Kustom

Share your love

Kustom KXB 20 – czy warto?

Kustom Kxb 20 8211 Czy Warto

Witam Zastanawiam się nad kupnem tego comba : www.guitarcenter.pl/catalog/bas/wzmacniacze/comba-basowe/kustom-kxb-20 ichciałbym…

Jakub Modrzecki

Szkoła Muzyki Współczesnej oferuje różnorodny program nauczania, od bluesa po metal. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych muzyków, z możliwością wyboru specjalizacji.

Kustom Deep End

Od dłuższego czasu poszukuję konkretnego zestawu nagłaśniającego. Wczeluściach internetu trafiłem…

Spalona dioda?

Mam problem z moim wzmacniaczem basowym Kustom KBA 100, którego używam od niedawna. Problem dotyczy nieświecącej diody informującej o przeciążeniu, co nie wpływa na działanie wzmacniacza, jednak budzi moje obawy.

Problem z Kustom KBA 16

Witam, zakupiłem niedawno powyższy piec basowy (używany), przy pierwszymuruchomieniu odruchowo…

Jędrek

Mój sprzęt? jestem szczekliwym posiadaczem: Vega KBB-640 Kustom DE300 HD…

Kustom DE300HD jaka paczka?

Czytelnik rozważa zakup wzmacniacza Kustom DE300HD i paczki 4x10, zastanawiając się nad wyborem pomiędzy 8 a 4 omami. Opisuje promocję na wzmacniacz Kustom de410h i zastanawia się, czy warto w nią inwestować.

Paweł Kuś

Mój sprzęt? Kiedyś: Cort GB34a + Ashdown EB 180 (combo)…

Moje graty

Fender american standard jazz bass 98,i Kustom groove 600w.Proszę o…

lipiec

Gram od 1958-07-01 Mój sprzęt? kustom

Sześć!

Jeremi, 14-letni basista z Sopotu, dzieli się swoją pasją i wyjaśnia, jak Muse i RHCP wpłynęły na jego styl gry. Posiada wysoko cenioną przez siebie Yamahę RBX 374 i piecyk Kustom KXB 1, a także planuje zakup nowego efektu.

MG & Kustom G810H JM JOHN MOYER

Podzieliłem się swoimi wrażeniami na temat użytkowania wzmacniacza MG wraz z kolumną Kustom G810H JM JOHN MOYER. Wnioski mogą zaskoczyć, zwłaszcza fanów marki Ampeg.

MG & Kustom G810H JM JOHN MOYER

Recenzja potężnego kabinetu głośnikowego G-810H JM od Kustom oraz potężnej głowy wzmacniacza basowego MG Bass 100/200, oba wyposażone w imponujące specyfikacje i funkcje dla najbardziej wymagających basistów.

Head KUSTOM KXB200HR, jaka kolumna?

Autor rozważa zakup heada KUSTOM KXB200HR na potrzeby prób i małych koncertów. Poszukuje opinii i rady na temat wyboru kolumny pasującej do tego modelu, mając ograniczony budżet.

lysy842

Basista. Mój sprzęt? Fender american jazz bass 98,ampeg svt3 pro,ampeg…

Jacek W.

Jacek W., utalentowany basista, zabiera nas w podróż przez swoją muzyczną karierę rozpoczętą w 1990 roku, przedstawiając używany przez siebie sprzęt. Od pierwszego basu Defil, przez serię Ibaneza, aż po pełne lampowe wzmacniacze - Jacek dzieli się swoimi przemyśleniami na temat każdego kawałka sprzętu.

QuickShare

Gram od 2007-10-01 Mój sprzęt? Schecter Diamond Series Stiletto Deluxe…

Laney RB9 + kolumna

Zastanawiam się nad wyborem kolumny do wzmacniacza basowego Laney RB9. Rozważam różne możliwości, kierując się przede wszystkim głośnikiem wysokich tonów i mocą przynajmniej 200W, odrzucając marki takie jak Ashdown, Hartke i Behringer.

Ratomek

Mój sprzęt? Precision Bass Gallien-Krueger 250 RB-II KUSTOM Groove Bass…

Pentanteles

Mój sprzęt? Cort C4 Hartke HA 3500 Kustom Groove Bass…

TommyBgoood

Gram od 2005-05-01 Mój sprzęt? Wiosła: Washburn t24 Cort C5Z…

b4ndit

Gram od 2010-12-30 Mój sprzęt? Basy: Meg Emp Wzmacniacze: Kustom…

KUSTOM KBA 100 i problem ze zmulonym brzmieniem

Artykuł opisuje doświadczenie autora z wzmacniaczem Kustom KBA 100, który pomimo pozytywnych opinii, generuje płaskie i ściszane brzmienie. Autor porównuje swoje doświadczenia do brzmienia, które osiągał na Fenderze Rumble 100, poszukując porad na ulepszenie jakości dźwięku.

Bugera BVP 5500 vs Kustom DE 300 HD

Tytuł tematu to wybór między headem Bugera BVP 5500 a Kustom DE 300 HD, z którym współpracować będzie paczka Kustom DE115 HP. Autor rozważa za i przeciw obu urządzeń, biorąc pod uwagę cenę, brzmienie i specyfikację.

Hipolit Lament

Mój sprzęt? Ibanez Musician 924, Eden WT 600, 4×10 Demanufacture,Kustom…

Łukasz Mazurowski

Łukasz Mazurowski, basista z dwudziestoletnim doświadczeniem, dzieli się swoim imponującym zestawem sprzętu, który obejmuje głównie produkty renomowanych marek takich jak Fender, Ampeg, Boss i inne.

Cort C5H BKS – jak oceniacie, czy warto kupować?

Zastanawiam się nad zakupem gitary Cort C5H BKS oraz pomiędzy głową a combem bassowym firmy Kustom. Grając w zespole punkowo-grungeowym, szukam sprzętu, który będzie pasował do mojej muzyki i umiejętności.

Nowy Ibanez SR 955 EWN i dwa inne stare graty

Zostałem szczęśliwym posiadaczem nowego Ibaneza SR 955 EWN i chciałbym się podzielić moimi wrażeniami oraz poprosić o wszelkie dane techniczne, ponieważ nie otrzymałem żadnej dokumentacji. Oprócz tego, posiadam również Cort Action Bass i combo KUSTOM KBA 100.

Kustom KBA 210C

W mojej pierwszej recenzji przybliżam combo basowe Kustom KBA 210C - urządzenie wyróżniające się znakomitym stosunkiem ceny do jakości oraz bogatym zestawem funkcji. Zakupiłem go w promocji, znacznie taniej niż oczekiwałem, co tylko podkreśla jego atrakcyjność.

Kustom Deep End 50 vs Kustom KBA 100 X

Czytelnik stoi przed wyborem pomiędzy wzmacniaczem Kustom Deep End 50 a Kustom KBA 100 X, zastanawiając się nad wpływem lampy preampowej i różnicą mocy na jakość dźwięku. Problem dotyka także kwestii użytkowania wzmacniaczy do domowych ćwiczeń.

Kustomy KBA – który?

Autor rozważa zakup comba firmy Kustom, aby móc cieszyć się grą na basie w domu oraz na próbach. Rozważane modele to KBA 100x, KBA 115c, i KBA 200c, różniące się ceną i specyfikacją.

Kustom Deep End 200HD

Po dłuższym czasie użytkowania głowy wzmacniacza Kustom Deep End 200HD czuję, że jestem gotowy podzielić się swoimi wrażeniami. Głowa oferuje moc 200W za cenę 800zł, wykazując się uniwersalnością brzmień, choć kolumna głośnikowa 4x10" z serii nie zyskała mojej aprobaty.

Tony Senatore

Tony Senatore, doświadczony basista z ponad trzydziestoletnim stażem, zyskał popularność dzięki swojej mistrzowskiej grze na dwunastostrunowych basach. Posiada nie tylko pokaźną kolekcję unikalnych basów, ale i unikatowe nagłośnienie.

Kustom Groove Bass 115C

Kustom Groove Bass 115C to combo basowe, które zaskakuje swoją nieporęcznością, ale jednocześnie ogromną mocą i jakością dźwięku. Jest to sprzęt, który z łatwością poradzi sobie na większych scenach, oferując głębokie i wyraźne brzmienie.

Kustom KBA 100 X

Witam wszystkich bassmanów. W tym miesiacu chce zakupic combo Kustom…

2 sale prób, studio nagrań, Warszawa

Studio Fonia oferuje dwie wyposażone sale prób dla zespołów muzycznych w Warszawie. Proponuje również usługi nagraniowe z profesjonalnym sprzętem audio.

Fender vs Kustom

Witam. Przyszedł czas na zakupienie jakiegoś fajnego comba. Mam do…

Kustom

Hej. Kustom GroveBASS 310c.. gra ktoś? Co o tym myślicie?

kupowanie uzywanego wzmacniacza

Artukuł omawia kluczowe zagadnienia, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie używanego wzmacniacza do gitary basowej. Ważne jest, aby dokładnie sprawdzić stan techniczny urządzenia, zarówno przed, jak i po zakupie.

Kustom Groove 210c

Recenzujemy combo basowe Kustom Groove 210c, niezwykle solidnie wykonane, oferujące wysoką jakość dźwięku. Zaskakuje swoją budową i funkcjonalnością, choć niepozbawione jest pewnych mankamentów.

KUSTOM

Kustom

Cześć;] Mieliscie do czynienia ze sprzetem tej firmy? Jak wrazenia?…

Wawrick Kustom Czy Hartke
Kustom

Kustom Amplification, znane również jako Kustom Electronics, to amerykańska firma specjalizująca się w produkcji wzmacniaczy do gitar basowych, elektrycznych oraz małych systemów nagłośnieniowych od lat 60. XX wieku. Założona przez Buda Rossa w 1964 roku, firma odniosła międzynarodowy sukces dzięki swojemu unikalnemu brzmieniu i designowi wzmacniaczy. Kustom Amplification, czyli Kustom Electronics jest amerykańską firmą, produkującą od lat 60. XX wieku wzmacniacze do gitar basowych i elektrycznych oraz małe systemy nagłośnieniowe. „Kustom” była marką i znakiem towarowym Ross. Inc. Firma wyprodukowała też kilka modeli wzmacniaczy organowych, gitar, basów oraz instrumentów klawiszowych i systemów PA.

Jak Kustom wyszedł z garażu?
Ross. Inc. powstała w Hebron Kentucky, w roku 1964. Jej założycielem był Bud Ross, a swoje eksperymenty zaczynał w garażu. Był pasjonatem muzyki rockowej, która dopiero co powstawała. To, co się zaczęło w tym miejscu, bardzo szybko rozwinęło się w pełno wymiarowe przedsiębiorstwo w Chanute, w stanie Kansas. Od 1999 roku Kustom jest własnością Hanser Music Group z siedzibą w Cincinnati w stanie Ohio. Ostatecznie firma rozwinęła się, by produkować organy, bębny, mikrofony i gitary. Oprócz marki Kustom firma Kustom Electronics rozpoczęła również produkcję linii wzmacniaczy o nazwie Kasino. Marka ta została założona w 1972 roku.

Szeroka oferta producenta
W ofercie Kustom znajdziemy sprzęt zarówno koncertowy jak i do użytku w domowym zaciszu. Jako pierwsi wyprodukowali Talk Box (The Bag), z którego korzystali Stevie Wonder oraz Jeff Beck. Kustom wypuścił na rynek w latach 1967-1969 własną linię gitar. Cechą wyróżniającą sprzęt, a przede wszystkim wzmacniacze Kustom, było przede wszystkim solidne, amerykańskie brzmienie. Wygląd designerski, wzorowany na tapicerkach samochodowych tamtych lat, niekiedy w krzykliwych kolorach, zdecydowanie również zwracał na siebie uwagę. Artyści korzystający z produktów marki Kustom w latach 60. i 70. to muzycy z ogromnie szerokiej gamy stylistycznej – od rocka, przez country, pop, R&B po jazz. Uzasadnień, dlaczego wybór padał akurat na tę markę jest wiele: niezawodność produktów, estetyka i jakość wykonania, wizualnie były bardzo zachęcające, miały większy poziom mocy niż sprzęt konkurencji i posiadały wiele innowacyjnych funkcji, których inne firmy nie oferowały.

Kilka serii
Obecnie znajdziemy kilka serii sygnowanych marką Kustom: KG, Double Cross, Coupe, Defender, The Contender i High Voltage. Charles Ross wyprodukował pierwszy wzmacniacz Kustom, który składał się z dwóch piętnastocalowych głośników zamontowanych obok siebie w poziomej, błyszczącej, białej obudowie. Pierwszy wzmacniacz został zbudowany dla członka Nebraska Hall of Fame i jest teraz prezentowany w kolekcji Rainbow Recording Studios w Omaha w stanie Nebraska. Flagowe i w pełni lampowe wzmacniacze tej firmy, zwracają uwagę awangardowym wykończeniem i kształtem. Wyróżniają się vintage’owym wyglądem, które łudząco przypomina wykończenie wnętrz samochodowych z lat sześćdziesiątych.

Wielki sukces za oceanem
Firma odniosła nieprawdopodobny sukces na rynku muzycznym. Brzmienie ich produktów zostało docenione przez wielu muzyków z różnych części świata. Nie są zbyt popularni w Europie, pomimo tego, że za oceanem są zaliczani do gruntownych klasyków w muzycznej branży. Od wielu lat są bardzo znanym producentem. Dziś nadal wyznaczają trendy, wzorując się na przeszłości i inspirując kolejne pokolenia artystów.