Epiphone

Share your love:

Mija gitarras

Moje może niezbyt szokujące , ale przezmnie lubiane graty… na…

Mój sprzęt :]

Moje graty- OLP MM3 oraz gitarowy, lampowy Epiphone Valve Junior…

Epiphone Toby Deluxe IV

W tym artykule podzielę się moimi doświadczeniami z użytkowania basu Epiphone Toby Deluxe IV, który kupiłem jako alternatywę dla droższych modeli. Jest to świetna opcja dla początkujących basistów szukających niedrogiego, ale solidnego instrumentu.

Schecter Stargazer

Podczas spontanicznej wizyty w RnR w Katowicach, chcąc przetestować Epiphone'a EB-3, moją uwagę przykuł inny, zaskakujący instrument - Schecter Stargazer. Pomimo początkowej sceptyczności, jego wyjątkowy układ pickupów, niesamowite brzmienie oraz wygoda gry szybko przekonały mnie, że to bas, którego nie da się znienawidzić.

Epiphone Embassy Standard IV

Przedstawiam recenzję gitary basowej Epiphone Embassy Standard IV, znaną również jako Emilka. Znakomite brzmienie, solidna konstrukcja i atrakcyjny wygląd za niewielkie pieniądze.

Epiphone Thunderbird IV Pro

Recenzja basu Epiphone Thunderbird IV Pro po roku użytkowania. Odkryj moje doświadczenia z tym instrumentem, zarówno pozytywne, jak i te mniej.

Epiphone Embassy Special IV

Epiphone Embassy Special IV to model basówki o zaskakująco unikalnych cechach, pomimo bycia najtańszą opcją w linii producenta. Znajdziemy tu nietypowo zastosowanego przetwornika typu Split Coil, wyjątkowo słabej jakości drewno laminowane na korpusie, oraz skąpo nałożony lakier.

Epiphone Embassy Standard IV Plus

Recenzja Epiphone Embassy Standard IV Plus, czyli pierwszy bass autora. Ta ulepszona wersja z serii Standard oferuje znakomitą jakość dźwięku, wygodę gry oraz atrakcyjny wygląd przy stosunkowo niskiej cenie.

Kradzież gratów basowych w Zabrzu

W nocy z środy na czwartek w Zabrzu doszło do kradzieży sprzętu muzycznego z sali prób zespołu Randomband. Skradziono szeroki zakres sprzętu, w tym gitary, wzmacniacze i perkusję elektroniczną.

Epiphone Thunderbird IV

Recenzja i historia modyfikacji mojego basu Epiphone Thunderbird IV, który z modelu zakupionego z przypadku przekształcił się w główny instrument. W artykule omawiam dokonane i planowane zmiany, które znacząco wpłynęły na jego brzmienie i funkcjonalność.

Epiphone Valve Junior jako head do gitary i basu.

Rozważam wymianę mojego tranzystorowego pieca gitarowego na lampowy Epiphone Valve Junior 5W do użytku domowego i zastanawiam się, czy może on również służyć jako domowy wzmacniacz do basu po dobraniu odpowiedniej kolumny.

Schecter vs Epi

Stoję przed wyborem między Epiphone Toby Deluxe IV a Schecter SGR C-4 jako bazą do cięższych brzmień. Mimo dostępu do Epiphone i jego wygody, pojawiają się wątpliwości odnośnie brzmienia i zastanawiam się nad zmianą pickupów lub wyborem Schectera, którego nie miałem okazji przetestować.

Epiuphone Thunderbird [PRoblem z Gryfem]

Niedawno nabyłem używaną gitarę basową Epiphone Thunderbird Made in USA. Podczas próby podniesienia akcji strun napotkałem na problem z brakiem oporu przy regulacji gryfu.

Fender Rumble 15 problem

Właściciel basowego comba Fender Rumble 15 zmaga się z niepokojącym brzmieniem, które pojawia się, kiedy nie dotyka metalowych części swojej basówki Epiphone Embassy Standard IV. Pomimo wymiany zasilania na uziemiony kontakt, problem nie został rozwiązany.

Bas elektro-akustyczny do 1000 zł

Planowanie zakupu elekto-akustycznego basu jest łatwiejsze, gdy poznasz modele dostępne na rynku do 1000 zł. Wśród nich znajdują się propozycje od firm takich jak Washburn, Tenson, Epiphone, Samick, Ibanez oraz Salobrena. Autor szuka informacji, które pomogą mu w wyborze najlepszego instrumentu do jammowania z przyjaciółmi w bluesowych klimatach.

Jason_James

Jason James podzielił się swoimi muzycznymi inspiracjami oraz zawartością swojego arsenalu muzycznego. Od ulubionych zespołów po detalowy opis własnego sprzętu, Jason daje nam rzadki wgląd w to, co kształtuje jego brzmienie.

Wybór gitary do 800zł

Stojąc przed wyborem pierwszej gitary basowej z ograniczonym budżetem 800 zł, warto zastanowić się, czy wybrać model 4-strunowy czy 5-strunowy, a także jakie marki rozważyć, biorąc pod uwagę potrzeby muzyka aspirującego do grania hardrocka lub thrash metalu.

WM

Od 1990 roku zbudowałem imponującą kolekcję gitar basowych i wzmacniaczy, która obejmuje modele od klasyków po niestandardowe zamówienia.

Łukasz Smoliński

Łukasz Smoliński podzielił się swoją historią muzyczną i wyjaśnił, na jakim sprzęcie gra od ponad 11 lat. Jego erudycja obejmuje szeroki zakres gatunków muzycznych, a liczba koncertów prawie osiągnęła już 400.

Witam Basoofkę ;]

Michał, 17-latek z Koszalina, pasjonuje się szerokim zakresem muzyki rockowej i metalowej. Jest członkiem zespołu, gdzie pełni rolę basisty i niedawno zdecydował się na zakup nowego basu - Epiphone Goth Thunderbird IV.

3-punktowy mostek gibson/epiphone [i nie tylko…]

Autor opisuje problem z pękającym mostkiem w swojej gitarze Vantage VP-710B, który negatywnie wpływa na wysokości strun. Mimo poszukiwań, nie może znaleźć zamiennika w Polsce, tylko używany model na eBay.

Epiphone T-Bird: Pro czy nie-Pro

Zmagając się z kolejnym uszkodzeniem mojego basu, zwracam uwagę na obniżki cen modeli Epiphone T-Bird w RnR. Zastanawiam się, czy wybrać model Pro czy skusić się na bardziej przystępną cenowo wersję Goth.

Chce sie przekwalifikowac

Gitara elektryczna towarzyszyła mi przez 10 lat. Chciałbym spróbować czegoś nowego i zainwestować 2-3 tys. PLN w bas - proszę o porady.

Case na bas-własna robota :-]

Mając problemy ze znalezieniem odpowiedniego futerału na bas Epiphone Thunderbird, brak środków i czasu na import, postanowiłem z przyjacielem zbudować własny. Proces obejmie mierzenie, skręcanie i wybór materiałów, z których zostanie wykonany case.

Wybór basu. Pomóżcie. Do około 800-850zł

Dokonując wyboru nowego basu w przedziale cenowym do 850 zł, mamy kilka opcji w sklepach muzycznych w Toruniu. Porównujemy modele Yamaha RBX 270, Cort GB34 A 3TS, Epiphone Embassy Standard IV Bass, Ibanez GSR200 oraz Squier Affinity Precision Bass, biorąc pod uwagę ich specyfikacje i przydatność do gry w punka i ska.

Dżem Dobry!!!

Adam, samouk i basista, po dwuletniej przerwie wraca do gry na basie. Zakupił Epiphone Thunderbird IV i szuka używanego Laney'a RB4.

Bom dia

Mateusz, 17-latek zainteresowany muzyką, zwłaszcza Heavy Metal i progresywnym rockiem, opowiada o swoim hobby i zainteresowaniu grą na gitarze basowej. Czeka na wypłatę, by móc kupić swoją pierwszą gitarę.

Przetwornik JCB-1

Autor artykułu podjął poszukiwania, aby odkryć tajemnice przetwornika JCB-1, który odnalazł w gitarze Epiphone Jack Casady Bass, zastanawiając się nad jego właściwościami i porównując go do pickupu w gitarze DEFILa Luna 2.

Nagrywanie basu na PC przez interfejs usb

Autor dzieli się swoim doświadczeniem z prób nagrywania basu w domowych warunkach przez line-in, które okazało się nieefektywne z powodu słabego i sztucznego sygnału. Rozważa zakup interfejsu gitara-PC (usb) dedykowanego dla gitar basowych, aby poprawić jakość nagrania.

SIEMA BASISCI

Bartosz, młody basista z Krakowa, opowiada o swojej pasji do basu i muzyki, pomimo życiowych zwrotów akcji i przeciwności. Ujawnia swoją fascynację Epiphonem Thunderbird z serii GOTH, który stał się jego drugim instrumentem.

Hehe, watek nie daj sie :-] czyli …

Hehe Watek Nie Daj Sie Czyli 8230
Autor rozważa zakup gitary basowej i dzieli się wyborem kilku modeli, zastanawiając się, które z nich najlepiej spełnią jego oczekiwania. Dyskusja obejmuje zarówno nowe, jak i używane modele, zwracając uwagę na aspekty techniczne, budżet, a także osobiste preferencje.

Jaki bas najlepszy do metalu???

Jaki Bas Najlepszy Do Metalu
Analizuję trzy modele basów idealnych do metalcore/trashcore, w tym Peavey Millennium 5 BXP, Yamaha RBX 375 i Epiphone Embassy Standard V Bass. Rozważam zakup Peaveya, ale proszę o opinie na temat najlepszego wyboru.

Problem z kolorem [Epiphone Embassy Standard IV]

Autor rozważa zakup gitary basowej Epiphone Embassy Standard IV, ale jest zdezorientowany różnicą między kolorem na zdjęciach a oznaczeniem koloru WL w nazwie. Analizuje trzy możliwości dotyczące niezgodności koloru.

Moje cudeńka :]

Moje graty 🙂 Pierwszy to Epiphone Precison.. W zasadzie nie…

Prośba o pomoc w wyborze basówki

Autor zwraca się z prośbą o pomoc w wyborze basówki, jako gitarzysta szuka instrumentu do 2 tys. zł, który łatwo się gra na tle różnych gatunków muzycznych. Wymienione są modele Epiphone, Ibanez i Schecter, a autor prosi o radę i dodatkowe propozycje.

Ibanez sr300 v Epiphone Toby Deluxe IV v Cort gb34 v Cort Action

Autor przedstawia swoje dylematy dotyczące wyboru swojej pierwszej gitary basowej, skupiając się na czterech modelach: Ibanez sr300, Epiphone Toby Deluxe IV, Cort gb34, oraz Cort Action. Opisuje swoje pierwsze doświadczenia oraz zainteresowania muzyczne, pytając o porady na forum.

Solidny bas na początek?

Solidny Bas Na Poczatek
Przygoda z basem to nie tylko muzyka, ale i poszukiwanie idealnego instrumentu. Nasz czytelnik szuka basu o wyrazistym brzmieniu, który sprawdzi się w różnych gatunkach - czy to coś z rodzaju Rickenbacker, Jazz Bass?

Epiphone / Hofner Viola / Violin Bass, czyli gitara a la Paul McCartney

Epiphone Hofner Viola Violin Bass Czyli Gitara A La Paul Mccartney
Rozważając zakup gitary basowej stylizowanej na te używane przez The Beatles, szczególnie interesuje mnie model Viola/Violin Bass. Zastanawiam się nad wyborem modelu, który będzie odpowiadał moim estetycznym i brzmieniowym wymaganiom, zastanawiając się czy warto inwestować w produkty marki Hofner oraz jak na tle konkurencji wypada Epiphone Viola Bass.

ZAK B4 a Epiphone Tony IV

Zak B4 A Epiphone Tony Iv
Rozważam zmianę mojego basu ZAK B4 na Epiphone Tony IV Deluxe, kusząc się na lepszą jakość wykonania, niższą wagę i wygodę. Szukam basu przede wszystkim lekkiego i dobrze wykonanego, ale bez potrzeby grania na koncertach.

Usprawniać EB0, czy rzucić to w diabły?

Opowiadam o mojej przygodzie z basem Epiphone EB0, od pierwszych chwil po zastanowienie się nad jego ulepszeniem. Rozważam wymianę elementów, aby lepiej pasował do mojego stylu gry w kapeli.

Witam!

Niedawno zakupiłem gitarę basową Epiphone Toby IV Deluxe, co zainspirowało mnie do podzielenia się moimi początkowymi doświadczeniami i rozterkami dotyczącymi tego instrumentu. Mimo pewnych wątpliwości dotyczących podręczników do nauki i drobnych problemów technicznych, moja pasja i determinacja do grania rosną.

Władek Kołodziejczyk

Władek Kołodziejczyk, znany także jako Krzipek, to wszechstronny muzyk orkiestry kameralnej AUKSO, który pasję do muzyki łączy z mistrzostwem gry na wielu instrumentach. W tekst opisuje nie tylko swoje doświadczenia muzyczne, ale również prezentuje swoją imponującą kolekcję instrumentów i sprzętu.

ZGINĘŁY DWA INSTRUMENTY

Dwóch muzyków zostało okradzionych z cenionych instrumentów: Fender Precision Bass i Epiphone Lespaul 100 ebony. Apelują o pomoc w odnalezieniu sprzętu.

Epiphone Zenith

Epiphone Zenith to innowacyjny bas, który otrzymał złotą nagrodę od magazynu Guitar World. Łączy klasyczny, elegancki profil z retro designem, charakterystycznymi otworami „f” i specyficznym wycięciem w korpusie dla wygodnego dostępu do wyższych pozycji na gryfie.

WItam Wszystkich :p

Nowy na forum basistów, zakupiłem gitarę basową Epiphone Embassy Special IV za 120 zł z dodatkami, pomimo jej wad. Jestem początkujący, ale mam doświadczenie z gitarą elektryczną i już zaczynam przygodę z basem.

Tzar

Jędrzej opowiada o swojej pasji do gry na basie, zaczynając od Iron Maiden aż po ambitniejsze klimaty jazzowe i funky. Obecnie korzysta z Epiphone Thunderbird IV i wzmacniacza Hartke B200, planując przyszłe zakupy.

Petter69

Piotrek z Wrocławia dzieli się swoją muzyczną podróżą od basisty początkującego do członka zespołu ProFundal. Opowiada o zmianie sprzętu basowego z McCrypt BA-25 na Fender Rumble 75 i trwałej miłości do basu Epiphone Thunderbird.

Piotr Miziołek

Historia Piotra Miziołka pokazuje, jak poświęcenie i pasja mogą zaprowadzić od pierwszego basu Basston, przez zakochanie się w motocyklach, do ponownego odkrycia muzyki i założenia własnej grupy. Miziołek dzieli się również szczegółami swojego imponującego zestawu sprzętowego.

Ciepłe brzmienie basu

Na łamach popularnych dyskusji na tematy muzyczne, pojawia się wiele zapytań dotyczących idealnego basu, który harmonizowałby z klasyczną gitarą i wokalem. Benek, autor tekstu, dzieli się swoimi przemyśleniami i szuka porady dotyczącej znalezienia gitary basowej o ciepłym brzmieniu.

Ampeg SVT 410 HLF + Marshall MB450H czy + Peavey Tour 450

Rozważając zakup nagłośnienia nastawionego na koncerty, zastanawiam się między dwoma kombinacjami: Ampeg SVT 410 HLF z Marshall MB450H lub Peavey Tour 450. W oparciu o własne doświadczenia i opinie, wybór padł na Ampeg z jeszcze niesprecyzowanym wzmacniaczem.

Wybór drugiego basu, proszę o poradę

Przeglądam rynek w poszukiwaniu drugiej gitary basowej, która zastąpi mój obecny Ibanez GSR190. Preferuję cięższą muzykę jak Iron Maiden czy Metallica, szukam gitary z uniwersalnymi możliwościami brzmieniowymi, wygodnej w grze i o klasycznym wyglądzie.

Basówka do ok.900zł

Czytelnik podzielił się swoimi oczekiwaniami dotyczącymi zakupu pierwszej basówki, mając do dyspozycji budżet około 900 zł. Rozważa modele Yamaha, Washburn, CORT i Epiphone, szukając instrumentu pasującego do gatunków muzycznych takich jak AFI, Placebo, The Used, czy stone rock.

Modyfikacja Epiphone Thunderbird – pytania

Zmieniając zespół i repertuar, rozważam modyfikację mojego Epiphone Thunderbird Goth w celu lepszego dostosowania do niskiego strojenia. Planuję zastosowanie grubych strun z basu pięciostrunowego, ale potrzebuję porad dotyczących możliwych przeróbek i opinii na ten temat.

Problem z potencjometrami

W moim posiadaniu jest gitara basowa Epiphone Embassy Standard IV, z którą pojawia się problem dotyczący działania potencjometrów. Mimo prób naprawy przez ponowne lutowanie kablami, problem z brzmieniem i głośnością pozostaje nierozwiązany.

Epiphone Embassy Standard IV plus

Kiedy moje poszukiwania idealnego basu dla początkującego zakręciły w kółko, traf chciał, że natknąłem się na Epiphone Embassy Standard IV plus. Bas ten, po podłączeniu do wzmacniacza, zdecydowanie przebił swoich konkurentów, oferując wspaniałe brzmienie i jakość dźwięku.

Witam wszystkich:]

Witam Wszystkich 10
Użytkownik forum witający innych uczestników dzieli się swoją pasją do gitar, w tym basowej marki Cort, którą planuje przetestować. Rozważa również zakup nowego instrumentu z ograniczonym budżetem i prosi o rady.

Czołem

Czolem
Autor rozpoczyna swoją przygodę z graniem na gitarze basowej i postanowił zasięgnąć fachowych opinii. Wybrał gitarę Epiphone Embassy IV Standard i rozważa dołączenie do zespołu.

Epiphone Goth Thunderbird IV

Przyjrzyjmy się bliżej basowi Epiphone Goth Thunderbird IV, który często wywołuje mieszane uczucia wśród muzyków. Mimo kontrowersji, wybrałem ten model ze względu na zamiłowanie do ciężkiej muzyki i specyficzne wymagania techniczne.

Nowy wita i pyta ;]

Młody entuzjasta gitary basowej staje przed wyzwaniem - wybrać pierwszą gitarę basową za kwotę 800zł. Rozważa modele przypominające Fender Precision Bass, przygląda się markom Epiphone oraz Cort.

Modernizacja swojego brzmienia, problem z basem

Modernizacja Swojego Brzmienia Problem Z Basem
Na pierwszym poważnym koncercie odkryłem, że mój bas - Epiphone Explorer, brzmi znacznie gorzej niż inne basy. Postanowiłem zatem zmodernizować moje wyposażenie, nie wymieniając instrumentu.

Update sprzętu

Epiphone Thunderbird pozostał, natomiast siódemka, strat i preclowatyfretless zostały wymienione…

Moje graciątka

Mój aktualny skład wioseł: duma i radość – epiphone thunderbird,odprogowany…

wrzaskun

Mój sprzęt? Taurus SL300H Warwick 411PRO OLP MM3 Epiphone Flying-V…

Rochena

Jestem chorobliwie uzależniona od gitar. Ostatnimi czasy także od basu.Słucham…

Grat

Basidło dla mocno początkującego, ale zadowalające.

J.

czysty kanał jest dla ciotGram od 2003-03-04 Mój sprzęt? Ex-Jolana…

Grzegorz Kryger

, www.myspace.com/elementadGram od 1990-01-05 Mój sprzęt? Yamaha BBG5S – 2000…

Pako

jestem chyba średnio zaawansowanym basistą samoukiem bez szkoły muzycznej.Wszystko co…

Epiphone przedstawia basy Newport i El Capitan

Epiphone wprowadza do swojej oferty dwa nowe modele basów: Newport oraz El Capitan J-200 Studio Bass. Obie gitary czerpią inspiracje z instrumentów vintage, oferując jednocześnie nowoczesne udoskonalenia.

Epiphone ponownie wprowadza na rynek bas Embassy

Epiphone odświeża swoją ikonę - bas Embassy, zachowując klasyczne elementy designu oraz wprowadzając nowoczesne rozwiązania. Bas ten jest przeznaczony dla miłośników dźwięku oraz wyglądu lat 60'tych, a jednocześnie dla szukających nowoczesnej technologii.

romex

Absolutnie nieprofesjonalny wielbiciel niskiego brzmienia. W latach 80-tychpunk rock na…

Bacho

Gram od 2006-06-24 Mój sprzęt? Ibanez SR500 BM Gallien Krueger…

Wolficzek

Mój sprzęt? ESP LTD B-206 Zmodyfikowany Harley Benton JB-75 Defil…

Jan Talar

Mój sprzęt? Marshall MG15 + Epiphone G400 Cherry

bartko

Gram od 2005-10-15 Mój sprzęt? Epiphone Thunderbird IV Jolana Iris…

Charczenie basu

Siema, jestem użytkownikiem basu Epiphone Toby Deluxe IV, od jakiegoś…

Grzesiek

Mój sprzęt? Marshall MBH450 Marshall MBC410 Electro-harmonix Bass Big Muff…

Drakoo

Nazywam się Krzychu ,93 rocznik i jestem prostakiem z Mysłowic…

brzdęku

Epiphone Toby IV Deluxe + Tenson 35W Pykamy z kolegami:D…

Dawid

Zaczynam przygodę z basem 😀 Mój sprzęt? Epiphone Toby Deluxe…

Marcel P.

Mój sprzęt? Spector Rebop, Epiphone Thunderbird IV, Ampeg BA300 210

Dominik Szkoda

Raczej niedzielny ze mnie grajek niż pro-basista ale to jest…

hej

Witam, Piotrek,35lat, garma parę lat, obecnie epiphone thunderbird + combo…

Wyważenie wiosła

Cześć Koleżankom i Kolegom. Mam Epiphone’a EB3. (jak wiadomo to…

Sylwester Tomal

Gram od 2010-09-22 Mój sprzęt? Schecter Stiletto Extreme 5 [BF#BEG#]…

Lucy

Mój sprzęt? IBANEZ GSR-180 BK Hofner Viola Bass Epiphone Thunderbird…

Aniebun

Gram od 2011-03-22 Mój sprzęt? Squier by Fender Jazz Bass…

Hoo Bee

Oprócz basu grywam na kongach i dżambach, na szóstce mniej.…

Epiphone P-bass

Sluchajcie mam okazje kupić starego epi www.c4.ac-images.myspacecdn.com ale potrzebuje waszej…

Sławomir T.

Gram od 2009-07-08 Mój sprzęt? Epiphone Embassy IV – aktywna…

Łukasz Lemek

Mój sprzęt? Epiphone thunderbird IV ,Washburn MB-4 , Ldm Ba…

kylu.

Gram od 2010-11-05 Mój sprzęt? Epiphone Embassy Standard IV

Żurek

Gram od 2009-01-10 Mój sprzęt? Epiphone Thunderbird Pro IV Vs…

Epiphone

Jestem zainteresowany kupnem Epiphone Goth Thunderbird IV i chciałbym go…

Epiphone

Epiphone jest firmą z bogatą historią, produkującą basy, które zadowolą każdego muzyka. Od klasycznych modeli vintage po najnowsze innowacje, Epiphone oferuje szeroką gamę basów, które wyróżniają się jakością wykonania i brzmieniem. Epiphone została założona przez Greka Epaminondasa Stathopoulosa w 1915 roku. To firma produkująca sprzęt gitarowy na bazie Gibson Guitar Corporation, która jest również częścią tego przedsiębiorstwa. Jest jednym z najbardziej szanowanych i najstarszych producentem instrumentów w Ameryce. Przed II wojną światową oprócz gitar, produkowali także banja.
Jak to się zaczęło?
Z małego rodzinnego warsztatu i ciężko zarobionego rzemiosła, przekazywanego z pokolenia na pokolenie, stali się amerykańskim, dążącym do innowacji poważnym przedsiębiorstwem. Zaczynając w górach Grecji, przed Turcję i Atlantyk, dotarli do rozgłośni radiowych, klubów nocnych i studiów nagraniowych. Jako najstarszy syn, Epi był odpowiedzialny za prowadzenie biznesu. Po śmierci matki w 1923 roku przejął udziały firmy i wycofał większość sprzętu w starym stylu. W zamian za to przedstawił linię „banjo Recording”, wtedy był to najpopularniejszy instrument w Ameryce. Epi rozwijał swoje umiejętności i nabywał co raz to nowe doświadczenia. Rodzina nabyła nowoczesne maszyny do fabryki instrumentów Farovan Company na Long Island. Epi nadał firmie, która w szybkim tempie się rozwijała nową nazwę – Epiphone. „Epiphone” odnosił się nie tylko do jego własnego nazwiska, ale także do greckiego słowa oznaczającego dźwięk – telefon. Było to także znaczenie greckiego słowa epiphonous, co oznacza jeden dźwięk za drugim jako metaforę syna, który buduje i realizuje marzenia swojego ojca.
Epiphone dla każdego
Ogromna różnorodność muzyków, którzy oddali się Epiphone sprawiła, że Epi chciał rozwijać markę coraz bardziej. Gitarzyści bluesowi, pionierzy country czy muzycy grający na mandolinie – wszyscy oni są wśród klientów firmy. Ozdobne modele banjo zostały wprowadzone w 1927 roku. W 1928 roku firma produkowała banjo dla Selmer/Conn i linii sklepów Continental Music, dystrybutora głównego. W roku 1928 wprowadził również swoją pierwszą linię gitar akustycznych, aby konkurować z firmą Gibson. Seria gitar akustycznych Recording, podobnie jak banjo, była oznaczona literą (od „A” do „E”) i wyróżniała się przede wszystkim kształtem. Wykonanie dopieszczające każdy szczegół, łączyły świerk i laminowany klon. W połowie lat 30. gitary Epiphone były uważane za jedne z najlepszych na świecie. Firma weszła na rynek międzynarodowy dzięki umowie z firmą Handcraft Ltd.  i otworzyła nowy salon wystawowy. W budynku znajdowało się laboratorium badawczo-rozwojowe. Salon Epiphone był siedzibą firmy i jednocześnie miejscem spotkania artystów.

W latach 90. oferowali 43 różne modele w zróżnicowanych stylach i budżetach. Rozwijali się na wielu płaszczyznach i w wielu miejscach na świecie. Międzynarodowy popyt był na tyle duży, że firma otworzyła nową fabrykę w Chinach w 2004 roku. Był to pierwszy raz, kiedy mieli własną fabrykę od czasu połączenia z Gibsonem.

Dziś Epiphone nadal wprowadza innowacje, wciąż zachwycając muzyków, jednocześnie wprowadzając frustrację wśród konkurentów swoimi coraz to lepszymi, śmiałymi projektami i ich nadzwyczajną jakością. Mają w swojej ofercie sprzęt dla artystów każdego gatunku muzycznego.