Bunny Brunel
Bunny Brunel to ceniony basista jazzowy, który współpracował z wieloma legendami muzyki. Charakteryzuje się unikalnym stylem trzymania basu i preferuje instrumenty marki Carvin z sygnaturą.
Carvin to marka z długą historią, która od lat 40. XX wieku oferuje gitarzystom i basistom nie tylko sprzęt najwyższej klasy, ale również możliwość personalizacji instrumentów. Jednym z najważniejszych momentów dla marki była współpraca z Steve’em Vai’em, która zaowocowała serią wzmacniaczy Legacy. Carvin to jedna z najstarszych firm zajmujących się produkowaniem gitar oraz sprzętu audio. Marka działa już od lat 40 XX wieku. Ich sprzęt wyróżnia się nie tylko profesjonalnym wykończeniem, ale również niezwykle bogatą paletą opcji i nowoczesnymi technologiami, których używają w swoich projektach.
Czym wyróżnia się Carvin na rynku gitarowym?
Producent umożliwia spersonalizowanie gitary podczas zamówienia. Dzięki temu jest ona przygotowywana bezpośrednio pod wymagania każdego klienta. Carvin jest znany z solidności swoich produktów i mnogości opcji do wyboru. Użytkownicy ich sprzętu chwalą i podkreślają przede wszystkim niesamowitą staranność wykonania. Firma stała się amerykańskim pionierem gitarowym. Choć w Polsce jeszcze do niedawna była mało znana, to można zauważyć coraz większą dostępność i zainteresowanie sprzętem tej marki. Firma wypuściła serię wzmacniaczy Legacy, przy współudziale wirtuoza gitary Steve’a Vai’a, który sygnował markę swoim nazwiskiem.
Krótka historia
Firma startowała na rynku muzycznym już w 1946 r. pod nazwą LC Kiesel Company. Nazwa pochodziła od nazwiska swojego założyciela Lowela C Kiesla i miała swoją siedzibę w San Diego w Kalifornii. Marka zaczynała swoją działalność od produkcji przetworników gitarowych. I tu pojawiła się amerykańska pomysłowość – były one nawijane przy użyciu starej maszyny do szycia. Kilka lat później, w roku 1949 firma zmieniła swoją nazwę na Carvin, która jest połączeniem imion najstarszych synów Lowela, Gavina i Carsona. Producent rozpoczął prace nad całymi stalowymi gitarami oraz wzmacniaczami. Z czasem stał się autoryzowanym producentem i sprzedawcą marki Martin, Fender, DeArmond oraz Sonola.
Firma rozwijała się z każdym rokiem, wprowadzając różnego rodzaju innowacje. W latach 60-70 do produkowanych przez siebie gitar używali szyjki Hofnera. Potem postanowili wyjść do ludzi i rozpoczęli dystrybucję instrumentów poprzez sprzedaż wysyłkową bezpośrednio do użytkowników. Produkcja rozszerzyła się również o profesjonalne sprzęty nagrywające, audio, wzmacniacze, sprzęt studyjny, sceniczny oraz oświetlenie, czyli wszystko, czego potrzebują występujący artyści. W kolejnych latach powstała seria gitar na szyję, która znacznie powiększyła grono odbiorców marki o gitarzystów metalowych. Dla nas, basowiczów, w historii marki Carvin najważniejsze były lata 80, w których wprowadzono do oferty gitary i basy w niestandardowych typach w oparciu o dostępne materiały i technologie.
Zakończenie działalności
Kluczowym wydarzeniem dla marki była śmierć założyciela w 2009 roku. Firma działała bez zmian przez kilka lat, a następnie podzieliła się w 2015 roku. Powstałe Kiesel Guitars, miało za zadanie rozwój instrumentów. Carvin Corporation, która posiadała marki Carvin Amplifiers oraz Carvin Audio skupiała się na produkcji wzmacniaczy, oraz profesjonalnego sprzętu audio.
Niestety w 2017 roku, w Internecie, pojawiło się oświadczenie właścicieli dotyczące zamknięcia działalności firmy Carvin. Na nasze szczęście część Kiesel Guitras działająca niezależnie nadal będzie nas cieszyć swoimi produktami.
Bunny Brunel to ceniony basista jazzowy, który współpracował z wieloma legendami muzyki. Charakteryzuje się unikalnym stylem trzymania basu i preferuje instrumenty marki Carvin z sygnaturą.
Carvin prezentuje serię Xccelerator z nowym modelem X54 5-strunowego basu, oferując innowacyjne funkcje i niezrównaną jakość dźwięku. Bas wyposażony jest w szybką, wąską szyję z klonu, wzmocnioną grafitową poduszką oraz nowy kształt ciała z głęboko wycinanymi wycięciami.
Dyskusja na temat wzmacniacza basowego Carvin Pro Bass 100, koncentrująca się na jego czułości na siłę uderzenia strun. Użytkownik porównuje swoje doświadczenia, zastanawiając się, czy zauważona cecha jest standardowa dla tego modelu.
W artykule rozpatrywana jest kwestia znalezienia odpowiedniego heada basowego jako alternatywy dla nieprodukowanego już Carvina R600, spełniającego specyficzne wymagania związane z mocą, preampem, kompresorem, pętlą efektów i brzmieniem.
Rozważam zakup używanego comba w cenie około 1500zł. Zastanawiam się między Fender Rumble 350 a Carvin r600, które mają różne cechy i brzmienie.
W swoim wprowadzeniu do forum Basoofka użytkownik dzieli się swoimi doświadczeniami jako basista z ponad 18-letnim stażem. Opisuje swoje instrumenty, główne inspiracje muzyczne oraz zainteresowanie nietypową motoryzacją.
Kuba, basista z Łodzi, opisuje swoją przygodę z graniem na basie, począwszy od pierwszego instrumentu zakupionego w lombardzie, aż po obecnie używany Fender Jazz Bass. Opowiada także o swoich doświadczeniach ze wzmacniaczami i preferowanych technikach gry.
Artykuł omawia problematykę sprzężeń przy nagłaśnianiu kontrabasu w głośno grających zespołach. Autor szuka rad i dzieli się swoimi doświadczeniami z prób eliminacji tego zjawiska.
Zmagam się z problemem, który dotknął mój wzmacniacz Carvin PB 200. Podczas gry urządzenie nieoczekiwanie wycisza się lub przycisza do poziomu ledwo słyszalnego.
Zbigniew Wrombel to jeden z najbardziej wszechstronnych i, jak się wydaje, niedocenianych basistów w Polsce. Jego muzyka łączy w sobie doświadczenie z jazzem, aktywnym życiem i pracą edukacyjną, przyciągając uwagę fanów wielu gatunków.
Rocznik ’79, muzycznie dziecko lat 80., na basie już ponad pół życia… Mój sprzęt? Alembic Essence 5 – Fender Geddy Lee Jazz Bass – Malinek fretless 5 – Ibanez Roadsar II fretless – Carvin R600 SWR Henry the 8×8 DMNF 1×15
Carvin zaprezentował nowy przedwzmacniacz dla basistów - BX1. Urządzenie łączy naturalne brzmienie basu z niezrównaną kontrolą i rozszerzonym zakresem dynamiki.
Carvin Amps and Audio rozwija swoją ofertę wprowadzając bezprzewodowy system UX1200BGT, zaprojektowany z myślą zarówno o gitarzystach, jak i basistach. System wyróżnia się szerokim zakresem odpowiedzi częstotliwości, co pozwala na uzyskanie wyrazistych niskich tonów.
Początek grania 1977 , Jarocin , Chodzież , granie w Niemczech , przerwa 19lat , od 8 lat reaktywacja :), muzyka – blues,rock,funk,jazz,latino,rozrywka, … , gram na ucho , z rozpisek i nut .Gram od 1977-03-01 Mój sprzęt? basy : Cort A5 , Cort B5 , Mayones 4 – stary z lat 80-tych ,Cort GB75 […]
Witam. Zastanawiam się nad kupnem powyzszej glowy. Znalazlem oferte sprzedazy za 700zł, czy jest to oplacalne? Ktos może ogrywal ten head? Bede wdzięczny za odpowiedz. Pozdrawiam.
Kiesel Guitars, wcześniej znane jako Carvin Guitars, świętuje 10-lecie swojej serii Icon, wprowadzając ulepszone wersje tych popularnych instrumentów. Dostępne modele mają cztery, pięć lub sześć strun i wiele nowych funkcji, które zwiększają komfort i możliwości tonowe.
Kiesel/Carvin Guitars przedstawia sygnowany model basu Roya Vogta, RV69K. To sześciostrunowy instrument, który zachwyca możliwościami personalizacji oraz wyjątkowymi cechami konstrukcyjnymi.
Panowie i Panie potrzebuje pomocy,czy jest jakaś osoba z Rzeszowa którapomogłaby mi ustawić tą głowę? jak coś to zadzwoncie 728 497 080
Firma Carvin, kontynuując sukces serii PB, wprowadza na rynek modele JB4 i JB5 - klasyczne basy jazzowe z czterema i pięcioma strunami, które łączą klasyczny design z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Nowe modele wyróżniają się spośród konkurencji dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, które wpływają na jakość i komfort gry.
Firma Carvin prezentuje nową linię basów Vanquish, którą twórcy określają jako "radykalne odejście od tradycyjnych gitar basowych". Dostępne wersje 4-, 5- i 6-strunowe charakteryzują się wyprofilowanym korpusem dla większego komfortu oraz pięciopunktowym połączeniem szyjki z korpusem dla lepszego kontaktu.
Witam Chcę kupić combo. Głośnik 15″ , małe gabaryty i waga. Zależy mi nagłębokim dole i miękkim brzmieniu. Zastanawiam się nad firmą Carvin, alenie miałem okazji grać na nim jeszcze. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia zCarvinem.
Carvin wprowadza na rynek wzmacniacz basowy BX700, rozwinięcie popularnego modelu BX500. Nowe urządzenie łączy przedwzmacniacz klasy A z sekcją mocy klasy D, oferując do 700 watów mocy przy obciążeniu 2 omów.
Witam. Posiadam pakę Carvin RL410T www.carvinguitars.com/manuals/RL410T.pdf ma 800w i 8Ohm czy wzmacniacz omocy 300w przy 8Ohm pociągnie tą kolumnę?
Latem 2013 roku Carvin wprowadził do swojej oferty nowe basy z serii bolt-on - PB4 i PB5, które łączą w sobie klasyczny design z nowoczesnymi ulepszeniami marki. Modele te oferują unikalne elementy takie jak mostek basowy Carvin z blokadą, rzeźbione zapięcie szyjki oraz nowo zaprojektowane przetworniki.
Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie, coś na temat tych headów? www.maczosbass.pl/product-pol-3025-Carvin-BX1200.html www.maczosbass.pl/product-pol-3026-Carvin-BX600.html Ciekawie wyglądają, dużo mają gałek do kręcenia, co można sięspodziewać po tej firmie?
Witam, powoli zbliżam się do kupna w.w głowy, no i mam dwa pytanka, cosądzicie o tej głowie, już gdzieś widziałem podobny temat, ale może ktośstał się posiadaczem w.w heada. Drugie pytanie dotyczy paczki, co byściepolecili do 700zł, może być oczywiście mniej, czy ma to prawo jakośkonkretniej zabrzmieć ? Gram głownie lekki rock, lecz lubię też […]
Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem Carvina R 600 (2 x 175W/8Ohm, 2 x250W/4Ohm,2 x 300W/2Ohm, w mostku 500W/8Ohm, 600W/4Ohm) z paczką Kustom GrooveBass 410H (500W/8Ohm), chciałbym dolożyć do tego 2 x 10″ i mam dylemat,Warwick WCA 211 Pro ( 300W, 8 Ohm) czy Carvin BR 210 (400W, 4 Ohm). Jakmyślicie ???
Cześć, pierwszy post 🙂 Gram już jakieś dziesięć lat, mój sprzęt to Carvin Lb76 Fretless, ChapmanStick, wzmacniacz planowo markbass F1 🙂 Pozdrawiam wszystkich …zainteresowanych tym działem 🙂
Co powiecie na temat tego wzmacniacza warty jest kupna? Mam możliwość zakupua nie mam przekonania…
Witam Proszę o opiniię na temat kolumn: CarvinBR210 oraz DAVID EDENEN 210 XST Żadnej z marek nie znam dlatego proszę o opiniię, która z nich jest lepsząinwestycją. Z góry dzięki. EDIT: W wyniku burzliwej debaty w dalszej części posta następuje OFFTOP naheady: HARTKE 3500 czy SWR Workingman 4004? z góry dzięki i za te opinie.
komba o podobnej mocy 600W, ale jakże różne – ciekawią mnie opinie ludzi,którzy ogrywali obydwa, jakie wrażenia ? co się lepiej prezentuje jakieplusy i minusy względe, siebie ? Pytam bo mam Kustoma a jest do wzięciabardzo mnie kuszący Carvin
Siema, co sądzicie o tych wzmacniaczach? Na allegro jest jeden: allegro.pl/item505593357_okazja_zawodowe_combo_carvin_cyclops.html Grał ktoś na nim? Średnie tony i górka powinny być super bo ma 2×8′ ifajne dopełnienie piętnastką.
Czy ktoś wie, grał, trzymał w garści, w żadnym polskim sklepie internetowyjej nie znalazłem. Nie ma jej ani na:”music produktiv”, „music town” ani na„digital viallge” Bas kosztuje 2700zł z futerałem(nowy). Prosiłbym żebymnie nie odsyłac do strony producenta. Pozdrawiam Fakir.
Witam, Czaje się do zakupienia nowej paczki do basu. Budżet to około 3. 000zł. Zewzględu na mobilność skłaniam się do rozwiązania 4 x 10′ + horn. Waham się pomiędzy dobrze znanym AMPEG-iem SVT-410 HLF oraz CARVIN-em BRX-10.Ten ostatni ma neodymowe mangesy i abstrakcyjnie dużą moc : 1200 W !!! Czyktoś zna tego CARVIN-a ? Czy […]
Witam!! nie mogłem znaleźć nigdzie podobnego tematu więc postanowiłem zaryzykowaći zapytać co najlepiej kupić wszystkie te sprzęty są w mniej więcej takiejsamej cenie czyli do 2200zł Dla ułatwienia sprawy podaję linki: Warwick –www.maczosbass.pl/index.php?goto=shop&man_id=16&cat_id=5&prod_id=3309 Ashdown –www.maczosbass.pl/index.php?goto=shop&cat_id=5&man_id=5&prod_id=85 Carvin –www.maczosbass.pl/index.php?goto=shop&man_id=70&cat_id=5&prod_id=1221
Chciałbym kupić jakieś combo, które przebiłoby się przez perkusję. Couważacie o tym?allegro.pl/item167922356_carvin_pro_bass_pb_100_combo.html Szukając na forum znalazłem tylko informację, że Carvin robi comba, żeszczena opada. Czy to prawda?
CARVIN debiutuje na rynku z nowym preampem basowym BX1, oferującym klasyczny, naturalny ton oraz nieporównywalną kontrolę tonu i zwiększoną dynamikę. BX1 łączy w sobie responsywną charakterystykę z szerokimi możliwościami kształtowania brzmienia.