gitary

Share your love:

Arsenał

W tekście przedstawiony jest osobisty arsenał muzyczny autora, w skład którego wchodzą: kontrabas, akustyki, elektroakustyk, gitary, piecyk gitarowy, efekt gitarowy oraz pianino. Autor dzieli się swoimi doświadczeniami i uczuciami związanymi z używanymi instrumentami, zarówno pozytywnymi jak i nie.

Epiphone Embassy Special IV

Epiphone Embassy Special IV to model basówki o zaskakująco unikalnych cechach, pomimo bycia najtańszą opcją w linii producenta. Znajdziemy tu nietypowo zastosowanego przetwornika typu Split Coil, wyjątkowo słabej jakości drewno laminowane na korpusie, oraz skąpo nałożony lakier.

Fender Jazz Bass Standard

Recenzja meksykańskiego Fendera Jazz Bass standard z 1998 roku. Mimo powszechnych stereotypów, instrument prezentuje niezłą jakość wykonania, dobrze zbalansowane brzmienie i jest warty swojej ceny.

Vox prezentuje basy Starstream Active

Vox wprowadza na rynek dwa nowe modele basów: Starstream 1H Artist i Starstream 2S Artist. Są to basy aktywne o krótkiej skali, inspirowane designem gitar Starstream firmy.

POZNAŃ – sklepy warte odwiedzenia

Forumowicz szuka rekomendacji sklepów muzycznych w Poznaniu, gdzie mógłby przetestować gitary i inne sprzęty z wyższej półki. Szczególnie interesują go marki takie jak Music Man, Fender USA, czy Sandberg.

Elektryk a combo basowe

Autor rozważa możliwość podłączenia gitary elektrycznej do combo basowego, rozpatrując taką konfigurację jako rozwiązanie problemu muzycznego zespołu. Rozważania te są motywowane chęcią oszczędności i praktyczności rozwiązania.

Skradziono gitary zespołu Kobranocka

Zespołowi Kobranocka skradziono kilka cennych gitar, w tym modele Peavey, Fender i Gretsch. Zespół oferuje 2000zł nagrody za pomoc w odzyskaniu sprzętu.

Zaokrąglenie podstrunnicy.

Zastanawiam się, w jaki sposób wytwórcy gitar wykonują zaokrąglenie podstrunnicy, które jest jednym z najtrudniejszych i najważniejszych elementów gitary. Technika wykorzystywana do tego celu jest niezwykle interesująca, szczególnie ze względu na zmienny promień zaokrąglenia na długości gryfu.

Cort B4 a Ibanez BTB 400

Rozważam zmianę z gitary na bas, szczególnie zainteresowały mnie modele Cort B4 i Ibanez BTB 400. Ibanez zrobił na mnie pozytywne wrażenie, chociaż cena może być problemem. Cort B4 przyciąga mnie ze względu na brzmienie mahoniu.

Staroć – Defil Lotos / Samba

Odwiedzając pewne miejsce, natrafiłem na stary bas, który najprawdopodobniej jest modelem Samba, ale z uszkodzonym oznaczeniem. Gitarę tę znalazłem wiszącą na ścianie, ale niestety jej właściciel nie był zainteresowany jej sprzedażą.

nie jaka marka? a która fabryka?

Wiele gitar, niezależnie od marki, wytwarzane jest w tych samych fabrykach, co prowadzi do zaskakujących wniosków dotyczących jakości i pochodzenia instrumentów. Zastanawiamy się, które fabryki produkują najlepsze gitary, niezależnie od logo na nich.

Cort EVL Z6B

Cort Evl Z6b
Cort EVL Z6B to następca mojej ukochanej basówki Cort EVL Z4B, wprowadzając kilka znaczących zmian i ulepszeń. Nowy metaliczno-satynowo-czarny kolor, hebanowa podstrunnica, ulepszona elektronika i inne klucze to tylko część nowości.

Dobre sklepy muzyczne

Dobre Sklepy Muzyczne
Autor szuka rekomendacji dobrych sklepów muzycznych, w których obsługa ma szeroką wiedzę na temat gitar. Szczególnie interesują go sklepy w okolicach Katowic, Będzina, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej.

HATHOR Pickups

HATHOR Pickups to europejski lider w produkcji pickapów gitarowych i basowych, oferujący produkty wysokiej jakości z różnorodnością brzmień. Firma, bazująca w Krakowie, dostarcza swoje produkty na cały świat, oferując personalizację dźwięku dzięki technologiom takim jak cięcie CNC czy grawerowanie laserem.

ZGINĘŁY DWA INSTRUMENTY

Dwóch muzyków zostało okradzionych z cenionych instrumentów: Fender Precision Bass i Epiphone Lespaul 100 ebony. Apelują o pomoc w odnalezieniu sprzętu.

Okradziono zespół FORMA

Zespół FORMA padł ofiarą kradzieży swojego sprzętu muzycznego, kiedy to w godzinach nocnych w centrum Gdańska, ktoś ukradł im wyposażenie z samochodu. Apelują o pomoc w odzyskaniu skradzionego sprzętu.

WItam Wszystkich :p

Nowy na forum basistów, zakupiłem gitarę basową Epiphone Embassy Special IV za 120 zł z dodatkami, pomimo jej wad. Jestem początkujący, ale mam doświadczenie z gitarą elektryczną i już zaczynam przygodę z basem.

Pectra Bass

W domu testuję bas polskiej marki Pectra, który trudno jest znaleźć w sieci. Chociaż to dopiero początki moich testów, bas już pokazuje swój potencjał.

Piotr Miziołek

Historia Piotra Miziołka pokazuje, jak poświęcenie i pasja mogą zaprowadzić od pierwszego basu Basston, przez zakochanie się w motocyklach, do ponownego odkrycia muzyki i założenia własnej grupy. Miziołek dzieli się również szczegółami swojego imponującego zestawu sprzętowego.

Gitary Santander – fakty i mity

Autor podziela swoje przemyślenia i doświadczenia dotyczące gitar Santander, korygując powszechne mity i zaprezentowując fakty. Stwierdza, że profesjonalna seria gitar jest produkowana w Korei z niemiecką precyzją, a nawet modele za 2000 zł zasługują na uwagę.

cześć i czołem

Basista dzieli się swoimi doświadczeniami muzycznymi, jakie nabył grając w różnych zespołach i eksperymentując z różnorodnym sprzętem. Opowiada również o swojej obecnej działalności w kapeli weselnej, S.E.J.M.

Wrażeń kilka z Musik Messe we Frankfurcie

27 Marca 2010 wybrałem się na Musik Messe do Frankfurtu, gdzie po raz pierwszy miałem okazję uczestniczyć w tak dużym wydarzeniu muzycznym. Oprócz ogromnej skali imprezy, najwięcej uwagi przykuły basówki Mayones i Maruszczyk, a także niezapomniane występy.

Propozycja nowego działu- Mistrzowie lutnictwa i pochodne

Autor proponuje utworzenie nowego działu na forum poświęconego mistrzom lutnictwa, aby przedstawić osoby odpowiedzialne za stworzenie znanych marek gitar i elektroniki. Zasugerowano galerię z opisami i zdjęciami, aby podkreślić ludzki element za firmami i wyrobami.

Nabrać frajera

Artykuł opisuje lekkożartobliwą rozmowę na temat sposobów, w jakie producenci gitar 'nabierają' młodych ludzi, wykorzystując niskiej jakości materiały. Omawiają również ironiczny pomysł na stworzenie własnego modelu gitary z nietypowych materiałów.

Regulacje prętem, a prosty/wygięty do tyłu gryf

Autor dzieli się swoimi obserwacjami nt. problemów z niepożądanym dźwiękiem strun na gitarze i proponuje nietypowe rozwiązanie polegające na regulacji pozycji gryfu i strun. Pomysł ten wykracza poza tradycyjne podejścia, sugerując podniesienie strun na mostku i odgięcie gryfu do tyłu.

Cześć Wszystkim

Grzesiek opowiada o swojej przygodzie z gitarą basową, która zaczęła się w latach 70-tych i kontynuowana jest dzięki znalezieniu basu Ibanez Roadster z 1979 r. Mimo życiowych zmian, pasja do muzyki znów wróciła.

Poszukuje posiadaczy kilku wybitnych modeli gitar!!

Autor ogłoszenia poszukuje osób posiadających rzadkie modele gitar, głównie w celu ich dokładnego obejrzenia i odrysowania kształtu. To pierwszy krok w realizacji marzenia o otworzeniu własnego warsztatu lutniczego.

Muflony

Muflony to nietypowa kapela złożona z trzech ludzi z gitarami i perkusją, która gra wszystko, co członkowie lubią. Ich muzyka jest inspirowana między innymi przez RHCP.

Basy ze zróżnicowaną menzurą

Artykuł porusza temat gitar basowych z różnicowaną menzurą produkowanych przez firmy NOVAX i DINGWALL. Zjawisko to polega na tym, że grubość strun wpływa na długość menzury, co przekłada się na różnorodność tonalną instrumentu.

Lutnicze wyroby Antoniotsai

Lutnicze Wyroby Antoniotsai
Przeglądając internet natknąłem się na wiosełka i korpusy gitar elektrycznych wykonane przez lutnika Antoniotsai, znanego również jako SOLIDWOOD. Produkty wydają się być wysokiej jakości, z ciekawymi wzorami i wykonane z dobrego drewna, jednak ich ceny są podejrzanie niskie.

Dziwne i śmieszne opisy gratów z Allegro

Zajrzałem na Allegro w poszukiwaniu gitar i natknąłem się na kilka aukcji z opisami, które zupełnie mnie zaskoczyły. Od super basu IBANEZ po basową SkyWay – opisy były przesadzone, ale zabawne.

25 lat Mayones!

Mayones Guitars obchodzi 25-lecie istnienia, zdobywając uznanie profesjonalnych muzyków i wprowadzając znaczący wkład na rynku instrumentów muzycznych, zarówno w Polsce jak i za granicą. Firma zapewnia również dostęp do szkółki basowej z 35 lekcjami prowadzonymi przez uznanych polskich artystów.

Ibanez prezentuje nową serię basów Iron Label

Ibanez odświeża serię Iron Label, wprowadzając na rynek trzy nowe gitary i dwa basy zainspirowane metalem, które wyróżniają się minimalistycznymi funkcjami i całkowicie czarnymi wykończeniami.

Spector prezentuje bas gitarę NS Pulse. Dogłębna recenzja

Linia instrumentów Spector NS Pulse Series zadebiutuje modelem NS Pulse, wyróżniającym się ikonicznym designem i komfortem gry. Bas posiada korpus z litego jesionu bagiennego, trzyelementowy wypalany gryf z klonu i podstrunnicę z makasarowego hebanu.

Ocena Ulepszonej Serii Basów Electra od Sandberg Guitars

Sandberg Guitars wprowadziło istotne ulepszenia do swojej serii Electra, dodając nowe opcje kolorystyczne oraz ulepszając mechanikę strojenia. Seria, składająca się z modeli VS i TT, otrzymała także nową podstrunnicę z palisandru.

Fender ogłasza serię basów Vintera

Fender wprowadza na rynek nową serię instrumentów o nazwie Vintera, łączącą w sobie styl i brzmienie z lat 50., 60. i 70. Czy modele takie jak ’50s Precision Bass czy ’60s Jazz Bass przypadną do gustu współczesnym basistom?

G&L Fullerton Deluxe: Nowa seria basów elektrycznych

G&L Guitars wprowadza serię basów Fullerton Deluxe, w skład której wchodzą dwa nowe modele: JB i LB-100. Te instrumenty, wyprodukowane w zakładzie firmy w Fullerton w Kalifornii, łączą w sobie wyszukane detale z obszernego katalogu opcji firmy, oferując przy tym lepszą wartość.

Kiesel Zeus: Rewolucyjne basy bezgłówkowe o zmiennych skalach

Firma Kiesel Guitars zamyka rok 2018 z przytupem, wprowadzając na rynek model basu Zeus Series Multiscale. Wyróżnia się on jednoprzecinkowym ciałem i bezgłówkową konstrukcją, dostępny w wersjach cztero-, pięcio- i sześciostrunowych z wieloskalową podstrunnicą.

Cor-Tek przejmuje markę Digitech/DOD

Cor-Tek, producent instrumentów Cort, ogłosił przejęcie marki Digitech/DOD, włącznie z całą własnością intelektualną oraz aktywami. To przejęcie ma kluczowe znaczenie dla branży efektów gitarowych.

Thunder Case prezentuje walizkę Flight Case Compact Vault

Walizka Flight Case Compact Vault od Thunder Case to nowy poziom ochrony dla twojego basu lub gitary podczas podróży lotniczych. Zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie, zmienia sposób, w jaki muzycy przewożą swoje instrumenty.

ESP ogłasza wieloskalowe basy LTD

Firma ESP wkroczyła w tym roku na rynek wieloskalowych instrumentów, prezentując modele basów LTD B-1004SE i B-1005SE. Cztero- i pięciostrunowe modele oferują różne skale dla każdej struny, optymalizując napięcie i ergonomię.

Eastwood Guitars prezentuje Surfcaster Bass

Eastwood Guitars ogłosiło produkcję Surfcaster Bass, instrumentu zaprojektowanego zarówno dla miłośników muzyki country, jak i surferów. Bas ten łączy w sobie klasyczny design z nowoczesnym brzmieniem.

DOD prezentuje pedał Distortion Boneshaker

DOD wprowadza na rynek pedał Boneshaker - nowy rozdział w świecie distortion dedykowany dla basu, barytonów i gitar o rozszerzonym zakresie. Zaprojektowany przez Black Arts Toneworks, pedał ma na celu dostarczenie mocnych, głośnych i niskich brzmień.

G&L wprowadza gitarę basową MJ-5

Firma G&L Guitars przedstawiła 5-strunową wersję swojego modelu MJ-4, o nazwie MJ-5 Bass Guitar. Nowy model łączy w sobie wszystkie cechy czterostrunowego odpowiednika z unowocześnionymi przetwornikami bi-cewkowymi Alnico V.

Ibanez wprowadza 7-strunową basówkę do serii BTB

Ibanez rozszerza swoją ofertę basów o nowy, niezwykły model - limitowaną edycję BTB7 z 7 strunami. Bas wzbogaca standardową konfigurację 6-strunową Ibaneza o dodatkową wysoką strunę F, oferując unikatowe możliwości brzmieniowe.

Odkrywamy muzyczne tajemnice z MusicRadar.com

MusicRadar.com to wiodąca strona internetowa dla twórców muzyki, oferująca wgląd w proces twórczy gwiazd, recenzje sprzętu i porady od ekspertów. Zespół składa się z doświadczonych muzyków i producentów, którzy dzielą się swoimi radami i wiedzą z czytelnikami.

Abernethy Guitars – Fascynująca podróż Justina Abernethy

Justin Abernethy, twórca Abernethy Guitars, posiada bogate doświadczenie w przemyśle gitarowym, które pozwoliło mu na stworzenie unikalnej marki instrumentów. Jego gitary, będące połączeniem pasji i rzemiosła, zdobywają serca muzyków na całym świecie.

Swope Guitars – rzemieślnicza marka z pasją

Rzemieślnicza marka Swope Guitars to dzieło Chrisa Swope'a, którego życiowa droga i pasja do tworzenia unikatowych gitar inspirowanych własnymi pomysłami mogą inspirować każdego muzyka. Jego kariera przemyśla gdzie doprowadziła go do stworzenia własnej niepowtarzalnej marki.

Pod lupą: Grez Guitars Mendocino Long Scale Bass

Grez Guitars przedstawia unikatowy instrument - Mendocino Long Scale Bass. Jest to bas o półpustej konstrukcji, inspirowany gitarą Mendocino, która z kolei czerpie z klasycznych basów lat 60. Ten wyjątkowy bas łączy w sobie estetykę i brzmienie, z nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i wygodą gry.

Pełna recenzja Charvel Pro-Mod San Dimas PJ V

Charvel Pro-Mod San Dimas PJ V to gitara basowa, która łączy w sobie dziedzictwo Fendera z nowoczesnymi rozwiązaniami. Idealna dla wymagających, oferuje niezrównaną jakość dźwięku i komfort gry.
gitary

Podsumowanie działu gitary na Basoofka_NETJako miłośnicy niskich brzmień, doceniamy każdą okazję do pogłębiania naszej wiedzy na temat gitary, instrumentu, który zrewolucjonizował muzykę na całym świecie. Specjalnie dla Was, w jednym miejscu zgromadziliśmy całe bogactwo informacji na temat różnorodności gitar – od klasycznych po te najbardziej innowacyjne.Odwiedzając sekcję „gitary” na naszej platformie, znajdziecie obszerne artykuły dotyczące legendarnych producentów, takich jak Fender, Ibanez czy Cort, jak też recenzje najnowszych modeli basów. Zaprezentowaliśmy profesjonalne opinie na temat konstrukcji instrumentów, ich jakości wykonania, brzmienia i możliwości adaptacji do różnych styli muzycznych.Ponadto, nie zabrakło miejsca na historie marki Cor-Tek, producenta Cort Guitars, a także innych czołowych producentów jak Warwick czy Kiesel, które konsekwentnie wskazują na przyszłość gitary basowej, nie trać… czytaj więcej Dział gitary na Basoofka_NET to bogate źródło wiedzy i inspiracji dla miłośników niskich brzmień, prezentujące szeroki zakres artykułów o gitarach, ich konstruktorach, akcesoriach i technologii, jak również nowościach rynkowych.