TOKAI

Share your love:

Trzy japonki.

Podczas swojego pierwszego zakupu sprzętu muzycznego w Japonii, udało mi się zdobyć trzy wyjątkowe gitary basowe: Tokai Jazz bass, Tokai Hard Puncher oraz Fender JB62 (CIJ) z lat 80. i 90. Po przeglądzie lutniczym i wymianie kilku potencjometrów, niektóre z nich zdecydowałem się zatrzymać, a jedną - sprzedać.

Fender Mex vs Japońskie „kopie”

Fender Mex Vs Japonskie 8222kopie8221
Rozważając zakup Jazz Bassa w cenie do około 2000 zł, stanąłem przed dylematem: postawić na sprawdzoną markę jak Fender Mex, dostępną już za 1800 zł, czy skusić się na japońskie kopie takie jak Aria czy Greco, cenione za jakość, ale często droższe. Rozważamy tu także opcję zakupu nowej basówki Tokai Tjb70 za 1900 zł, balansując między jakością a sentymentem do marki Fender.

Jaki Jazz Bass albo P/J do 1100? [Używany]

Jaki Jazz Bass Albo Pj Do 1100 Uzywany
Autor poszukuje używanego basu typu Jazz Bass lub Precision/Jazz (P/J) w cenie do 1100 zł. Rozważa modele takie jak Tokai, Fenix, Squier, Yamaha oraz Precision Made in Japan, zastanawiając się który z nich najlepiej wpasuje się w zespół i czy będzie miał zadowalające dolne rejestry.

Dobór efektu do basu

Poszukuję efektu, który poprawi lub przybliży brzmienie mojego basu do oczekiwanego. Korzystam z wyposażenia takiego jak bas Tokai Jazz Sound, wzmacniacz Hartke HA5000 i kolumna Noisy Box 2x12+horn.

Tokai Jazz Sound – co to jest?

W artykule dyskutowane są opcje zakupu basu jazzowego w przedziale cenowym do 1500zł, z wyróżnieniem modelu Tokai Jazz Sound i Vintage EJM96. Autor zastanawia się nad wyborem drewna agathisowego w modelu Tokai i rozwiewa wątpliwości na temat jakości tych instrumentów.

Krzysiek Palikowski

informatyk, basowy ignorant, webmaster, w latach 2001-2012 admin tej strony.Gram…

Paweł/Dante

Lubię piwo, dobrą muzykę oraz pomagać początkującym (np za piwo).Gram…

Tokai TJB70 NT

Tokai Tjb70 Nt

Cześć, czy ktoś grał na takim sprzęcie? Może opisać wrażenia?

Moje nowe cacunio

1) 2598#tokai-jazz-sound-mij-1981-niebieski-odkurzacz 2) www.soundcloud.com/palik/tokai-jazz-sound-mij-1981 przyznam, że to pierwszy wygodny bas…

Jakub Ratajczak

Gram od 2008-12-22 Mój sprzęt? Tokai Hardpuncher Precision Bass, Trace…

Jakub Jakubowski

Mój sprzęt? Byłe: Warwick Corvette 4 Ash, Ampeg B2RE, Warwick…

Mariusz Jasiński

Gram od 2006-04-20 Mój sprzęt? Tokai HardPuncher 1984 J&D JB/L…

TOKAI

TOKAI to japońska marka z ponad pięciu dekadami doświadczenia, specjalizująca się w produkcji sprzętu dla basistów. Ich produkty, charakteryzujące się połączeniem precyzji i nowoczesnej technologii, zdobyły uznanie na całym świecie. TOKAI to firma zajmująca się produkcją sprzętu dla basistów, która posiada już ponad pięćdziesiąt lat doświadczenia na rynku. Ich produkty to połączenie japońskiej precyzji oraz nowoczesnej technologii. TOKAI jest znana wśród muzyków na całym świecie i jest uznawana za jedną z najlepszych marek sprzętu dla muzyków basowych.

Najbardziej popularnymi produktami TOKAI są serie basów elektrycznych „Breezy Sound” oraz „Hard Puncher”. „Breezy Sound” to instrumenty, które nawiązują do klasycznych basów jazzowych z lat 60. i 70. Ich dźwięk jest czysty i jasny, a konstrukcja wykonana jest z wysokiej jakości drewna. „Hard Puncher” to seria basów, które charakteryzują się agresywnym i dynamicznym brzmieniem. Ich stylistyka jest inspirowana basami z lat 70. i 80. Te instrumenty cieszą się popularnością zwłaszcza wśród muzyków rockowych i metalowych.

Innymi popularnymi produktami marki TOKAI są wzmacniacze basowe. W szczególności seria „Bassmate” cieszy się dużą popularnością wśród muzyków. Wzmacniacze z tej serii charakteryzują się ciepłym i pełnym dźwiękiem, a ich wielofunkcyjny panel pozwala na dostosowanie brzmienia do indywidualnych preferencji muzyka.

TOKAI jest znaną i szanowaną marką wśród muzyków na całym świecie. Wszystkie ich produkty są wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły, a ich brzmienie jest niezwykle satysfakcjonujące dla basistów. Bez wątpienia, posiadanie produktów TOKAI to gwarancja wysokiej jakości i satysfakcji z użytkowania.