Share your love:

Jerzy Drozd – LEGEND

Jerzy Drozd to twórca niesamowitych basów serii Legend, wywołujących prawdziwą 'gazową paranoję' wśród miłośników niskich tonów. Bas Legend odznacza się zastosowaniem piezo w mostku, pickupem MIDI, preampem Aguilar 3band i możliwością wyboru spośród wersji 5, 6, 7 strunowych, a także customowych ERB do 12 strun.

Warwick Corvette premium 5 vs Spector Legend custom 5

Rozważając wymianę basu, natknąłem się na dwa ciekawe modele w granicach 3500zł: Warwick Rockbass Corvette Premium 5 i Spector Legend Custom 5 Bubinga. Poprosiłem społeczność forum o porównanie tych instrumentów, biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości, oraz ich uniwersalność w różnych stylach muzycznych.

Parę pytań

Otrzymałem niedawno bas Spector Legend classic (bubbinga) i mam kilka wątpliwości dotyczących jego wykończenia i instrumentu. Chciałbym dowiedzieć się, czy matowe wykończenie jest bardziej podatne na uszkodzenia, czy mogę używać specjalnych płynów do czyszczenia, czy to normalne, że na korpusie są małe otwory, oraz dlaczego struny mocno uderzają o gryf powodując brzęczenie.

Spector prezentuje basy Legend Neck-Thru na rok 2015

Spector poszerza swoją serię Legend o model z konstrukcją neck-thru. Dostępne w wersjach cztero- i pięciostrunowej, basy Legend4 oraz Legend5 Neck-Thru łączą w sobie kształt korpusu NS, skrzydła z klonu oraz wykończenie z bubingi lub klonu płomienistego.