Szkoła

Share your love:

Janusz Popławski Szkoła Na Bas

Książka 'Szkoła na Bas' Janusza Popławskiego to compendium wiedzy dla basistów z tabulaturami popularnych zespołów i ćwiczeniami o rosnącej trudności. Jednak jej zrozumienie wymaga już pewnych podstaw teoretycznych i praktycznych w grze na basie, co może być barierą dla zupełnych początkujących.

Szkoła basistów

Szkola Basistow
Autor zastanawia się nad istnieniem publicznej szkoły muzycznej skupionej na nauce gry na gitarze basowej, podobnej do szkół oferujących naukę na innych instrumentach. Wyraża sceptycyzm co do istniejących ofert edukacyjnych, które oferują ograniczoną ilość zajęć za wysoką cenę.

Przygoda z Rapem

Przygoda Z Rapem
Historia, jak zmieniłem zdanie o rapie po dostaniu propozycji nagrania utworów na polską płytę. Ciekawi ludzie w podziemiu polskiej sceny rapowej skłonili mnie do zmiany perspektywy.

Michał Królik

Michał Królik to wszechstronny muzyk grający na wielu instrumentach, takich jak kontrabas, fortepian, gitara elektryczna, basowa i perkusja. Jako uczeń ostatniego roku szkoły muzycznej w Częstochowie, ma za sobą już kilka lat doświadczenia w grze na każdym z tych instrumentów i udziela się w Big-Bandzie swojej szkoły.

Coraz bliżej święta. :P

Autor opisuje, jak zmiana strun i czyszczenie podstrunnicy na jego gitarze basowej Dimavery spowodowało, że nie może się od niej oderwać. Rozważa zakup nowego mostka, aby jeszcze bardziej obniżyć wysokość strun.

Koniec szkoły :]

Opowieść o bolesnym poranku po skończeniu liceum, pełnym refleksji oraz humorystycznym spojrzeniu na przyszłość. Przemyślenia dotyczące życia po liceum, oblanej matury i przyszłości.

Kraków HUTA METALU – Szkoła Muzyki Współczesnej!

Szkoła Muzyki Współczesnej HUTA METALU w Krakowie kieruje swoją ofertę do wszystkich chcących rozwijać umiejętności muzyczne - od nauki gry na instrumentach po zajęcia z historii muzyki i realizacji dźwięku.

Jakub Modrzecki

Szkoła Muzyki Współczesnej oferuje różnorodny program nauczania, od bluesa po metal. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych muzyków, z możliwością wyboru specjalizacji.

Szkoła muzyczna: na co i czy warto?

Zastanawiam się, czy powinnam iść do szkoły muzycznej, aby dalej rozwijać swoje umiejętności muzyczne. Obecnie jestem basistką w zespole rockowym, ale czuję potrzebę pogłębiania swojej wiedzy muzycznej, zarówno w zakresie gry na basie, jak i w śpiewie.

Nabór na nowy rok szkolny w Kuźni Gitarzystów rozpoczęty!

Kuźnia Gitarzystów jest niepowtarzalnym miejscem, gdzie każdy, niezależnie od wieku czy doświadczenia, może nauczyć się grać na gitarze. Szkoła oferuje autorski program nauczania i szereg pomocy dydaktycznych, w tym pomoce technologiczne i internetowe Dzienniki Ucznia.

Dokończenie Piosenki

Grupa uczniów potrzebuje pomocy w dokończeniu teksty piosenki na zakończenie roku szkolnego. Ich inspiracje muzyczne to mieszanie melodii z dwóch różnych utworów.

tubas – …zmarnowany talent!

Autor podziela wspomnienia swoich młodzieńczych lat spędzonych w szkole, gdzie zainteresowanie muzyką i kreatywnością miało różne formy wyrazu. Od literackich prób po charakterystyczne anegdoty z życia muzycznych zespołów.

XVI Międzynarodowa Letnia Akademia Jazzu

XVI Międzynarodowa Letnia Akademia Jazzu odbywa się w Krakowie od 17 do 28 lipca 2011. Czeka na uczestników szereg zajęć prowadzonych przez międzynarodową kadrę wykładowców, a także jam sessions i koncerty.

tubas – stare fotografie – dawne czasy…

Tekst opowiada o nostalgicznym powrocie do czasów służby wojskowej autora, spędzonych w Orkiestrze Garnizonowej. Zawiera opis codzienności wojskowej orkiestry oraz wspomnienia związane z kolekcją fotografii, które dokumentują życie muzyczne w późnym PRL-u.

Post Scriptum – Thrash/Thrashcore

Opisuję historię mojej nowej kapeli, Post Scriptum, która inspiruje się starym thrashem i corem. Zespół, który powstał w 1991 roku, przeszedł liczne zmiany składu, chwilowe rozpadnięcie, aby reaktywować się z nową energią i składem około 2007 roku.

Szkoła na bas, część 2. Basem przez skale [CD+książka]

Nowa szkoła gry na basie autorstwa Kamila Skwary, przedstawiająca omówienie 41 skal muzycznych wraz z ćwiczeniami na basie, jest już dostępna w sklepach muzycznych. Książka, oprócz teoretycznego wprowadzenia, oferuje praktyczne ćwiczenia w notacji nutowej, tabulaturze oraz nagrania na dołączonej płycie CD.

Szkoła z drugiej strony barykady

Opowieść o tym, jak moja żona, będąca nauczycielką plastyki, mierzy się z problemem braku dostępu do zlewu w szkole, co komplikuje organizację zajęć plastycznych. W reakcji na skargę, usłyszała zaskakujące rozwiązanie od wicedyrektorki.

jak zdobyłem pierwsze wiosło

Podzielam wspomnienia z lat 90., kiedy to z zamiłowania do muzyki i pomimo braku doświadczenia, udało mi się zdobyć pierwszy bas. Dzięki pomocy nieznanych mi wtedy muzyków, którzy bezinteresownie zaoferowali swoje wsparcie, wkroczyłem w świat muzyki.

Szkoły gry na gitarze basowej. Palcem czy kciukiem?

Początkującym basistom często trudno jest znaleźć dobre materiały edukacyjne dla gitar basowych. Absonic wychodzi naprzeciw ich potrzebom, wydając dwie szkoły gry na bas, współpracując z doświadczonymi basistami, Tomaszem Grabowym i Kamilem Skwarą.

Pomoc z j. niemieckiego

Osoba poszukuje pilnej pomocy w czytaniu referatu po niemiecku, z powodu braku znajomości języka. Prosi o transkrypcję tekstu na polskie znaki, które pozwolą mu czytać niemiecki bez znajomości języka.

Szkoły Basowe, Filmy Instruktażowe

Przegląd najlepszych filmów instruktażowych dla basistów, tworzonych przez znanych muzyków. Znajdź inspirację i poznaj techniki mistrzów gry na basie.

Niedziela tuż przed powrotem do szkoły.

Otrzymując niespodziewaną wiadomość, dowiedziałem się, że perkusista i były gitarzysta z naszego zespołu nagle postanowili nagrać materiał bez naszej wiedzy. O całej sytuacji dowiedziałem się z aktualności szkolnych i Myspace.

Warwick ProFet 3.2 + GK Backline 2×10 – dobre ?

W styczniu, mając do dyspozycji pierwszą wypłatę stypendium, postanowiłem zainwestować w poważny sprzęt nagłaśniający. Wybór padł na Warwick ProFET 3.2 oraz Gallien-Krueger 210BLX - oto przegląd ich specyfikacji.

Pako

jestem chyba średnio zaawansowanym basistą samoukiem bez szkoły muzycznej.Wszystko co…

Ja i Barbara

Taki gościnny występ ze szkoły w Domu Kultury

Szkola muzyczna

Witam,jak umiescilem w zlym dziale ten temat to sorry. Chcialem…

LEKCJE BASU

WARSZAWA! Profesjonalny muzyk, 14 lat doświadczenia, absolwent szkoły muzycznejudzieli LEKCJI…

LEKCJE BASU Warszawa

Profesjonalny muzyk, 10 lat doświadczenia, absolwent szkoły muzycznejudzieli LEKCJI GRY…

LEKCJE BASU

Profesjonalny muzyk, 10 lat doświadczenia, absolwent szkoły muzycznejudzieli LEKCJI GRY…

lekcje

Profesjonalny muzyk, 10 lat doświadczenia, absolwent szkoły muzycznejudzieli *lekcji gry…

Lekcje basu

Profesjonalny muzyk, 10 lat doświadczenia, absolwent szkoły muzycznejudzieli LEKCJI GRY…

szkoła na bas

Siemanko! Jestem samoukiem jeśli chodzi o bas. Na pewnym etapie…

Nuty Kontrabasowe.

Brakuje mi takiego działu. Jest tutaj dużo kontrabasistów w trakcie…

siema

cze, jestem Piotrek gram na basie od roku 😀 na…

Akcenty

Witam ! Ostatnio wziąłem się za teorię muzyki i zastanawia…

Szkoła gry na basie

Witam.. jestem początkującym basistą, właściwie miałem dotychczas tylkojedną lekcję. Nauczyciel…

metrum 7/5

istenieje coś takiego jak metrum 7/5 ? kolega ze szkoły…

Szkoły Wyższe

Witam ! Kończe już liceum i chciałbym pójść na studia…

szkola yamaha

co powiecie o szkole muzycznej Yamaha i programie jej nauczania…

Szkoła muzyczna

Mam pytanko. W tym roku planuje startować do szkoły muzycznej…

Szkoly na bass

Szkoly Na Bass

Witam wszystkich !! 🙂 zaczynam uczyc się grac na bassie…

Szkoła Popławskiego

Szkola Poplawskiego

Szkoła na gitarę basową Popławskiego. Chciałbym coś więcej dowiedzieć się…

Co Dalej Z Basem
Szkoła

Witaj w sekcji `Szkoła` na Basoofka_NET!Czy marzysz o tym, by grać na basie jak profesjonaliści? Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z basem, czy szukasz sposobów na udoskonalenie swoich umiejętności, sekcja `Szkoła` jest miejscem, które Cię nie zawiedzie. Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd najlepszych szkół basowych i kursów prowadzonych przez doświadczonych muzyków oraz dydaktyków, którzy dzielą się swoją pasją i wiedzą z uczniami w różnym wieku.Warszawa, Wrocław, Kraków to tylko niektóre miasta, w których znajdziesz polecane przez nas instytucje. Każda z nich oferuje indywidualne podejście do ucznia, bogaty program nauczania oraz zajęcia dopasowane do różnych poziomów zaawansowania. Niezależnie od Twoich preferencji, czy to gatunków muzycznych, czy stylu gry – nasza baza szkół basowych pomoże Ci znaleźć najlepsze miejsce do nauki i rozwoju.Proponujemy również zajęcia online dla tych, którzy cenią sobie elastyczność i udogodnienia, jakie daje nauka zdalna. Dzięki internetowi, wysokiej jakości kursy gry na basie są dostępne dla każdego, niezależnie od miejsca zamieszkania.Nie czekaj dłużej, odkryj odpowiednią szkołę basu dla siebie i zacznij swoją muzyczną podróż już dziś! Sekcja `Szkoła` na Basoofka_NET to kompendium wiedzy na temat nauki gry na basie, obejmujące profesjonalne szkoły muzyczne, lekcje z doświadczonymi muzykami oraz kursy online. Znajdziesz tutaj informacje o kursach w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i wiele innych.