Heavy

Share your love

Katowice – HexHorn

Katowice 8211 Hexhorn

Witam. Jesteśmy młodym zespołem grającym thrash,death,heavy metal. Zapraszam wszystkich do…

Stay Heavy

Stay Heavy

No to przedstawię Wam móją kapelkę. Zapraszam:

arkad

Arkad podzielił się swoją pasją do muzyki, wymieniając ulubione gatunki i kapele, oraz historię swojego sprzętu muzycznego, w tym gitary basowe i wzmacniacze.

Zestaw hartke410 + HA 3500

Forumowicz prosi o opinie na temat zestawu hartke410 + HA 3500, który znalazł w ofercie na OLX. Wyraża zainteresowanie brzmieniami hard rock i heavy, a zestaw miałby nagłaśniać aktywnego Peavey'a Millenium 5 strunowego.

Elo!

Mam na imię Adam lat 15. Słucham punk rocku, metalu,…

Yo!

Post przedstawiający nowego użytkownika forum, Piotrka, znanego również jako Piter, który podzielił się swoją historią o przejściu z gitary elektrycznej na bas i swoimi muzycznymi zainteresowaniami.

SKAZA – heavy/thrash metal – Wrocław

Zespół SKAZA z Wrocławia to młoda, dynamicznie rozwijająca się grupa w gatunku heavy/thrash metal. Aktualnie poszukują nowego perkusisty i zamierzają zaskakiwać swoją muzyką we Wrocławskich klubach.

Head + głośnik vs. Combo do 3000zl

Mimo dwuletniego doświadczenia z Spector Legend Custom 5 + HartkeB900, szukam lepszego rozwiązania dźwiękowego. Czy head + głośnik będzie lepszym wyborem niż combo do 3000zł?

Z Wrocławia wita człowiek-bandita

Bartek, 22-letni student z Wrocławia, niedawno zaczął swoją przygodę z gitarą basową. Obecnie poszukuje combo do domowych prób, jednocześnie dzieląc się swoimi muzycznymi zainteresowaniami i planami.

Adam Zieliński

Adam Zieliński, basista zespołu JAMUN, od 1988 roku tworzy muzykę zainspirowaną takimi gigantami jak Tool czy Iron Maiden. W swoim arsenale posiada szeroki zakres wysokiej klasy sprzętu - od basówek Mayones po system bezprzewodowy Line 6.

Plakat

Wie ktoś może gdzie mogę kupić taki plakat?

AVE

Witam. Gram na basie ok 8 miesiecy, a nuta ,…

Rura

Niedzielny basista aktywnie grający w kapeli grającej coś z pogranicza…

Exar Heavy Metal HM-03

Opisuję swoje doświadczenia z przesterem Exar Heavy Metal HM-03, który otrzymałem od przyjaciela. Mimo że rzadko go używam, podzielę się kilkoma spostrzeżeniami na temat jego działania i dźwięku.

Powitać!

Autor wprowadza się jako wokalista, gitarzysta i basista z duszy, pasjonując się szerokim spektrum gatunków muzycznych od doom przez metal po polski rap. Nie posiada obecnie basu, ale ma zamiar kupić nowy instrument i szuka porad na forum.

Novy

Novy, basista i wokalista z ponad 15 letnim doświadczeniem scenicznym, znany z występów z takimi zespołami jak Vader czy Behemoth. Szalenie wszechstronny muzyk, którego inspiracje sięgają od heavy metalu, przez jazz po muzykę klasyczną.

arkad

Arkad, znany również jako Arek, to entuzjasta muzyki z cięższego spektrum - od industrialnego metalu po stoner doom i hardcore. W artykule przybliżam jego gust muzyczny oraz przedstawiam kolekcję jego sprzętu muzycznego.

Stanisław Jakś

Stanisław Jakś, mimo braku umiejętności gry na instrumencie, z powodzeniem tworzy muzykę od 1988 roku. Jego unikalny zestaw sprzętu, który obejmuje zarówno klasyczne gitary, jak i niestandardowe urządzenia DIY, świadczy o kreatywnej pasji i wytrwałości.

Gitara brzmieniowo zbliżona do Spectora

Autor pragnie powrócić do grania i szuka gitary basowej oraz combo, które brzmieniowo zbliżają się do Spectora i Ampeg, ale za niższą cenę. Maksymalny budżet wynosi 5k PLN.

Trytony

Mam taką sprawę. Jako basista metalowy (gram od heavy po…

Metal Halloween 2009

31 października w Warszawie w klubie Progresja odbędzie się coroczna impreza Metal Halloween, na której zagrają znane zespoły thrash, heavy i metal. Oprócz koncertów zaplanowano projekcje oraz konkursy.

Ratshred- Heavy Metal z Warszawy

Ratshred to zespół heavy metalowy z Warszawy, którego korzenie sięgają 2005 roku, kiedy to członkowie spotkali się w liceum. Mimo kilku trudności, w tym ostatniego pożegnania z gitarzystą solowym, zespół nie traci nadziei i już szuka nowego członka, gotowego do powrotu na scenę.

Ibanez BTB675 a ciężko-rockowe kawałki..

Testując Ibanez BTB675 w kawałku heavy metalowym natknąłem się na problem z dopasowaniem brzmienia basu do reszty utworu. Przez przypadek odkryłem, że plugin pieca lampowego z kanałem crunch był dokładnie tym, czego potrzebowałem.

Witam

Cześć jestem Marcin interesuje się grafiką komputerową i słuchaniem myzyki(hard…

Shell Shock

Zespół który gra coś co miało być heavy metalem. Gramy…

Slawa

Slawa, gram na basie od 2 lat. Slucham heavy metalu(MANOWAR),…

10 lat Heavy Reggae!

10 Lat Heavy Reggae
Zespół Paprika Korps obchodzi 10. rocznicę swojego istnienia wydaniem płyty koncertowej 'Koncert w Tampere' oraz serią koncertów w Europie i poza nią. Premiera albumu zaplanowana jest na 1 marca 2006 roku, a trasa obejmuje występy w takich krajach jak Finlandia, Rosja, Francja, Niemcy, a także powrót do Polski na serię koncertów juwenaliowych.
10 Lat Heavy Reggae
Heavy

Przegląd sekcji `Basoofka_NET` poświęconej ciężkim brzmieniomW naszej sekcji poświęconej ciężkim brzmieniom zgromadziliśmy wszystko, co najbardziej elektryzujące w świecie heavy metalu i pochodnych. Od przeglądów sprzętu basowego, poprzez wywiady z ikonami gatunku, aż po szczegółowe recenzje albumów – wszystko, co może zainteresować miłośników ciężkiego soundu, znajduje się w jednym miejscu.Bez względu na to, czy jesteś fanem industrialnego łojenia, stoner doom metalu czy klasycznego heavy metalu, `Basoofka_NET` dostarczy ci bogatego spektrum treści, odpowiadających na pytania o sprzęt, technikę oraz inspiracje muzyków. Wyrażenia takie jak „heavy”, „dużo tłustego soundu” oraz „ciężki bas” nie są nam obce – wręcz przeciwnie, definiują to, czym żyjemy na co dzień.Od legendarnych basistów, takich jak Bogusz Rutkiewicz z Turbo, przez innowatorów brzmienia, jak Markus Grosskopf z Helloween, aż po nowoczesnych wykonawców mających na swoim koncie wielostrunowe basy i eksperymenty z efektami – sekcja ta pokazuje, jak różnorodne może być podejście do „ciężkiego” brzmienia.Zapraszamy do eksploracji! Sekcja `Basoofka_NET` poświęcona ciężkim brzmieniom jest skarbnicą wiedzy na temat heavy metalu i jego odmian. Znajdziesz tu artykuły o sprzęcie, wywiady z muzykami, recenzje płyt i wiele innych.