gitara basowa Ibanez ATK 300RM

Autor szuka informacji na temat dzia艂ania elektroniki i prze艂膮cznika w gitarze basowej Ibanez ATK 300RM, por贸wnuj膮c sw贸j model z tymi znalezionymi w internecie. Zauwa偶a brak p艂ytki elektronicznej przy prze艂膮czniku i r贸偶nice w brzmieniu w zale偶no艣ci od pozycji prze艂膮cznika.

gitara-basowa-Ibanez-ATK-300RM
Witam
Mam pytanie odno艣nie dzia艂ania prze艂膮cznika (pickup-switch) i elektroniki (preampu ) w gitarze basowej – Ibanez ATK 300RM. W za艂膮czniku zdj臋cia jak jest u mnie. Porównuj膮c ze zdj臋ciami z tego typu gitar znalezionymi w necie wydaje mi si臋, 偶e przy prze艂膮czniku brak u mnie p艂ytki elektronicznej na której wlutowany jest rezystor i dwa kondensatory.
przyk膮艂dowe zdj臋cia znalezione w internecie:

A tak jest u mnie:

Je艣li chodzi o brzmienie, to przy zmianie po艂o偶enia prze艂膮cznika pickup-switch mam wra偶enie 偶e zmienia si臋 tylko g艂o艣no艣膰 (najciszej w pozycji bridge, najg艂o艣niej w pozycji neck).
Próbka d藕wi臋ku. Brzmienie 1: pozycja bridge, brzmienie 2: pozycja middle, brzmienie 3: pozycja neck.

Ustawiaj膮c pickup-switch w pozycji bridge, pickup powinien pracowa膰 pracowa膰 jako humbucker, w pozycji middle jako single coil a w pozycji neck jako singlecoil+high cut.
Czy kto艣 z Was ma ten model gitary i móg艂by si臋 wypowiedzie膰 czy z moj膮 gitar膮 wszystko wporz膮dku, czy te偶 co艣 jest zmodyfikowane.

Czy kto艣 mo偶e mi pom贸c w rozwi膮zaniu problemu z switchem i elektronik膮 w mojej Ibanez ATK 300RM?
Czy jest kto艣, kto posiada t臋 sam膮 gitar臋 basow膮 i m贸g艂by mi powiedzie膰, czy m贸j instrument jest zmodyfikowany?
Czy z moj膮 gitar膮 basow膮 wszystko jest w porz膮dku z elektronik膮 i prze艂膮cznikiem pickup?
Czy kto艣 m贸g艂by mi wyja艣ni膰, jak dzia艂a prze艂膮cznik pickup w mojej gitarze basowej Ibanez ATK 300RM?
Czy jest kto艣, kto m贸g艂by mi pom贸c z ustawieniem prze艂膮cznika pickup w mojej gitarze basowej?
Czy kto艣 mo偶e mi doradzi膰 w sprawie brzmienia pickup switcha w mojej gitarze basowej Ibanez ATK 300RM?
Czy jest kto艣, kto zna si臋 na elektronice gitarowej i m贸g艂by mi pom贸c z moim problemem z pickup switchem w mojej gitarze basowej?
Czy jest kto艣, kto m贸g艂by mi powiedzie膰, jak powinien dzia艂a膰 prze艂膮cznik pickup w mojej gitarze basowej Ibanez ATK 300RM?
Czy kto艣 m贸g艂by mi poleci膰 specjalist臋 od gitar basowych, kt贸ry m贸g艂by mi pom贸c z moim problemem z elektronik膮 i prze艂膮cznikiem w mojej gitarze basowej Ibanez ATK 300RM?
Czy kto艣 mo偶e mi powiedzie膰, czy m贸j problem z g艂o艣no艣ci膮 przy zmianie pickup switcha ma zwi膮zek z brakiem p艂ytki elektronicznej na mojej gitarze basowej?

Podziel si臋 swoj膮 opini膮

2 komentarze

  1. Akurat z tym modelem nie mialem do czynienia , ale wydaje mi sie ze poprostu Masz nowszy model i wszytsko jest poprostu na jednej p艂ytce, a na zdjeciu w internecie jest to na dwoch.

Mo偶liwo艣膰 komentowania zosta艂a wy艂膮czona.