Podczas swojego pierwszego zakupu sprzętu muzycznego w Japonii, udało mi się zdobyć trzy wyjątkowe gitary basowe: Tokai Jazz bass, Tokai Hard Puncher oraz Fender JB62 (CIJ) z lat 80. i 90. Po przeglądzie lutniczym i wymianie kilku potencjometrów, niektóre z nich zdecydowałem się zatrzymać, a jedną - sprzedać.
Historia zakupu tub przez orkiestrę, który okazał się mało trafiony z powodu decyzji kapelmistrza, ignorującego sugestie muzyków. Zderzenie preferencji estetycznych z praktycznymi potrzebami użytkowników.
Rozważam zakup kabla o vintage charakterze od Fendera, zastanawiając się, czy warto go kupić, czy może stworzyć własny kabel z dostępnych komponentów.
Autorka postanowiła kupić swojemu mężczyźnie gitarę na święta, ponieważ grał kiedyś, ale musiał przerwać z powodów życiowych. Szuka porady dotyczącej wyboru najlepszego modelu gitary, jaką można kupić za 1000 zł, aby zrobić mu niespodziankę.
Niedawno nabyłem Ibanez SR305 IPT z 2012 roku za 500zł, wygodny i w dobrym stanie, ale okazało się, że mostek był uszkodzony - typowa wada dla tego modelu. Znalazłem i zamontowałem zamiennik, znacznie taniej niż oryginał.
Tekst opowiada o myślach muzyków podczas koncertu, w humorystyczny sposób prezentując ich wewnętrzne monologi. Następnie przechodzi w żartobliwe tony, poruszając tematy niezwiązane z muzyką.
Postanowiłem zaryzykować i kupiłem struny basowe na Aliexpress za 20zł. Mimo początkowych obaw, struny wydają się być całkiem niezłe.
Artykuł dotyczy porady w kwestii wyboru paska do gitary basowej, skupiając się na komforcie użytkowania i rozkładaniu ciężaru. Autor dzieli się swoimi doświadczeniami i prosi o rekomendacje maksymalnie wygodnych pasów.
Kolejny dzień naszej przygody w Londynie obfitował w nieoczekiwane sytuacje - od spotkania z przebiegłym złodziejem po odkrywanie londyńskich zakątków. Nasza podróż wiodła nas od Big Bena do Buckingham Palace, przez Picadilly Circus, aż do Little China zakończoną wizytą w najstarszym pubie na West Endzie.
Autor dzieli się swoimi obserwacjami dotyczącymi absurdalnie wysokich cen używanego sprzętu muzycznego w Polsce. Opisuje swoje doświadczenia z prób zakupu basu, pokazując, jak trudno jest znaleźć sprzęt w rozsądnej cenie.
Podczas zakupów w supermarkecie trafiłem na kosz z przecenionymi DVD, wśród których znalazłem niesamowite koncerty znanych artystów za śmiesznie niskie ceny. Z jednej strony cieszę się z okazji, ale z drugiej smuci mnie, że takie perełki są traktowane jak nic niewarte odpadki.
W artykule opisuję moją frustrującą wizytę w sklepach muzycznych w Rzeszowie, gdzie moje nadzieje na uzupełnienie sprzętu muzycznego spotkały się z serią rozczarowań. Brak podstawowych akcesoriów i nieprzyjemna obsługa sprawiły, że ta wyprawa okazała się być kompletnym rozczarowaniem.
Autor dzieli się swoimi refleksjami na temat kupowania płyt CD, podkreślając radość związaną z takimi zakupami oraz swoje odczucia dotyczące zarówno bogato wydanych albumów, jak i tych wydanych w sposób minimalistyczny. Wspomina również o niespotykanym zaskoczeniu, jakie dopadło go podczas otwierania jednej z przesyłek.
Autor zastanawia się, gdzie w Polsce można kupić gitarę basową płacąc bonami sodexho. Wspomina o sklepie muzycznym w Bydgoszczy, ale narzeka na wysokie ceny i mały wybór.
Autor dzieli się swoimi przemyśleniami na temat planowanego zakupu nagłośnienia dla instrumentu Basa, przeglądając różne rodzaje aukcji, zarówno krajowe jak i zagraniczne. Podkreśla wpływ obecnego kursu waluty na cenę zagranicznego sprzętu oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami z zakupów na eBay.