Gallien-Krueger 212MBE
co tu dużo mówić, dziś rano kurier zapukał do mych drzwi ; D 15kg, 600W,4ohm, odłączany gwizdek. recenzję skrobnę jak emocje opadną ; )
Gallien Krueger, znana jako GK, to firma założona w 1968 roku przez Roberta Galliena, specjalizująca się w produkcji wzmacniaczy basowych i kolumn głośnikowych. Z czasem stała się liderem w branży, oferując innowacyjne rozwiązania i produkty wysokiej jakości, które zyskały uznanie wśród wielu znanych muzyków. Gallien Krueger zwane także „GK” to firma utworzona w 1968 roku w San Rose Kalifornii. Jej założycielem był Robert Gallien, który wówczas nazwał swoją firmę GMT. To producent wzmacniaczy basowych i kolumn głośnikowych. Przedsiębiorstwo ma siedzibę w Stockton w Kalifornii.
Jak to się zaczęło?
Robert, pracując jako inżynier w Hewlett – Packard, eksperymentował ze sprzętem w swoim garażu. Tak stworzył sam pierwszy wzmacniacz o niepowtarzalnym wyglądzie i wyjątkowym designie. Zabrał go ze sobą do jednego ze sklepów muzycznych. Zaimponował właścicielowi sklepu, ale również lokalnemu muzykowi klubowemu – Carlosowi Santanie. To właśnie on, jako jeden z pierwszych, kupił od Galliena wzmacniacz GMT 226A i zabrał go do Woodstock.
Pierwsze wzmacniacze wyprodukowane przez Roberta to właśnie GMT 226A i GMT 226B, które nazwę otrzymały od mocy wyjściowej. Były niekonwencjonalne w swojej konstrukcji, zbudowane wokół tranzystorów zamiast lamp.
We wczesnych latach 70. Gallien połączył swoje siły z inżynierem, z którym pracował w HP – Richiem Kruegerm. Wtedy nazwa firmy z GMT zmieniła się na Gallien-Krueger. W 1971 roku powstał pierwszy wzmacniacz instrumentalny w metalowej obudowie i stał się ulubionym wzmacniaczem basowym takich grup jak np. Led Zeppelin. Przez kilka następnych lat powstawały nowe, lepsze modele. Posiadały już możliwość przełączenia kanałów we wzmacniaczu gitarowym, kontrolę Contour czy możliwość montowania w szafach rack. W 1983 roku wypuszczono na rynek wzmacniacz, który stał się bestsellerem. GK250 ML łączył 100 watów mocy stereo z efektami studyjnymi w małej, poręcznej obudowie. Wtedy miał wszystko, czego oczekiwano od takiego sprzętu – poręczny, minimalistyczny, a jednocześnie spełniający oczekiwania muzyków. Był to moment, w którym działalność nabrała rozpędu.
Najmniejszy na rynku!
Gaillen i Krueger zaprojektowali wzmacniacz MB200, który był najmniejszym i najlżejszym wzmacniaczem basowym, dostępnym na rynku. Zdecydowanie wyznaczył nowy standard dla studyjnego wzmacniacza basowego. Pod koniec lat 90. nadal produkowano ulepszone modele – z technologią GIVE, pierwsze wyskoproądowe wzmacniacze instrumentalne czy kolumny z systemem zarządzania. W roku 2001 powstał pierwszy wzmacniacz basowy z przełączaniem kanałów. W 2011 roku powstał MB200. Był to najmniejszy i najlżejszy wzmacniacz basowy o mocy 200 W. Firma na początku lat 90. zaprzestała produkcji wzmacniaczy do gitar elektrycznych, ale nadal produkują wzmacniacze i kolumny basowe. W 2013 roku przedsiębiorstwo Gallein-Krueger musiało zapłacić FCC, czyli Federalnej Komisji Łączności karę, za produkcję cyfrowych produktów radiowych, niezgodnie z przepisami.
Nadal popularne/h2>
Dziś Gallein-Krueger jest nadal wiodącym producentem w branży, który utrzymuje nieprzerwaną produkcję w USA od ponad 40 lat. Jego produkty cieszą się popularnością i dziedzictwem nagrań oraz występów scenicznych wielu artystów. Jest popularny wśród takich gwiazd jak Duff McKagan z Guns N’ Roses czy Flea z Red Hot Chilli Peppers. GK nie wzoruje swoich produktów na innych, szukając, zatem nowych i lepszych rozwiązań, aby tworzyć, coraz lepsze innowacyjne produkty.
co tu dużo mówić, dziś rano kurier zapukał do mych drzwi ; D 15kg, 600W,4ohm, odłączany gwizdek. recenzję skrobnę jak emocje opadną ; )
Postanowiłem zrobić coś w stylu końcoworocznego podsumowania. Parę dobrychgigów było, mały upgeat sprzętu, wizyta w studio, słowem dobry rok! Wiem, całkiem dużo zdjęć, ale co tam. Dużo się działo – dużo zdjęć 🙂Jeszcze jakieś kiepskiej jakośći nagranie z koncertu i mnie nie ma: https://www.youtube.com/watch?v=TiR9aQUBhm4
coś wczoraj przyszło;d Teraz zrozumiałem niektórych basistów. Jak ktoś gra na takim dynamicznymwzmacniaczu jak GK na codzień ma prawo powiedzieć, że Ashdown, czy hartkemuli(chociaż wcale nie mulą, tylko ash jest przy nich taki szybki) Wzmacniaczbaaaaaaaardzo suchy i szorstki, ale to dobrze. Oddaje jakby to ująć….„więcej dźwięków z basu” każde otarcie strun, wszystkie wyższe rejestrybardzo wyrazisty […]
Witam, od około 3 miesięcy stałem się posiadaczem tego heada i paczki.Jestem zadowolony. Wszystko gra dynamicznie, czysto. Brzmienie GK fajnie siędogaduje z paczką. Head waży tylko 1.36 kg, paczka 29kg. Moc głowy to 500Wna 4ohm, paczka ma 1000W na 4ohm. Nie wiem, czy istnieje lżejszy wzmacniacz.Jak go podnoszę chce mi się śmiać, jak podłączam płakać […]
Mój sprzęt: – Ibanez Roadstar RB650 (rocznik 1984) – SWR SM400s – GK MBE115 – Ibanez LU20 – Fulltone Bassdrive by Pinio – i interfejs Digidesign MBox
Mruczy, warczy, a jak trzeba to i pogryzie:P Dziś przyszła do mnie główka (dzięki Draken;)) I ogólnie: JESTRADOŚĆ!!! ;D Sorry, że zdjęcie takie trochę z d*py, ale w momencie jak je zrobiłem,padła mi bateria w aparacie i niestety o żadnych poprawkach nie było mowy😉
Na próby, koncerty i ćwiczenia. Mój sprzęt: Fender 98′ American StandardJazz Bass+ Leo Qan BadAss Bridge III, GK 400RB IV + Warwick WCA 211 Pro, wpedalbordzie sygnał leci tak: send z pętli-tuner-LPB1- Boss OC3 – Bass BigMuff – Q-tron+ – Return. W przyszłości może się jeszcze pojawić 15′WCA. Pozdrawiam!
Fotke miałem wrzucić wcześniej ale tak wyszło i wrzucam teraz Paczuszka sprawuje się bardzo dobrze(urywa dupsko) w połączeniu z tymwzmachem. Jak widać jest to 2×10 na emi deltach + tweeterek (700w 4ohm). Tonie jest recenzja więc nie wymagajcie ode mnie jakiś obszernych opisów ;p atu macie link do mojej gitarki https://basoofka.net/galeria/moj-gmr-ek/
Poskładało się tę szafkę w kilka miesięcy. Oby służyło. Esze tylkojakieś dobre wiosło Ibaneza do kompletu.
Nowy head Ampeg SVT 5 Pro, kolumna Gallien Krueger z lat 90-tych, Squier VM, iparę efektów, w tym jeszcze nie mój Big Muff. Niedługo dojdzie jeszcze BossDD-20 i będzie już szczęście totalne 😀 Wybaczcie za jakość zdjęć….kotem robiłem.
Porównuję dwa popularne combo basowe: Gallien-Krueger BACKLINE 110 i Behringer ULTRABASS BXL450a. Dotykam kwestii budowy, funkcji i przede wszystkim różnic w brzmieniu.
Recenzja Gallien Krueger Micro Bass MB150E-III/112 COMBO, mojego ulubionego zestawu, który mimo swojego małego rozmiaru oferuje niesamowite brzmienia i moc. Idealne nagłośnienie dla basistów na dużych scenach i nie tylko.
G-K Backline 112 to lekkie, ale potężne combo, które doskonale sprawdzi się na próbach i mniejszych występach. Dzięki wbudowanemu overdrive i unikalnym filtrom, oferuje różnorodność brzmień w kompaktowej obudowie.
Witam mało się wypowiadam na forum ,ale też się pochwale wraz ze swoimsprzętem : ) Oraz dokonam reklamy mojego zespołu Pozdrawiam : )
Także od lewej GK 115 + Kaczka Dunlopa trochę moja , trochę Mazdaha (zalezykto kasy potrzebuje) , LTB B-206 ze starej serii , Warwick Streamer Pro M 5(Primary Weapon) i LTD KH-202 bo 6 strunowców nigdy za wiele 😉
Rok 2019 był obfity w nowości sprzętowe dla basistów, a wzmacniacze basowe nie były tu wyjątkiem. Przedstawiamy listę dziesięciu wzmacniaczy, które cieszyły się największym zainteresowaniem wśród naszych czytelników.
Tegoroczne targi NAMM 2020 przyniosły mnóstwo emocjonujących nowości w świecie sprzętu basowego. Sprawdź, jakie nowe basy, wzmacniacze i efekty zostali zaprezentowani.
Użytkownik zastanawia się nad wydajnością zestawu Gallien Krueger Backline 115, borykając się z problemami z głośnością i jakością brzmienia. Rozważa zakup dodatkowego głośnika w celu poprawy charakterystyki dźwiękowej.
W obrębie budżetu 3000 PLN poszukuję porady dotyczącej wyboru heada do basu i pakietu. Rozważam zakup używanego heada, takiego jak PEAVEY TOUR 700 WATT, Gallien-Krueger 1001 RB II, Ampeg SVT 450H, Hartke HA 4000 lub Ampeg B1RE, ale mam wątpliwości co do doboru pakietu. Rozważam także zakup nowego zestawu, jak Warwick Profet 5-410 set czy Ashdown ABM 500 EVO III z pakietem 115 Ashdown ABM, choć moim faworytem jest Ampeg SVT.
Stoję przed wyborem odpowiedniej kolumny głośnikowej do mojego wzmacniacza Gallien Krueger Backline 350. Zastanawiam się nad zakupem Ashdowna Mag410 czy też przygotowaniem zestawu z mniejszych kolumn.
Właściciel heada Gallien-Krueger 700RBII oraz kolumny MBX 410 zastanawia się nad możliwością połączenia ich za pomocą kabla speakon. W tekście poddaje analizie, czy jest to wykonalne bez korzystania z systemu bi-amp.
Autor artykułu zmaga się z problemem przerobienia wzmacniacza Gallien Krueger 1001RBII na 230V i spotyka się z nieoczekiwanym wyzwaniem - znalezieniem miejsca dla pozostałego białego kabla.
Przyjrzeliśmy się kolumnie Gallien Krueger 212MBE dostępnej za 1000zł, zastanawiając się, czy to najlepszy wybór dla muzyków poszukujących wydajnego i niedrogiego rozwiązania.
Robert przedstawia swoją imponującą kolekcję sprzętu muzycznego, składającą się głównie z basów marki Mayones oraz różnorodnego wyposażenia dodatkowego. Kolekcja zawiera zarówno aktualne elementy, jak i te, które posiadał w przeszłości.
Odkrywamy tajemnice Gallien-Krueger MB Fusion 500 - wzmacniacza, który zmieni Twoje podejście do brzmienia basu. Lekki jak butelka wody, ale z mocy jak 500 wat!
Łukasz Smoliński podzielił się swoją historią muzyczną i wyjaśnił, na jakim sprzęcie gra od ponad 11 lat. Jego erudycja obejmuje szeroki zakres gatunków muzycznych, a liczba koncertów prawie osiągnęła już 400.
W artykule rozpatrywana jest kwestia znalezienia odpowiedniego heada basowego jako alternatywy dla nieprodukowanego już Carvina R600, spełniającego specyficzne wymagania związane z mocą, preampem, kompresorem, pętlą efektów i brzmieniem.
Autor wyraża zainteresowanie kombo basowym Gallien-Krueger Neo 1001/212, wspominając o braku bezpośrednich doświadczeń, ale pozytywnych wrażeniach związanych z innymi produktami marki. Zwraca się z prośbą o opinie od osób, które miały styczność z tym modelem.
Rozważam zakup nowego wzmacniacza i zastanawiam się między Genz Benz GBE 600 a Gallien Krueger 700RB-II. Szukam ciepłego, pełnego brzmienia z możliwością ukręcenia lekko mruczącego basu.
Rozważam zmianę swojego obecnego Laneya RB2 na combo o mocy około 200 W, pasujące do gitary basowej Warwick Thumb BO4. Budżet, który wyznaczyłem na nowe combo to około 4000 zł, a priorytetem jest dla mnie jakość brzmienia, idealnie lampowe, do użytku domowego.
Poszukuję porady na temat doboru głośnika o mocy najlepiej dopasowanej do mojego combo GALIEN-KRUGER 2x10 + twitter o mocy 180w oraz efektu, który wzmocni jego możliwości. Rozważam marki takie jak Eminence, CELESTION, SELENIUM i zastanawiam się nad efektami takimi jak DIGITECH RP 200 i Zoom B2.1.u.
Gallien Krueger MB200, wzmacniacz należący do znanego kontrabasisty i basisty Andrzeja 'Brunera' Gulczyńskiego, został skradziony w Toruniu. Właściciel jest zrozpaczony, apeluje o pomoc w odzyskaniu sprzętu.
Poruszając temat wyboru odpowiedniego zestawu wzmocnieniowego dla basistów, analizujemy różne marki i modele, skupiając się na potrzebach związanych z gatunkami jazz i funky. Wybór pokazuje zarówno zróżnicowanie cenowe, jak i firmowe, z naciskiem na unikanie zbędnych gadżetów i preferencję prostoty.
Posiadam paczkę Gallien Krueger Backline 210 Blx II, która ma uszkodzony głośnik. Zastanawiam się, jaką wymianę przeprowadzić, aby poprawić jakość dźwięku.
Rozważając zakup nowego heada basowego, mamy wachlarz opcji. W tym artykule, skupimy się na dwóch konkretnych modelach: Peavey Tour 700 i Gallien Krueger 400RB-IV, analizując ich moc, brzmienie i praktyczność użytkowania zarówno w warunkach studyjnych, jak i na żywo.
Autor dzieli się swoimi przemyśleniami na temat porównania własnej gry na basie do znanych basistów, wyrażając podziw dla Flea i Claypoola, mimo różnic w brzmieniu i technice.
Doświadczam problemów z moim wzmacniaczem basowym Gallien Krueger 700RB-II, którego brzmienie przestało być selektywne i czyste, mimo stosowania stalowych strun. Problemy rozpoczęły się po dwóch latach użytkowania, a serwis zdiagnozował i naprawił usterkę, która wróciła po krótkim czasie.
Szukam mocnej głowy basowej jednokanałowej, idealnej do mojej paczki Galien-Krueger 410 RBH. Stoję przed wyborem między TC electronic BH 500 a Line 6 LowDown HD 750, obie oferujące różnorodność i możliwość zapisu ustawień. Zastanawiam się, która z nich lepiej sprosta moim wymaganiom muzycznym łączącym ciężkie gitarowe riffy z metal-core i Vaderowym brzmieniem.
Rozważam wymianę nagłośnienia w moim zestawie basowym składającym się z kolumny LDM z dołożonym głośnikiem Eminence i wzmacniacza Warwick Profeta 3.1, ponieważ obecne brzmienie nie odpowiada moim oczekiwaniom. Grając na wzmacniaczu Laney RB, odkryłem, że poszukuję bardziej autentycznej 'duszy' basu, co skłoniło mnie do zastanowienia się nad zmianą sprzętu.
Posiadacze sprzętu Gallien Krueger w Polsce mogą napotkać na trudności ze zdobyciem nowych komponentów tej marki. Autor opisuje swój dylemat związany z poszukiwaniem dodatkowej kolumny do swojego zestawu Gallien Krueger, rozważając modele Ampeg B 410HE i Eden N410RS.
Porównuję dwa popularne wzmacniacze basowe: Marshall MB450H i GK Backline 600. Analizuję ich moc, konstrukcję oraz opinie użytkowników.
Od 2006 roku pasjonuję się grą na basie, tworząc swoją unikalną kolekcję sprzętu, która ewoluowała przez lata. Od podstawowego zestawu Mensinger i Ashdown, po rezerwowy Washburn i HiWatt, aż po poszukiwany MXR Carbon Copy - to podróż przez świat basowych dźwięków.
Władek Kołodziejczyk, znany także jako Krzipek, to wszechstronny muzyk orkiestry kameralnej AUKSO, który pasję do muzyki łączy z mistrzostwem gry na wielu instrumentach. W tekst opisuje nie tylko swoje doświadczenia muzyczne, ale również prezentuje swoją imponującą kolekcję instrumentów i sprzętu.
Rozważając zakup comba do domu i na próby, autor rozpatruje opcje takie jak Hartke A100, Hughes & Kettner Basskick100, Gallien-Krueger Backline112 i Ampeg BA115. Wskazane jest poszukiwanie kombajnu o mocy 100 W w przedziale cenowym około 1000 zł, z naciskiem na uzyskanie dobrego balansu między niskimi, a wysokimi tonami.
Autor rozważa zakup małej, domowej kolumny basowej, zastanawiając się między konfiguracjami 2x10, 1x12 oraz 2x12 od marek takich jak Ampeg, Gallien Krueger (GK) oraz EDEN. Chce, aby kolumna była lekka, mobilna, pasowała do wystroju oraz sprawdzała się w nagraniach home recordingowych.
Autor opisuje problem z głośnością i przesterowanym sygnałem w swoim sprzęcie basowym, wskazując na potencjalne przyczyny i szuka rozwiązania.
Przyjrzałem się zestawowi Gallien Krueger Backline 600 w połączeniu z kolumną Gallien Krueger Backline 410blx, oceniając jego wartość oraz przydatność dla muzyki hardcore/metal. Zestaw był mało używany, a jego cena wynosi 1800 zł.
Bartosz Raducha, miłośnik różnorodnych gatunków muzycznych oraz student UW, podzielił się swoją pasją i ewolucją sprzętu basowego. Od początków z Defilem, przez Corta i MPG, aż po składaka z korpusu Ibaneza i gryfu Squiera.
Autor podziela swoje doświadczenia z Ampeg SVT 4 PRO i zastanawia się nad wymianą bądź dodaniem kolumny GK 410RBH w celu osiągnięcia lepszego brzmienia i skuteczności. Wymienia zalety posiadanej konfiguracji, a także potencjalne alternatywy.
W artykule znajdziesz uzupełnienie recenzji basu Cort GB94, zaprezentowane za pomocą próbek nagranych trzema mikrofonami i prezentację dźwięku Corta EVL Z4B. Autor udostępnia próbki dźwiękowe Cort GB94, nagrane na różnym sprzęcie oraz mixy Cort EVL Z4B.
Recenzuję wyborę kolumn basowych do 1200zł, które pasują do brzmień bluesa, rocka i funku. Aktualnie korzystam z Comba Warwick Sweet 15.2, ale poszukuję czegoś, co w przyszłości uzupełni mojego pieca.
Trevor Dunn, światowej sławy basista znany z takich projektów jak Mr.Bungle i Fantomas, ma w swojej kolekcji niezwykle interesujące instrumenty oraz efekty. Wśród jego wyboru znajdziemy zarówno klasyczne, jak i nowoczesne modele basów oraz innowacyjne przetworniki dźwięku.
Stoję przed wyborem wymiany mojego obecnego sprzętu, którym jest Cort GB34A podłączony pod Combo Ashdown 250Mag. Rozważam zmianę na nową gitarę basową lub head basowy, biorąc pod uwagę różne modele od Gallien-Krueger, Hartke aż do Yamaha i Spector.
Dobór idealnego comba do profesjonalnych koncertów jest nie lada wyzwaniem, szczególnie dla miłośnika jazzu, dubu i rocka. Zastanawiam się nad wyborem comba z 15' głośnikiem, które dorówna zestawowi head+paczka.
Rozważam wybór między wzmacniaczami Hartke 2500 i 3500, a Gallien Krueger Backline 600, szukając najlepszego rozwiązania do mojej gry na Ibanezie SR 505 z naciskiem na rocka. Chcę znaleźć uniwersalne brzmienie i dobraną do wzmacniacza kolumnę, która pozwoli mi ewoluować muzycznie.
Analizuję dostępne opcje basowych wzmacniaczy: GK Backline 600 z dodatkową paczką, jak również combo Hartke VX3500. Porównuję ich parametry, ceny i ostatecznie zastanawiam się, który z nich jest lepszym wyborem.
W styczniu, mając do dyspozycji pierwszą wypłatę stypendium, postanowiłem zainwestować w poważny sprzęt nagłaśniający. Wybór padł na Warwick ProFET 3.2 oraz Gallien-Krueger 210BLX - oto przegląd ich specyfikacji.
Podczas poszukiwań idealnego zestawu do nagłośnienia basu, autor przegląda różne możliwości, w tym wzmacniacz Gallien Krueger GK 700RB-II. Rozważa zakup kolumny dostosowanej do jazzowego brzmienia z budżetem 1500 zł, zastanawiając się nad wyborem między Hartke a produktami Power Sound.
Autor posiada kopię Fendera Jazz Bassa i planuje wymienić w niej koreańskie pickupy no-name oraz elektronikę home-made na oryginalne części od Fendera Jazz Bassa, by ulepszyć jej dźwięk. Zastanawia się też nad zakupem wzmacniacza Gallien Krueger 700RB-II / 115 z USA.
Rozważam zakup zestawu nagłośnieniowego przeznaczonego dla basistów preferujących lżejsze brzmienia jak jazz, funky i blues. Porównuję Hartke 3500 z kolumną VX410 do combo Gallien-Krueger 700RB-II / 115, poszukując idealnego dźwięku zarówno dla elektrycznego basu jak i kontrabasu z pickupem.
Dorabiałem i dorabiałem i w koncu się dorobiłem… GK 700 RBII plus poczciwa paka również GK 410 MBX na świeżo wstawionychEminencach Legend b810… Na polowe mocy przebija się przez wszystko, na 75% zaczyna wykolejać pociągina maksa sieje śmierć i zniszczenie w promieniu 50 kilometrów! 😉 Teraztrzeba zbierać na 15 do kompletu 😉
Witka wszystkim. Założyłem sobie tutaj konto gdyż postanowiłem wziąćsię konkretnie za granie bo ostatnio się trochę zaopuściłem w tym. Liczę,że poznam tutaj ciekawych ludzi, maniaków basowych, dowiem się o jakichśimprezach, warsztatach i o wszystkim innym co z muzykowaniem się łączy.Zakupiłem nowy sprzęt i ruszam zmierzyć się ze swoim postanowieniem zdarciapalców aż do kości 🙂 Pozdrawiam […]
Właśnie dotarło nowe combo od GK: 500W w klasie D i 4×10 (800W) naneodymach. Waży jakieś 22kg, czy coś koło tego. Prawdopodobnie pierwszawyprodukowana seria po przeniesieniu produkcji z Chin do USA. Kupiony naThomannie – rozeszły się w kilka godzin po dostawie. Lubi mocny atak. Brzmi bardzo Gallienowo, trzęsię nogawkami i wprawiaperkusję w rezonans. Jestem mega […]
„Blues to korzenie, reszta muzyki to tylko owoce” Mój sprzęt? Miałem: – Gitara Meg… Mam: – Gallien Krueger backline 115 bass combo 175 w – Squier Vintage Modified Precision Bass Będę miał: – jakieś mocniejsze combo, ewentualnie głowa i paczka:)
, www.myspace.com/elementadGram od 1990-01-05 Mój sprzęt? Yamaha BBG5S – 2000 Squier Precision Bass (Japan) – 1991 Epiphone – Thunderbird IV – 2008 AMPEG SVT3 PRO Gallien&Krueger – Backline 600 Gallien&Krueger – 410 BLX Gallien&Krueger – 115 Gallien&Krueger – 210 Hartke B600
Jak w tytule. Nie będę się rozpisywał, gdyż nie jest to recenzja. Fendera posiadam ponad 2 lata i jestem z niego jak najbardziej zadowolony. Natomiast jeśli chodzi o wzmacniacz, otrzymałem go 2 dni temu i wszystkowzkazuje że jest bardzo dobrze. Zdziwilibyście się jak trudno w dzisiejszych czasach dostać ten head…
Gram od 2007-09-20 Mój sprzęt? Langowski IV (leworęczny ) Ernie Ball Nickiel Wound (45-105) GK Backline 600 NoisyBox Beta 10 (Eminence 10′)
Gram na basie i prowadzę gospodarstwo pszczelarskie. Fender Jazz Bass Marcus Miller Gallien Kruger combo 210. RB700….
Gram od 2007-06-17 Mój sprzęt? Squier VM 5 str. Ampeg SVT 5 Pro Gallien Krueger 4×10 DOD FX40B ZVex Woolly Mammoth (kopia) Morley Volume Pedal Marshall Shred Master EBS Octabass Digitech Digidelay DOD FX72 Ibanez Rickenbacker 1976 (sprzedany) Ampeg B15T Portaflex (sprzedany) Box Taurus B315 + horn (sprzedany) Volume Pedal Proel (nieużywane) Line 6 Tone […]
Kolumna wzorowana na paczce Gallien-Krueger RBH 410 ale z lepszymi głośnikaminiż orginał (Eminence Delta 10B) jedyny minus to waga, około 45 kg
Czy ktoś nagrywal przy pomocy preampa z w/w wzmacniacza (chodzi o sygnal, nieprzez mikrofon i kolumnę)? Jakie efekty, wrażenia? Sugestie, porady?
Red Hot Chili Peppers powracają z nowym albumem studyjnym „Unlimited Love”, który odznacza się klasycznym składem i nowym brzmieniem. Flea, basista grupy, osiąga twórcze wyżyny, prezentując niezwykłe partie basowe.
Gram na tym co widać na zdjęciach, różne rzeczy od chałtur po mathmetal.Jestem zadowolony z możliwości kreowania brzmienia na tym zestawie, co czynigo uniwersalnym, przy zachowaniu naprawdę dobrego „sound-u” w różnychstylistykach muzycznych. Posiadam jeszcze bezprogowca jazz-a, i progową 4,niestety są one już od długiego czasu w stanie tzw. remontu ( czas i kasa 😀). Pozdrawiam […]
Jak w temacie. Gdzie mogę owego footswitcha dorwać? I za ile? Nigdzie niemogę nic znaleźć :/
Czy ktoś wie jak gada GK Backline112 bo chciałbym kupić
Firma Gallien-Krueger przedstawiła nową serię wzmacniaczy Fusion S. To połączenie lampowego preampu z sekcją mocy klasy D, wprowadzające innowacje i pierwszy w historii kanał przesterowania sterowany lampami.
Gallien-Krueger wprowadza do sprzedaży nową serię combo wzmacniaczy basowych Legacy, łączącą legendarną jakość z nowoczesną technologią. Seria oferuje różnorodne konfiguracje i bogate możliwości kształtowania dźwięku.
Seria wzmacniaczy basowych Gallien-Krueger Legacy, świętująca pięćdziesięciolecie projektowania przez założyciela Boba Galliena, wprowadza na rynek innowacyjne modele. Znamienne dla marki brzmienie, moc i klarowność zostają połączone z nowoczesnymi funkcjami i stylowym designem.
Gallien-Krueger ogłosiło wprowadzenie na rynek nowej linii wzmacniaczy basowych - Legacy Series, która łączy w sobie pięćdziesiąt lat tradycji projektowania przez Boba Galliena. Seria zawiera modele o mocy 500, 800 oraz 1200 watów, wyposażone w sekcję mocy klasy D w celu redukcji wagi.
Nie myślałem, że kiedyś będę robił zdjęcia swojego pieca czy paczki,ale teraz rozumiem tych co je robią:). Wczoraj zwiozłem: Gallien Krueger 1001RB + 1000W Noisy Box 4×10 Eminence Gamma+ horn. Uzyskałem każde brzmienie które chciałem, zanim zacząłem kręcićgałkami swojego Cirrusa. Miażdży.
Bardzo fajne, przede wszystkim lekkie kombo. super się sprawdza na próbach i wdomu, łatwo przenieść, na słuchawkach tez fajnie gada, żeby I brzmienie GKktóre osobiście bardzo lubię.
Drodzy koledzy koleżanki mam pytanie czy można podłączyć do gallien krueger 400 RB, 700RB lub 1000 RB , kolumne 8 ohm i 4 ohm ?Czy mozna tylko podłączyć 2 kolumny 8 ohm
Nowa linia kombowzmacniaczy basowych od Gallien-Krueger, seria MB, to połączenie charakterystycznego dźwięku GK z funkcjonalnościami, które zadowolą muzyków ceniących szybkie rozstawianie sprzętu. Model MB410 oferuje 500W mocy w stosunkowo lekkiej konstrukcji ważącej zaledwie 22 kg.
Czołem. Szukałem, ale nie znalazłem. Ktoś ogrywał, miał do czynienia z kolumnami z serii CX ? Jak wypadają w porównaniu vs z NEO ? Duża wdzięczność za parę słów, opinii. pozdrawiam M