Autor zastanawia się nad zmianą instrumentu z gitary basowej na perkusję, opisując swoje doświadczenia i wątpliwości związane z tą decyzją.
Przeszedłem z gry na perkusji na grę na basie i kontynuuję grę na obu. Wkrótce podzielę się zdjęciami mojego sprzętu.
Warsztaty Klinika Gitary Basowej, prowadzone przez profesora Wiesława Pilichowskiego oraz doktora Tomasza Łosowskiego, odbyły się w Warszawie w dniach 2-3 listopada 2007. Zapewniono różnorodność programu, w tym uroczyste otwarcie, warsztaty dla basistów oraz sekcji rytmicznej, oraz koncert zespołu Pilichowski-Raduli-Łosowski.
Autor wyraża swoje zmartwienia dotyczące nauki gry na basie, skupiając się wyłącznie na improwizacji i technikach, z pominięciem nauki utworów na pamięć. Wyraża obawę, czy taki sposób nauki jest wystarczający do zostania dobrym muzykiem.
Marcin Pendowski, wybitny basista i nauczyciel, zaprasza na kurs gry na basie organizowany w Studiu Prób w Warszawie. Kurs łączy naukę harmonii, kompozycji oraz improwizacji z zajęciami na sekcji rytmicznej.
Nagrywanie prób jest jedną z najlepszych metod weryfikacji postępów w grze na basie. Pozwala na analizę własnego grania, współpracy sekcji rytmicznej i unikanie błędów w studiu.
Program Kliniki Gitary Basowej w Warszawie zapowiada intensywne warsztaty z Wojtkiem Pilichowskim, Krzysztofem Ścierańskim i innymi. Oferowane są zajęcia dla początkujących, jak i zaawansowanych basistów.
Mam na imię Magda i od około 5 lat gram na basie, choć moja przygoda z tym instrumentem obfituje w przerwy. Stawiam na tworzenie solidnej sekcji rytmicznej, a moje inspiracje muzyczne mieszczą się gdzieś między ambientem a rockiem progresywnym.
Artykuł opowiada o unikalnej roli basisty i basu w amatorskiej kapeli, eksplorując wyzwania i satysfakcje wynikające z bycia nisko tonującym fundamentem zespołu. Zawarte są w nim praktyczne porady, jak poprawić słyszalność i wpływ basu na muzykę.
Różnorodności w muzyce można porównać do wyboru ulubionych smaków lodów - tak samo jak basiści mają swoich ulubionych perkusistów, z którymi gra im się najlepiej. Odpowiednie dopasowanie charakterów muzycznych to klucz do sukcesu każdej sekcji rytmicznej.
David Hood, znany z pracy z Muscle Shoals Rhythm Section, to basista, którego wpływ na muzykę soul i R&B jest niezaprzeczalny. W tym artykule przybliżamy jego styl, najważniejsze nagrania i wkład w przemysł muzyczny.
Tworzenie linii basowych, które zachwycają subtelnością i muzycznością, to prawdziwa sztuka. Dowiedz się, jak wprowadzać smakowite wariacje, które odróżnią cię od dobrych basistów.