Poszukiwane rzeźnickie wiosło

Sprzedając swojego Hohnekera, autor poszukuje nowego basu spełniającego określone kryteria: cztery struny, preferowany aktyw, czarny kolor, obowiązkowe dwa pickupy typu PJ i jakość porównywalna do Hohnekera. Budżet wynosi maksymalnie 2 tys. zł.

Poszukiwane-rzeznickie-wioslo
Witam.
Sprzedaję swojego Hohnekera i szukam czegoś w zamian. Kryteria, którymi się kieruję:

  1. Cztery struny.
  2. Preferowany aktyw, ale nie jest to warunek kryterialny.
  3. Wygląd rzeźnicki – najlepiej czarny.
  4. Obowiązkowo dwa pipaki -najchętniej PJ.
  5. Basiura z półki nie gorszejniż mój Hohneker.
  6. Odpowiedni do muzy rock/punk/metal.
  7. Futerał/pokrowiec w zestawie.

Budżet maksymalnie 2 tys. zł. Z racji pkt 5 generalnie odrzucam wiosła poniżej 1 tys. zł.
Moim ideałem jestIbanez DTB400B-BK, lecz niestety chwilo nie ma dostępnego na necie. Jest na Allegro Ibanez MDB 4 Mike D’Antionio, lecz znacznie przekracza mój budżet. Z tego, co jest dostępne wytypowałem poniższe sprzęty. Proszę o opinie, które z nich wybralibyście. Zwłaszcza proszę o wskazanie wad każdej baśki, żeby mnie zniechęcić do jej zakupu. Oto moi kandydaci w kolejności od najtańszego, nie moich preferencji:

  1. Vintage VWB 9001 Metal Axxe Active Warp
  2. ESP LTD EX-104 BLK
  3. Dean Metalman 2 A V
  4. Epiphone Thunderbird PRO IV Bass VS
  5. Epiphone Ltd Ed Korina Explorer Bass
  6. Epiphone Thunderbird IV VS
  7. Jackson David Ellefson Signature Kellybird
  8. Epiphone Goth Thunderbird IV PB
  9. BC Rich The Beast Series

Jeśli macie na necie innych kandydatów, jestem otwarty na wszelkie sensowne propozycje.
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Szukam rzeźnickiej gitary basowej i zamierzam sprzedać swojego Hohnekera.
Jakie kryteria kieruję się przy wyborze nowej gitary basowej?
Jaki wygląd rzeźnicki preferuję?
Czy wymagam dwóch pipaków, a najlepiej PJ?
Jakie kategorie określają moje wymagania odnośnie instrumentu?
Czy budżet na zakup gitary wynosi maksymalnie 2 tys. zł?
Czy istnieje narzucona cena minimalna dla gitary basowej?
Czy chcę znać opinie na temat wytypowanych przeze mnie sprzętów?
Czy istnieją inne propozycje gitary basowej w internecie, które warto rozważyć?

Podziel się swoją opinią

19 komentarzy

  1. 1750

    1400

    za tą bardzo zblizoną kasę mozna kupic BB614 no ale akurat nie ma

    2000

    2200

    2200

    2000

    Z tych ja osobiście bym sie nie zastanawaił tyklo brał ibaneza – no ale fakt nie jest czarny ;P
    Epihony to bym sobie wogole odpuścił chyba ,że chcesz lepiej wygladac niż grać , te wiosła w mojej opinii są mega przewartościowane.Za kasę którą kupisz thunderbirda da się kupić lepszą gitarę, chyba ,że rźeźnicki wygląd jest dla Ciebie ważniejszy niż samo brzmienie. Jak już thunderbird to celuj w jakies stare japonczyki.
    Za ta kasę jescez wchodzi w gre ibanez SR500 / SR600 , spector legend classic / Q4 , ibanez BTB był osttanio jakiś za 1700 ale nie mogę znalesć, osttanio był także fender boxer za 2000 w rzeszowei ale chyba się już sprzedał.

  2. Ktoś tu na Basoofce miał na sprzedaż czarnego Fernandes'a model Nikki Sixx (w kształcie Thunderbirda) i chyba nawet z pickupami PJ.
    To by spełniało większość kryteriów wymienionych w temacie.

  3. @szczota. Ta Aria wygląda ciekawie. Te pipaki to są PP czy HH? Wygląd jest o tyle istotny, że odpadają Yamaha, Ibanez, itp. z Twoich linków. Natomiast jeśli Epi brzmią jak kupa, to wyglądem tego nie nadrobią.

    @ulek. Chyba właśnie na tego Fernandesa dostałem ofertę na priva za 2 tysie. Zdjęcie w załączeniu. I tu znowu mam dylemat, co to za pipaki. HH?

    W Restauracji Gitar znalazłem kolejną Arię:
    Aria ZZB Deluxe Japan 1984

  4. To nie ten o którym myślę – tamtego sprzedawał Dex – tu masz linka:

    Jeszcze "wisi" na OLX i ma układ PJ, a nie HH.

  5. Ta Aria wygląda ciekawie. Te pipaki to są PP czy HH? Wygląd jest o tyle istotny, że odpadają Yamaha, Ibanez, itp. z Twoich linków. Natomiast jeśli Epi brzmią jak kupa, to wyglądem tego nie nadrobią.

    Może nie brzmia jak kupa , ale płacisz przedewszytskim za kształt , legendę Gibsona Thunderbird , po prosto jak widzę oferty Epi Thunderbid za 1500 zł czy 1600 zł to się za głowe łapie , bo można kupić lepszy bas płacąć za używkę tyle kasy.
    O pickupy musiałbyś pytać sprzedającego , ale tak na oko wygłada to na na pickup precisiioon w obudowanie humbacera.

  6. @ulek. Korespondowałem ze sprzedającym na OLX. Nie odpowiada mi pojedyncza gała vol. W moim obecnym wiośle mam vol/vol/tone. Dzięki temu mam dużą rozpiętość brzmień możliwych do wydobycia z niego. Od miękkiego, ciepłego basu po ostry, wysoki klang. Przy jednej gale tego nie zrobię.

  7. Omson , niby w czym te gitary sa dobre ??
    Jescze jestem w stanie zrozumieć jak ktoś chce nową ze sklapu to te 1700 zl ona jest warta , ale używana nie jest warta wiecej niż 900 zł.
    Tutaj jak mniemam kolega chce kupić uzywkę,

  8. Bierz niki sixxa od dexa, albo moge ci polecic arie ZZB – zdecydowanie rzeźnickie wiosło – taki podwójny precel ale na sterydach i z badassem.
    Dam ci jakaś fajniejsza cenę jak sie odezwiesz:)

  9. @szczota, linkowałem gitary nowe, dlatego nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz? Pierwszy Epi ma stockowo oryginalne pasywne humbuckery Gibsona, drugi ma nowe wersje epiphonowskich pasywów w puszkach – na linkowanym demo słychać jak brzmi i chyba to mówi samo za siebie? Dla mnie killer sound… Ocenę pozostawiam założycielowi tematu 😉

  10. Założyciel tematu ma ogromny dylemat, bo nikt nie napisał ani słowa na temat wioseł, które wstępnie wrzuciłem na shortlistę. A mianowicie:

    • Vintage VWB9001 Metal Axxe Active Warp
    • LTD EX-104 BLK
    • Epiphone Ltd ED Korina Explorer
    • Spector Legend 4x Classic
    • Jackson David Ellefson Signature Kellybird
    • BC Rich The Beast Series
    • Destroyer Fernandesa, którego zdjęcie wrzuciłem

    Czy ktoś może coś napisać na ich temat?

  11. BC Rich The Beast Series : Ktoś miał go na koncercie granym z nami. Dla mnie to trochę jak z aktorami charakterystycznymi hahahahahah:D Albo się ich uwielbia, albo nienawidzi…no i graja wciąż "jedną rolę" 😀

    Ma taką "sprężynę" w soundzie ,swego rodzaju metaliczność. W ręce z tego co pamiętam przypominał niskie serie ltd, lub ibaneza. Używki mają tendencje do posiadania obitych rogów zamalowanych czarnym lakierem do paznokci po kryjomu podprowadzonym siostrze:D

    Swojego zdania na temat przedziałów cenowych i wyglądu tych gitar nie wyrażę ,bo podobno o gustach się nie dyskutuje i…z grzeczności:)
    Chociaż – serio za tą cenę brzmiało to nie najgorzej.

  12. „@szczota, linkowałem gitary nowe, dlatego nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz?”
    @Omson do tego ze ludzie wołaja za te gitary chore ceny i nie są one tego warte , za używanego epi , mozna kupić lepsze wiosło z zupełnie innego, wyższego przedziału cenowego.
    Żeby nie być gołosłownym :

    Za 1400 zł Jestes w stanie kupić gitare z przedziału 2500 do 3000 zł (mowa o cenie nowej) i bedzie napewno lepiej wykonana , na lepszym osprzecie jak taki thunderbird , który nowy kosztował 1600 zł a ludzie teraz za kilku letnią gitare chcą 80 % tego 😛
    Nie dalej jak 3 miesiace temu był spector rex za 1500 zl ,który pewnie zjada thunderbirda.Wisiał dosyć długo wiec pewnie poszedł jescze taniej.

  13. Jak ktos woła sporo zyla za te niskie modele, to sie zgadzam – tyle, że ja wskazałem akurat najlepsze wersje TB od Epi, których sam bym sie nie powstydził, jakbym grał na czwórkach. Weź na to poprawke @szczota.
    Systematyzując od najsłabszej wersji po najlepszą:
    TB-IV (bolt-on, klonowy gryf)

    Goth TB-IV (własciwie to to samo co wyżej, tylko wykończenie goth)

    TB Pro-IV (taki modern NTB, ale te tańsze wersje pasywne i tak lepiej siedza w kapeli)

    TB Classic-IV Pro (pasywny NTB z pipałkami Gibola USA, bardzo fajnie brzmiace wiosełko)

    TB Vintage Pro (wg mnie brzmieniowa perełka na tle całej rodziny TB od Epiphona)

  14. Jak ktos woła sporo zyla za te niskie modele, to sie zgadzam – tyle, że ja wskazałem akurat najlepsze wersje TB od Epi, których sam bym sie nie powstydził, jakbym grał na czwórkach. Weź na to poprawke @szczota.
    Systematyzując od najsłabszej wersji po najlepszą:

    TB-IV (bolt-on, klonowy gryf)

    Goth TB-IV (własciwie to to samo co wyżej, tylko wykończenie goth)

    TB Pro-IV (taki aktywny modern NTB, ale te tańsze wersje pasywne i tak lepiej siedza w kapeli)

    TB Classic-IV Pro (pasywny NTB z pipałkami Gibola USA, bardzo fajnie brzmiace wiosełko)

    TB Vintage Pro (najnowszy wypust i wg mnie, jak dotychczas brzmieniowa i stylizacyjna perełka na tle całej rodziny TB od Epiphona)

Możliwość komentowania została wyłączona.