Budowa paczki – dobór głośników i jakie materiały

Przebudowa combo Laney Hard Core Max HCM65B na head z kolumną stawia przed nami pytanie o wybór głośników i materiałów. Wybór pada na głośniki 1x12 lub 2x10 i sklejkę o grubości 1cm jako materiał budulcowy.

Budowa-paczki-8211-dobor-glosnikow-i-jakie-materialy
Otóż jakiś niedawny czas temu przerobiłem sobie combo Laney Hard Core Max HCM65B na komplet head + kolumna. Wydaje mi się że Głośnik który jest w tej „combo”kolumnie jest trochę słaby (Celestion Truvox Red 1215 12” najprawdopodobniej 50W – wzmacniacz ma 65) I chcialbym zbudować sobie kolumne (z racji tego że nie mogę znaleźć nic naprawdę budżetowego w Poznaniu ani nigdzie w okolicy) tak do 250-300 PLN za chociażby 1×12 ale mocne (200W) i teraz pytanie: do budowy chciałbym użyć sklejki (nie MDF a sklejki) o grubości 1cm (choć mam obawy że to za cienkie) najlepiej by było gdyby było to jedneak po złożeniu w miarę lekkie. Do tego chciałbym konfigurację głośników 1×12 lub 2×10 i tu nasuwa się pytanie: czy te głośniki będą się nadawały? Co prawda są oznaczone jako woofery ale pasma mają bardzo szerokie
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Czy budowa kolumny basowej to trudne zadanie?
Jakie głośniki są najlepsze do zbudowania kolumny basowej?
Czy będzie dobrze użyć sklejki o grubości 1cm?
Czy sklejka jest lepsza od MDF?
Jakie głośniki są najlepsze do konfiguracji 1×12 lub 2×10?
Czy głośniki należy dobierać pod względem mocy?
Czy Celestion Truvox Red 1215 jest dobrym głośnikiem?
Czy istnieją tanie opcje zbudowania kolumny basowej w Poznaniu?
Czy wymiana głośnika w combo Laney Hard Core Max HCM65B jest opłacalna?
Czy warto zbudować kolumnę basową samemu?

Podziel się swoją opinią
mishitoKun
mishitoKun
Artykuły: 0

7 komentarzy

  1. Kasa w błoto. Zostań przy tym co masz, odłóż kasę i kup jakąś gotową paczkę 112 jak uzbierasz.

  2. Nia ma sensu specjalnie tak jak napisał tapchan.

    Hen head ma realnie -+50W (zawsze mi się wydawało to combo ciche/liche). Dokupowanie do tego paczki nie ma większego sensu. Zwłaszcza jak piszesz za 250-300zł.

    Sprzedaj ten zestaw (nie powinno być problemu – ludzie lubią takie rozwiązania zwłaszcza jak to jest dobrze zrobione). Dołóż te 150zł i kup sobie np:

    Za 450zł to jest chora oferta – masz 250W nie 50 i 15 calowy głośnik nie 12 – po taniości

  3. ’Hardcore-Max’ – to sam sobie zrobisz dokładając do tego 😉 Tu masz 100W Hiwatta za 3 stówki:

  4. Albo dołóż 150 zł za radą zielonego666 do tego HandBoxa (będzie jeszcze konkretniejszy).

  5. Ten Hiwat za 300zł zrooobi ci różnicę!!! Po pierwsze 15 cali po drugie jednak 2x tyle mocy no i Hiwatty jednak jak to nazwa zobowiązuje – są głośne – grałem próby w zespole pank na 60W/12 cali piecu tej serii – było OK. Bierz to – żadna paczka za nawet 400zł nie zrobi ci takiej różnicy. Możesz z wyjścia Hiwatta wejść w Laneya i masz 112 + 115 = 150W i śmiem twierdzić, że da to radę i na dużą scenę na luzie jak będzie ci się chciało to targać nawet przy napierdalance.

  6. Swoją drogą ten Hiwatt za 300zł to jest pier… żart. Nikt by parę lat temu nie uwierzył. Kupujesz coś takiego do tego Harleya Bentona albo Zaka i masz zestaw lepszy niż miało 95% kapel w latach 90 :DDD.

  7. W cenie 250-300zł (razem z głośnikami) się nie zmieścisz – dwie „miniaturowe” paczki widoczne w tym poście: [url=https://basoofka.net/galeria/49660,lampowa-mikrofalowka-do-cwiczen/]https://basoofka.net/galeria/49660,lampowa-mikrofalowka-do-cwiczen/[/url] (są to „maleństwa” z głośnikami 6″) kosztowały mnie – bez głośników!:
    ~ 200zł górna (drewno + metalowe narożniki i uchwyt + grille + bassreflexy + gniazda z „miską” + lakierobejca)
    ~ 250zł dolna (MDF + derma + klej + paskowa rączka + plastikowe narożniki i reszta wykończeń)
    Do tego dochodzą głośniki i przesyłki, bo trzeba kupować często u 3-4 dostawców.
    Taniej jest kupić gotowca – chyba, że chcesz to zrobić dla własnej frajdy.

Możliwość komentowania została wyłączona.