Markbass

Share your love:

Bas adidasa ;]

Ok rok temu skompletowałem wymarzony set, na który złego słowa…

Moje graty :P

Basy: Music Man, Ibanez, Vintage. Wzmaki: Mesa and Gallien ,…

Moje graty :D

3 zdjęcia przedstawiające mój obecny dobytek sprzetowy : Głowa:Markbass R500…

Lekki przenośny zestaw dla basisty cz.1.

Porzuciwszy ciężar tradycyjnego sprzętu na rzecz mobilności, dokonałem przeglądu trzech wzmacniaczy: Markbass Little Mark, Ashdown Little Giant, Genz Benz Shuttle 3.0. Ostateczny wybór padł na Markbass Little Mark 250 w połączeniu z paczką Taurus TN-112, co stanowiło podstawę mojego testu w różnych scenariuszach użytkowania.

[zestaw] Markbass Little Mark II + Markbass STD 102 HF – 4

Po kilku miesiącach użytkowania zestawu Markbass Little Mark II oraz Markbass Standard 102HF-4, jestem w pełni przekonany o jego wyjątkowej jakości i wygodzie w transporcie. Lekka, ale mocna głowica i kolumna oferują doskonałe brzmienie basu oraz są łatwe w przenoszeniu dzięki niewielkiej wadze.

Pełny przegląd Markbass Mark Vintage Pre – przedwzmacniacza w formie pedału

Markbass wprowadza na rynek przedwzmacniacz w formie pedału Mark Vintage Pre, który zawiera mnóstwo funkcji oraz został zaprojektowany z myślą o potrzebach muzyków. Obejmuje on czteropasmowy EQ, trójpozycyjny przełącznik z presetami EQ, sekcję drive z dwoma rodzajami distortion oraz wiele opcji podłączeń.

Trudny wybór pomiędzy różnymi modelami Markbassa

Autor znajduje się przed trudnym wyborem między czterema modelami wzmacniaczy Markbassa: LittleMark Tube, BigBang, LittleMark 3 i LittleMark Rocker 500. Wzmacniacze te, mimo podobnych cen, różnią się cechami, co utrudnia wybór bez możliwości przetestowania ich w sklepie.

Combo Markbass Mini CMD151P vs. zestaw Hartke 3500 + Hartke 410B XL – co lepsze?

Stojąc przed dylematem wyboru pomiędzy combo Markbass Mini CMD151P a zestawem Hartke 3500 + Hartke 410B XL, zastanawiam się, co lepiej sprawdzi się na próby i koncerty. Odkrywając moc ukrytą w niewielkiej konstrukcji Markbass, zaczynam przekonywać się do jego wyboru, mimo wcześniejszych oczekiwań względem większego zestawu.

Mobilna kolumna 112

Rozglądam się za mobilną kolumną głośnikową idealną do małych koncertów, prób i kameralnych występów. Rozważam między innymi modele od Markbass, Noisy Box oraz Fender, szukając sprzętu, który będzie łatwy w transporcie a także oferujący mocną jakość dźwięku.

Markbass Little Mark III 500w problem

Markbass Little Mark Iii 500w Problem
Dzisiaj przyjrzałem się wzmacniaczowi firmy Markbass, model Little Mark III o mocy 500w, który otrzymałem. Wszystko działało poprawnie do momentu, kiedy zauważyłem problem z głośnością - po przekręceniu na więcej niż połowę, głośność nie wzrasta.

Robert

Robert przedstawia swoją imponującą kolekcję sprzętu muzycznego, składającą się głównie z basów marki Mayones oraz różnorodnego wyposażenia dodatkowego. Kolekcja zawiera zarówno aktualne elementy, jak i te, które posiadał w przeszłości.

co jest lepsze

Stojąc przed wyborem między combo a zestawem head + kolumny do gitar basowych, analizuję plusy i minusy obu opcji. Wybór na próby i koncerty nie jest prosty, szczególnie biorąc pod uwagę koszty oraz oczekiwania co do mocy i jakości dźwięku.

Markbass czy Ampeg ?

W artykule porównuję zestawy basowe Markbass i Ampeg, skupiając się na uniwersalności brzmienia, łatwości transportu, pasmie przenoszenia, niezawodności i mocy. Szukam opinii i wniosków na temat Markbass LittleMark II, Markbass SA450 oraz Ampeg SVT3Pro w kontekście różnorodnych stylów muzycznych.

Czy warto i jak usunąc układ aktywny w Spectorze Rebopie

Pomysł usunięcia preampu w Spectorze Rebopie narodził się z powodu nieprzyjemnego pisku przy ustawieniu wysokich tonów na maksimum. Rozważam różne opcje naprawy, w tym wymianę na sprawny preamp lub przeprowadzenie modyfikacji na pasywny układ.

Gitara basowa lutnicza Kania prośba o opinię :]

Rozważam zakup gitary basowej lutniczej marki Kania, która imponuje świetnym wykonaniem, komfortem gry i renomowanym osprzętem w postaci przystawek Bartolini i elektroniki Aguilar. Zastanawiam się, czy cena 2000zł za używaną gitare to dobra oferta.

Markbass LM 250 vs. Taurus SL-300H

Przed zakupem nowej głowy do basu zastanawiałem się pomiędzy Markbass LM 250 a Taurus SL-300H. Oba modele mają swoje zalety, ale różnią się wagą i niektórymi funkcjami.

Combo/Stack do 2000zł

Autor staje przed wyborem zestawu nagłośnieniowego dla swojego squiera jazz bass z ograniczonym budżetem 2000zł, rozważając opcje hybrydowe i lampowe dostępne na rynku dla zespołu grającego indie i funk. Po analizie rynku wyselekcjonowano kilka modeli w różnych cenach.

Stack-600w

Poruszając temat wyboru odpowiedniego zestawu wzmocnieniowego dla basistów, analizujemy różne marki i modele, skupiając się na potrzebach związanych z gatunkami jazz i funky. Wybór pokazuje zarówno zróżnicowanie cenowe, jak i firmowe, z naciskiem na unikanie zbędnych gadżetów i preferencję prostoty.

wielka chęć wymiany head’a – pomocy!

Po kilku latach użytkowania starych wzmacniaczy, czytelnik zdecydował się na poszukiwanie czegoś nowszego i lżejszego. Posiada sprzęt marki TC Electronic i SWR w połączeniu z gitarą Spector i szuka wskazówek dotyczących wymiany wzmacniacza na mocniejszy, ale mniejszy i lżejszy model.

ampeg, markbass czy może tcelectronic

Rozważam zakup zestawu Packi + Head o mocy 800 - 1000W i zastanawiam się pomiędzy opcjami od Markbass, TC Electronic, i Ampeg. Zastanawiam się również, który układ głośników będzie lepszy: 1x15 + 4x10, czy może 2x12 + 1x15.

Podłączenie dwóch kolumn o rożnej impedencji do jednego wzmacniacza.

Podlaczenie Dwoch Kolumn O Roznej Impedencji Do Jednego Wzmacniacza
Autor stoi przed dylematem podłączenia dwóch kolumn o różnej impedencji do wzmacniacza basowego markbass little Mark III, posiadając już kolumnę NewYork 804 (8 ohm) i rozważając użycie starszej kolumny Peavey bass cabinet2x 15 z głośnikami Eminence legend o zmienionej impedencji.

Prośba o pomoc w wymianie sprzętu do rocka

Prosba O Pomoc W Wymianie Sprzetu Do Rocka
Autor posta na forum muzycznym szuka porad jak stopniowo wymieniać swój sprzęt muzyczny, aby uzyskać lepszą jakość dźwięku w ograniczonym budżecie studenckim. Planuje rozpocząć od wymiany kolumny lub gitary basowej, z zamiarem zakupu używanego sprzętu ulepszonego o klasę.

Jak to jest z tą mocą wzmacniaczy…

Autor porusza problem percepcji mocy wzmacniaczy basowych w różnych warunkach grania. Podziela swoje doświadczenia z różnymi modelami wzmacniaczy o mocach od 90W do 600W, zastanawiając się, ile mocy jest potrzebnej, aby przebić się przez zespół.

Co zamiast Markbass 121p [do Jazz Bass]?

Autor rozważa zmianę swojego obecnego zestawu sygnowanego przez Markbass na coś, co lepiej odda pełnię brzmienia jego Fender Marcus Miller Jazz Bass. Rozważane są różne opcje, w tym zestaw EBS oraz różne konfiguracje głośników.

Kolumna 4×10 do Taurusa SL-300H

Autor rozważa wymianę swojej obecnej kolumny Nemesis EDEN EN 210 XST-4 podłączonej do heada Taurus SL-300H z uwagi na braki w głośności i czytelności dźwięku basowego. Rozważane są modele Taurus TN-410, MarkBass STANDARD 104 HF 8, Trace Elliot 1048H z naciskiem na mobilność i dynamiczne brzmienie przy szybkich utworach.

Wzmak do 1200w kolumny

Stoję przed wyborem idealnego wzmacniacza do moich kolumn 1200W na eminencach gammach. Pragnę uzyskać zarówno przesterowane, jak i czyste brzmienie i mam budżet 5000 zł.

Pomoc w doborze sprzetu head i kolumna

Jestem w trakcie wyboru nowego sprzętu do basu, głównie do występów na żywo. Rozważam różne kombinacje wzmacniaczy i kolumn, a moim budżetem jest 4000 zł.

Jaki [lekki] zestaw 4×10 + 1 x15 do pełnej lampy?

W artykule omawiam poszukiwanie lekkiego zestawu głośnikowego 4x10 + 1x15 idealnego do ciężkiego grania na pełnej lampie 200W z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z dolegliwości kręgosłupa. Analizuję potencjalne opcje marki Markbass, Ampeg seria portaflex LF oraz SWR WorkingPro, podkreślając znaczenie wagi sprzętu.

Taurus Qube 450 czy Markbass Little Mark III ??!!??!!

Basista stojący przed wyborem zmiany sprzętu poddaje pod rozwagę dwa lekkie wzmacniacze basowe: Taurus Qube 450 i Markbass Little Mark III. Sprawdźmy, który z nich może odświeżyć jego podejście do wzmacniaczy i dodać radochy w graniu jazzowych, funkowych i rockowych klimatów.

Grajmidół 2012 – zgierski festiwal gitary basowej

Grajmidół to pierwszy zgierski festiwal gitary basowej, który odbędzie się w dniach 30.06.-01.07. w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu. Wydarzenie oferuje szeroki zakres aktywności - od warsztatów basowych, przez koncerty, aż po spotkania panelowe i prezentacje sprzętu.

Marcin Chryczyk

Marcin Chryczyk to utalentowany basista, kompozytor i muzyk młodego pokolenia, obecnie studiujący na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jego talent zaowocował udziałem w wielu projektach muzycznych oraz występami na prestiżowych konkursach i festiwalach.

MarkBass – mobilna kolumna, ktora?

Autor, Tomek, zastanawia się nad wyborem mobilnej kolumny firmy MarkBass odpowiedniej do gry na metal oraz lżejsze gatunki. Skupia się na serii Traveler i modelu serii standard 210, podkreślając potrzebę uniwersalności i mobilności.

Konfiguracja dwóch kolumn 1×12. Prośba o pomoc

Autor rozważa wymianę ciężkiego, ale znakomicie brzmiącego sprzętu Epifani na lżejszy ekwiwalent z uwagi na częste przemieszczanie się i ograniczenia transportowe. Prosi o pomoc w wyborze pomiędzy trzema modelami kolumn Markbass ze względu na ich wagę, rozmiar i charakterystykę dźwiękową.

jaka paczka do MARKBASS CMD 102P?

Od dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem comba MarkBass CMD 102P, ale niedostatek mocnego basu skłonił mnie do poszukiwania idealnej paczki basowej. Rozważałem zakup MarkBass Standard 151HR i SWR Big Ben, szukając zarówno mocy, jak i selektywności w reprodukcji dźwięku.

Odpowiedni dobór paczki do głowy – EDEN WTX260 i ???

Po trzech latach grania na piecu KUSTOM GROOVEBASS NC210 zdecydowałem się na zmianę na zestaw głowy z paczką, wybierając Eden WTX 260. Teraz rozważam, jaką paczkę do niego dobrać, biorąc pod uwagę możliwość podłączenia dwóch kolumn i zastanawiam się nad różnicami między modelami Eden.

Tomek Cedzyński

Tomek Cedzyński to postać kontrowersyjna i pełna sprzeczności, znana z maniakalnego dbania o higienę oraz z zamiłowania do sprzętu basowego. W artykule poznajemy jego kolekcję basów, wzmacniaczy i akcesoriów.

Dobór efektu do basu

Poszukuję efektu, który poprawi lub przybliży brzmienie mojego basu do oczekiwanego. Korzystam z wyposażenia takiego jak bas Tokai Jazz Sound, wzmacniacz Hartke HA5000 i kolumna Noisy Box 2x12+horn.

Nowa wypasiona sala prób -Warszawa

Nowo otwarta sala prób w Warszawie przechodzi wszelkie oczekiwania, oferując profesjonalnie wygłuszone pomieszczenie wraz z wyjątkowym wyposażeniem. Dostępne są najwyższej klasy instrumenty i sprzęt nagłośnieniowy.

Takie sobie…życie:-]

Dziś autor dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat codziennych wyzwań - od braku ciepłej wody przez zamieszanie związane z nowym sprzętem muzycznym, aż po plany zmiany samochodu. Całość snuje się w zastanawiająco swobodnej formie, ukazując zwykłe, lecz znaczące dla autora dylematy.

Nowości sprzętowe!

Aguilar przed Świętami wypuścił na rynek nową kolumnę - DB112, wyposażoną w dwunastocalowy głośnik Eminence. Markbass również zaprezentował swoje nowe produkty, w tym wzmocnienia Markbass F1, R500, Classic 300 oraz serię kolumn Classic.

Basowy head: SWR, Taurus, Markbass… a może coś innego?

Basowy Head Swr Taurus Markbass8230 A Moze Cos Innego
Autor rozważa zakup heada do gitary basowej w przedziale cenowym 2 500 - 3 000zł, analizując modele takie jak SWR WorkingPro™ 400, TAURUS-B525 HEAD oraz Markbass Little Mark II. Krytycznie ocenia brzmienie Fendera, podważając jego stosunek jakości do ceny.

Artur Langiewicz

gram na basie w super kapeli PromiseLand Mój sprzęt? Squier…

Radek Dubisz

Ot, pracuję sobie w Warszawie i gram w kapeli Orange…

Cort prezentuje serię basów GB-Modern

Cort wprowadza do swojej oferty dwa nowe modele basów - GB-Modern 4 i GB-Modern 5, które łączą klasyczny design z nowoczesnymi funkcjami. Ich lekka konstrukcja i wysokiej klasy komponenty stanowią kwintesencję współczesnego podejścia do tradycyjnych instrumentów.

Nowa seria combo Markbass CMD Little Mark IV – pełny przegląd

Markbass przedstawia aktualizację swojej serii combo CMD, zapewniając basistom nową broń w ich arsenałach. Każdy model jest wyposażony w wzmacniacz combo Little Mark IV, który oferuje kilka nowych funkcji, zwiększając jakość dźwięku i komfort użytkowania.

Cort wprowadza do serii Artisan bas B4 Plus AS RM

Cort rozszerza swoją serię Artisan o model B4 Plus AS RM, czterostrunowy bas, który łączy w sobie cztery rodzaje drewna tonowego. Między innymi zawiera on korpus ze swamp ash, szyjkę z panga panga i orzecha oraz podstrunnicę z prażonego klonu.

Rado Mleko

Gram od 1995-08-05 Mój sprzęt? Sadowsky MV5/……… //TC Electronic RH750…

Markbass wprowadza wzmacniacz basowy EVO 1

Markbass wprowadza na rynek innowacyjny wzmacniacz basowy EVO 1, który oferuje sześć tonów wzmacniacza w dwóch kanałach: jednym czystym i jednym zniekształconym. To otwiera nowe możliwości brzmieniowe dla basistów.

lovebass

Gram od 1998-05-01 Mój sprzęt? Obecnie: Ibanez SRFF806 Trace Elliot…

Cort prezentuje basówkę Action DLX AS

Cort wprowadza na rynek basówkę Action DLX AS, oferującą zaawansowanie technologiczne i estetykę w prostym wydaniu. Wyposażona w przedwzmacniacz Markbass MB-1 z 3-pasmowym EQ, model ten wznieca spore zainteresowanie wśród basistów.

MarkBass CMD 151P

Markbass Cmd 151p

Witam, przymierzam się do kupna comba basowego MarkBass CMD 151P…

Adrawde

Mój sprzęt? Esp ltd b-50LH Markbass STANDARD 104HR BLACK Orange…

Adam Wyrzykowski

Gram od 1996-07-05 Mój sprzęt? Spector ReBop 2003~2005; Kramer Neptun…

Gajowy

Mój sprzęt? Yamaha TRB 1005, kolumny Ashdown ABM Compact 2×10″…

Markbass CMD 121 H

Witam Czy gdzieś można znaleść gotowe presty do wzmacniaczy Markbass…

W

Gram od 2010-01-01 Mój sprzęt? ESP LTD Surveyor 405 ->…

Mateusz Jagocha

Gram na basie. Aktualnie w Raudiv, zapraszam do słuchania na:…

Michał

Mój sprzęt? Columbus Jazz Bass 70/80′ Markbass LM Kolumna Markbass…

Michał Wójcik

Tak.Gram od 2010-05-13 Mój sprzęt? Cort EVL-Z4B Markbass Little Mark…

Witam

Witam wszystkich basowiczów! Moj sprzet to MM stingray5, Ampeg SVT…

Langusta

Mój sprzęt? Mesa Boogie M6 Carbine Mesa Boogie Big Block…

Michał Król

Gram zarobkowo, co nieco już potrafię, chętnie dzielę się tym,…

sZ

Mój sprzęt? Fender 60th Anniversary Standard Precision Bass Markbass Compressore…

Mirek

Muzyk, realizator, elektronikGram od 1977-09-01 Mój sprzęt? Squier Jazz Bass…

Jacek Dudziński

Gram od 2004-03-25 Mój sprzęt? Luxor Jazz Bass, Markbass CMD…

Cort GB-Modern Basses: Nowoczesne podejście do ponadczasowego designu

Basy Cort GB-Modern łączą w sobie ponadczasowy design z nowoczesnymi funkcjami, zapewniając wyjątkową lekkość i komfort gry. Modele GB-Modern 4 oraz GB-Modern 5 stanowią most między klasyką a nowoczesnością, oferując znakomite brzmienie połączone z atrakcyjną estetyką.
Markbass

Markbass, włoski gigant muzyczny, zrewolucjonizował branżę wzmacniaczy basowych dzięki lekkim, przenośnym urządzeniom o niesamowitym brzmieniu. Marco de Virgiliis, założyciel firmy, postawił na innowacje i kreatywność, co doprowadziło do globalnego sukcesu. Markbass to włoska firma muzyczna, która zrewolucjonizowała świat wzmacniaczy basowych. Założycielem firmy jest Marco de Virgiliis, który od samego początku stawiał na innowacyjność. Główna siedziba firmy znajduje się w San Giovanni Teatino, a niemiecka w Eschelnronn. Sama produkcja odbywa się głównie we Włoszech, Chinach i Indonezji. Jednak trzeba przyznać, że ich sprzęt nie tylko zaskakuje brzmieniem, ale przede wszystkim wygodą.
Strategia produkcji Markbass
Markbass przyjął za cel swojego istnienia stworzyć i produkować wzmacniacz o niezrównanym brzmieniu i niewielkich gabarytach. Ważne, żeby urządzenia były lekkie, stosunkowo małe, a przede wszystkim łatwe w transporcie. Wygoda używania ich sprzętu jest zaskakująca, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że dźwięk nie jest w niczym gorszy od brzmienia swoich standardowych wielkogabarytowych kolegów. Marco de Virgillis tworząc i rozwijając swoją firmę, postawił na kreatywność w zakresie wykorzystania fizyki i badań kwantowych. Okazało się to drogą do sukcesu.
Jak doszło do powstania firmy?
Marco de Virgiliis w 1996 roku postanowił rzucić pracę i poświęcić się swoim dwóm największym pasjom: muzyce i elektronice. W ten sposób powstała pierwsza firma pod nazwą Parsek. Marco miał świadomość potrzeb na rynku muzycznym i rozpoczął projektowanie i wykonywanie swoich produktów. Stał się swoim własnym przedstawicielem handlowym, co bywało trudne. Na jakiś czas nawiązał współpracę z partnerem z USA. Wykorzystał zdobyte doświadczenia i w 2001 roku postanowił stworzyć Markbass. Nastawiony na innowację i spełnienie marzeń muzyków, Marco rozpoczął projektowanie. Miał wiedzę w zakresie oczekiwanego brzmienia sprzętu i problemów, z jakim zmagali się jego potencjalni klienci, którzy na co dzień korzystali ze swoich dotychczasowych wzmacniaczy i głośników. Pomysł był genialny choć ryzykowny. Tak sam właściciel mówi o swoich początkach rewolucji:

„Kiedy zacząłem używać neodymu, nikt mi nie ufał i powiedzieli, że dźwięk nie jest taki sam, ale dzisiaj wszyscy używają neodymu. Udało mi się spełnić swoje marzenie bez wsparcia i doświadczeń rodzinnych, które w pewnym sensie wskazywały mi właściwy kierunek”.

Wprowadzenie neodymu sprawiło, że budowany sprzęt audio stracił wiele zbędnych kilogramów, zachowując wysoką jakość brzmienia i czystość dźwięku. Dla przykładu wzmacniacz początkowo ważący 35 kg, w wersji Markbass ważył 20 kg.
Inne pomysły
W 2011 roku Markbass stworzył swój odłam – DV Mark produkujący sprzęt dla gitarzystów.

Ostatnia inwestycja jeszcze bardziej poszerzyła horyzonty firmy Markbass. W 2020 r. firma wykupiła jednego z historycznych producentów strun – D’Orazio Strings. To firma, która ma aż 160 lat tradycji i doświadczenie w ich wytwarzaniu.
Gwiazdy Markbass
Wśród użytkowników sprzętu Markbass znajdziemy takie nazwiska m.in. jak: John Benitez, Pippo Matino, Nick Cohen, Lars Lehmann, Frank Gravis, Alain Caron, Dino Fiorenza, Jennifer Young i Mark Saunders, Adrian Qlos Kulik (LiPaLi), Marcus Miller, Richard Bona, Joe Dart, Fernando Lamadrid, Stu Hamm, Ernest Tibbs.