W artykule opisuję swoje podejście do podłączenia efektu digital delay 1000 do combo basowego trace elliot series 6 715. Zmagam się z brakiem możliwości bezpośredniego włączenia efektów oraz zastanawiam się nad prawidłowym sposobem podłączenia przez wejścia effects.
Autor, mówiąc wprost o swojej ograniczonej wiedzy na temat elektroniki, zastanawia się nad dodaniem paczki do swojego wzmacniacza LDM VBA-160 w celu zwiększenia głośności. Zadaje także pytanie o możliwość podłączenia takiej paczki do wyjścia słuchawkowego.
Czytelnik zastanawia się, jak podłączyć bas aktywny do wzmacniacza bez dedykowanego wejścia. Pyta o możliwość użycia wejścia pasywnego, guzika -15dB i regulacji sygnału potencjometrem GAIN.
Po zmianie humbuckera w basie Sterling Sub Ray 4 na Tesla Corona B3 napotkałem problem z głośnością dźwięku, który gra teraz zauważalnie ciszej. Zastanawiam się, czy to kwestia błędnego podłączenia.
Autor podzielił się swoim problemem z bzyczeniem wzmacniacza Ampeg BA115 po podłączeniu go do komputera za pomocą kabelka jack 3,5 mm na 2 chinche. Próbuje wykorzystać wzmacniacz jako głośnik do słuchania muzyki i jednoczesnego grania na gitarze.
Autor podjął się wyzwania przywrócenia funkcjonalności gniazda XLR we wzmacniaczu Trace Elliot, które zostało odcięte przez poprzedniego właściciela. Zastanawia się, jak prawidłowo podłączyć 3 kable, aby przywrócić jego działanie.
Autor opisuje, jak planuje podłączyć nowo kupiony bas do starego zestawu audio (Unitra ŁZR 3015 i Tonsil Altus 150) znalezionego w garażu. Zastanawia się, czy wybrane połączenie (przejściówka din 545/jack 6,3) sprawdzi się i czy moce oraz częstotliwości sprzętu są odpowiednie do grania na basie w domu.
Autor rozważa zakup kostki Digitech Bass Driver oraz podłączenie jej do domowego wzmacniacza na początku przygody z graniem na basie. Zastanawia się, czy lepiej jest dozbierać środki na specjalistyczny piec basowy.
Robert, początkujący basista, zmaga się z zagadnieniem odpowiedniego podłączenia gitary basowej, multiefektu i wzmacniacza basowego. Zastanawia się nad kwestią impedancji i właściwym sposobem łączenia sprzętu.
Artykuł opisuje problem związany z podłączeniem starych urządzeń muzycznych za pomocą kabli XLR i Jack do nowoczesnego rejestratora dźwięku Zoom H6. Autor dzieli się swoimi problemami przy podłączeniu starego piecyka basowego i gitarowego oraz wokalnego do urządzenia.
Autor stoi przed dylematem podłączenia dwóch kolumn o różnej impedencji do wzmacniacza basowego markbass little Mark III, posiadając już kolumnę NewYork 804 (8 ohm) i rozważając użycie starszej kolumny Peavey bass cabinet2x 15 z głośnikami Eminence legend o zmienionej impedencji.
Autor rozważa możliwość podłączenia gitary basowej do kina domowego zamiast zakupu tradycyjnego wzmacniacza do gitary. Zastanawia się nad możliwościami i ryzykiem uszkodzenia sprzętu.
Jestem użytkownikiem efektu DigiTech "Bass Synth Wah" i zauważyłem ciekawe zjawisko dotyczące sposobu jego podłączania. Podczas gdy pozostałe efekty z serii działają zarówno na wzmacniacz, jak i mikser, "Bass Synth Wah" działa różnie w zależności od sposobu podłączenia.
Autor ma problem z uruchomieniem starego wzmacniacza i głośników, które leżały w piwnicy. Po podłączeniu do komputera muzyka gra bardzo cicho i pod warstwą szumów.