Electro Harmonix

Share your love:

zabaweczki

Z przyjemnością dzielę się moją kolekcją muzyczną, która składa się z różnorodnych basów i wzmacniaczy. Szczególnie wyróżnia się tu zestaw od Ampega oraz niezwykłe modyfikacje moich instrumentów.

EHX Micro Q-tron envelope filter

Electro-Harmonix Micro Q-tron to uproszczona, jednak bardzo naturalnie brzmiąca wersja filtru obwiedni, oferująca wyjątkową jakość dźwięku pomimo ograniczonych możliwości kreowania brzmienia. Jego metalowa, solidna obudowa i intuicyjna obsługa sprawiają, że jest to atrakcyjna oferta w cenie 290zł.

Electro Harmonix Micro Bass Synth

Opisuję moje doświadczenia z syntezatorem basowym Electro Harmonix Micro Bass Synthesizer, jego możliwości i wpływ na brzmienie. Efekt ten oferuje mnóstwo opcji regulacji, zapewniając zarówno klasyczne brzmienia, jak i eksperymentalne efekty.

Electro Harmonix Memory Boy [próbki]

Recenzja efektu typu delay - Electro Harmonix Memory Boy, z eksperymentalnymi możliwościami modulacji dźwięku. Efekt oferuje bogate kontrole, które umożliwiają tworzenie unikalnych i eksperymentalnych dźwięków, mimo nawet jego wad.

Electro Harmonix Steel Leather Bass Expander

Steel Leather to efekt typu expander od Electro Harmonix, mało znany, ale niezwykle użyteczny w zestawie każdego basisty. Zwiększa on czytelność ataku basu, dodając charakterystyczny, metaliczny smaczek.

Electro Harmonix Stereo Electric Mistress

Pokazujemy czym jest Electro Harmonix Stereo Electric Mistress - efekt typu chorus/flanger specjalnie dla basistów. Wyróżnia się nietypowymi brzmieniami, ma interesujące funkcje i wart jest uwagi ze względu na swe brzmienie i funkcjonalność.

[efekt] Electro-Harmonix Nano Muff Overdrive

Electro-Harmonix Nano Muff Overdrive to reedycja klasycznego efektu Muff Fuzz z 1969 roku. Oferuje ostre brzmienie dostosowane do dynamiki gry, minimalistyczny design i jest przyjazny zarówno dla gitarzystów jak i basistów.

[efekt] Sovtek Big Muff Pi

Sovtek Big Muff Pi to legendarny distortion produkowany w Rosji, chociaż oryginalnie pochodzi z USA. Mimo że został stworzony głównie z myślą o gitarzystach, wielu basistów także przekonało się do jego wyjątkowego brzmienia.

Zabawki

Gitara: LTD Surveyor 415. Efekty: MXR. Głowa Marshall MB450H +…

Podsumowanie sprzętu basowego z targów NAMM 2019

Rocznik 2019 targów NAMM przyniósł wiele nowości dla miłośników gitar basowych, od niespotykanych modeli, przez wzmacniacze, aż po innowacyjne efekty. W tym artykule zagłębimy się w najciekawsze z nich.

Wzmacniacz słuchawkowy

Autor szuka wzmacniacza słuchawkowego, który pozwoli mu ćwiczyć na słuchawkach bez wydawania dużych sum pieniędzy. Rozważa zakup urządzeń takich jak Vox Amplug Bass, Ibanez RU10 oraz Electro-Harmonix Headphone Amp, ale jest otwarty na inne, niedrogie propozycje.

Zakwas

Od 2001 r. pasjonuję się graniem na basie, korzystając z różnorodnego sprzętu, od basów Sandberg, przez wzmacniacze Acoustic, po efekty BOSS. W mojej kolekcji znajdują się zarówno gitary basowe, jak i elektryczne, wzmacniacze, kolumny głośnikowe oraz efekty gitarowe.

Sprzęt Bond’a [Radek Bednarz] i brzmienia syntezatora na basie ogółem

Artykuł analizuje zestaw efektów i kostek syntezatorowych, używanych przez Radek'a Bednarza, znanego z imponujących brzmień basowych. Znajdziemy tutaj również porównanie popularnych efektów syntezatorowych, takich jak Digitech Bass Synth Wah, Boss syb-5, i Electro Harmonix Bass Micro Synthesizer, aby pomóc basistom w doborze sprzętu do tworzenia muzyki elektronicznej.

WROCŁAW – SKRADZIONO SPRZĘT W BIAŁY DZIEŃ!

Dnia 06.07.2017 w Wrocławiu skradziono sprzęt muzyczny bezpośrednio z samochodu przy ulicy Manganowej. Wśród skradzionych przedmiotów znalazły się: wzmacniacz Ampeg PF500, efekt Electro-Harmonix Bass Blogger oraz stroik Korg DT-10.

Q tron Volume modyfikacja

Artykuł opisuje prostą modyfikację efektu Auto Wah od EHX Q tron micro, polegającą na dodaniu potencjometru Volume, aby zredukować nadmierną głośność podczas jego używania. Wykorzystano poradę z forum basschat.co.uk, prezentując dokładne kroki modyfikacji.

Nowy bas, czy piec?

Stoję przed wyborem pomiędzy nową gitarą basową ESP LTD B-104, a wymianą pieca na Ashdown EB 15-180 EVO II, mając ograniczony budżet 1000-1500zł. Grając 4-6 koncertów rocznie i cotygodniowo z zespołem, zastanawiam się, co poprawi mój setup.

BloodyJaw

Młody basista opowiada o swojej pasji do basu, swoim sprzęcie i idolach muzycznych. Kocha Jazz Bass i Music Man'y, jest wielkim fanem RHCP, Muse'a, Metallici. Jego sprzęt to Cort GB99B i Warwick Blue Cab 15.1, a także efekt Doctor Q.

Stanisław Jakś

Stanisław Jakś, mimo braku umiejętności gry na instrumencie, z powodzeniem tworzy muzykę od 1988 roku. Jego unikalny zestaw sprzętu, który obejmuje zarówno klasyczne gitary, jak i niestandardowe urządzenia DIY, świadczy o kreatywnej pasji i wytrwałości.

Immo

Immo, wielbiciel fantastyki i gier, z zamiłowaniem do tworzenia historii, jest także pasjonatem basu i vintage instrumentów. Posiada unikalną kolekcję basów i efektów, które używa do kreowania niepowtarzalnych dźwięków.

Rob Van Der Loo

Rob Van Der Loo to wyjątkowy basista, którego muzyczna działalność osadzona jest głównie w kręgu muzyki progresywnej. Posiada na swoim koncie udział w wielu znaczących projektach, a także wydał EP'kę 'Six Arms'.

Gitaraibas.pl informuje #2

Internetowy sklep muzyczny gitara i bas wzbogacił swoją ofertę o gitary basowe Cort, profesjonalne efekty Electro-Harmonix oraz wydawnictwa muzyczne. Wśród nowości znajdują się również basy Schecter Stiletto Extreme-4.

killmad123

Mój sprzęt? Gitary basowe : Fender 70 Classic Jazz Bass…

metal

Mój sprzęt? CORT A5 hartke AK410 Ashdown 330 EBS MC…

Krystian Teliżyn

www.facebook.com/NuClepageGram od 2006-01-01 Mój sprzęt? Fender American Standard Jazz Bass…

Radek Dubisz

Ot, pracuję sobie w Warszawie i gram w kapeli Orange…

lipabassPL

Gram od 2010-10-06 Mój sprzęt? Yamaha RBX170 Hartke HA3500 Hartke…

Łukasz

Elektronik, gram na basie od września 2007Gram od 2007-09-17 Mój…

Inteligentna maszyna harmonii od Electro-Harmonix

Electro-Harmonix wprowadza na rynek Intelligent Harmony Machine, przesuwnik tonacji zdolny do tworzenia jednotonowych harmonii diatonicznych, interwałów i opcji wtórnych. Dodatkowo oferuje polifoniczne przesunięcie tonacji z przełącznikiem dur/moll.

Electro-Harmonix prezentuje Ripped Speaker Fuzz Pedal

Electro-Harmonix wprowadza na rynek Ripped Speaker, pedał fuzz, który jest hołdem dla początków zniekształconych dźwięków gitary i basu. To urządzenie łączy w sobie nowoczesność z klasycznym brzmieniem.

Electro-Harmonix Mainframe: Rewolucja w świecie bit crusherów

Electro-Harmonix wprowadza na rynek Mainframe, pedal bit crusher i reduktor sampli, który pozwala tworzyć dźwięki rodem ze starych gier wideo i komputerów. Obsługujący zarówno gitarę, jak i bas, ten pedal oferuje szeroki zakres regulacji, pozwalając na kształtowanie unikalnych efektów.

Electro-Harmonix prezentuje pedał Cntl Knob

Electro-Harmonix wprowadza na rynek Cntl Knob, statyczny pedał ekspresji pozwalający na przełączanie między dwoma predefiniowanymi ustawieniami. Urządzenie zaprojektowano z myślą o współpracy z innymi pedałami wyposażonymi we wejście pedału ekspresji.

Electro-Harmonix przedstawia pedał Nano Operation Overlord

Electro-Harmonix wprowadza na rynek Nano Operation Overlord, kompaktowe urządzenie połączenie przesteru i overdrive'u. Dzięki wszechstronnej aplikacji i możliwościom kształtowania brzmienia, pedał ten stanowi interesującą opcję dla gitarzystów, basistów i klawiszowców.

Electro-Harmonix prezentuje mikser Tri Parallel

Electro-Harmonix wprowadza na rynek Tri Parallel Mixer, nazywając go „potężnym hubem do kreowania i miksowania efektów”. Urządzenie oferuje trzy oddzielne pętle efektów z kontrolami pozwalającymi na wiele konfiguracji.

Electro-Harmonix wprowadza na rynek przełącznik Switchblade Pro

Electro-Harmonix rozpoczęła wysyłkę przełącznika Switchblade Pro, pedału do przełączania, który oferuje prawdziwe obejście mechaniczne, miękkie przełączanie i wysokiej jakości bufory o niskim szumie, a także kontrolę głośności dla wszystkich sygnałów wejściowych.

Electro-Harmonix prezentuje Oceans 11 Reverb Pedal

Electro-Harmonix Oceans 11 to pedał reverb, który łączy w sobie aż jedenastkę różnych stylów efektów pogłosowych, od klasycznych po egzotyczne. Jest to narzędzie, które oferuje niewiarygodną różnorodność i kontrolę nad brzmieniem.

Electro-Harmonix prezentuje kompresor Tone Corset

Electro-Harmonix rozszerza swoją ofertę o Tone Corset, analogowy kompresor OTA, który z pewnością zainteresuje miłośników brzmienia basowego. Urządzenie oferuje zarówno bogate możliwości kontroli dynamiki, jak i unikatowe funkcje, takie jak Blend i przełącznik Pad.

Electro Harmonix wprowadza na rynek pedał SYNTH9

Electro Harmonix rozszerza swoją ofertę o pedał SYNTH9, przeznaczony zarówno dla gitarzystów, jak i basistów, który emuluje klasyczne brzmienia elektronicznych syntezatorów za pomocą dziewięciu ustawień.

Electro-Harmonix prezentuje Bass Clone Chorus Pedal

Electro-Harmonix wprowadza na rynek basową wersję swojego pedału chorus – Bass Clone. Oferuje on unikatowe funkcje dostosowane specjalnie dla basistów, zachowując przy tym podstawową architekturę oryginalnego pedału.

Kamil Grzegorczyk

Niereformowalny leń, miłośnik wszystkiego co ma struny. Mój sprzęt? Washburn…

gucio1122334455

Mój sprzęt? Obecny sprzęt Bas: ESP LTD AX-104 Head: TC…

Paweł/Dante

Lubię piwo, dobrą muzykę oraz pomagać początkującym (np za piwo).Gram…

Electro-Harmonix wprowadza na rynek 22500 Dual Stereo Looper

Electro-Harmonix poszerza swoją linię looperów o model 22500, podwójny looper stereo, który łączy kompaktowe wymiary z intuicyjnym interfejsem użytkownika. Pedal umożliwia niekompresowane ścieżki audio, które można odtwarzać równolegle lub szeregowo, pozwalające na układanie harmonii lub tworzenie różnych sekcji utworu.

EHX bassballs

Witajcie drodzy basówkowicze 😉 kupiłem kilka dobrych miesięcy temu bassballs,…

Nowość od Electro-Harmonix: Pedal Basowy Soul Food

Electro-Harmonix wprowadza na rynek specjalną wersję swojego pedału Soul Food, zaprojektowaną z myślą o basistach. Model ten oferuje naturalne brzmienie przesteru i czystego wzmocnienia, zachowując esencję oryginalnego dźwięku instrumentu.

Peter Von Siegel

Gram od 2006-05-15 Mój sprzęt? Gibson SG Standard Faded Bass…

Goblinus

Mój sprzęt? Greco EB-3 Lampa 50W + Marshall 1550 15″…

Mari

Gram od 1996-01-08 Mój sprzęt? wiesła: Ibanez SR 505 BM…

Electro-Harmonix prezentuje Nano Bass Big Muff Pi

Electro-Harmonix rozszerza swoją ofertę dla basistów, wprowadzając na rynek Nano Bass Big Muff Pi - pedał dający szeroką paletę brzmień, od lekkiego szorstkiego grania po potężne, basowe fuzz.

Grzesiek

Mój sprzęt? Marshall MBH450 Marshall MBC410 Electro-harmonix Bass Big Muff…

Moloszek

www.facebook.com www.facebook.com/bezsensuzespol?ref=hlGram od 2004-09-16 Mój sprzęt? – Fender Precision Bass…

Rafał Dworczak

Gram od 2009-08-30 Mój sprzęt? Nagłośnienie dodatkowe: Eltra Gran BA-50…

Hubbi

Gram od 2010-06-20 Mój sprzęt? Fender Standard Precision Bass Fleabass…

zeluuu

Mój sprzęt? Yamaha Pulser 400 Precision Bass ’76, Squier Vintage…

Maciej P

Gram od 2007-10-09 Mój sprzęt? MM SR4, Ural Bass, TE…

Karol Skrodzki

Gram od 2007-09-01 Mój sprzęt? Fender Precision Bass Deluxe Edition…

Łączenie efektów

Witam, od wczoraj jestem właścicielem efektu Micro Q-tron. Po zapoznaiu…

EHX Q-tron nano.

Ehx Q Tron Nano

http://[sklep zamknięty2013]/index.php?goto=shop&man_id=120&cat_id=4&prod_id=2772 warto ? sa jakieś tansze mozliwosci osiagniecia takiego…

Electro Harmonix Bass Mono Synth

Electro Harmonix Bass Mono Synth w nowej odsłonie wnosi świeże spojrzenie na basowe pedały syntezatorowe, oferując wyrafinowaną jakość dźwięku i łatwość użytkowania.
Electro Harmonix

Electro Harmonix to amerykańska firma produkująca sprzęt muzyczny wysokiej jakości z ponad 50-letnią tradycją. Oferuje szeroką gamę efektów gitarowych i basowych, wzmacniaczy oraz innych urządzeń, zdobywając uznanie wśród profesjonalistów i amatorów. Electro Harmonix to amerykańska firma produkująca wysokiej jakości sprzęt muzyczny dla basistów. Od ponad 50 lat marka ta jest uznawana za lidera w swoim segmencie rynku, oferując nie tylko sprzęt dla basistów, ale również gitarzystów, perkusistów czy klawiszowców.

Wśród najbardziej popularnych produktów dla basistów marki Electro Harmonix znajdują się efekty gitarowe i basowe, wzmacniacze, preampy, kolumny głośnikowe czy pedały looper. Wśród najbardziej znanych serii produktów marki można wyróżnić między innymi Bass Preacher, Bass Clone, Bass Metaphors czy Nano Bass Big Muff Pi.

Bass Preacher to kompresor basowy, który pozwala uzyskać pełne, mięsiste i dynamiczne brzmienie na każdym poziomie głośności. Bazując na technologii optoelektronicznej, Bass Preacher pozwala uzyskać stabilną kompresję bez szumów i zniekształceń.

Bass Clone to efekt chorusowy stworzony specjalnie dla basistów. Pozwala on uzyskać pełne, pogłębione brzmienie, idealne do używania na solówkach czy w wolniejszych fragmentach utworów.

Bass Metaphors to preamp basowy, który pozwala na uzyskanie ciepłego i precyzyjnego dźwięku. Dzięki funkcjom takim jak kontrola tonów czy switch bright, Bass Metaphors pozwala na dostosowanie brzmienia do indywidualnych potrzeb.

Nano Bass Big Muff Pi to pedał fuzz basowy, który zapewnia agresywne i intensywne brzmienie idealne do grania punk rocka czy metalu. Swoje brzmienie Nano Bass Big Muff Pi zawdzięcza true bypass switch, który pozwala na uzyskanie klarownego i czystego dźwięku bez żadnych zniekształceń.

Electro Harmonix to firma, która od wielu lat z powodzeniem służy basistom na całym świecie. Dzięki innowacyjnym technologiom oraz bogatej ofercie produktów, marka ta zyskała uznanie wśród profesjonalistów i amatorów muzycznych.