammer - 700-watowy monstrum klasy D z modułem ICE power. Cechuje go przedwzmacniacz klasy A z czterozakresowym EQ, sekcją przesteru i pętlą efektów.

Cort prezentuje basówkę Action DLX AS

Cort wprowadza na rynek basówkę Action DLX AS, oferującą zaawansowanie technologiczne i estetykę w prostym wydaniu. Wyposażona w przedwzmacniacz Markbass MB-1 z 3-pasmowym EQ, model ten wznieca spore zainteresowanie wśród basistów.

Cort prezentuje akustyczną gitarę basową AB850F

Cort Guitars rozszerza swoją ofertę o AB850F, akustyczną gitarę basową z pełnowymiarowym, jumbo korpusem, zapewniającym obfity dźwięk. Instrument dostępny jest w wykończeniach naturalnym i czarnym, oferując szereg profesjonalnych funkcji.

Seria pedałów Bass Jr Distortion od Amptweaker

Amptweaker wprowadza na rynek serię pedałów Bass Jr Distortion, dodając unikalną funkcję Dry Low do sprawdzonych modeli. Zobacz, jak trzy modele z tej serii mogą odmienić Twoje basowe brzmienia.

Seria pedałów Bass Jr Distortion od Amptweaker

Amptweaker wprowadza na rynek serię pedałów Bass Jr Distortion, dodając unikalną funkcję Dry Low do sprawdzonych modeli. Zobacz, jak trzy modele z tej serii mogą odmienić Twoje basowe brzmienia.

Providence prezentuje Brick Drive BDI-1: Recenzja

Providence rozszerza swoją linię przedwzmacniaczy basowych o model Brick Drive BDI-1. Urządzenie łączy w sobie 3-pasmowy EQ z regulowanymi środkami i kontrolą Presence, overdrive oraz DI z obwodem Vitalizer B.

Boss ogłasza premierę pedału BB-1X Bass Driver

Boss wprowadza na rynek BB-1X Bass Driver, kompaktowy pedał ulepszający brzmienie basu z wykorzystaniem innowacyjnej technologii MDP. Pedał oferuje szeroki zakres brzmień od naturalnie czystych po ciężkie przesterowania.

Preamp w pedalboardzie? Recenzja JHS Pedals Colour Box

JHS Pedals wprowadza na rynek nową propozycję dla miłośników głębokiego dźwięku - pedal Colour Box. Urządzenie inspirowane konsolą Neve, obiecuje przynieść do twojego zestawu autentyczny, studyjny brzmienie.

Big Tone Music Brewery prezentuje pedal Quadboost

Big Tone Music Brewery wprowadza na rynek pedal Quadboost, który łączy cztery popularne obwody boostujące w jednym urządzeniu. Zaprojektowany z myślą o zwiększeniu możliwości kształtowania brzmienia, Quadboost staje się niezbędnikiem dla basistów poszukujących wszechstronnego narzędzia.

Darkglass Electronics Vintage Deluxe Preamp Pedal – Most do Vintage

Darkglass Electronics podnosi poprzeczkę w kategorii efektów vintage dla basistów dzięki Vintage Deluxe Preamp Pedal. Urządzenie, inspirowane popularnym Microtubes Vintage, oferuje niezrównaną elastyczność tonalną z możliwością emulacji brzmień od lat 70. do 90.

Wbudowany przedwzmacniacz Trickfish IPA

Wbudowany przedwzmacniacz Trickfish IPA to najnowsza propozycja od Trickfish, łącząca w sobie cechy znane z FlexCore. Został zaprojektowany tak, aby oferować muzykalną i przezroczystą preamplifikację oraz EQ, z łatwą do zainstalowania konfiguracją bez lutowania.

Ashdown RM-800-EVO II – Mały potwór na scenie i w studio

Ashdown RM-800-EVO II to wzmacniacz basowy, który łączy w sobie moc i przenośność z rozległymi możliwościami kształtowania dźwięku. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, oferuje mocne 800 watów, jasno pokazując, że rozmiar nie zawsze jest miarą możliwości.

Genzler Amplification MAGELLAN-PRE/DI PEDAL

Genzler Amplification zaskakuje basistów kolejnym urządzeniem z serii Magellan - preampem/DI w formie pedału. Dowiedz się, jak MAGELLAN-PRE/DI PEDAL może zmienić Twoje brzmienie.

Ampeg RB-115 Rocket Bass Combo

Ampeg RB-115 Rocket Bass Combo to wzmacniacz, który skupia w sobie zaawansowane technologie oraz tradycję marki. Przyjrzyjmy się bliżej temu modelowi.

Odsłona techniki i brzmienia slapu na basie

Rosnąca liczba pytań dotyczących techniki i brzmienia slapu na basie skłoniła mnie do zgłębienia tego tematu. Mimo ograniczonego doświadczenia, podzielę się wiedzą na temat uzyskania charakterystycznego dźwięku slapu.

Nowość na rynku: Wzmacniacz basowy EBS Reidmar 752

EBS przedstawia swój najnowszy wzmacniacz basowy - Reidmar 752, wyposażony w innowacyjny moduł wzmacniacza klasy D, oferujący 750 W RMS przy obciążeniu 2 ohmów. To urządzenie, które z pewnością przypadnie do gustu basistom.
EQ

Pełne możliwości w małej obudowie – recenzja preampu Phil Jones Bass PE-5Firma Phil Jones Bass przedstawiła właśnie ich najnowszy produkt dla miłośników niskich tonów – preamp PE-5. Niepozorny rozmiar tego urządzenia kryje w sobie mnóstwo funkcjonalności, które przypadną do gustu każdemu basiście. Głównymi cechami tego urządzenia są: pięciopasmowy równoległy EQ, możliwości DI, a także funkcja wzmacniania sygnału.Phil Jones Bass położył duży nacisk na szczegóły, które sprawiają, że PE-5 wyróżnia się na tle konkurencji. Preamp wyposażony jest w unikalny system zmiennej impedancji wejściowej, co pozwala na dokładne dopasowanie do przetworników magnetycznych oraz piezo. Dzięki temu urządzenie potrafi w pełni wykorzystać spektrum brzmienia dowolnego źródła sygnału. Ponadto, PE-5 potrafi kompensować niską moc wyjściową przetworników, zapewniając odpowiedni poziom sygnału nawet dla wymagających wzmacniaczy.Wbudowany pięciopasmowy EQ został specjalnie dostrojony do charakterystyki brzmienia basu, umożliwiając szybkie i precyzyjne dostosowanie dźwięku. Dwa dostępne w urządzeniu przyciski nożne, umożliwiają wyłączenie dźwięku oraz aktywację funkcji true bypass. Obudowa z odlewanego aluminium zapewnia trwałość i wytrzymałość, a zasilanie może być dostarczane zarówno przez standardowy zasilacz 9V DC, jak i przez wbudowany akumulator litowo-jonowy, ładowany za pośrednictwem USB.Cena detaliczna Phil Jones PE-5 to około 1349,95 zł i będzie dostępny w pierwszym kwartale 2021 roku. Phil Jones Bass PE-5 to niepozorny preamp z bogatym zestawem funkcji, które zadowolą każdego basistę. Zapewnia malutki rozmiar, ale wielką możliwość kształtowania dźwięku.