Share your love:

W trakcie próby

Zdjęcia zrobione podczas jednej z prób. 🙂 Przygotowujemy się obecnie…

[chwalę się] singiel Boso – „Warzywniak”

Singiel "Warzywniak" grupy Boso został nagrany w Studio Radia Łódź z towarzyszeniem niezwykłego instrumentu - saksofonu barytonowego. Utwór, nagrany i zmiksowany w ciągu jednego dnia, już zadebiutował na radiowych antenach i teraz grupa ma nadzieję na obecność w playlistach różnych radiostacji niekomercyjnych.

B7K jako Di-Box?

Dyskutujemy o możliwości wykorzystania preampa B7K jako alternatywy dla Di-Boxa w studio nagraniowym. Czy to rozwiązanie sprawdzi się przy nagrywaniu gitary na dwóch ścieżkach: przesterowanej i czystej?

In rock we trust EP – zespół C.O.D.

Zespół C.O.D. zaprezentował swoją nową EPkę 'In rock we trust', nagraną w studiu SOLID SOUND w Łodzi. Materiał zawiera trzy utwory, które już zdobywają serca fanów.

Bas w studio – nie w linie – doświadczenia

Autor dzieli się swoim zamiarem zbadania metod nagrywania basu w studio przy użyciu mikrofonu, zestawu head+kolumna lub pieca, zwracając uwagę na ustawienie mikrofonu, wzmacniacz, akustykę pomieszczenia, moc wzmacniacza, rodzaj i rozmiar kolumny. Prosi również o opinie i doświadczenia w celu stworzenia 'idealnego' pieca do studia.

Help! MEC/Seymour Duncan kłopoty w studiu

Help Mecseymour Duncan Klopoty W Studiu
Podczas nagrywania demówek do drugiej płyty napotkałem nieoczekiwane problemy z moją basówką za sprawą preampa Seymour Duncan i pickupów MEC. Próbowałem różnych wzmacniaczy, ale wciąż słychać było za dużo średniego basu, a mało "przydatnego bassu".

Tania gitara do studia.

Amatorski gitarzysta i basista poszukuje taniego basu o ciepłym brzmieniu do użycia w studio. Znalazł kilka interesujących ofert na OLX, w tym gitara basowa Samick, która najbardziej go przekonuje.

Kontagion – [R-!-E]

Z przyjemnością ogłaszam zakończenie prac nad debiutanckim albumem Kontagion, '[R-!-E]'. Obecnie zespół szuka wydawcy i zaprasza do odsłuchania fragmentów na portalach społecznościowych.

Piec do studia – praca inżynierska

Osoba pisząca prosi o pomoc w projektowaniu wzmacniacza basowego o mocy 50-60 W z głośnikiem 8-10 cali do użytku studyjnego. Chce, aby był selektywny bez zbędnego mułu, z możliwością uzyskania niskiego zejścia z obudowy.

NIe taki diabeł straszny czyli po nagraniu w studio

Nie Taki Diabel Straszny Czyli Po Nagraniu W Studio
Historia nagrania płyty z zespołem pokazuje, że nawet z nieświeżymi strunami, dzięki dobremu sprzętowi i zdolnemu realizatorowi, można osiągnąć zadziwiająco dobre rezultaty. Całe nagranie zajęło znacznie mniej czasu niż oczekiwano, a efekt końcowy przeszedł najśmielsze oczekiwania.

Zanim wejdziesz do studia

Artykuł opisuje kluczowe czynniki, na które muzycy powinni zwrócić uwagę przed wejściem do studia nagraniowego, aby zapewnić sobie spokój ducha, oszczędzić czas i pieniądze, a przede wszystkim zwiększyć jakość swoich nagrań.

Moler w studiu

Podczas nagrań w studiu. Za mną Graty gitarzysty, moje nie…

wojtekgrzybek

Bas, perkusja, trąbka.Gram od 2009-06-01 Mój sprzęt? – Yamaha RBX375…

zespół IMEO

Zespol Imeo

hej, z nowym składem basuję, i w studio 3 kawałki…

Preamp Ampeg SCR-DI

Preamp Ampeg Scr Di

Zastanawiam się nad zakupem preampu ampega scr-di. Chciałbym go główniewykorzystać…