5-strunowy bas

Share your love:

Yamaha TRB-5

No i przyszła moja Yamaha TRB-5! To mój pierwszy 5 strunowy bas i jestem pod ogromnym wrażeniem. Mimo niewielkich mankamentów takich jak skorodowany mostek czy sycząca elektronika, bas brzmi fenomenalnie. Struny wymagają wymiany, ale mimo to dźwięk jest imponujący.

Cort B5 vs Ibanez SR505

Cort B5 Vs Ibanez Sr505
Przyglądam się ewentualnemu zakupowi basu 5-strunowego, zastanawiając się pomiędzy modelem Cort B5 a Ibanez SR505. Obie gitary oferują mocny, mięsisty dół, lecz różnią się ceną.

Cort C5Z czy Ibanez BTB 205?

Cort C5z Czy Ibanez Btb 205
Stoję przed trudnym wyborem pomiędzy basem Cort C5Z a Ibanezem BTB 205. Obie opcje oferują to, czego szukam: 5 strun i minimum 24 progi, aby sprostać moim potrzebom muzycznym.

Odpowiednie dla mnie struny

Odpowiednie Dla Mnie Struny
Wymiana strun na 5-strunowej basówce to nie lada wyzwanie. Szukam porad dotyczących rozmiaru, budżetu i preferencji muzycznych.

Korg prezentuje dedykowany tuner do basu: AW-LT100B

Korg wprowadza na rynek nowością dla basistów – tuner AW-LT100B, dedykowany specjalnie dla instrumentów basowych. Tuner ten zapewnia wysoką czułość detekcji w pasmie niskich częstotliwości, co sprawia, że jest idealny dla 5- i 6-strunowych basów.

Odkryj bas Dream Studio Guitars M5

Dream Studio Guitars wprowadza na rynek 5-strunową wersję swojego basowego bestsellera - model M5. Instrument zachowuje wiele cech swojego poprzednika, dodając niski strunę B.

5-strunowej gitary basowej Ibanez SR605E

Ibanez kontynuuje swoją tradycję tworzenia zachwycających instrumentów. Model SR605E zaskakuje nie tylko wykończeniem Cosmic Blue Starburst Flat na pięknym korpusie z jesionu, ale także kombinacją przetworników Nordstrand Big Break i elektroniki Ibanez, czyniąc ten bas prawdziwym bestią na scenie.

Recenzja nowych basów Modern Vintage Guitars MVJ5

Modern Vintage Guitars z dumą prezentuje nową serię 5-strunowych basów MVJ5, rozszerzając dostępność wyjątkowej jakości i tonu swoich instrumentów. Sprawdź, co wyróżnia nową serię 5-strunowych basów MVJ5 od innych.
5-strunowy bas

WprowadzenieWitamy w fascynującym świecie 5-strunowych basów na Basoofka_NET, gdzie zebraliśmy dla Was wszystkie niezbędne informacje, recenzje i porady dotyczące tych niesamowitych instrumentów. Bas pięciostrunowy, z dodatkową niską struną B, otwiera przed muzykami nowe perspektywy brzmieniowe i umożliwia zgłębienie niskich tonów jak nigdy dotąd.Co znajdziesz w naszym dziale?Przeglądając naszą kolekcję, natrafisz na szczegółowe recenzje najnowszych modeli 5-strunowych basów od czołowych producentów takich jak Ernie Ball Music Man, Fodera czy Ibanez. Dowiecie się więcej o innowacyjnych rozwiązaniach takich jak DarkRay 5 od Ernie Ball Music Man w kolaboracji z Darkglass Electronics, wieloskalowe instrumenty od Brice, czy klasyczne basy serii Vintage Modified od Squiera. Każdy artykuł zawiera również szczegółową specyfikację techniczną basu, ceny oraz dostępność na rynku.Dlaczego 5-strunowy bas?Dodatkowa struna B pozwala na osiągnięcie jeszcze głębszych tonów i rozszerza zakres instrumentu, co jest szczególnie przydatne w nowoczesnych gatunkach muzyki. W naszym dziale znajdziesz porady dotyczące wyboru odpowiedniego modelu dla siebie, informacje o metodyce gry na 5-strunowym basie oraz wskazówki jak wykorzystać jego pełen potencjał.ZakończenieZachęcamy do eksploracji naszego działu poświęconego 5-strunowym basom. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym basistą, czy doświadczonym muzykiem, znajdziesz tutaj coś dla siebie. Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwiązania w świecie niskich tonów. Obszar 5-strunowych basów na Basoofka_NET to kompleksowe źródło wiedzy i rozległa kolekcja artykułów na temat instrumentów basowych z dodatkową piątą struną. Przeglądaj recenzje, specyfikacje i porady dla basistów szukających głębszego brzmienia.