Tranzystor

Share your love:

Zielono

Analiza sprzętu od brytyjskiego producenta obejmująca combo 1215, head Twin Valve i kolumnę 1028H. Wykorzystanie tych urządzeń dostarcza wyjątkowe możliwości kreowania brzmienia, z naciskiem na przebijalność i wydajność.

[combo] LDM BA-100P

Combo Ldm Ba 100p
Recenzja LDM BA-100P, popularnego polskiego combo basowego, które pomimo zakończenia produkcji wciąż cieszy się zainteresowaniem na rynku wtórnym. Oferuje mocne brzmienie za rozsądną cenę, będąc dobrym wyborem dla basistów poszukujących solidnego sprzętu w przystępnej cenie.

Aguilar Tone Hammer 500

Aguilar Tone Hammer 500 to nowy tranzystorowy head basowy, który debiutował na Winter NAMM 2011. Oferując moc 500 watt na 4 omach, trzypasmową korekcję i kontrolę „Drive”, jest idealny dla często przemieszczających się muzyków, waży zaledwie 2 kg.

Głośniki 12″ do basu i gitary

Glosniki 128243 Do Basu I Gitary
Zastanawiam się nad modyfikacją mojego wzmacniacza Peavey Mace, aby wykorzystać go zarówno do gry na basie, jak i gitarze. Szukam głośników, które świetnie poradzą sobie z rockowym soundem i będą wszechstronne.

Epiphone Valve Junior jako head do gitary i basu.

Rozważam wymianę mojego tranzystorowego pieca gitarowego na lampowy Epiphone Valve Junior 5W do użytku domowego i zastanawiam się, czy może on również służyć jako domowy wzmacniacz do basu po dobraniu odpowiedniej kolumny.

Sunn SB160

Sunn SB160 to tranzystorowe combo basowe z 1982 roku, oferujące 60W mocy i ważące 30 kg. Zachwyca klasycznym brzmieniem i funkcjonalnościami, takimi jak przełącznik 'Brite', trójzakresowy equalizer, możliwość uzyskania leciutkiego, ciepłego overdrive'u.

Michał Królik

Michał Królik to wszechstronny muzyk grający na wielu instrumentach, takich jak kontrabas, fortepian, gitara elektryczna, basowa i perkusja. Jako uczeń ostatniego roku szkoły muzycznej w Częstochowie, ma za sobą już kilka lat doświadczenia w grze na każdym z tych instrumentów i udziela się w Big-Bandzie swojej szkoły.

Budowa małego combo do pokoju

Autor, Tomek, planuje zbudować małe, tranzystorowe combo basowe do użytku domowego. Hiszpania się na budowie ekonomicznego sprzętu, wykorzystując przede wszystkim głośnik za maksymalnie 150 zł i inne części z odzysku.

Aktywna elektronika – zwarcie gniazda stereo / problem /

Naprawiając problem z gniazdem w mojej Yamaha trb 5II, przez nieuwagę mogłem spowodować większe uszkodzenie. Wskazówki w internecie sugerują, że w przypadku braku sygnału z gitar aktywnych, przyczyną może być uszkodzenie wzmacniaczy operacyjnych lub tranzystorów.

Piotr Miziołek

Historia Piotra Miziołka pokazuje, jak poświęcenie i pasja mogą zaprowadzić od pierwszego basu Basston, przez zakochanie się w motocyklach, do ponownego odkrycia muzyki i założenia własnej grupy. Miziołek dzieli się również szczegółami swojego imponującego zestawu sprzętowego.

Immo

Immo, wielbiciel fantastyki i gier, z zamiłowaniem do tworzenia historii, jest także pasjonatem basu i vintage instrumentów. Posiada unikalną kolekcję basów i efektów, które używa do kreowania niepowtarzalnych dźwięków.

Music Man HD150

Próbuję przedstawić swoją subiektywną opinie na temat wzmacniacza Music Man HD150, który swoją konstrukcją zbliżony jest do kultowego Fendera Bassmana i oferuje mocne, soczyste brzmienie idealne na scenę oraz w studio. Dzięki hybrydowej konstrukcji przedwzmacniacza, ten wzmacniacz łączy w sobie najlepsze cechy wersji tranzystorowej i lampowej, dostarczając czyste i neutralne brzmienie z możliwością uzyskania charakterystycznego przesteru.

piec 2 kanałowy

Witam, chce kupić coś w stylu 2-kanałowym: 1 tranzystor 2…

Wzmaciacze Tranzystorowelampowe
Tranzystor

Tranzystor na Basoofka_NETW tej specjalistycznej sekcji Basoofka_NET skupiamy się na jednym z najważniejszych komponentów elektronicznych w świecie muzyki – tranzystorze. Odkryjemy razem jego definicję, przeanalizujemy różne modele i zobaczymy, jak wpłynęły na rozwój wzmacniaczy basowych oraz innych urządzeń muzycznych. Wszystkie dostępne modele, od klasycznych lampowych po współczesne tranzystorowe, są dokładnie omówione. Poznajemy ich specyfikacje, omawiamy zalety i wady, a także dajemy wskazówki, jak wybrać idealny model do swoich potrzeb.Do definicji – Tranzystor to półprzewodnikowy element elektroniczny, który ma zdolność do wzmacniania, przełączania, modulowania sygnałów elektrycznych. Jest kluczowym składnikiem większości nowoczesnych urządzeń elektronicznych, w tym wzmacniaczy basowych. Dzięki tranzystorom możliwe jest osiągnięcie szerokiego spektrum barw dźwięku oraz regulacja jego mocy, co jest szczególnie ważne dla basistów szukających swojego unikalnego brzmienia. Rozbudowana sekcja na Basoofka_NET prezentuje szczegółowe informacje o tranzystorach. Od klasycznych modeli po nowoczesne rozwiązania, znajdziesz tu wszystko, czego potrzebujesz, aby zgłębić tę tematykę.