Prezentuj臋 膰wiczenie zaprojektowane specjalnie dla pocz膮tkuj膮cych basist贸w maj膮ce na celu nauk臋 akcentowania r贸偶nych d藕wi臋k贸w niezale偶nie od pozycji palca. 膯wiczenie opiera si臋 na graniu w gamie D-dur z u偶yciem metronomu, ale mo偶na je modyfikowa膰 i dostosowywa膰 do swoich potrzeb.
Autor podzieli艂 si臋 swoimi dotychczasowymi do艣wiadczeniami z pickupami typu Jazz Bass, ograniczaj膮cymi si臋 tylko do humbacker贸w w wersji stack. Rozwa偶a on mo偶liwo艣膰 wypr贸bowania wersji split-coil, zastanawiaj膮c si臋 nad jej brzmieniem i mo偶liwo艣ciami adaptacji do swoich potrzeb.
Autor przypadkowo natkn膮艂 si臋 na nowy instrument podczas przegl膮dania Allegro, kt贸ry mimo pocz膮tkowych obaw zacz膮艂 go coraz bardziej fascynowa膰. Mimo trudno艣ci z adaptacj膮 do nowych wymiar贸w i ci臋偶aru, znalaz艂 w nim co艣, co przyci膮ga jego uwag臋.
Rozwa偶amy, kt贸ry styl muzyczny jest najlepszy dla Hani Bratkowskiej, bazuj膮c na jej wszechstronno艣ci wokalnej i mo偶liwo艣ci adaptacji do r贸偶nych gatunk贸w muzycznych.
Poszukuj臋 salki na pr贸by muzyczne w Krakowie, kt贸ra nie musi by膰 wyposa偶ona w klimatyzacj臋, instrumenty, czy nag艂o艣nienie. Wsp贸艂dzielona piwnica z zespo艂em to nie tylko brak ogranicze艅 czasowych, ale i rozmawiaj膮cy z nami grzyb.
Podczas pr贸by m贸j Behringer ba210 wyda艂 ostatnie tchnienie, kiedy jeden z g艂o艣nik贸w zacz膮艂 rz臋zi膰, uniemo偶liwiaj膮c gr臋. W toku poszukiwa艅 rozwi膮zania natkn膮艂em si臋 na g艂o艣niki neodymowe Celestion BN10-200X, zastanawiaj膮c si臋 nad ich adaptacj膮 do mojej obudowy.
Jako pocz膮tkuj膮cy basista, napotka艂em na problem przeprostu ma艂ego palca lewej r臋ki, kt贸ry znacznie utrudnia mi gr臋, szczeg贸lnie w szybkim tempie. Ten problem wydaje si臋 by膰 powszechny w艣r贸d basist贸w, a sposoby radzenia sobie z nim mog膮 by膰 r贸偶ne.
Autor dzieli si臋 swoimi przemy艣leniami na temat gry w alternatywnych strojeniach, szczeg贸lnie gdy bas jest strojony o p贸艂 tonu ni偶ej. W artykule porusza kwesti臋, czy nale偶y przearan偶owa膰 skale, by pasowa艂y do zmienionego stroju.
Autor, b臋d膮c lewor臋cznym, zmaga si臋 z dylematem wyboru mi臋dzy gitar膮 lewor臋czn膮 a prawor臋czn膮. Do艣wiadczenia i rady innych wprowadzaj膮 chaos i zastanawia, jak znale藕膰 optymalne rozwi膮zanie.
Autor opisuje swoje osobiste do艣wiadczenia zwi膮zane z efektywno艣ci膮 w pracy, podkre艣laj膮c, jak jego zdolno艣膰 do szybkiego i skutecznego wykonywania zada艅 cz臋sto prowadzi艂a do niedoceniania jego pracy. Ponadto, dzieli si臋 swoimi przemy艣leniami na temat zmaga艅 z wykonywaniem muzyki basowej, kiedy do艣wiadczenie staje si臋 przeszkod膮 w eksploracji nowych styl贸w.
W dniu 22.10.2011 r. mieli艣my zagra膰 w 艁owickim O艣rodku Kultury. Wyst臋p by艂 pe艂en niespodziewanych wydarze艅, od uszkodzenia struny basowej przez mojego syna do problem贸w technicznych na scenie.
Opowiadanie o tym, jak w m艂odo艣ci pr贸bowa艂em swoich si艂 w akompaniamencie do spektaklu muzycznego w teatrze jeleniog贸rskim, lecz zbyt wierna interpretacja muzyki Jerzego Wasowskiego sko艅czy艂a si臋 niepowodzeniem. Pr贸ba wprowadzenia m艂odzie偶owego brzmienia w tradycyjne kompozycje nie przynios艂a oczekiwanych rezultat贸w.
Po 2 latach gry na basie postanowi艂em przej艣膰 na fretlessa, 膰wicz膮c intensywnie przez dwa tygodnie. Napotka艂em trudno艣ci z adaptacj膮 technik grania oraz problem z dobraniem odpowiednich strun.
Zastanawiaj膮c si臋 nad r贸偶nicami mi臋dzy klasycznym wykszta艂ceniem muzycznym a do艣wiadczeniem muzyk贸w 'klezmeruj膮cych', poruszam temat wa偶no艣ci szczeg贸艂owego zapisu nutowego i adaptacji muzyki w r贸偶nych warunkach. Odkrywam, jak brak zrozumienia dla jazzowych i nieklasycznych form muzyki mo偶e wprowadza膰 chaos i niezrozumienie mi臋dzy muzykami o r贸偶nym wykszta艂ceniu.
Autor podzieli艂 si臋 swoim do艣wiadczeniem w grze na basie, b臋d膮c lewor臋cznym i graj膮c na instrumencie prawor臋cznym w stylu McCartneya. Zastanawia si臋, czy warto nauczy膰 si臋 gra膰 na lewor臋cznej bas贸wce, do czego pragnie przej艣膰 po latach grania w niekonwencjonalny spos贸b.
Osoba z dysfunkcj膮 d艂oni poszukuje basu z gryfem o szeroko艣ci 4 cm, by m贸c czerpa膰 rado艣膰 z gry. Zastanawia si臋 nad mo偶liwo艣ci膮 znalezienia odpowiedniego instrumentu, pomimo niepe艂nosprawno艣ci.
Autor podj膮艂 si臋 wyzwania zbudowania flangera FL301, kopia popularnego efektu Ibanez, z zamiarem adaptacji na potrzeby basu. Zastanawia si臋 nad mo偶liwo艣ci膮 zasilania urz膮dzenia napi臋ciem 9V zamiast standardowych 18V, by u艂atwi膰 integracj臋 z innymi efektami.
Pomimo zmiany instrumentu z gitary elektrycznej na basow膮, autor poszukuje sposobu, aby adaptowa膰 swoj dotychczasowy sprz臋t do nowych wymaga艅. Rozwa偶a mo偶liwo艣膰 pod艂膮czenia g艂o艣nika basowego do istniej膮cego pieca gitarowego bez ryzyka uszkodzenia sprz臋tu.
Mierzenie si臋 z wyzwaniami poczucia czasu na basie mo偶e by膰 trudne, szczeg贸lnie przy grze z r贸偶nymi perkusistami lub w nieznanych stylach muzycznych. Kluczem do poprawy jest do艣wiadczenie i 艣wiadome 膰wiczenia.
Prze艂膮czanie si臋 mi臋dzy basami o r贸偶nej liczbie strun mo偶e stanowi膰 wyzwanie. Kluczem do sukcesu jest pe艂ne zanurzenie w 艣wiecie ka偶dego z instrument贸w, aby osi膮gn膮膰 komfortow膮 i naturaln膮 gr臋.
Strojenie instrument贸w basowych w muzyce Urban Gospel cz臋sto obejmuje obni偶enie stroju do B? lub ni偶szej, by osi膮gn膮膰 g艂臋bsze brzmienia. Ten artyku艂 eksploruje wyzwania i rozwi膮zania zwi膮zane z adaptacj膮 do tego unikalnego stylu.
Artyku艂 opisuje wyzwania wynikaj膮ce z r贸偶nic w podej艣ciu do muzyki mi臋dzy basist膮 a perkusist膮, oraz rozwi膮zania, kt贸re mog膮 pom贸c w osi膮gni臋ciu muzycznej harmonii mi臋dzy nimi. Dotyka tematu adaptacji i wzajemnego s艂uchania w zespole.
Radzenie sobie z liderami zespo艂贸w, kt贸rzy zmieniaj膮 twoje partie, mo偶e by膰 trudne, ale ostatecznie naszym zadaniem jako muzyk贸w na zlecenie jest dostarczenie dok艂adnie tego, czego chc膮. Postawienie na bok swojego ego i zaakceptowanie wytycznych lidera mo偶e okaza膰 si臋 najlepszym podej艣ciem.
Artyku艂 opisuje niezwyk艂膮 podr贸偶 basisty z uszkodzonym s艂uchem, kt贸ry rozwija swoje umiej臋tno艣ci mimo niemo偶no艣ci identyfikowania nut i tonacji na ucho. Podkre艣la kluczow膮 rol臋 kreatywno艣ci i alternatywnych metod w muzyce.
Adaptacja nowoczesnych technik gry na basie przez do艣wiadczonych muzyk贸w mo偶e od艣wie偶y膰 ich podej艣cie i zapewni膰 kontakt z aktualnymi trendami. Kluczem jest jednak autentyczna pasja do muzyki i otwarto艣膰 na nauk臋.