Share your love:

nowy sprzet :P

no coz, gitara mayo forum pi, wzmacniacz Taurus BL300H, kolumna…

maj law… :]]

mój sprzęcior, o którym pisałem tutaj �� Hoher B Bass…

Phil Jones Bass Buddy

Phil Jones Bass Buddy wylądował na moim biurku. Po kilku dniach testów jestem zachwycony jego jakością i możliwościami mimo kilku wad.

Kompresor Taurus TUX Black Line

Taurus TUX Black Line to kompresor, który oferuje niezwykle szeroki zakres regulacji, pozwalając na precyzyjne dostosowanie dynamiki dźwięku bez jego zauważalnego wpływu na barwę. Został zaprojektowany, by w pełni kontrolować dynamikę sygnału, sprawiając, że staje się on dynamicznie poprawiony, lecz niewidoczny dla słuchacza.

EHX Micro Q-tron envelope filter

Electro-Harmonix Micro Q-tron to uproszczona, jednak bardzo naturalnie brzmiąca wersja filtru obwiedni, oferująca wyjątkową jakość dźwięku pomimo ograniczonych możliwości kreowania brzmienia. Jego metalowa, solidna obudowa i intuicyjna obsługa sprawiają, że jest to atrakcyjna oferta w cenie 290zł.

Marshall MB 4210

Po raz pierwszy w życiu zainwestowałem w poważny sprzęt basowy - Marshall MB 4210. Lekkie i poręczne combo zaskoczyło mnie swoim mocnym i mięsistym brzmieniem, a także funkcjonalnością, dzięki czemu od razu wpadło mi w ucho.

Laney RB7

Po czterech miesiącach użytkowania, Laney RB7 stanowi solidny wybór dla basistów szukających wydajnego i przystępnego cenowo wzmacniacza. Z mocą RMS 300W (150W bez dodatkowego głośnika), wyposażonym w dwie 10" kolumny Celestion i liczne funkcje, w tym kompresor i limiter, ten wzmacniacz oferuje dużo za swoją cenę.

Yamaha Bass Stage 150

Combo Yamaha Bass Stage 150 to imponujący zestaw o mocy 150 W, zapewniający klarowne i dynamiczne brzmienie za sprawą 15" głośnika Eminence i 1" tweetera. Ze swoją 4-zakresową equalizacją i funkcjonalnościami takimi jak kompresor, pętla efektów oraz wyjścia XLR-Line, tuner i słuchawki, stanowi wszechstronne narzędzie dla każdego basisty, oferując szeroki zakres dźwięków od ciężkiego dubu po wyrazisty slap.

[combo] Laney RB6

Combo Laney RB6 to urządzenie, które zaskakuje swoją prostotą i wiernością oddawania brzmienia basu. Pomimo kilku wad, jak brak wyjścia na słuchawki czy potrzeba dodatkowej kolumny do rozwinięcia pełnej mocy, cechuje się dobrymi parametrami, takimi jak parametryczny equalizer, kompresor, enhancer, a także świetnie radzi sobie w różnorodnym setupie muzycznym.

Trace Elliot Transit B – Preampa dla basu w formie pedału

Trace Elliot prezentuje Transit B – preamp basowy w formie pedału, będący hołdem dla nowoczesnego dźwięku basu. Urządzenie łączy w sobie klasyczny kształt EQ, dwuzakresowy kompresor, sekcję drive oraz półparametryczny 5-pasmowy EQ.

Bassics prezentuje nowe wzmacniacze basowe i efekty

Firma Bassics, znana z wysokiej jakości sprzętu dla basistów, zaprezentowała na Winter NAMM Show swój najnowszy asortyment produktów zaprojektowanych przez uznawanego inżyniera dźwięku Malcolma Tofta. W ofercie znalazły się nowe wzmacniacze basowe i efekty, w tym A900 oraz AH900 i cztery nowe pedały.

Przegląd pedału MXR M282 Dyna Comp Bass Compressor

MXR wprowadza na rynek nowy pedał basowy - M282 Dyna Comp Bass Compressor, mający na celu przedefiniowanie brzmienia basu dzięki specjalnym funkcjom. Mały rozmiar i innowacyjne rozwiązania czynią go wyjątkowym.

EBS zapowiada wzmacniacz basowy Reidmar 752

EBS ujawnia swój najnowszy model wzmacniacza basowego, Reidmar 752, prezentowany na targach NAMM 2022. Ten lekki wzmacniacz głowicowy oferuje 750 watów mocy na 2 omach, dzięki zastosowaniu wzmacniacza klasy D.

Przegląd wzmacniaczy basowych serii LX od Hartke

Hartke wprowadza do swojej oferty nową serię wzmacniaczy basowych LX, obejmującą modele LX5500 i LX8500. Są to wzmacniacze o mocy 500 i 800 W, łączące sekcję mocy klasy D z przedwzmacniaczem lampowym oraz unikalną korekcją tonów Hartke.

Nowość od Tech 21: Pedal Boost Comp już dostępny

Firma Tech 21 wprowadza na rynek nowy pedal - Boost Comp, który zaimponuje miłośnikom basu swoją analogową technologią i prostotą obsługi. Wyróżnia się możliwością modelowania dźwięku przed i po efekcie.

Małe pytanie odnośnie Laney HCM 120b

Posiadam piecyk Laney HCM 120b z wbudowanym kompresorem. Napotkałem problem - przy włączonym kompresorze dźwięki są tłumione do zera, gdy gra się na poziomie głośności ½ mocy. Zastanawiam się, czy to normalne, czy może jest problem z urządzeniem.

coś podobnego do Carvin R600

W artykule rozpatrywana jest kwestia znalezienia odpowiedniego heada basowego jako alternatywy dla nieprodukowanego już Carvina R600, spełniającego specyficzne wymagania związane z mocą, preampem, kompresorem, pętlą efektów i brzmieniem.

Zajechane glośniki.

W tym artykule opisuję problem z wiekowymi głośnikami w moim wzmacniaczu Trace Elliot, zastanawiam się nad opcjami naprawy, wymiany lub zakupu nowej paczki głośnikowej.

Behringer vs Exar

W artykule analizujemy różnice między efektami Behringera i Exara, zastanawiając się, czy cena rzeczywiście odzwierciedla jakość. Autor szuka opinii na temat obu marek, z naciskiem na chorusy, drive'y i kompresory.

Boss CS-3 mod

Boss Cs 3 Mod
Posiadam kompresor Boss CS-3, który choć niezły, posiada pewne wady, takie jak hałas. Rozważam różne modifikacje, by poprawić jego działanie.

Boost+EQ+kompresor=preamp?

W poszukiwaniu idealnego brzmienia basu, autor analizuje możliwość zastąpienia preampa kombinacją już posiadanych efektów - boostera, kompresora, i (potencjalnie) equalizera. Dyskutuje o zmianach brzmienia w zależności od kontekstu muzycznego i zespołu.

Efekt wyrównujący pasma dźwięku

Autor zastanawia się, czy istnieje efekt, który może wyrównać brzmienie pasm dźwięku gitary basowej, tak aby miała ona równy zakres niskich, średnich i wysokich tonów na każdej strunie i progu, unikając przy tym sztucznego brzmienia.

Jakie kostki – fuzz, flanger, kompresor.

Autor poszukuje efektów basowych: fuzz/drive, flanger, kompresor. Zastanawia się nad modelami takimi jak: Wooly Mammoth, RAT, BF-2, BF-3, BF-2B oraz Joyo JF-10 i EBS multicomp, szukając porady na temat wyboru najlepszego kompresora i flangera do swego basu.

Korg Pandora mini czy Korg PX5D

Zastanawiam się nad zakupem multiefektu do gitary basowej i zmagam się z wyborem między Korg Pandora mini a Korg PX5D. Gram różnorodną muzykę, od rocka po metal, zarówno solo, jak i z zespołem, i potrzebuję urządzenia uniwersalnego z kompresorem, symulacją wzmacniaczy, oraz kilkoma efektami.

Roland Cube xl20

Roland Cube xl20 to świetne rozwiązanie dla basistów, którzy potrzebują małego, ale funkcjonalnego wzmacniacza do użytku domowego. Jego kompaktowy rozmiar idealnie pasuje do półki, a liczne wbudowane efekty oferują wiele możliwości eksperymentowania z brzmieniem.

Używanie Preampu w kostce.

Preamp w kostce staje się coraz bardziej popularnym urozmaiceniem wśród basistów. Interesuje mnie, jak i kiedy muzycy wykorzystują te urządzenia, biorąc pod uwagę, że wiele wzmacniaczy basowych już oferuje bogate opcje brzmieniowe.

Kupno poda/multiefektu.

Autor rozważa zakup multiefektu lub poda, który ułatwi ćwiczenia na basie przy użyciu słuchawek oraz umożliwi nagrywanie partii basowych i gitarowych w dobrej jakości. Preferencje to wbudowany tuner, kompresor, prostota obsługi i ograniczenie zbędnych efektów, z limitem cenowym 400 zł.

Równy atak.

Autor podziela swoje doświadczenia i frustracje dotyczące problemu równego ataku podczas gry na basie, z jakim borykają się początkujący basiści. Opisuje swoje próby przezwyciężania tego problemu, ćwiczenia, długie godziny spędzone przy instrumencie oraz pytanie do społeczności o radę.

Poziom sygnału w gitarze a Limiter w wzmacniaczu

Basista opisuje swoje doświadczenia z użyciem gitary basowej Cort Action V i wzmacniacza Harley Benton'a HB80b, skupiając się na problemach z sygnałem i limiterem. Zastanawia się nad potencjalnymi rozwiązaniami takimi jak zmiana elektroniki na aktywną, użycie equalizera BOSS GE-7, lub wymiana przystawek.

Żmuda

Od 2006 roku pasjonuję się grą na basie, tworząc swoją unikalną kolekcję sprzętu, która ewoluowała przez lata. Od podstawowego zestawu Mensinger i Ashdown, po rezerwowy Washburn i HiWatt, aż po poszukiwany MXR Carbon Copy - to podróż przez świat basowych dźwięków.

MXR M-80 i Presonus AudioBox – Pytanka

Marcin, początkujący basista, po urodzinowym przypływie gotówki zastanawia się nad zakupem MXR M-80 i Presonus AudioBox. Ma kilka pytań dotyczących kompatybilności sprzętu i najlepszego sposobu połączenia.

Sylwester Kowalik

Sylwester Kowalik opowiada o swojej drodze do odzyskania sprawności ręki po poważnym wypadku, za pomocą gry na basie. Z czasem zdobył znaczące umiejętności i doświadczenie, używając do gry specjalistycznego sprzętu.

Dobór efektu do basu

Poszukuję efektu, który poprawi lub przybliży brzmienie mojego basu do oczekiwanego. Korzystam z wyposażenia takiego jak bas Tokai Jazz Sound, wzmacniacz Hartke HA5000 i kolumna Noisy Box 2x12+horn.

Moje boje z basem [3]

W trzeciej części serii opowiadam o swoim przypadkowym odkryciu na allegro - trzygryfowej gitarze z basem i mojej walce z kontuzją, która mogła zakończyć moją muzyczną karierę. Prześledź jak muzyka i bas zawsze towarzyszyły mi w życiu, mimo prób od nich odejścia.

Trace Elliot 715 – krótka recenzja

Niedawno stałem się posiadaczem wzmacniacza Trace Elliot 715, wybierając go spośród innych modeli dostępnych na rynku. Wzmacniacz ten zaskoczył mnie jakością wykonania, brzmieniem oraz funkcjonalnością, mimo kilku drobnych niedoskonałości.

Czołem!

Paweł, powszechnie znany jako Łosiasty, dzieli się swoją pasją do grania na basie z okolic Lublina. Mimo przerwy w graniu, powraca do muzyki z nowym sprzętem, używaną gitarą basową Vester, która mimo niepozornego wyglądu brzmi niezwykle ciepło z potężną dawką basu.

Kompresor AVT 302

Kompresor Avt 302
Opisuję moje doświadczenia z kompresorem AVT 302, zakupionym za 60zł. Pomimo wyzwania w konfiguracji i problemów technicznych, urządzenie wciąż w pewien sposób działa, zaskakując mnie swoją funkcjonalnością.

Shnobel Tone prezentuje pedał kompresora

Shnobel Tone wprowadza na rynek swój pierwszy pedał kompresora. Urządzenie zwiększa możliwości kontroli nad brzmieniem basu dzięki innowacyjnemu pokrętłu Blend.

Miketwister

Gram na bassie od około 3 lat. Jestem wokalistą i…

Michał P.

Mój sprzęt? Peavey Millenium BXP combo Marshall mb4410 (rozbite na…

Groovemann

Gitara basowa / kontrabas / syntezatory basowe. Aktywny warszawski muzyk…

EBS Multi Comp

zajebisty kompresor, mam od kilku lat i nie znalazłem nic…

Radek Dubisz

Ot, pracuję sobie w Warszawie i gram w kapeli Orange…

Don Matteo

Mój sprzęt? Sterling Ray 34 BK / Hartke LH 1000…

15 lat MXR Bass Innovations: Seria Blackout jako zwieńczenie

W roku 2023 firma Dunlop świętuje 15. rocznicę MXR Bass Innovations, prezentując limitowaną serię Blackout. Seria ta wprowadza na rynek dwie z najpopularniejszych kostek - MXR Bass Compressor i MXR Bass Envelope Filter - w nowej, eleganckiej odsłonie.

Drybell wprowadza na rynek pedał kompresora Module 4

Drybell rozszerza swoją ofertę o nowy pedał kompresora - Module 4. Jest to nowoczesne podejście do klasycznego brzmienia vintage z lat 70., które oferuje również tryb 'pełnego zakresu' dzięki niebieskiemu przyciskowi.

Walrus Audio prezentuje Badwater Bass Preamp i DI

Firma Walrus Audio, znana z efektów gitarowych, wprowadza na rynek swój pierwszy produkt dedykowany basistom - preamp i DI Badwater. Urządzenie, pełne nowoczesnych funkcjonalności, jest odpowiedzią na potrzeby nawet najbardziej wymagających basistów.

Jaki kompresor ?

Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat kompresora. Jaki warto…

Recenzja pedału kompresora Clarity od Mojo Hand FX

Mojo Hand FX wprowadza na rynek pedał kompresora Clarity, bazujący na oryginalnym projekcie obwodu, który łączy w sobie prostotę obsługi i wszechstronność brzmienia. Używa technologii DSP do uzyskania czystego, cichego i przejrzystego dźwięku.

Catalinbread wprowadza na rynek efekt NiCompressor

Catalinbread rozszerza swoją linię efektów o NiCompressor, inspirowany vintage'owym kompresorem Loco Box "The Choker". Efekt ten oferuje wyjątkową dynamikę kompresji, zachowując przy tym wyższe częstotliwości.

Darkglass Electronics prezentuje Hybrydowy Pedal Kompresji Hyper Luminal

Darkglass Electronics wprowadza do swojej oferty nowy efekt - pedal kompresji Hyper Luminal, wykorzystujący pierwszy hybrydowy projekt z analogowym VCA sterowanym cyfrową korelacją. To połączenie pozwala na wierniejsze odwzorowanie charakteru legendarnej kompresji, zachowując przy tym analogową ścieżkę sygnału.

kompresor

Witam, jestem dość zielony a mój piecyk nie jest wyposażony…

Rob

Gram od 2003-12-20 Mój sprzęt? Unique Bass (przerobiona lutnicza kopia…

Wkrótce premiera Tech 21 Acoustic Fly Rig

Tech 21 rozbudowuje swoją ofertę pedałów Fly Rig o wersję akustyczną. Acoustic Fly Rig to zaawansowane urządzenie wyposażone w flagowe obwody firmy wspierające instrumenty strunowe, gitarę i bas.

Bergantino przedstawia wzmacniacz basowy Forté

Firma Bergantino rozszerza swoją ofertę wzmacniaczy basowych o model Forté, który opisuje jako niezwykle elastyczny i zaawansowany technologicznie wzmacniacz basowy w kompaktowym rozmiarze.

Electro-Harmonix prezentuje kompresor Tone Corset

Electro-Harmonix rozszerza swoją ofertę o Tone Corset, analogowy kompresor OTA, który z pewnością zainteresuje miłośników brzmienia basowego. Urządzenie oferuje zarówno bogate możliwości kontroli dynamiki, jak i unikatowe funkcje, takie jak Blend i przełącznik Pad.

Bogner przedstawia pedał kompresora Lyndhurst

Bogner wypuszcza na rynek nowy pedał kompresora Lyndhurst, tworzony we współpracy z legendarnym inżynierem elektroniki Rupertem Neve'm. Poznaj jak vintage spotyka nowoczesność na twojej pedalboardzie.

Przedstawiamy kompresor Mastro Valvola Millibar Mk2

Mastro Valvola wprowadza na rynek Millibar mk2, kompresor optyczny klasy studyjnej przeznaczony zarówno dla gitar basowych, jak i gitar elektrycznych. Nowa wersja oferuje świeżą cechę, która zwiększa elastyczność i kontrolę.

Crazy Tube Circuits prezentuje kompresor Golden Ratio Phi

Crazy Tube Circuits wprowadza na rynek Golden Ratio Phi, stompbox, który łączy w sobie dwa kompresory. To urządzenie oferuje przełączanie między kompresorem optycznym a FET, każdy z nich charakteryzujący się własnym, unikalnym stylem.

KoniuByczyna

Gram od 2011-07-11 Mój sprzęt? > Fender MiJ ’99 >…

EBS wprowadza na rynek basowy wzmacniacz Reidmar 750

Szwedzka firma specjalizująca się w wzmacniaczach do basu, EBS, przedstawiła lekki wzmacniacz basowy Reidmar 750. Ma on wiele wspólnych cech z poprzednikiem, ale dodaje więcej mocy i kilka nowych funkcji.

EBS wprowadza serię basowych combo Magni 500

EBS wprowadza na rynek serię basowych combo Magni 500, bazując na projekcie wzmacniacza Reidmar. Nowa seria oferuje modele 210 i 115 z całkowicie analogowym preampem i lekką sekcją mocy.

Limiter

Limiter

Witam chciał bym się dowiedziec czy limiter w combo 150W…

Paweł PE

Mój sprzęt? Cort A5 OPBC Nexus Jazz Bass Vorg by…

Lord Duma

Służę pomocą Mój sprzęt? gitary: – Ibanez BTB406qm bbl Paki:…

zdzichu555

Mój sprzęt? ESP LTD B-55 TC Electronic BG 500/210 BOSS…

Limiter w combie

Ostatnio kupiłem sobie starszy model Laneya 65W i ma wbudowany…

tani kompresor

witam Basoofkowiczów 😉 posiadam combo marshalla mb4410 i compressor jest…

Boss compresor

Pytanie. czy istnieje compresor bossa do basu?? czy jest tylko…

kompresor ??

Kompresor

słyszałem ostatnio że fajną zabawką do basu jest kompresor, jeden…

compressor

Compressor

witam wszystkich mam taki problem w moim piecu jest taki…

Hartke A35

Hartke A35

Na czym polega Limiter taka na niebiesko swiecaca lampka jak…

Pełna recenzja Becos CompIQ STELLA Pro Compressor

Becos CompIQ STELLA Pro Compressor łączy w sobie jakość studyjną i funkcjonalność w kompaktowym efekcie przeznaczonym zarówno dla gitarzystów, jak i basistów. Dzięki wszechstronnej kontroli i dodatkowym funkcjom, STELLA obiecuje poprawić brzmienie każdej ścieżki.

Przegląd wzmacniacza Orange Little Bass Thing – mały, ale wariat

Orange Little Bass Thing to solidny wzmacniacz basowy, który mimo swoich niewielkich rozmiarów, oferuje potężne brzmienie i jest zbudowany jak czołg. Zawiera wbudowany kompresor optyczny, co czyni go doskonałym wyborem dla basistów chcących solidnej jakości dźwięku na małej przestrzeni.

Ashdown RM-800-EVO II – Mały potwór na scenie i w studio

Ashdown RM-800-EVO II to wzmacniacz basowy, który łączy w sobie moc i przenośność z rozległymi możliwościami kształtowania dźwięku. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, oferuje mocne 800 watów, jasno pokazując, że rozmiar nie zawsze jest miarą możliwości.

Pełna recenzja TECH 21 NYC Bass Fly Rig V2

TECH 21 NYC Bass Fly Rig V2 to urządzenie, które z pewnością zadowoli każdego basistę, oferując niezłą gamę możliwości dźwiękowych od czystych tonów po efekty fuzz i oktawer.

kompresora Mojo Hand FX Clarity

Mojo Hand FX Clarity to jeden z najprostszych i najefektywniejszych kompresorów, jakich miałem okazję używać. Oferuje prostotę obsługi i funkcjonalność, która pozwala dostosować kompresję do własnych potrzeb.

Czy powinienem używać kompresora z moim basem?

Rozważając użycie kompresora w zestawie basowym, warto zwrócić uwagę na to, jak wpływa on na dynamikę i technikę gry. Ten artykuł analizuje zalety i wady stosowania kompresora, szczególnie w kontekście muzyki jazzowej.

Nowość na rynku: BC1 Bass Master Compressor od Caveman Audio

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak poprawić jakość swojego basowego brzmienia, nie tracąc przy tym na dynamice? Caveman Audio prezentuje rozwiązanie - BC1 Bass ‘Master Compressor’, kompresor basowy zaprojektowany z myślą o profesjonalistach.

Nowość na rynku: Wzmacniacz basowy EBS Reidmar 752

EBS przedstawia swój najnowszy wzmacniacz basowy - Reidmar 752, wyposażony w innowacyjny moduł wzmacniacza klasy D, oferujący 750 W RMS przy obciążeniu 2 ohmów. To urządzenie, które z pewnością przypadnie do gustu basistom.

Tech 21 Sans Amp Bass Fly Rig v2

Tech 21 Sans Amp Bass Fly Rig v2 to urządzenie, które ma zastąpić tradycyjne wzmacniacze basowe i kolumny na scenie i w studiu. Oferuje szeroką gamę efektów i modelowanie wzmacniacza lampowego w wytrzymałej, kompaktowej obudowie.