Cover

Share your love:

OD czegoś się zaczynało:]

Podzielam nostalgiczne wspomnienia o moich muzycznych początkach z basem Mensfeld, który kupiłem za 230zł. Opowiadam o pierwszym zespole, nauce gry i ewolucji mojego muzycznego zaangażowania aż po założenie nowego zespołu w Toruniu.

Zakwasowy Blog Coverowy. Epizod 10.: Sio do sklepów! [cz. 1]

W najnowszym epizodzie Zakwasowego Bloga Coverowego zachęcam do zakupu płyt CD, w szczególności nowej płyty Lenny'ego Kravitza, 'Black and White America'. Odkrywam funkowy hit, który mimo iż nie cała płyta utrzymuje taki klimat, nawiązuje do lat '70.

Ratshred- Heavy Metal z Warszawy

Ratshred to zespół heavy metalowy z Warszawy, którego korzenie sięgają 2005 roku, kiedy to członkowie spotkali się w liceum. Mimo kilku trudności, w tym ostatniego pożegnania z gitarzystą solowym, zespół nie traci nadziei i już szuka nowego członka, gotowego do powrotu na scenę.

TOPTCC

Toptcc
TOPTCC, czyli The Official Polish Thread Cover Crew, to zespół osób z polskiej kolonii na forum Iron Maiden, tworzący covery popularnych utworów. W skład stały wchodzą: Cytryn i Radzio na gitarach, Oblivion na basie i wokalu oraz Guitar Pro 5 jako perkusja, a także goście - na przykład Cosmin, jako wokalista.

najciekawszy cover

Najciekawszy Cover
Autor dzieli się swoimi przemyśleniami na temat nauki coveru i poleca jedną z perełek muzycznych - 'Vroom' zespołu King Crimson. Podkreśla, że mimo że nauka może zająć trochę czasu, efekt końcowy jest niesamowity.

Warwick German Pro Series Corvette

Recenzja basu Warwick German Pro Series Corvette ujawnia, dlaczego gitary z tej serii są tak cenione przez basistów. Dzięki rzetelnej produkcji w Niemczech i wyjątkowej dbałości o detale, instrument ten wyróżnia się na tle innych.

Przesłuchanie do zespołu.

Dowiedziałem się o możliwości dołączenia do znanego zespołu i przeszedłem pierwszy etap selekcji. Zastanawiam się teraz, jak najlepiej przygotować się na przesłuchanie, aby mieć szansę na dołączenie do grupy.

Siema! :]

Rozpoczynałem jako gitarzysta elektryczny, ale przejście na bas pozwoliło mi odkryć swoją prawdziwą pasję. Teraz, skupiając się na grze w zespole rock/metal, bas stał się moim priorytetem.

Nowy album – Wasteland

Album Wasteland to zbiór 7 utworów stworzonych przy współpracy łódzkich i kołobrzeskich muzyków, które idealnie nadają się jako soundtrack do gier w klimacie Fallout czy Call of Duty. Utwory zostały nagrane tak, aby pasowały do loopowania bez zauważalnych przeskoków, co sprawia, że są one idealne do zanurzenia się w świecie gier.

Heartrock

W kwietniu 2012 roku, nasz zespół miał okazję zagrać na szkolnej edycji 'Got Talent'. Wybraliśmy do wykonania instrumentalny cover 'Radar Love' zespołu Golden Earring i pomimo pewnych błędów, doświadczenie to było niezapomniane.

Zakwasowy Blog Coverowy. Epizod 12.: Powtórka z rozrywki.

Autor opisuje swoje doświadczenia po wypadku rowerowym, który na ponad dwa tygodnie wyłączył go z możliwości swobodnego grania na gitarze. Mimo to, nie poddał się i nagrał cover utworu Pink Floyd z albumu 'Animals', poruszając wyzwania związane z nagrywaniem bez metronomu.

Nightwish – Lagoon

Opowiadam o moim pierwszym coverze piosenki Nightwish - Lagoon, zagranej na gitarze basowej. To mój początek muzycznej przygody, gdzie pomimo pewnych niedoskonałości chcę pokazać swój rozwój.

Płock Cover Festival- wrażenia.

Pomimo braku szczególnych uprzedzeń do występujących zespołów, Płock Cover Festival ponownie zapewnił niezapomnianą atmosferę dzięki wyjątkowemu miejscu i niezwykłym ludziom. Całe wydarzenie to połączenie relaksu, niespodziewanych muzycznych odkryć i profesjonalnego nagłośnienia.

Witam, niskotonowcy ;]

Opowieść 17-latka o tym, jak zaczął grać na basie i założył zespół 'Walking At The Roadside'. Inspiracja, nauka samodzielna i plany na przyszłość.

Punk covers – help :]

Początkujący basista w dojrzałym wieku urzeczywistnia swoje marzenie o graniu w punkowej kapeli. Szuka pomocnych wskazówek odnośnie coverowania klasycznych punkowych hitów.

Bartas

Bartek, pasjonat basu grający na Cort GB34A i Hiwatt, opowiada o swojej muzycznej drodze, ćwiczeniach i doświadczeniach z zespołami. Zaczynając od bluesa przez jazz aż po techniczny death metal, Bartek wyraża swoją otwartość na różnorodność muzyczną i dzieli się doświadczeniami z pierwszego koncertu.

\m/_ Furius _\m/

Mój zespół podczas koncertu we Wrocławiu:] Utwór własny oraz cover:]Zapraszam…

Mischa Marcks prezentuje „Inne Piosenki na BASIE”

Mischa Marcks, po swoim debiutanckim albumie, prezentuje coś wyjątkowego – kolekcję coverów ulubionych utworów, lecz w wykonaniu solowego basu. „Inne Piosenki na BASIE” to eksploracja muzycznych możliwości basu, którego dotychczas nie znałeś.

Bas- Youtube

Witam. Chciałbym nagrać próbkę Basu i wrzucić ją na Youtube…

Podkład

Witam, mam pytanie: Chcę z kolegą nagrać cower zespołu Rammstein,…

baka

Baka

ej to ja baka www.soundcloud.com/bakahed/d-7-cover

Koncertowe hity

Jakie waszym zdaniem są najlepsze kawałki do zagrania na koncercie…

Ampeg 19??

www.eBay.pl/Vintage-Ampeg-B-15n-w-Cover-/280504769384?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item414f631b68 Czy ktoś miał może styczność z tym potworem? Mutantem?

kolejny cover

Tego wcześniej nie wstawiałem, bo za dużo fałszy, ale co…

Nauka utworów nuta w nutę versus improwizacja własna

W świecie basu często pojawia się pytanie, czy warto uczyć się utworów dokładnie tak, jak zostały zagrane na nagraniu, czy może lepiej jest tworzyć własne linie basowe. Ten artykuł bada zalety obu podejść, pomagając zrozumieć, co najlepiej sprawdza się w praktyce.
Cover

Witaj w świecie coverów na Basoofka_NETW Basoofka_NET zgromadziliśmy fascynujące artykuły dotyczące coverów – wyjątkowej formy artystycznej, gdzie utwory znanych wykonawców są reinterpretowane, często w zupełnie nowych aranżacjach. Nasza sekcja coverów to prawdziwe kompendium wiedzy dla każdego, kto ceni sobie muzyczne eksperymenty i odkrywanie nowych, nieoczekiwanych brzmień.Mischa Marcks, eksplorując nowe możliwości basu, przyjmuje niekonwencjonalne podejście do znanych hitów, nadając im zupełnie nowe oblicze. Z kolei Abbath, legendarny muzyk black metalu, wnosi energię i mroczne brzmienie do klasycznych utworów, pokazując, że bas może mieć również swoje miejsce w metalowej ekstremie.Z kolei Zakwasowy Blog Coverowy to miejsce, gdzie regularnie można znaleźć nowe interpretacje na basie – od rocka, przez punk, aż po lekkie brzmienia indie. Czy to adaptacje utworów Queen, czy nowych hitów Muse, każdy epizod to nowa muzyczna przygoda.Odkrywanie nieskończonych możliwości basu przez coverowanie różnorodnych utworów to główne przesłanie naszej sekcji. Zapraszamy do eksploracji artykułów, gdzie każdy miłośnik niskich tonów znajdzie coś dla siebie. Basoofka_NET zaprasza do świata coverów, gdzie Mischa Marcks odkrywa nowe możliwości basu, a Abbath przemienia klasyki metalu. Poznaj fascynujące interpretacje i eksperymenty muzyczne.