Program

Share your love:

Trippy Storage Room

Moje miejsce na krótki czas przemieniło się w niewielki magazyn urządzeń basowych. Niektóre z tych urządzeń nie należą do mnie, a jeszcze więcej ciekawych sprzętów czeka na odkrycie.

Ibanez Blazer BL 800 [1982]

Recenzja modelu Ibanez Blazer BL 800 z 1982 roku, który wyróżnia się na tle innych basówek swoim unikalnym brzmieniem oraz dwiema wersjami materiału korpusu: jesionem i mahoniem. Nadzwyczajnie współgra z przestarami i fuzzami, o czym przekonuje się podczas słuchania nagrania z gitary w wersji mahoniowej.

Nagrywanie dźwięku gitara]wzmacniacz]komputer]słuchawki

Podczas próby nagrania dźwięku z gitary poprzez wzmacniacz do komputera, autor napotkał problem z odsłuchem. Wykorzystując wbudowane efekty wzmacniacza, próbował różnych kombinacji kabli, jednak nie mógł usłyszeć siebie podczas grania, mimo że nagranie było później odtwarzane poprawnie.

Automat perkusyjny w 2014 r.

Artykuł omawia wybór odpowiedniego automatu perkusyjnego do tworzenia muzyki solowej, podłączanego do komputera w celu nagrania ścieżek perkusyjnych i innych instrumentów. Autor, będąc kompletnym laikiem w tej materii, rozważa zakup automatów perkusyjnych takich jak AKAI MPC, Boss DR-880.

Wzmacniacz bzyczy po podłączeniu do komputera.

Autor podzielił się swoim problemem z bzyczeniem wzmacniacza Ampeg BA115 po podłączeniu go do komputera za pomocą kabelka jack 3,5 mm na 2 chinche. Próbuje wykorzystać wzmacniacz jako głośnik do słuchania muzyki i jednoczesnego grania na gitarze.

drgania strun

Od kilku lat zajmuję się produkcją muzyki, a niedawno dodatkowo zainteresowałem się graniem na basie. Kupiłem Squier'a vintage modified precision bass i podczas prób na monitorach Yamaha HS 80 dostrzegłem problem z drganiami innych strun.

Soundblaster X-Fi konfiguracja pod Guitar rig 2 ?

Autor opisuje proces konfiguracji karty dźwiękowej Soundblaster X-Fi do pracy z oprogramowaniem Guitar Rig 2 w celu nagrywania basu. Spotyka się z problemem dotyczącym rejestrowania dźwięku z efektami bez niechcianych śladów audio.

BASS I PECET

Bass I Pecet
Opisuję problem związany z podłączaniem gitary basowej bezpośrednio do komputera, który skutkuje niską jakością dźwięku. Szukam porad, jak można rozwiązać ten problem, biorąc pod uwagę ograniczenia domowego sprzętu.

Jakub Modrzecki

Szkoła Muzyki Współczesnej oferuje różnorodny program nauczania, od bluesa po metal. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych muzyków, z możliwością wyboru specjalizacji.

[program]Programowalny metronom

Pracuję nad stworzeniem programowalnego metronomu, idealnego dla muzyków potrzebujących zróżnicowanego tempa i metrum w swoich utworach. Ten metronom umożliwia stopniowe zwiększanie szybkości bez konieczności przerywania ćwiczeń.

Akordy, interwały, skale – program dla basistów – kolejna wersja

Autor, zajmujący się zawodowo ochroną przeciwpowodziową, powraca do hobby związanego z basem i programowaniem, prezentując ulepszoną wersję swojego programu dla basistów. Program umożliwia m.in. dostosowanie liczby strun, strojenie, prezentację skal oraz zapisywanie wyników.

Sylwester Kowalik

Sylwester Kowalik opowiada o swojej drodze do odzyskania sprawności ręki po poważnym wypadku, za pomocą gry na basie. Z czasem zdobył znaczące umiejętności i doświadczenie, używając do gry specjalistycznego sprzętu.

Deptany Automat Perkusyjny

W tekście autor rozważa możliwości i funkcjonalności automatów perkusyjnych sterowanych stopą, zwracając uwagę na aspekty takie jak podłączenie footswitcha, przejścia, edycja sampli oraz kwestie brzmieniowe.

Bass – Komputer

Opisuję proces podłączenia gitary basowej do komputera bez konieczności używania przedwzmacniaczy oraz innych urządzeń. Wskazówki dotyczą zakupu odpowiedniej przejściówki, konfiguracji systemowej oraz optymalizacji dla najlepszej jakości dźwięku.

Budżetowe składanie komputra do muzyki.

Stary komputer z 2,66 GHz procesorem i 256 MB RAM można przekształcić w narzędzie do nagrywania muzyki. Kluczowe będą aktualizacje komponentów i wybór odpowiedniego oprogramowania.

Budowa akordów program – wersja 0.0.1 beta

Nowa wersja programu do budowy akordów, tryton v.0.0.1 beta, przynosi szereg zmian usprawniających pracę z akordami. Przeanalizowano problemy wynikłe w trakcie pracy oraz zaproponowano rozwiązania dotyczące sprzeczności w konstrukcji akordów.

Budowa akordów program – premiera programu + trochę teorii

Przedstawiamy wersję programu do analizy budowy akordów, która pomimo wczesnego stadium rozwoju, oferuje cenne wskazówki i narzędzia dla początkujących i zaawansowanych muzyków. Program nie tylko uprości rozumienie teorii muzyki, ale także ułatwi naukę oraz zrozumienie zasad tworzenia akordów na gitarze basowej.

Budowa akordów – program – [szukam chętnych do współpracy]

Omawiam swoje doświadczenia i inspirację do stworzenia programu pomagającego w nauce budowy akordów, skoncentrowanego na wizualnym oraz interwałowym podejściu. Poszukuję muzyków do współpracy w celu udoskonalenia projektu i dodania opisów teoretycznych.

Jaka karta muzyczna i graficzna?

Autor poszukuje karty muzycznej do 250 zł, która zapewni wysoką jakość dźwięku, oraz cichej karty graficznej z pasywnym chłodzeniem, odpowiedniej dla amatorskiej obróbki filmów, ale również pozwalającej na komfortowe granie w nowsze gry. Ceni sobie niską emisję hałasu z komputera.

Rewolucja w dziedzinie gitar MIDI – Industrial Radio MIDI Bass

Australijski producent Industrial Radio wprowadził hybrydową gitarę basową MIDI, łączącą zalety klasycznych rozwiązań z kontrolerem MIDI. Rewolucyjne podejście do projektu redukuje latencję do 5ms, co pozwala na bezzwłoczne przenoszenie pomysłów muzycznych do sfery dźwięku.

Różne oblicza mojego basu:]

Autor dzieli się swoim doświadczeniem z nagrywania basu na komputerze, używając różnych ustawień efektu SansAmp, aby porównać uzyskane brzmienia. Przedstawia cztery różne fragmenty, które można znaleźć online.

Już niedługo…

Relacja z intensywnej pracy nad moją gitarą basową, która była pełna wyzwań, ale przyniosła ogromną satysfakcję. Zmiany wprowadzone w instrumencie sprawiają, że jest on teraz dla mnie jeszcze bardziej osobisty.

PULAVIAN BLUES FESTIVAL 2009 20-21 LUTY

Puławski Festiwal Bluesowy w 2009 r. oferował warsztaty, koncerty zespołów oraz sesje jam session dla miłośników bluesa. Z udziałem gwiazd takich jak Piotr Nalepa czy Alex Rossi, festiwal obiecywał niezapomniane doznania muzyczne.

Witam serdecznie :] od razu z zapytaniem

Wiktor, muzyk z zamiłowaniem do instrumentów dętych, postanowił zapoznać się z basem. Zastanawia się nad wyborem modelu gitary basowej Mayones, poszukując idealnego brzmienia i komfortu gry.

Bardzo dziwny problem przy nagrywaniu combo -] Laptop

Podczas próby nagrania kilku groovów na laptopa za pomocą combo, napotkano na nieoczekiwane problemy takie jak buczenie, piszczenie, pykanie i pierdzenie sprzętu, nawet przy wyciszeniu. Użytkownik doświadczył również iskrzenia przy podłączaniu kabla do laptopa, mimo uziemienia i podłączenia do tej samej listwy ochronnej.

Czytanie nut dla opornych – metoda Borga

Autor wprowadza autorską metodę, ułatwiającą naukę czytania nut, szczególnie w kluczu basowym. Opisuje pierwsze kroki, potrzebną motywację oraz podstawowe ćwiczenia do rozpoczęcia własnej przygody z nutami.

Ekranowanie laminatem. + guitar rig, szumy, karta dźw.

Autor rozważa wykorzystanie laminatu miedziowanego do ekranowania elektroniki w gitarze, co mogłoby potencjalnie zredukować szumy. Ponadto, dzieli się doświadczeniami z użyciem Guitar Rig'a i rozważa zakup nowej karty dźwiękowej w celu polepszenia jakości dźwięku.

OGÓLNOPOLSKIE DNI ARTYSTYCZNE Z GITARĄ “BEZ BARIER”

Ogólnopolskie Dni Artystyczne z gitarą 'Bez Barier' to wydarzenie, które w dniach 17-20 kwietnia 2008 roku po raz drugi zorganizowane zostanie w Mosinie. Impreza skupia adepty i mistrzów gitary, oferując warsztaty i koncerty z udziałem znakomitych muzyków.

klawiatura midi plus wtyczki VST

Basista staje przed wyzwaniem integracji starej klawiatury MIDI z nową kartą dźwiękową oraz doborem odpowiednich wtyczek VST do nagrywania basu. Opowiadam o swoich doświadczeniach i szukam porad jak wykorzystać sprzęt do nagrywania muzyki basowej.

Bas i Komputer

Bas I Komputer
Artykuł przedstawia podstawowe informacje i porady na temat wykorzystania komputera do celów muzycznych, głównie nagrywania basu. Zawiera wskazówki odnośnie sprzętu, oprogramowania oraz praktycznych sposobów nagrywania.

Skok Jazz Sopot 2006 [19 – 22X]

Skok Jazz Sopot 2006 19 8211 22x
Skok Jazz Sopot 2006 to festiwal, który odbędzie się między 19 a 22 października, przynosząc szereg urozmaiconych koncertów jazzowych. Na festiwalu wystąpią takie gwiazdy jak Jack Finch Quartet, Sing Sing Penelope oraz Kenny Garrett z zespołem.

Multiefekt

Świetnie nadaje się do nagrywania basu na kompie. Wykrywany jest…

Ibanez BTB 405 [2003]

Próbki nagrane przez wejście liniowe komputera. Czyste brzmienie gitary,żadnych procesorów,…

Lexicon Alpha

Lexicon Alpha

Zastanawiam się nad kupnem tego interfejsu i stąd moje pytania.…

Yamaha BB 615

Wgrane prosto w linie do komputera. Nie szukałem jakiegoś złotego…

Alesis Io2 Expres + Cubase LE5

Podłączyłem, zainstalowałem sterowniki ASIO2 (mała latencja).Zainstalowałem Cubase zarejestrowałem. Ustawiłem odczytywanie…

Łukasz

Elektronik, gram na basie od września 2007Gram od 2007-09-17 Mój…

pytanie o program

Siema! mam pytanko, szukam programu w stylu virtual dub, mianowicie…

probka brzmienia

witam. postanowilem sobie zakupic przelotke do kompa i coś nagrac.…

Fruity Loops

Otóż czytając tematy o programach do nagrywania/miksowania/dogrywania itpwiele osób polecało…

Jakie programy ???

Jakie Programy

HAIL! CHciałbym wiedzieć jakich używacie programów do nagrywania? Czy są…

Zoom B3 +sterownik midi

Zoom B3 Sterownik Midi

Witam, powiedzcie proszę czy istnieje możliwość podłączenia pod ZOOMa sterownikamidi…

Riffstation

polecam do nauki nunerow wszystkim ten program www.riffstation.com jest kozacki…

Guitar Pro 6 za darmo

Zapisawszy się na niusletter gazety gitarowej on-line możemy dostaćlicencję na…

Witam!

Witam wszystkich! Stażu na basie mam jakieś 10 dni! wcześniej…

program ćwiczeń

Witam Mam pytanie. Czy ma ktoś jakiś usystematyzowany program ćwiczeń…

Kramer XKB20

Obiecane niegdyś próbki Kramera. Bas wpięty bezpośrednio w laptopa, strunyto…

Automat perkusyjny

Witam, chciałbym kopić automat perkusyjny, możecie mi jakiś polecić ?

Symulator Tuby?

Witam! Otóż w moim muzycznym życiu przyszedł czas na granie…

midi i bas

poszukuje wiadomosci na temat polaczenia basu z midi. czy było…

Efekty VST

Szukam vst-ków do basu polećcie mi jakieś najlepsze jakie znacie,…

Kontrabas VST

Spotkaliście się może z taką atrakcją, nie chodzi mi jednak…

Klient e-mail

Witaj braci basowa. Chciałem sobie zainstalować klienta e-mail na kompie,…

Symulator basu

Witam. Jest to mój pierwszy post więc się przedstawie –…

Guitar Rig 3 / 4

Witam, co myślicie o tym ustrojstwie ? Na sterownikach ASIO…

Basoofka Mobile?

Popatrzcie: jest myspace w wersji „na kompa” oraz „na komore”.…

dzien dobry:]

witam wszystkich nazywam się Urizen, mam już trochę lat lubię…

Bass MIDI ??

Chciałbym wiedzieć czy istnieje na rynku gitara basowa którą można…

Program

www.images31.fotosik.pl A to program drugiego-naszego dnia imprezy.

HeyOh

Witam. Już kiedyś się tutaj zalogowałem, ale nie miałem zbytnio…

tapety

witam, może i glupi temat, ale zawsze szukalem ciekaweych tapet…

Solówka – rady

Witam. oto solowka dość wolna mojego autorstwa, rozpisalem ją w…

Guitar Rig 3

jest nareszcie pojawił się Guitar rig 3 !!!! www.native-instruments.com jupi

Pomocne programy

Pomocne Programy

Nie było jeszcze chyba takiego tematu. Chcialbym zebyscie napisali linki…

Guitar rig

mam taki mały problem z Guitar rig. Mianowicie albo jacosnie…

Recovery

Recovery

Drodzy forumowicze! Pilnie poszukuję dysku dvd recovery do komputera Toshiba…

Komp i Bas

Komp I Bas

Hej mam prośbę – wrzuciłem do naszej czytelni mój stray…

Komp I Bas
Program

Sekcja 'Program’ w serwisie Basoofka_NET to miejsce, gdzie każdy miłośnik niskich tonów i gry na basie znajdzie coś dla siebie. Skupiamy się tu na przedstawieniu szerokiej gamy programów nauczania, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych basistów. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię gra na basie, produkcja muzyki czy teoria muzyczna – tę sekcję stworzyliśmy z myślą o Tobie.W naszym zbiorze znajdziesz recenzje różnorodnych kursów, lekcji online, a także programów do nauki gry na instrumencie. Dyskutujemy też o narzędziach edukacyjnych, które mogą ułatwić i uprzyjemnić proces nauki. Dzięki ścisłej współpracy z doświadczonymi muzykami i pedagogami, nasi czytelnicy otrzymują dostęp do ekskluzywnych poradników i wskazówek, jak efektywnie rozwijać swoje muzyczne pasje.Definicja słowa 'Program’ w kontekście naszej sekcji to szeroko pojęty plan nauczania, zestaw lekcji lub kursów mających na celu rozwój umiejętności muzycznych. 'Program’ opisuje również oprogramowanie i aplikacje pomocne w edukacji muzycznej, zarówno dla studentów, jak i nauczycieli. Sekcja 'Program’ w Basoofka_NET to kompleksowy przewodnik po świecie nauczania gry na instrumencie, produkcji muzycznej i teorii muzyki. Zawiera bogaty zbiór artykułów dotyczących różnych programów nauczania, narzędzi edukacyjnych i innowacyjnych rozwiązań wspierających rozwój muzyczny.