Mikrofon

Share your love:

Wokal

Rozważam zakup mikrofonu Audix OM-3s oraz odpowiedniego nagłośnienia na potrzeby domowych ćwiczeń wokalnych i kameralnych prób muzycznych. Moje wymagania to sprzęt, który zapewni dobrą jakość dźwięku bez konieczności posiadania dużej mocy.

bas wpięty liniowo w kompa … problemy

Od niedawna jestem posiadaczem basu OLP MM3 i napotkałem problem z przesterowaniem dźwięku podczas podłączania go liniowo do komputera. Sytuacja ta występuje nawet przy delikatnym ustawieniu potencjometrów głośności.

Kupno mikrofonu i nagłośnienia…

Autor pyta o poradę dotyczącą wyboru sprzętu do nagłośnienia wokalu w zespole muzycznym. Rozważa zakup mikrofonu z akustycznym combo lub kombinację mikrofonu, przedwzmacniacza i kolumn. Ma budżet 600-700 złotych i pyta o marki, których powinien unikać.

Bas w studio – nie w linie – doświadczenia

Autor dzieli się swoim zamiarem zbadania metod nagrywania basu w studio przy użyciu mikrofonu, zestawu head+kolumna lub pieca, zwracając uwagę na ustawienie mikrofonu, wzmacniacz, akustykę pomieszczenia, moc wzmacniacza, rodzaj i rozmiar kolumny. Prosi również o opinie i doświadczenia w celu stworzenia 'idealnego' pieca do studia.

Multiefekt Basowy. Specyficzne pytanie.

Szukam multiefektu basowego, który mógłby być używany z mikrofonem dla generowania basu, gdyż w moim mieście nie ma możliwości przetestowania modeli takich jak Boss me20b i me50b. Zastanawiam się, czy efekt syntezowania basu będzie działał w tym nietypowym zastosowaniu.

Jak nagrać bas?

Nagrywanie basu jest sztuką, która wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. W artykule omówione zostały różne metody nagrywania basu, zarówno przy użyciu mikrofonu, jak i bezpośrednio, a także różnice między nimi i ich wpływ na jakość dźwięku.

Podłączenie interfejsu audio do wzmaka

Michał pyta o możliwość podłączenia zewnętrznego interfejsu audio Roland UA-25 do wzmacniacza Ampeg SVT3PRO, aby nagrywać bas korzystając zarówno z mikrofonu jak i bezpośrednio z wzmacniacza. Problemem jest cichy sygnał przy nagrywaniu ścieżki z line outu wzmacniacza.

Mikrofon – gitara basowa

Autor opisuje swoje poszukiwania idealnego mikrofonu do nagrywania i wykonywania występów na żywo, który podoła wyzwaniu przenoszenia niskich tonów basowych. W szczególności skupia się na potrzebie znalezienia urządzenia w rozsądnej cenie, mogącego dobrze współgrać z linią Sansamp i DI.

Takie sobie…życie:-]

Dziś autor dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat codziennych wyzwań - od braku ciepłej wody przez zamieszanie związane z nowym sprzętem muzycznym, aż po plany zmiany samochodu. Całość snuje się w zastanawiająco swobodnej formie, ukazując zwykłe, lecz znaczące dla autora dylematy.

Jak by me

Jak By Me
Autor porównuje swoje oczekiwanie na nową płytę główną do różnych stresujących sytuacji doświadczanych przez muzyków i innych osób. Wykorzystuje ten czas dodatkowo na grę na gitarze.

Pea

Końcert w kraku. Mikrofon na pierwszym planie, zaraz ponim Spectór…

Movo UM300 – Wszechstronny mikrofon USB na biurko

Movo UM300 to kompaktowy mikrofon USB zaprojektowany dla muzyków i twórców treści, którzy muszą dostosować się do nowych technologii. Sprawdźmy, jak wypada w porównaniu z popularnym modelem UM700.
Mikrofon

Przegląd Sekcji 'Mikrofon’Witamy w zakładce 'Mikrofon’ na Basoofka_NET – Twoim przewodniku po świecie technologii nagraniowych. Jeżeli jesteś zainteresowany wszystkim, co dotyczy mikrofonów, to właśnie znalazłeś idealne miejsce. Nasze artykuły, recenzje i poradniki pomogą Ci znaleźć idealne rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.W naszej ofercie znajdują się recenzje zarówno profesjonalnych mikrofonów studyjnych, jak i tych do użytku domowego. Prezentujemy produkty sygnowane przez znane osobowości, takie jak mikrofon Chuck Israels Signature od Xlson Audio, oraz wszechstronne mikrofony USB, np. Movo UM300, doskonałe dla każdego kto chce podnieść jakość swoich audycji.Każdy artykuł to bogate źródło wiedzy nt. mikrofonowania instrumentów, technik rejestracji dźwięku, jak również porady dotyczące optymalnego ustawienia i wykorzystania urządzeń w różnych warunkach. Szczególną uwagę poświęcamy również tematom związanym z realizacją nagrań basowych, gdzie wybór między DI a mikrofonowaniem może znacząco wpływać na końcowe brzmienie.Zapraszamy do eksploracji naszych zasobów, aby zgłębić tajniki mikrofonów i odkryć, jak mogą one zmienić brzmienie Twojej muzyki. To miejsce, gdzie teoria spotyka się z praktyką, oferując wartościową wiedzę niezależnie od Twojego doświadczenia. Sekcja 'Mikrofon’ w Basoofka_NET to kompleksowe źródło informacji dla wszystkich zainteresowanych technologią mikrofonów. Znajdziesz tu recenzje, porady i głębokie analizy rozmaitych mikrofonów, od tych sygnowanych przez sławne postacie, po zaawansowane modele USB.