Buczenie Trzeszczenie

Share your love:

Moje graty

Sprzęt podstawowy na małe i duże sztuki 🙂 NB 410…

Bas, overdrive, combo i pierdzenie.

Artykuł opisuje problem związany z występowaniem niepożądanego efektu "pierdzenia" głośnika przy wyższym gainie na kostce overdrive w połączeniu z basami i combami. Autor testuje różne konfiguracje sprzętu, w tym basy Ibanez sr-955, Mayones B5 oraz comba EBS Classic Session 120 i Tonsil Bass 100, dociekając przyczyny problemu.

Uporczywe brzęczenie

Uporczywe Brzeczenie
Zagadkowy problem z brzęczeniem w combo basowym Fender Rumble 100 pojawia się tylko przy określonych dźwiękach, głównie na pierwszych trzech strunach. Problem nie wynika bezpośrednio z głośnika i nie wpływa znacząco na głośność, lecz jest irytujący.

Problem – Brzęczenie, pomocy

Gitarzysta zmaga się z uporczywym brzęczeniem swojej gitary, które pojawia się głównie podczas gry na pustych strunach w pozycji wiszącej. Mimo prób rozwiązania problemu, w tym wymiany strun, brzęczenie nadal występuje i autor rozważa wizytę u lutnika.

Niewyobrażalne brzęczenie

Autor dzieli się doświadczeniem ze zmiany strun w swojej gitarze basowej Cort model PJ, z D'Addario EXL165 na EXL170. Po wymianie strun pojawił się problem nieprzyjemnego brzęczenia.

Brzęczenie jednocześnie pustych strun i w pozycjach

Autor opisuje problem z brzęczeniem strun na basie Ibanez BTB200 w różnych miejscach na gryfie, mimo sprawdzenia typowych rozwiązań jak mostek, siodełko, czy gryf. Stwierdza, że struny E, A i D brzęczą w różnych miejscach, a struny G z innego kompletu brzęczą tylko w wysokich pozycjach.

Pierdzący Jazz Bass Geddy Lee

Recenzja Jazz Bassa Geddy Lee z Japonii, który niestety ma problem z pierdzeniem na progach mimo doskonałej regulacji. Gryf ma łódeczkę, a akcja strun jest wyższa niż oczekiwano, co nie rozwiązuje problemu.

Trzaskanie w brzmieniu

Autor opisuje problem z irytującym trzaskaniem dźwięku występującym podczas grania na strunach D i G przy używaniu splita bliżej gryfu swojej gitary basowej. Znajduje tymczasowe rozwiązanie problemu, jednak poszukuje stałej metody naprawy.

Wzacniacz – hybryda. Buczy, nie daje mocy.

Wzacniacz 8211 Hybryda Buczy Nie Daje Mocy
Przedstawiam moje pierwsze spotkanie z wzmacniaczem Warwick Tubepath 5.1, który zamiast dostarczać pełnię mocy, oferuje jedynie minimalną wydajność i niepokojący szum. Pon despite detailed checks and replacement of lamps, the problem persists.

Szumy na piecyku do elektryka

Podczas wizyty u znajomego, zauważyłem niepożądane szumy emitowane przez mojego basa podłączonego do wzmacniacza Fender Mustang I przeznaczonego dla gitary elektrycznej. Zmniejszenie ustawienia tone na basie skutkowało znaczną redukcją szumów.

Problem z Fender Rumble 15

Mam problem z moim wzmacniaczem basowym Fender Rumble 15, który zaczyna strasznie trzeszczeć i charczeć przy wyższych głośnościach. Ten problem pojawia się zawsze po około 5 minutach grania, zwłaszcza gdy bas na equalizerze jest ustawiony na maksymalną wartość.

Brzęczenie strun

Opisuję problem niespodziewanego brzęczenia strun w mojej gitarze Yamaha RBX 170, które pojawiło się po tym, jak moja mała kuzynka bawiła się instrumentem. Zastanawiam się, czy problem leży w krzywiźnie gryfu czy wysokości mostka.

Cort b4 – irytujące trzaskanie

Posiadam bas Cort b4, który podczas gry wydaje zbyt intensywne trzaskanie, mimo zamiany na wyższą akcję strun. Próby modyfikacji dźwięku poprzez EQ i dodatkowe urządzenia jak sansamp vt bass nie przynoszą zadowalających efektów.

Gitara dziwnie szumi

Kupiona niedawno gitara okazała się szumieć po podłączeniu, a próba samodzielnej naprawy przeciętego kabla tylko chwilowo rozwiązała problem. Podczas gry, dotykanie strun, mostka, kluczy, czy przełącznika powodowało ustanie szumu, co nasuwa pytania o przyczynę tego zjawiska.

Yamaha RBX170 i straszne buczenie.

Mam bas Yamaha RBX170 od wakacji, starszy model z jednym singlem. Od początku buczał, ale teraz buczenie jest nie do wytrzymania i zagłusza dźwięk strun.

Gitara okropnie sieje, w czym problem ?

Problem dotyczy niechcianej ingerencji w dźwięk gitary basowej Cort Action przy użyciu większego wzmacniacza. Autor doświadcza silnego 'siania' dźwięku, które nasila się przy braku kontaktu z metalowymi częściami instrumentu.

Coś piszczy [wmazniacz?, bas?]

Opisuję problem z niechcianym, wysokim dźwiękiem pojawiającym się podczas gry na basie lub używania wzmacniacza. Dźwięk pojawiał się losowo, bez oczywistej przyczyny. Po zmianie kabla problem ustąpił, ale teraz powrócił.

Aktywna elektronika, a brzęczenie.

Reklamuję gitarę Toepiphone embassy standard plus z aktywną elektroniką od około 2 miesięcy i napotkałem na problemy z silnym brzęczeniem. Sklep próbował rozwiązać problem, ale bez powodzenia.

Ekranowanie laminatem. + guitar rig, szumy, karta dźw.

Autor rozważa wykorzystanie laminatu miedziowanego do ekranowania elektroniki w gitarze, co mogłoby potencjalnie zredukować szumy. Ponadto, dzieli się doświadczeniami z użyciem Guitar Rig'a i rozważa zakup nowej karty dźwiękowej w celu polepszenia jakości dźwięku.

Miketwister

Gram na bassie od około 3 lat. Jestem wokalistą i…

Brzęczenie strun

Brzeczenie Strun

Kupiłem kilka dni temu używany bas. Zauważyłem, że podczas gry…

Brzęczenie

Witam! góry przepraszam jak to nie ten dział. Otóż… 5…

Szumiący Jazz

Jestem szczęśliwy posiadaczem Fendera Jazza MIJ, ale żeby nie było…

pierdzący ampeg

witam wszystkich basoofkowiczów.zwracam się z pytaniem do posiadaczy ampegaba 108-przy…

Taurus szumy

Witam! Od roku jestem użytkownikiem taurusa THD450 T. Dzisiaj po…

Dziwne szumy

Wczoraj kupiłem używaną Yamahe RBX 270J. Po podłączeniu do wzmacniaczausłyszałem…

Problem z gryfem

Witam Otóż mam pewien problem, gdy ruszam gryfem przy główce,…

Brzęczący horn

Mam dosyć nietypowy problem, otóż horn w mojej paczce brzęczy.…

Szumy

Witam. Podłączam gitarę za pomocą przejściówki do wejścia od mikrofonu.Wcześniej…

Pomocy !

Witam ! Gdy podlaczam bas do piecyka słychac buczenie i…

Szumy w combie

Witam Mam combo Randall RX35BM. Gdy biotę więcej niż na…

Brzęczenie struny E

Witam. Niespełna miesiąc jestem w posiadaniu nowego Washburna xb120 iniestety,…

potencjometry

witam. mam pytanie odnosnie potencjometrow. kiedy zmieniam glosnosc slychaclekkie trzeszczenie.…

Trzeszczenie

Mam taki mały problemik… A mianowicie jeżeli nie dotylkamstruny/klucza/mostka to…

Trzeszczenie8230
Buczenie Trzeszczenie

Przegląd działu 'Buczenie Trzeszczenie’Sekcja ’Buczenie Trzeszczenie’ jest skarbem wiedzy dla wszystkich, którzy chcą zagłębić się w świat basowych dźwięków pełnych charakteru. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym miłośnikiem basu poszukującym sposobów na eliminację niepożądanych dźwięków z gry, czy doświadczonym basistą eksperymentującym z brzmieniem, znajdziesz tu coś dla siebie.Analizując dostępne treści, artykuły poświęcone tematowi ’Buczenie Trzeszczenie’ obejmują szeroki zakres tematów, od podstawowego sprzętu, przez analizę przyczyn i skutków niechcianych dźwięków, aż po zaawansowane techniki eliminacji i modyfikacji sprzętu, aby zintensyfikować pożądane efekty. Dzięki praktycznym poradom, szczegółowym recenzjom sprzętu, jak również opowieściom i doświadczeniom użytkowników, sekcja ta jest bezcennym źródłem wiedzy.Definicja ’Buczenie Trzeszczenie’ w kontekście naszej sekcji odnosi się głównie do rodzajów dźwięków niskich częstotliwości, które mogą być niepożądane oraz te, które nadają charakterystyczny ton i głębie basowym kompozycjom. Sekcja 'Buczenie Trzeszczenie’ na Basoofka_NET zgromadziła całą wiedzę na temat charakterystycznych dźwięków niskich częstotliwości. Odkryj porady, analizy sprzętu i przewodniki, które pomagają zrozumieć i eliminować niechciane dźwięki z Twojej gry.