instrumenty strunowe

Share your love:

Początki gry na instrumencie bezprogowym

Artykuł przedstawia podstawowe wskazówki dla początkujących muzyków, którzy chcą nauczyć się grać na instrumencie bezprogowym, jakim jest gitara basowa fretless. Koncentruje się na znaczeniu intonacji, sposobach na naukę słuchania i wydobywania czystych dźwięków oraz poprawnej lokalizacji dźwięków na podstrunnicy bez markerów.

Łatwe kapele dla nowych kontrabasistów

Latwe Kapele Dla Nowych Kontrabasistow
Artykuł przedstawia wskazówki dotyczące wyboru muzyki i kapel dla początkujących kontrabasistów, którzy dopiero rozpoczynają swoją muzyczną przygodę i szukają odpowiednich gatunków muzycznych, które nie będą dla nich zbyt trudne. Omawia doświadczenia autora i sposoby, w jakie nowi kontrabasiści mogą włączyć się do świata muzyki, rozpoczynając od prostszych gatunków.

Witam, witam ;]

Justyna, młoda entuzjastka muzyki, dzieli się swoją pasją do gitar i pragnieniem nauki gry na basie. Wprowadza nas w swój muzyczny świat, wyrażając chęć odkrywania nowych brzmień basu.

STROJENIE – i inne kolejne pytanie od początkującego

Strojenie 8211 I Inne Kolejne Pytanie Od Poczatkujacego
Początkujący basista zadał pytanie na forum dotyczące właściwego strojenia 5-strunowego basu Corta oraz ewentualnych zagrożeń jak struny naciągnięte zbyt mocno. Podzielił się również znalezionymi informacjami na temat strojenia i zapytał o możliwe skutki zbyt mocnego naciągnięcia strun na gryf i mostek instrumentu.

Prawie koniec

Ostatnie szlify mojego projektu fretlessa się zbliżają. Nie tylko udało się stworzyć wygodny gryf, ale także dopasować pickupy, które idealnie współgrają z charakterem instrumentu.

Wigilia i dźwięki kolęd

Autor dzieli się swoją kontemplacją dotyczącą płynącej z wigilijnych kolęd lekcji na temat grania na instrumentach strunowych. Spędzając święta samotnie z powodu choroby, zauważa znaczenie powolnego i dokładnego grania, które uważa za klucz do poprawy techniki muzycznej.

Przedstawiamy stroik do gitary Snark Silver Snark

Snark wprowadza na rynek najnowszy model swoich stroików LCD - Silver Snark, który wyróżnia się przedłużoną żywotnością baterii, wytrzymałymi połączeniami z wulkanizowanej gumy oraz nowym oprogramowaniem do strojenia.

Boss wprowadza na rynek tuner zaciskowy i metronom TU-03

Boss rozszerzył swoją ofertę tunerów o nowy model TU-03, który jest przeznaczony do użytku z instrumentami strunowymi, w tym z basem. Urządzenie typu clip-on łączy w sobie chromowy tuner i metronom, zapakowane w kompaktową jednostkę.

Kala wprowadza 5-strunową Solid Body U-Bass

W tym roku Kala obchodzi swoje 10-lecie, w ramach którego przedstawia 5-strunową wersję swojej basówki SUB Solid Body U-Bass. Bas w wersji ukulele pojawi się w czterech wykończeniach.

Kontrabas kontra gitara basowa: Którego instrumentu się uczyć?

Debata o wyborze między kontrabasem a gitarą basową trwa od dawna wśród basistów. Ten artykuł bada korzyści płynące z nauki i grania na obu instrumentach, zwracając uwagę na różnice, przełomowe momenty i jak ostateczna decyzja wpływa na karierę muzyczną.
instrumenty strunowe

Instrumenty strunowe na Basoofka_NETWitamy w sekcji `Basoofka_NET` poświęconej całkowicie instrumentom strunowym. Tutaj, w jednym miejscu, zgromadziliśmy całą niezbędną wiedzę, dzięki której zarówno początkujący, jak i zaawansowani muzycy znajdą coś dla siebie. Od kontrabasów po gitarę basową, od lutników po stroiki – odkryj tajniki, dzięki którym twoja muzyka nabierze zupełnie nowego wymiaru.Nasz dział zawiera recenzje najnowszych modeli stroików, jak Snark Silver Snark, oferujących precyzyjne strojenie w niespotykanej dotąd szybkości, idealnych dla basistów. Zajmujemy się także nowinkami rynkowymi takimi jak tuner z metronomem TU-03 od Bossa, który dostosowuje się do potrzeb muzyków grających na różnych instrumentach strunowych.Nie zapominamy o lutnikach i ich sztuce tworzenia basów – czy to tradycyjnych kontrabasów czy nowatorskich 5-strunowych basów Solid Body U-Bass od Kali. Dowiesz się u nas, jak dbać o instrument czy radzić sobie z typowymi problemami, jak np. pęcherzami na dłoni podczas gry pizzicato.Jesteśmy także źródłem wiedzy na temat kupna pierwszego kontrabasu, oferując poradniki i wskazówki, które pomogą ci dokonać najlepszego wyboru. Dowiedz się, jak znaleźć idealnego lutnika czy jak rozpoznać kontrabas, który stanie się twoim muzycznym partnerem na lata.Poznaj opinie ekspertów, porównaj modele, przejrzyj specyfikacje i dokonaj świadomego wyboru, dzięki naszym obszernym artykułom. `Basoofka_NET` to twoje źródło informacji o wszystkim, co dotyczy instrumentów strunowych. W naszej sekcji `Basoofka_NET` zgromadziliśmy kompleksowe informacje na temat instrumentów strunowych, od skromnych akcesoriów po zaawansowane technologie, które zrewolucjonizują Twój sposób gry.