Drop C, na basie 4-strunowym. Jaki set wybrać?

Drop-C-na-basie-4-strunowym.-Jaki-set-wybrac
Witam. 🙂

Na wstępie zaznaczam – widziałem, że są posty, pod które mogę się podpiąć, ale po przebudowie strony moje konto płata figle i nie mogę po prostu wpisać się pod istniejącym tematem. Dlatego piszę osobny.

Posiadam Fernandes Jazz Bass 80' i zamierzam ustawić go pod drop C. Czy te struny:

Waszym zdaniem będą wystarczające, by uniknąć "makaronu", czyli za luźno naciągniętych strun? Czy jednak macie inne propozycje rozwiązania problemu? Czekam i dziękuję za podpowiedzi. 🙂

Podziel się swoją opinią
bartazel
bartazel
Artykuły: 4

2 komentarze

  1. Najbardziej optymalny custom set dla drop C przy skali 34" wychodzi: .045-.060-.080-.120 – kup na sztuki np d'Addario (ewentualnie gotowy set EXL170BT i zamień strune .107 na .120) . Gotowe sety są przewidziane pod strojenie standardowe, wiec najgrubsza bedzie wyczuwalnie mniej napieta od pozostałych. Niektórym to bez róznicy (wg mnie – kwalifikuje się pod kiepski setup instrumentu).

  2. Dokladnie jak pisze Omson , gram od 2 lat w tym stroju , od pewnie jakiegos roku z hakiem na 4 strunowym basie, Ja ładuje set od 5 strunowego basu a wywalam strune E , Czyli biore ze standardu " G D A B(H)" . A grubości obecenie 045, .065, .080, .100, .125.
    Z tym ,że tak jak pisze .100 wywalam.Czyl mma 0,45 /0,65/ 0,80 /,125

Możliwość komentowania została wyłączona.