Sadowsky

Share your love:

Tony Grey

Tony Grey to uznany basista, który współpracował z wieloma znanymi artystami i projektami muzycznymi. Gra na szerokiej gamie instrumentów basowych od znanych producentów.

Porozmawiajmy o tym o czym się nie dyskutuje

W świecie muzyki i instrumentów opinie są tak różne jak gusta - coś, co dla jednej osoby jest idealne, dla innej może być zupełnie nieodpowiednie. Autor dzieli się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat różnorodności w instrumentach, elektronice i sprzęcie.

Sadowsky prezentuje 5-strunową basówkę Single Cut z 24 progami

Sadowsky wchodzi na nowy poziom projektowania basów z modelem Single Cut 24 Fret 5-String, który został zaprezentowany na targach NAMM Show w 2016 roku. Instrument ten, opracowany we współpracy z basistą Chipem Shearinem, wyróżnia się wyjątkowym designem i innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi.

Sadowsky wprowadza serie Satin – przegląd basów

Sadowsky prezentuje serię Satin, nową linię basów, które przybliżają jakość instrumentów zamawianych na zamówienie do znacznie niższej ceny. Modele obejmują Vintage Style J Bass z 21 progami oraz Modern Bass z 24 progi, wszystkie wyprodukowane w fabryce w Nowym Jorku.

POZNAŃ – sklepy warte odwiedzenia

Forumowicz szuka rekomendacji sklepów muzycznych w Poznaniu, gdzie mógłby przetestować gitary i inne sprzęty z wyższej półki. Szczególnie interesują go marki takie jak Music Man, Fender USA, czy Sandberg.

RBX 374 inaczej

Bas Yamaha RBX 374, który dostałem po synu, początkowo brzmiał kiepsko, lecz kilka modyfikacji znacząco poprawiło jego brzmienie. Teraz rozważam dodatkowe zmiany, aby uzyskać dźwięk zbliżony do jazzowego basu.

Nowe wiosło + nowe combo

Autor szuka nowego basu i wzmacniacza combo, który nadaje się do gry w zespole grającym polski rock. Z zebranym budżetem 3500 zł, szuka sprzętu, który nie tylko dobrze brzmi, ale też wygląda imponująco.

Preamp Sadowsky + aktywny Fender = ???

Autor rozważa zakup preampa Sadowsky DI do swojego przerobionego Fendera Jazz Bass z przystawkami EMG, ale ma wątpliwości, jak urządzenie zareaguje na aktywne przystawki. Rozważa również zakup TECH 21 SansAmp RBI jako alternatywę.

szukam ciekawego preampu do bassu pasywnego:D

Posiadacz pasywnego Fendera Jazz Bass szuka ciekawego preampu outboard, aby wzbogacić jego brzmienie. Do tej pory grał na Radialu Bassbone i jest pod wrażeniem możliwości tego urządzenia, jednak poszukuje czegoś z bypass-em oraz rozważa Taurusa T-DI i Sadowsky preamp outboard.

Sadowsky SA 200 potrzebuje informacji

Zastanawiam się nad zmianą mojego obecnego wzmacniacza EDEN WT 500 na model całkowicie lampowy i natrafiłem na Sadowsky SA 200. Rozważałem różne marki, ale ten model szczególnie przykuł moją uwagę.

Tal Wilkenfeld

Tal Wilkenfeld zaskakuje swoją muzykalnością i stylem gry na basie, łączącym technikę kontrabasu z echo solowej duszy Wootena. Jest endorserem Sadowsky'ego i EBS oraz ma na koncie współpracę z Jeffem Beckiem i Vinnie Colauitą.

Czy jest sens kupować drogi sprzęt

Autor zastanawia się, czy warto inwestować w drogi sprzęt muzyczny, zwłaszcza kiedy tanie preampy i kombosy oferują porównywalną jakość dźwięku. Rozważa zakup preampa oraz niewielkiego kombosa, zamiast ciężkich i drogich wzmacniaczy.

Prezentacja sprzętu dla basistów – 14.04.2007

W dniu 14 kwietnia 2007 roku o godzinie 18:00 w Bemowskim Centrum Kultury ArtBem w Warszawie odbędzie się prezentacja sprzętu dla basistów, połączona z warsztatami prowadzonymi przez Krzysztofa Ścierańskiego oraz koncertem. Przystępna cena biletów oraz ekskluzywna lista marek sprzętów.

Najdroższy Bass Na Świecie????

Strona CarlThompson Basses prezentuje bass o cenie 10 milionów dolarów, co może czynić go najdroższym bassem na świecie. W artykule wspomniano również o innych drogich marek basów, takich jak Alembic, Fodera, Ritter oraz Sadowsky i Tobias.

Przetworniki Sadowsky

Witam szanowni bassmani, czy ktoś z naszej ,,grubostrunnej” elity ogrywałpickupy…

Rado Mleko

Gram od 1995-08-05 Mój sprzęt? Sadowsky MV5/……… //TC Electronic RH750…

Recenzja basów z serii Deluxe Satin od Sadowsky Guitars

Sadowsky Guitars przedstawiło swoją najnowszą linię basów - Deluxe Satin, łączącą w sobie rzemiosło i styl w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Nowa seria to krok naprzód w porównaniu do standardowej linii Satin, oferująca wykończenie z perełkowego klonu i bogatą paletę kolorystyczną.

yahmann

Mój sprzęt? GMR Bassforce V Custom Genz Benz Shuttle 6.0…

Struny Sadowsky

Trochę poszmerałem po necie i znalazłem różne o tych strunach.…

Witam Wszystkich

Gram na basie i kontrabasie od 25 lat.Kontrabas niemiecki.Gitary Sadowsky…

Swope Guitars – rzemieślnicza marka z pasją

Rzemieślnicza marka Swope Guitars to dzieło Chrisa Swope'a, którego życiowa droga i pasja do tworzenia unikatowych gitar inspirowanych własnymi pomysłami mogą inspirować każdego muzyka. Jego kariera przemyśla gdzie doprowadziła go do stworzenia własnej niepowtarzalnej marki.
Sadowsky

Sadowsky to marka synonimiczna z wysokiej jakości gitarami basowymi i elektrycznymi, doceniana przez legendy muzyki. Firma, założona przez Rogera Sadowskiego, słynie z precyzyjnego rzemiosła i innowacyjnych rozwiązań, wprowadzając na rynek instrumenty cieszące się uznaniem wśród najbardziej wymagających basistów. Sadowsky to firma stworzona przez gitarzystę i dla gitarzystów. Jej założycielem jest Roger Sadowsky, jeden z najbardziej szanowanych i docenianych lutników na świecie. Powstała w 1979 roku w Nowym Jorku, gdzie do dziś znajduje się jedna z dwóch fabryk, produkująca gitary elektryczne oraz basowe z serii NYC. Druga fabryka mieści się w Japonii, gdzie zajmuje się produkcją tylko gitar basowych serii Metro.

Jak Sadowsky zakochał się w gitarach?
Roger Sadowsky od dzieciństwa uwielbiał muzykę, ale dopiero w college’u zaczął uczyć się gry na gitarze. Kilka lat później podczas studiów doktoranckich z psychobiologii trafił na grupę profesjonalnych muzyków ludowych, którzy zarazili go pozytywnym szaleństwem na punkcie gitar. Porzucił dotychczasowe zajęcie i zaczął poszukiwać praktyki u lutników na całym świecie, żeby nauczyć się fachu. Swoje pierwsze kroki stawiał u boku Augie LoPrinzi w New Jersey budując gitary akustyczne. Po dwóch latach pod okiem mistrza postanowił przejąć warsztat zajmujący się renowacją oraz naprawą gitar w Filadelfii. Po zdobyciu doświadczenia i ogromnej reputacji wrócił do domu – do Nowego Yorku gdzie poświęcił się naprawie instrumentów muzyków studyjnych. Wkrótce potem na jego drodze stanął Marcus Miller, który powierzył mu swojego ukochanego Fendera Jazz Bass ze słowami: „Zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby ten bas był jak najlepszy”.

Sadowsky zainstalował opracowany przez siebie przedwzmacniacz, zmodernizował mostek i ustawił gitarę dokładnie wg. specyfikacji właściciela. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. To był moment, który sprawił, że interes rozkwitł, a do warsztatu zaczęło się zgłaszać coraz więcej i coraz bardziej znanych muzyków. Sadowsky stał się specjalistą od odnawiania i przeróbek używanych gitar, które stawały się instrumentami najwyższej jakości.
Budowa od zera
Na początku lat 80., spod jego ręki zaczęły powstawać pierwsze zbudowane od zera gitary, które zwierały w sobie wszystkie najlepsze i najbardziej cenione cechy w jego opinii. Instrumenty od samego początku istnienia formy były wykonywane z najwyższej jakości materiałów, w sposób bardzo precyzyjny i dokładny. Sadowsky wykorzystał swoje doświadczenia zdobyte przy budowie gitar akustycznych oraz podczas pracy w swoich warsztatach w ramach technologii. Dzięki jego instrumenty zachwycają precyzją, brzmieniem, czuciem i „grywalnością”. Mimo ogromnego sukcesu i renomy Roger Sadowsky skupia się na bezpośredniej współpracy i zamówieniach muzyków, a nie sklepów muzycznych. Do dziś angażuje się w cały proces budowy gitary, pilnując, aby gotowy instrument był idealny i dał swojemu gitarzyście satysfakcję.

Wielkie gwiazdy użytkownikami Sadowsky’ego
Nie dziwne, że instrumentami Rogera Sadowsky’ego zainteresowały się wielkie nazwiska świata gitarowego. Do wiernych fanów grających na tym sprzęcie należą m.in.: Jim Hall, John Abercrombie, Pat Metheny, Lee Ritenour, Chuck Loeb oraz basiści Marcus Miller, Will Lee, Rickey Minor, Michael Rhodes, Adam Clayton, Hugh McDonald, Verdine White i Jason Newsted.