Sandberg

Share your love:

Bas Sandberg Basic Ken Taylor 5 vel. Budyń

Nabyłem bas Sandberg Basic Ken Taylor 5, który zdetronizował moje dotychczasowe przekonania o basach Fender, MM, Ibanez czy Warwick. Sandberg przekonał mnie swoją niemiecką jakością, unikatowym kształtem gryfu i perfekcyjnym brzmieniem.

Sandberg Lionel Short-Scale Bass

Sandberg Lionel Short-Scale Bass to unikatowy instrument zaprezentowany na Winter NAMM Show 2020, oferujący kombinację klasycznej konstrukcji z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi.

Najlepsze z Roku 2022: Top 10 Basów

Rok 2022 obfitował w wiele wyjątkowych modeli basów, które zachwycały zarówno pod względem designu, jak i funkcjonalności. Oto lista dziesięciu basów, które cieszyły się największą popularnością wśród czytelników.

POZNAŃ – sklepy warte odwiedzenia

Forumowicz szuka rekomendacji sklepów muzycznych w Poznaniu, gdzie mógłby przetestować gitary i inne sprzęty z wyższej półki. Szczególnie interesują go marki takie jak Music Man, Fender USA, czy Sandberg.

Zakwas

Od 2001 r. pasjonuję się graniem na basie, korzystając z różnorodnego sprzętu, od basów Sandberg, przez wzmacniacze Acoustic, po efekty BOSS. W mojej kolekcji znajdują się zarówno gitary basowe, jak i elektryczne, wzmacniacze, kolumny głośnikowe oraz efekty gitarowe.

Pięć strun – nowoczesna Yamaha vs. klasyczny Sandberg.

Autor rozważa wybór między pięciostrunowymi gitarami basowymi - nowoczesną Yamahą TRBX 505 a klasycznym Sandbergiem California VS 5. Oba instrumenty oferują różne możliwości brzmieniowe, idealne dla muzyki doom i heavy metal.

Sandberg Electra TT4 czy Fender Standard Jazz Bass MIM ?

Na podstawie doświadczeń z gitarą Squier Jazz Bass Vintage Modified '70 autor zastanawia się nad wyborem pomiędzy Sandberg Electra TT4 a Fender Standard Jazz Bass MIM z najnowszej produkcji 2012-2013. W tekście autor rozważa, czy warto inwestować w jeden z tych modeli, czy lepiej ulepszyć obecny instrument.

TC & Sandberg workshops tour

Seria warsztatów z udziałem światowej klasy muzyków odbędzie się w dniach 7-9 stycznia w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Thomas Risell, Holger Stonjek oraz Han Van Den Essenburg podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami w grze na gitarze basowej.

Sandberg – nowość na polskim rynku

Odkrywając nowe marki gitar basowych, natrafiłem na model od Sandberga, który całkowicie zmienił moje postrzeganie brzmienia. Model Basic PM-5 okazał się wyjątkowo uniwersalnym instrumentem, łączącym wygodę użytkowania z południowym, mocnym brzmieniem.

Moje graty

Myślę że foty są na tyle czytelne, że nie trzeba…

Moje graty

Moje aktualne narzędzia pracy : – Sandberg California TM5 –…

Sandberg Guitars prezentuje bas Florence

Sandberg Guitars wprowadza nowy czterostrunowy model do swojej linii produktów - bas Florence. Oparty na gitarze Florence, nowy bas oferuje klasyczne wrażenia z retro brzmieniem jako dodatkiem.

Sandberg cena/jakość

Ciekawi mnie bardzo model Califonia TM (single coil, Humbacker). www.sandberg-guitars.de/basscat-overview/calt-series/cal-nighthawk-tm…

Sandberg prezentuje serię basów Greenline

Sandberg Guitars wprowadza na rynek serię Greenline, inicjatywę proekologiczną wykorzystującą "drewno z charakterem". Za każdy wyprodukowany bas z serii Greenline firma sadzi drzewo w Górach Harcu.

Martina Mendez Signature Bass od Sandberg Guitars

Sandberg Guitars wprowadza na rynek model sygnowany przez Martina Mendez, basistę zespołów Opeth i White Stones. Bas, będący owocem współpracy artysty z marką, wyróżnia się klasycznym brzmieniem z nowoczesnym akcentem.

Sandberg Guitars Victor Brandt Signature Forty Eight Bass

Współpraca Sandberg Guitars z Victorem Brandtem, basistą norweskiego zespołu Dimmu Borgir, zaowocowała stworzeniem wyjątkowego modelu basu - Forty Eight Signature. Mieszanka stylu vintage z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi daje instrument, który wygląda równie dobrze, jak brzmi.

Ocena Ulepszonej Serii Basów Electra od Sandberg Guitars

Sandberg Guitars wprowadziło istotne ulepszenia do swojej serii Electra, dodając nowe opcje kolorystyczne oraz ulepszając mechanikę strojenia. Seria, składająca się z modeli VS i TT, otrzymała także nową podstrunnicę z palisandru.

Sandberg Guitars wprowadza na rynek bas Forty Eight

Sandberg Guitars wprowadza na rynek model Forty Eight, będący hołdem dla starej szkoły rocka i metalu. Dostępny w kilku wykończeniach, w tym w metalicznym, postarzanym czerwonym, bas przyciąga uwagę nie tylko wyglądem, ale i specyfikacjami.

Noise Art

Mój sprzęt? Schack Unique 5 Thumb BO5 Sandberg KT Imbuja…

Sandberg prezentuje bas Electra M-4

Sandberg zaprezentował nowy model M-4 z serii Electra, stanowiący dopełnienie kolekcji klasycznych stylów basowych. Wyposażony w pojedynczy humbucker i 2-pasmowy EQ, bas oferuje nowoczesne brzmienie rockowe.

modeli Sandberg California TM Nighthawk Plus i California VS Lionel

Sandberg California TM Nighthawk Plus i California VS Lionel to basy, które łączą w sobie wysoką jakość wykonania z dostępnością cenową. Obydwa modele oferują unikalne cechy i możliwości konfiguracji, oferując basistom nowe poziomy brzmieniowej wolności.
Sandberg

Sandberg to znany niemiecki producent basów, oferujący szeroki zakres modeli dla różnych stylów muzycznych. Firma cieszy się uznaniem na całym świecie dzięki swojej precyzji, tradycji i oryginalności. Sandberg to znany na całym świecie producent sprzętu basowego. Firma z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem została założona przez Holgera Stonjeka i ma swoją siedzibę w mieście Brunszwik w Niemczech. Sam jej założyciel jest lutnikiem i basistą. Założenia firmy są proste – tradycja, precyzja, oryginalność. Opierając się na pomysłach zespołu najlepszych lutników, odpowiada na konkretne potrzeby klientów. Czego więcej może chcieć i potrzebować właściciel dobrego basu?
Krótka historia marki
Holger Stonjek oraz Gerd Gorzellke dwóch lutników i wielkich pasjonatów instrumentów strunowych. Początkowo zajmowali się fortepianami, lecz z czasem przyszedł czas na projektowanie i produkowanie gitar basowych. Nazwa firmy pochodzi od ulicy Am Sandberg, przy której mieścił się ich pierwszy warsztat (niedaleko Wolfsburga). Pierwsze gitary były wykonywane na zamówienie. Wszystkie elementy były wytwarzane ręcznie przez samych właścicieli z rzadkich i cennych gatunków drewna. Projekty głównie dotyczyły budowy pięcio i sześciostrunowych gitar basowych. Zadowoleni klienci sprawili, że mały warsztat zdobywał coraz większe uznanie i rozszerzał swoją produkcję. Zakład wyposażony już w nowoczesne maszyny nadal bazował na profesjonalnym i ręcznym wykończeniu instrumentów przez najlepszych lutników. Dzięki temu muzycy nadal mogli chwalić precyzję i jakość brzemienia gitar. Obecnie każdy z elementów procesu tworzenia basówki firmy Sandberg odbywa się w fabryce Braunschweig.
Co zaoferuje nam Sandberg?
Przede wszystkim wysokiej jakości instrumenty wykonane ze sławną niemiecką precyzją. Mogą pochwalić się ciekawymi modelami zarówno gitar basowych jak i elektryków. Dostępne w swojej ofercie basówki producent podzielił na 8 kategorii w zależności od parametrów i stylistyki: Basic, Classic, Custom, California T oraz V, Electra Bass i Forty Eight Bass. Ich sprzęt doceniany jest na całym świecie, o czym świadczą między innymi nazwiska, którymi sygnowane są niektóre z modeli. Przykładowo Sandberg Terrabass jest sygnowany przez basistę zespołu Rammstein Oliver Riedel. Marka może poszczycić się dość sporą rzeszą znanych użytkowników zarówno w Europie jak i na innych kontynentach. Może kojarzycie: Anders Iwers (Dark Tranquillity), Richard Jones (Stereophonics), Derrick Ray (Justin Timberlake, Mary J Blige, Rihanna), Janick Gers (Iron Maiden), Pat Davey (Paul Young). To tylko część ze sław Sandberga, ale nazwiska i zespoły same mówią za siebie.
Wyjątkowość gitar marki Sandberg
Wszyscy użytkownicy są zgodni w swoich opiniach. Gitary Sandberg to połączenie brzmienia i estetyki na najwyższym poziomie. Instrumenty są wykonywane z niezwykłą dbałością o szczegóły. Wyjątkową uwagę warto poświęcić modelom postarzanym, które w 100 % oddają ich autentyczność. Dopracowane przetarcia, rysy wynikające z użytkowania, zżółknięta biel, a nawet miejscami skorodowane elementy osprzętu oddają charakter instrumentu z przeszłością. Gitary są idealnie wyważone i wygodne. Brzmienie każdego instrumentu jest dowodem pracy prawdziwych profesjonalnych lutników.