5-strunowy

Share your love:

Fender Jazz Bass Delux Series V made in mexico

Przeglądając moje doświadczenia z 12-letnim posiadaniem gitary Fender Jazz Bass Delux Series V wyprodukowanej w Meksyku, omówię jej cechy, zalety oraz wady. Model ten, pomimo wytwarzania w Meksyku, okazuje się być solidnym i dobrze brzmiącym instrumentem.

Hohner Hrb Dlx

Recenzja gitary basowej Hohner Hrb Dlx, która oferuje profesjonalne brzmienie, wygodę gry i atrakcyjną cenę. Modele 4 i 5-strunowy prezentują wysoką jakość wykonania oraz aktywną elektronikę.

Cort C5Z

Bas Cort C5Z to niezwykle wszechstronny instrument, który zaskakuje swoją jakością wykonania i rozpiętością brzmieniową. Pochodzący z serii Artisan, model ten oferuje solidną konstrukcję z mahoniu, wenge i zebrano, a także zaawansowaną elektronikę i wygodę gry.

Sadowsky prezentuje 5-strunową basówkę Single Cut z 24 progami

Sadowsky wchodzi na nowy poziom projektowania basów z modelem Single Cut 24 Fret 5-String, który został zaprezentowany na targach NAMM Show w 2016 roku. Instrument ten, opracowany we współpracy z basistą Chipem Shearinem, wyróżnia się wyjątkowym designem i innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi.

Bas do 2500 zł Spector vs Schecter vs

Bas Do 2500 Zl Spector Vs Schecter Vs
Stojąc przed wyborem nowego basu, zdecydowałem, że pora pożegnać mojego starego Corta GB34A na rzecz czegoś z większym pomrukiem. Moje poszukiwania skupiły się na markach Spector i Schecter, gdzie kluczowym celem jest znalezienie instrumentu 5-strunowego, który świetnie brzmi zarówno w rocku, jak i metalu.

Strojnie Drop-C a luzy na strunach. Hell..p

Autor dzieli się dylematem dotyczącym grubszych strun na basie w strojeniu Drop-C, zastanawiając się między pozostaniem przy 4-strunowym basie a przejściem na 5-strunowy.

Hej, hej, hej!

Mam 14 lat i dopiero co zaczynam swoją przygodę z basem. Posiadam 5-strunowego Mensfelda z 1995 roku oraz 10W combo Hiwatt Hurricane.

Cort action [active] & Wbicie progów do fretlesa.

Rozważając zakup basu jako początkujący basista, natknąłem się na model Cort Action (5-strunowy, aktywny), zastanawiając się, czy będzie dobrym wyborem. Z kolei, po nieudanej próbie zakupu innego basu, zacząłem rozważać opcję fretlessa Den Marleya i możliwość ponownego wbicia progów.

Dobór odpowiedniego bassu.

Autor zastanawia się nad zakupem basu do gry w ciężkich gatunkach muzycznych takich jak black/death/thrash metal. Budżet wynosi 1600zł, a rozważane są modele ESP LTD F-104 BLK, ESP LTD F-105 BLK, Cort B4 OPM i Cort B5 OPM.

5 strun do domowego projektu post-rockowo – djentowego

Rozważam wymianę mojego Washburna T14 na bas 5-strunowy, najlepiej w budżecie 800 zł, chociaż rozważę opcje do 1200 zł. Bas będzie służył przede wszystkim do nagrywania partii basowych w domowym studio, w muzyce post-rock, metal i djent.

Mayones czy Kania?

Wracam do basidła i rozważam zakup – Mayones vs Kania. Która marka basu przejmie moje serce oraz umiejętności?,

Pomoc w wybraniu basu z rozstawem [19mm

Po roku grania na basie Cort GB35 z rozstawem strun wynoszącym 19mm, zacząłem zastanawiać się nad zmianą instrumentu z powodu krótkich palców, które utrudniają grę na niższych strunach. Rozważam bas z mniejszym rozstawem strun, opcjonalnie 5-strunowy z humbuckerem.

Langowski JazzBass 5str PapaBear Blondyna2

W tej recenzji przedstawiam historię mojego niestandardowego zamówienia basu u pana Zdzisława Langowskiego - od pomysłu po realizację i ostateczne wykończenie modelu Blondyna 2. Bas wyróżnia się nie tylko niestandardową specyfikacją, ale również fenomenalnym wykonaniem i brzmieniem, które udało się osiągnąć dzięki precyzji i pasji twórcy.

Basidło pod moje preferencje

Jako miłośnik cięższej muzyki, zestawiam listę preferencji dla mojego idealnego basu, z nadzieją na znalezienie instrumentu spełniającego moje oczekiwania w zakresie brzmienia, wyglądu i funkcji, z budżetem 2000-2500 zł.

skale – podejście geometryczne

Autor przedstawia swoje oryginalne opracowanie dotyczące 'geometrycznego' podejścia do skal na basie, oferując materiały dla wersji 4 i 5-strunowej. Opracowanie ma na celu pomoc szczególnie początkującym w opanowaniu skal.

Maruszczyk Custom Elwood 5-strunowy Bass

Maruszczyk Custom Elwood 5-strunowy to bas, który bez wątpienia wyróżnia się na rynku. Z wyjątkowymi cechami oraz charakterystycznym brzmieniem, ten instrument definiuje nową jakość w muzyce.

Schecter ponownie wprowadza na rynek bas Ultra

Schecter Guitar Research reaktywuje serię basów Ultra, prezentując modele cztero- i pięciostrunowe. Wersja z 2020 roku wyposażona jest w oryginalny kształt korpusu Ultra oraz przetworniki EMG TBHZ, oferując niesamowite walory dźwiękowe i estetyczne.

Nowości w świecie przystawek basowych: Transparent Q2.0 od Q-Tuner

Q-Tuner poszerza swoją ofertę o nowe transparentne przystawki do basu z czerwonymi cewkami, dostępne teraz w wersjach 4-, 5- i 6-strunowych. Przystawki te charakteryzują się czystym, dynamicznym dźwiękiem nasycenym harmonikami, zapewnionym dzięki użyciu magnesów neodymowych.

Basu Ibanez BTB33 – Specjalista od Solówek

Ibanez BTB33 to wyjątkowy bas dla muzyków ceniących solówki i akordy. Z pięcioma strunami i wyższym C zamiast niskiego B, został zaprojektowany z myślą o wyjątkowej klarowności i komforcie gry.

Basów Accuracy Matisse Deluxe 5-strunowych

Accuracy Basses to firma, której poświęcenie detalu i wyjątkowości swoich produktów odzwierciedla się w każdym modelu. Matisse Deluxe 5-strunowy jest tego doskonałym przykładem, łącząc unikalny design z wyjątkowymi opcjami dźwiękowymi.

Nordstrand prezentuje przetwornik basowy Bigman

Nordstrand wprowadza na rynek nowy model przetwornika dla basu o nazwie Bigman, który jest idealnym zamiennikiem dla przetworników Music Man. Zapewnia on niezwykle mocny i muskularny dźwięk.

Już dostępne: struny basowe Dunlop Super Bright

Dunlop wprowadza na rynek struny basowe Super Bright, stworzone z myślą o basistach grających techniką slap. Charakteryzują się one lżejszym naciągiem oraz zapewniają jasne, wyraźne wysokie tony w balansie z mocnym fundamentem.

Fender prezentuje modele basów Deluxe i American Deluxe Dimension

Fender wprowadza do swojej oferty luksusowe modele basów Deluxe Dimension i American Deluxe Dimension, które wprowadzają świeżość do segmentu instrumentów basowych. Zarówno wersje 4-, jak i 5-strunowe zachwycają nowoczesnym designem i zaawansowanymi funkcjami.

basu Alusonic Django Supreme Custom 5-strunowego

Alusonic Django Supreme Custom 5-strunowy to bas, który wyróżnia się na tle innych. Wykonany w całości z aluminium, z nietypowymi przetwornikami P/MM i preampem, łączy w sobie lekkość i wszechstronność.
5-strunowy

Wszystko o 5-strunowych basachWśród basistów poszukujących dodatkowej głębi oraz możliwości rozszerzenia swojego muzycznego wachlarza, basy 5-strunowe cieszą się rosnącą popularnością. W Basoofka_NET przyjrzymy się najnowszym modelom tego typu instrumentów, ich charakterystykom oraz poradnikom, dzięki którym wybierzesz idealny model dla siebie.Od modelu Ibanez BTB865SC po Spector Legend Neck-Thru Walnut Stain, artykuły zawierają szczegółowe recenzje oparte na realnych doświadczeniach muzyków. Nie zapominamy również o propozycjach bardziej budżetowych, takich jak Glarry Bass GIB 5-String, które mogą być świetnym wyborem dla początkujących.W naszych artykułach znajdziesz również poradniki na temat tego, na co zwracać uwagę przy wyborze basu 5-strunowego, jak dostosować go do swoich potrzeb oraz jak najlepiej wykorzystać dodatkową strunę B do kreowania głębszego, bardziej resonansowego brzmienia. Artykuł zawiera kompendium wiedzy na temat 5-strunowych basów, z recenzjami najnowszych modeli i wskazówkami, jak wybrać najlepszy dla siebie.