przesterowanie

Share your love:

Aguilar Tone Hammer 500

Aguilar Tone Hammer 500 to nowy tranzystorowy head basowy, który debiutował na Winter NAMM 2011. Oferując moc 500 watt na 4 omach, trzypasmową korekcję i kontrolę „Drive”, jest idealny dla często przemieszczających się muzyków, waży zaledwie 2 kg.

wymiana przystawek

Starą gitarę basową MEG można odświeżyć, wymieniając przystawki i dodając regulację tonów, nawet bez przejścia na system aktywny. Autor dzieli się swoimi doświadczeniami z przystawkami, które okazały się zbyt mocne, oraz wyraża chęć dołączenia regulacji basu i środka.

Nagrywanie: Zoom B2.1U, ASIO, oraz Reaper

Autor porusza problem różnicy między sygnałem słyszalnym na słuchawkach a sygnałem nagranym przez interfejs Zoom B2.1U w Reaperze. Zastanawia się, gdzie i jak ustawić poziom nagrywania w sterowniku ASIO w systemie Windows 7 Professional x64.

bas wpięty liniowo w kompa … problemy

Od niedawna jestem posiadaczem basu OLP MM3 i napotkałem problem z przesterowaniem dźwięku podczas podłączania go liniowo do komputera. Sytuacja ta występuje nawet przy delikatnym ustawieniu potencjometrów głośności.

Przesterowanie basu – wina gitary czy wzmaka?

Podczas ostatniej próby z zespołem zauważyłem przesterowanie na niektórych progach gitary basowej. Po wielu testach, które obejmowały różne ustawienia i sprzęty, zacząłem zastanawiać się, czy problem leży w gitarze czy wzmaku.

Kolumna Ashdown ABM 414T – P R O B L E M !

Autor podzielił się swoimi doświadczeniami po zakupie kolumny Ashdown ABM 414T z drugiej ręki. Po początkowym okresie bez problemów, zaczął doświadczać przesterowań dźwięku, które z czasem nasiliły się i objawiły trzeszczeniem przy niskich tonach.

Bardzo mocny sygnał

Opisuję problemy związane z używaniem basu Spectora w połączeniu z ampeg svt4pro i Ampeg 810, gdzie po podłączeniu i odkręceniu potencjometrów na basie, dźwięk jest zbyt głośny i niewyraźny, a dodatkowo dioda limitu na wzmacniaczu świeci się przy każdym dźwięku.

Ścichło mi combo.

Opisuję moje doświadczenia z komba Trace Elliot GP11 MkII 4*10, które nagle zaczęło grać znacznie ciszej niż zwykle, pomimo prób diagnozy problemu i wizyty u specjalisty wzmacniaczy. Przeróżne próby naprawy, w tym wymiana kabli czy basu, nie przyniosły żadnej poprawy.

jaka kolumna do wzmaka ampega??

Jaka Kolumna Do Wzmaka Ampega
Stoję przed wyborem kolumny do wzmacniacza Ampeg SVT 3Pro, kierując się poszukiwaniem ciepłego i płynnego basu, zbliżonego do brzmienia basu w Limp Bizkit, lecz cieplejszego. Analizuję kilka modeli, biorąc pod uwagę jakość dźwięku, pasmo przenoszenia i ryzyko przesterowania.

Kompresor AVT 302

Kompresor Avt 302
Opisuję moje doświadczenia z kompresorem AVT 302, zakupionym za 60zł. Pomimo wyzwania w konfiguracji i problemów technicznych, urządzenie wciąż w pewien sposób działa, zaskakując mnie swoją funkcjonalnością.

Dusky Electronics prezentuje efekt Toasted

Dusky Electronics wprowadza na rynek zupełnie nowy efekt - Toasted. Jest to ulepszona wersja pedału Toasted Drive, oferująca szerszy zakres kontroli oraz bardziej satysfakcjonujące przesterowanie.
przesterowanie