Nagranie

Share your love:

GMR

Mój GMR ^^ tutaj macie krótkie nagranie www.flyupload.com/?fid=722207285 – niewiedziałem…

Nowy efekt z mojej stajni

Prezentuję efekt typu lekki overdrive, przypominający brzmienia lat 60-70-tych, nagrany przy wykorzystaniu basu Fender model Squier. Propozycje nazwy mile widziane, a za najciekawszą przewidziana jest nagroda.

Squier Vintage Modified Jazz Bass – próbki

Opisuję doświadczenie nagrywania basu Squier Vintage Modified Jazz Bass za pomocą miksera Alto AMX 180. Testuję różne ustawienia i techniki gry, aby zbadać zakres brzmień oferowanych przez ten instrument.

Porównanie skręcania tonów w basie z układem 2xVol + 2xTone

Przeprowadziłem eksperyment polegający na skręcaniu tonów w basie przy zastosowaniu układu 2xVol + 2xTone, aby sprawdzić, czy oddzielna regulacja dla każdego pikapu wpłynie na brzmienie. Przygotowałem nagrania z różnymi ustawieniami potencjometrów i porównałem efekty.

Przestery basowe

Analizuję kilka przesterów basowych, prezentując próbki dźwiękowe zbliżone do ustawień ekstremalnych. Od EHX Bass BigMuff, przez DigiTech Bass Driver i Metal Master, po MXR bass d.i.+ i Polishlove.

Yamaha TRB-5 + próbka

Autor dzieli się lepszymi zdjęciami swojej gitary basowej Yamaha TRB-5 oraz linkiem do próbki dźwiękowej. Próbka to linia basu nagrana bez efektów i z płaskim EQ, bezpośrednio w interfejs audio.

Yamaha TRB-5

No i przyszła moja Yamaha TRB-5! To mój pierwszy 5 strunowy bas i jestem pod ogromnym wrażeniem. Mimo niewielkich mankamentów takich jak skorodowany mostek czy sycząca elektronika, bas brzmi fenomenalnie. Struny wymagają wymiany, ale mimo to dźwięk jest imponujący.

Próbka Lampiaka

Autor artykułu podjął się zadania przerobienia starego lampowego powermixera Dynacord na wzmacniacz do basu, co z jego słów wynikło na cudowny sprzęt. Nagrania dokonano przy użyciu mikrofonu Zoom H1, umieszczonego w odległości około 1,5m od paczki Eden t410d, z dodatkowymi próbkami dźwiękowymi dostępnymi online.

Kania Bass

Autor podzielił się swoimi wrażeniami na temat basu, który kupił na aukcji i zamierza przefarbować na transparent white. W artykule znajdują się linki do nagrań próbek brzmień basu przy użyciu różnych technik gry oraz zdjęcia instrumentu.

Ibanez Blazer BL 800 [1982]

Recenzja modelu Ibanez Blazer BL 800 z 1982 roku, który wyróżnia się na tle innych basówek swoim unikalnym brzmieniem oraz dwiema wersjami materiału korpusu: jesionem i mahoniem. Nadzwyczajnie współgra z przestarami i fuzzami, o czym przekonuje się podczas słuchania nagrania z gitary w wersji mahoniowej.

GMR Bassforce Custom 6 NTB

Recenzja GMR Bassforce Custom 6 NTB po wymianie mostka z schaller 3d na ETS i innych modyfikacjach. Brzmienia zostały nagrane z wykorzystaniem multiefektu rp50, pokazując dynamikę i charakterystykę bassu przy użyciu zużytych strun D'addario.

Vintage V1005 – próbki

Vintage V1005 Probki
Próby nagrane na basie Vintage V1005 za pomocą miksera Alto AMX-180 i karty dźwiękowej Realtek ukazują wyjątkowy charakter i wszechstronność instrumentu. Nagrania obejmują różne techniki i ustawienia, pokazując jak Vintage V1005 brzmi w praktyce.

nowy nabytek – Ampeg BA-115

Niedawno nabyłem Ampeg BA-115 w bardzo dobrej cenie od osoby, która użyła go tylko kilka godzin. To moje pierwsze wysokiej klasy combo i pomimo drobnych szumów, jestem z tego zakupu niezwykle zadowolony.

Mayo kopia Spectora próbki

Przedstawiam próbki brzmienia mojego starych basu Mayo, inspirowanego Spector, wyposażonego w osprzęt Schaller, preamp MEC i pickupy PJ. Nagrania pokazują różnorodność ustawień brzmienia, od czystego po przesterowany.

Pomóż nam nagrać płytę!

Grupa muzyczna prosi o wsparcie w realizacji ich pierwszego albumu. Potrzebują funduszy do nagrania utworów w studiu.

Trella Precision bas [lutniczy , koniec lat 80-tych]

Recenzja basu Trella Precision, instrumentu lutniczego z końca lat 80-tych, wyposażonego w przetwornik P od Squier P+J special standard 2005. Instrument oferuje klonowy gryf, podstrunnica z palisandru oraz struny D'Addario Pro Steels, co zapewnia niepowtarzalny i bogaty dźwięk.

Digitech RP 50 przykładowe brzmienia

Przybliżam parę przestrzennych brzmień, które uzyskuję za pomocą Digitech RP 50 na moim basie. Jak pokazuję, instrumenty to nie tylko typowe dźwięki, ale i możliwość eksperymentowania.

Problem z szuraniem po strunach

Po trzech latach grania na gitarze elektrycznej, autor artykułu zdecydował się na przeniesienie na gitarę basową, gdzie napotkał problem szurania palcami po strunach. Zastanawia się, czy problem leży po jego stronie, czy też wadliwe mogą być struny lub używany sprzęt.

Boys on Bicycles

Demko zespołu Boys on Bicycles zostało nagrane za bezcen w sali prób, niepretensjonalnie i z charakterem. Mimo świadomości niedoskonałości, zespół dzieli się swoją pasją i nowym materiałem.

Nagrania do oceny :D

Zaangażowanie w tworzenie muzyki z kolegą zaowocowało dwoma nowymi nagraniami - odświeżeniem starszego utworu oraz stworzeniem nowego kawałka. Zmiany wprowadzone w drugim utworze są już słyszalne, a nowe nagrania zostały zrealizowane z użyciem perkusji z Addictive oraz gitary przez Line6 toneport.

Brzęcząca struna

Autor zmaga się z problemem brzęczenia struny E po założeniu nowych, cieńszych strun Rotosound RB40 oraz struny B z zestawu Rotosound RB45. Próbował różnych metod, w tym modyfikacji akcji strun i kilkukrotnego nawijania, jednak bezskutecznie.

Nagranie i czekam na nowe basidło. ^_^

Pierwsze nagranie z przyjaciółmi, realizacja pasji muzycznej i wyczekiwanie na nowy bas - Trella. Opowieść o muzyce, nadziejach i niespodziewanym spotkaniu.

WOLFMANGLER – mp3 z trzema basistami

WOLFMANGLER, niegdyś znana jako kapela 'country doom', prezentuje unikalne nagrania, w tym reinterpretację Edvarda Griega 'Ases Tod' oraz utwór zainspirowany H.P. Lovecraftem 'Star-Winds'. Oprócz tego ujawniam światu także jeden utwór z projektu DEAD RAVEN CHOIR, cover Cohena 'First We Take Manhattan'.

Jak nagrać bas?

Nagrywanie basu jest sztuką, która wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności. W artykule omówione zostały różne metody nagrywania basu, zarówno przy użyciu mikrofonu, jak i bezpośrednio, a także różnice między nimi i ich wpływ na jakość dźwięku.

Interfejs i dobre nagranie dzięki preampowi?

Interfejs I Dobre Nagranie Dzieki Preampowi
Autor dzieli się doświadczeniami związanych z problemami jakości nagrywania basu, korzystając ze Squiera VM 70's Jazz Bass oraz interfejsu Line6 Pod Ux1. Zastanawia się, czy kluczem do uzyskania lepszego brzmienia jest użycie preampu, na co wskazuje filmik demonstrujący użycie EBS MicroBass.

Tani interfejs gitarowy, da radę?

Autor poszukuje niedrogiego rozwiązania, umożliwiającego nagranie partii basu w domowym zaciszu, skupiając się na ekonomicznym interfejsie gitarowym znalezionym na Allegro, który wygląda jak produkt Behringera, ale jest znacznie tańszy. Autor wyraża nadzieję na czyste nagranie bez opóźnień, nawet wspominając o marzeniu korzystania z Ampegi SVX, pomimo posiadania przestarzałego komputera.

JJ vs PJ.

Zdecydowałem się porównać dwa basy: Jazz Bass i Precision Bass, które używam na własnych zasadach - obie przystawki maksymalnie rozkręcone i tone również na maksymalnej wartości. Po eksperymencie stwierdzam, że oba instrumenty brzmią niesamowicie, każdy na swój sposób.

[WROCŁAW] unIQ Sound STUDIO – studio nagrań [nagranie, miks, mastering]

Nowoczesne studio nagrań unIQ Sound znajdujące się w sercu Wrocławia oferuje ponad 300 m2 przestrzeni studyjnej zaprojektowanej z myślą o optymalnych parametrach akustycznych. Dostępne są między innymi sala live, reżyserka i hall nagraniowy, wyposażone w wysokiej klasy sprzęt i oprogramowanie.

DUST BOWL – pierwsze opublikowane nagranie z demówki

DUST BOWL po dwóch latach wspólnego grania, litrach potu i hektolitrach piwa, wkońcu opublikował swój pierwszy kawałek funkowy zatytułowany 'Adam'. Nadchodzi również drugi numer, zapowiadając szeroką gamę stylów muzycznych.

Dzień futrzaka 2 czyli nagranie na kolanie

Tekst opowiada o próbie nagłośnienia gitary basowej Adelita w sposób, który okazał się bynajmniej niezwykły. Futrzak, autor artykułu, dzieli się swoimi doświadczeniami ze sprzętem, problemy z nagraniami i nostalgiczne wspomnienia zespołu.

Warwick Corvette 5 Proline [1994]

Recenzja gitary basowej Warwick Corvette 5 Proline z 1994 roku, z naciskiem na różnice dźwiękowe między ustawieniami aktywnymi i pasywnymi. Detalowe opisanie komponentów i jakości dźwięku podczas różnych technik gry.

Three Years Later – demo mojego autorskiego projektu :]

Autor opisuje swoją trzyletnią przygodę z gitarą, która zaowocowała stworzeniem materiału na dwie płyty i ostatecznie nagraniem demo swojego autorskiego projektu. Używając interfejsu audio Line6 ux2, nagrał kilkanaście utworów, które są dostępne do pobrania.

Polska baza brzmień basówek

Artykuł opisuje inicjatywę stworzenia polskiej bazy próbek basowych inspirowanej stroną Lakland i basstasters.com. Autor chce zgromadzić podkłady muzyczne i próbki brzmień basu w różnych stylach muzycznych, by ułatwić basistom techniczne sprawdzanie instrumentów.

Ibanez BTB 556 + EMG DC45 by mariotd PRÓBKI

Autor podzielił się swoimi doświadczeniami z nagrywania próbek brzmień na basie Ibanez BTB 556 z nowymi strunami Fodery stalowe. Odkrywa, jak bóg basu jest ożywiany przez te nowe struny, szczególnie podkreślając zmiany w sustainie i różnice sygnału między przystawkami.

Konkurs…2 – Rozwiązanie

Autor zorganizował nietypowy konkurs, w którym uczestnicy mieli rozpoznać brzmienie różnych basów. Do wygrania był wspólny browar. Basami wykorzystanymi w konkursie były Customowy Stagg, Gibson EB-3 oraz Defil Luna.

Ibanez BTB 405QM + DR Fat Beams Marcus Miller signature set [45-130]

Autor podjął się nagrania próbki brzmienia gitary basowej Ibanez BTB 405QM z nowymi strunami DR Fat Beams sygnatury Marcusa Millera, mimo, że jest początkującym w technice slapowania. Nagrał próbki z różnymi ustawieniami pickupów i z nałożoną wtyczką Ampega, porównując też krótko ze strunami Rotosound SwingBass RS 665LD.

tubas – nareszcie piątek…

Autor opisuje swój piątkowy rutyn szczegółowo, mieszając relaks z muzyką i obserwacją życia codziennego w swoim otoczeniu. Następnie dzieli się nagraniem zespołu, w którym wspólnie z przyjaciółmi tworzą muzykę, prezentując skład osobowy i ich muzyczne umiejętności.

tubas – lubię Langa…, cz.2

W drugiej części artykułu odsłaniam kolejne tajniki brzmienia tuby na przykładzie utworów granych przez „Langa”. Zostają przedstawione techniki wokalne umożliwiające śpiewanie w różnych stylach bez utraty klasycznego brzmienia.

tubas – mp3 – dixieland

Historia niezwykła o tym, jak dixielandowe nagrania mojego zespołu, zrobione 'po znajomości' w Polskim Radiu Wrocław, znalazły drugie życie w formacie mp3. Sekretna sesja nagraniowa, głęboka noc i muzyczna pasja sprawiły, że dziś mogę wracać do tych wyjątkowych chwil.

Fender Precision Bass Elite series

Odkrywamy zmienione oblicze Fender Precision Bass Elite series, który przeszedł szereg modyfikacji, od progu i siodła po mostek i pikapy. Instrument dostosowany do różnorodnych stylów muzycznych dzięki selekcji komponentów.

Shanties 2010 – Formacja

Zostałem kontrabasistą w zespole Formacja na największym polskim festiwalu szantowym w Krakowie. Dwa tygodnie prób, energetyczne występy, niezapomniane wrażenia i tajemnicza choroba gitarowa.

Różne oblicza mojego basu:]

Autor dzieli się swoim doświadczeniem z nagrywania basu na komputerze, używając różnych ustawień efektu SansAmp, aby porównać uzyskane brzmienia. Przedstawia cztery różne fragmenty, które można znaleźć online.

Dawno i nieprawda – zespół Rocznik Bieżący

Autor tekstu dzieli się nostalgią i wspomnieniami o swojej pierwszej kapele, Rocznik Bieżący, wraz z linkami do demówek sprzed lat. Zespół rozpadł się z powodu różnic w podejściu do muzyki, ale nagrania wciąż budzą ciekawość autora.

granie w niedziele

Prezentacja nietypowego koncertu zagrane w undergroundowych pieczarach bez żadnej edycji. Jammowane improwizowanie, które może niebawem zyskać formalniejszy charakter.

Niedziela tuż przed powrotem do szkoły.

Otrzymując niespodziewaną wiadomość, dowiedziałem się, że perkusista i były gitarzysta z naszego zespołu nagle postanowili nagrać materiał bez naszej wiedzy. O całej sytuacji dowiedziałem się z aktualności szkolnych i Myspace.

Jakie dobre MP3/MP4 polecacie?

Autor poszukuje porad dotyczących wyboru przyzwoitego odtwarzacza MP3 lub MP4 w rozsądnej cenie, z akcentem na jakość dźwięku i pojemność pamięci. Rozważa kilka marek, ale jest otwarty na sugestie.

Helloł

Piotrek, nowy użytkownik forum, przedstawia swoją muzyczną podróż grając na basie, począwszy od starej Jolany, przez Corta P-bass, aż po najnowszy nabytek - bas z drewna sapele z allegro. Opisuje też swoje doświadczenia z modyfikacją instrumentów i nagraniem testowym na nowym basie.

Konkurs My eneterprise – The Band

Konkurs 'My enterprise – The Band' oferuje niezwykłą szansę dla młodych zespołów, aby zaistnieć na scenie muzycznej. Nagrodą główną jest nagranie singla w profesjonalnym studiu TR STUDIO.

bOhomaz – Demo 2007

Zespół Bohomaz przedstawia swój pierwszy materiał demo nagrany w płockim studio MKM. Czas na sesję nagraniową wynosił zaledwie 20 godzin, w tym połowa przeznaczona na nagrywanie i druga na miksy oraz mastering.

Sala prób z możliwością nagrywania

Sala prób w Wrocławiu oferuje unikalne warunki dla muzyków pragnących pracować nad swoim materiałem. W cenie wynajmu zawarte są warunki pozwalające na wielościeżkowe nagrania oraz bezpieczne przechowanie sprzętu.

Próbka dźwięku mojego nowego nabytku i ZAGADKA :D

Probka Dzwieku Mojego Nowego Nabytku I Zagadka D
Niedawno zakupiłem dodatkowy bas, który po przeprowadzeniu szeregu regulacji stał się wygodnym instrumentem do gry. Zaskoczony podobieństwem komfortu do mojego Ibaneza, podziałem się próbką dźwięku, zachęcając do zgadnięcia, o jaki model chodzi.

NIe taki diabeł straszny czyli po nagraniu w studio

Nie Taki Diabel Straszny Czyli Po Nagraniu W Studio
Historia nagrania płyty z zespołem pokazuje, że nawet z nieświeżymi strunami, dzięki dobremu sprzętowi i zdolnemu realizatorowi, można osiągnąć zadziwiająco dobre rezultaty. Całe nagranie zajęło znacznie mniej czasu niż oczekiwano, a efekt końcowy przeszedł najśmielsze oczekiwania.

OLP MM3 – próbki

Witam Próbki Olp mm3 wpiętej prosto w zintegrowaną kartę dźwiękową…

SLITH – video

Chciałam przedstawić swoją kapelę: Slith i zaprezentować w 100%nieprofesjonalne nagranie…

Ulek73 – MENTALABYRINTH

Wygrzebałem nagrania nieistniejącego już zespołu w którym grałemMENTALABYRINTH. Nagrywaliśmy to…

Freak Demo

Nasze nagrania zrealizowane w kwietniu. Nagrania/Miks/Mastering itd. Sławomir Mizerkiewicz z…

Osły-Jam Band

Nagranie na setkę, za wyjątkiem drugiej perkusji, bo było to…

ESP LTD B-50

wszystko max precel jazz wszystko tone 0 precel tone 0…

MM Stingray 5

MM Stingray wpięty prosto w karte dźwiękową „No name”. Grane…

OLP MM3 – próbki

Nagrane jak większość próbek na „zwykłą” kartę dźwiękową (Creative SBAudigy).…

Ibanez BTB 405 [2003]

Próbki nagrane przez wejście liniowe komputera. Czyste brzmienie gitary,żadnych procesorów,…

Yamaha BB 615

Wgrane prosto w linie do komputera. Nie szukałem jakiegoś złotego…

Kramer XL 7

Próbki mojego Kramera nagrane prosto w wejście liniowe w karcie…

MM Stingray 5

Jako, że kilka dni temu zmieniłem struny w stingray’u to…

Mayones B4

Szybko nagrana próbka brzmienia – bez odsłuchu i metronomu, prosto…

Ulica- pierwszy singiel

Taki singiel udało nam się nagrać www.band.pl/mp3/pobierz/2706/ulica-dzien-z-zycia-kota Pozdrawiam 😉

Darkglass Electronics prezentuje pedał Element

Darkglass Electronics wprowadza do swojej oferty nowy gadżet - pedał Element. Jest to wzmacniacz słuchawkowy i symulator kolumn, który oferuje rozwiązania dla grania, prób czy nauki muzyki.

Niemen Group

Cos dla archiwistów. Znalazłem takie stareńkie nagranie Skrzeka jak był…

Suntee – twórczość

Witam! Zapraszam do komentowania muzyki mojego zespołu, narazie posiadamy nagranewersje…

Palfy Gróf

Zapraszam do posłuchania i polubienia Palfy Gróf. Dziś ukazało się…

Lekcja/nagrania

Warszawa! Basista z doświadczeniem po szkole muzycznej udzieli lekcji basu.…

SkyWay TB605

1. Brzmienie z obu pickapów 2. Brzmienie z pickupa Precision…

MM Stingray 5

Do 18 sekundy grane kostką, potem do 1:10 palcami i…

Vintage eksperyment

Po długim zastanawianiu zdecydowałem się kupić korpus precla podobno z…

Prosimy o pomoc! Konkurs eMuzycy!

Witam was serdecznie! Tutaj można posłuchać naszego nagrania: www.emuzycy.pl/videos/1614/471/rusinowski-zytecki-wszolek-t Generalnie…

Dziwny przydźwięk.

Na początek .mp3: www.bykulysy.wrzuta.pl/audio/2AAmB1gH84Y/przydzwiek Krótko, i na temat. Jak myślicie,…

Yamaha RBX 774

Ktoś kiedyś prosił o próbki mojej yamaszki wiec dodaje;) Yamaha…

Ibanez Musician

Ibanez Musician MC924 z 1980 roku, dwa single, na nagraniu…

Fender JazzBass ’09

meksykaniec na rynek usa. struny: wygotowane 4-miesięczne Deany Markleye BlueSteele.…

G&L L2000 slap

Moja koślawa próbka z kciuka. Preamp w trybie hi boost,…

Kramer XKB20

Obiecane niegdyś próbki Kramera. Bas wpięty bezpośrednio w laptopa, strunyto…

Fender Precision Slap

Na moim Fenderze Precision Classic 50s Meksykańskim, struny – kilkudnioweElixiry…

Nagranie zespołu

Sytacja przedstawia się nastepująco: posiadamy z chłopakami kompletnagłosnienia dla zespołu…

Pedał Basowy [?]

Ostatnio oglądałem nagranie piosenki No Quarter – Led Zeppelin, gdzie…

Polka Dots

Zagrane i nagrane na żywo dosyć, hmm…, ale jest. www.facebook.com/polkadotsband

Polish Love

Na poczciwej mej preclinie nagrałem dziś próbkę polisz love. czysty…

Nagranie

Quaardvarktet – trasa koncertowa
Quaardvarktet, wyjątkowy zespół muzyczny, który zaskakuje swoją oryginalnością i energetycznymi wykonaniami, wyrusza w trasę koncertową po Polsce. Dzięki nim będziesz miał możliwość uczestniczenia w wyjątkowych wydarzeniach muzycznych, które odbędą się w różnych miastach naszego kraju. Fani z Krakowa, Wrocławia, Gorzowa, Zielonej Góry oraz Jeleniej Góry już teraz mogą szykować się na niezapomniane wrażenia.
Na koncercie we Wrocławiu, który już za nami, udało sie zarejestrować unikatowe dźwięki, co pozwala zwiastować, że nadchodzące wydarzenia będą równie atrakcyjne. Jeśli jesteś fanem dobrej muzyki na żywo, z pewnością nie będziesz chciał ominąć tej trasy.
Więcej szczegółów dotyczących miejsc i dat koncertów znajdziesz na dołączonym plakacie oraz naszej stronie internetowej. Zapraszamy do wspólnego celebrowania muzyki, która porusza i inspiruje.
Koncerty:

Kraków
Wrocław
Gorzów
Zielona Góra
Jelenia Góra

Nie przegap okazji, by doświadczyć niepowtarzalnej atmosfery koncertów Quaardvarktet i dołącz do nas w jednym z miast na trasie koncertowej. Bądź częścią niesamowitej muzycznej podróży! Quaardvarktet wyrusza w trasę koncertową po Polsce. Fani z Krakowa, Wrocławia, Gorzowa, Zielonej Góry oraz Jeleniej Góry będą mieli okazję doświadczyć ich muzyki na żywo. Sprawdź, czego możesz się spodziewać i gdzie dokładnie wystąpi grupa.