Alpha Omega vs. B7K

Alpha-Omega-vs.-B7K
Witajcie,

decyzję o zakupie już podjąłem. Nie zdecydowałem tylko który wybrać. Filmów i testów się juz naoglądałem.
Pytanie do Was, czy mieliście z tymi ustrojstwami fizycznie do czynienia? Co będzie bardziej uniwersalne? Skłaniam się do B7K, chociaż Alpha wydaje się byc agresywniejsza. Każda opinia mile widziana. Pozdro!

Jakie jest Wasze doświadczenie z Alpha Omega i B7K?
Czy próbowaliście grać na obu urządzeniach?
Który z nich jest bardziej uniwersalny?
Co sądzicie o agresywności Alpha Omega w porównaniu do B7K?
Czy mielibyście jakieś rady w wyborze między tymi dwoma?
Co uważacie za najlepszy wybór: Alpha Omega czy B7K?
Czy istnieją jakieś inne narzędzia, które warto rozważyć w tym kontekście?
Które urządzenie jest bardziej polecane przez innych muzyków?
Jakie różnice zauważyliście między Alpha Omega i B7K podczas testów?

Podziel się swoją opinią
Bob Dzbllonsky
Bob Dzbllonsky
Artykuły: 0

5 komentarzy

  1. Darkglass to tylko moda… Jeśli jednak się upierasz, to wg mnie najlepiej z tej rodzinki brzmi Vintage Deluxe.

    A np to jest fajny preamp do basu (nie pomyliłem się):

  2. Bierz B7K – najpopularniejszy – to jest to czym się wszyscy jarają w internetach. Alpha Omega jest trochę „inna” – więc jak chcesz ten strzał z filmików to B3K albo B7K – sam miałem podobny dylemat wziąłem B7Ka… Tylko ja raczej postpunk/metal/hardcore – nie wiem jak się to sprawdzi np jakbyś chciał grać blues;) – to pewnie lepiej Vintage OD czy AO.

    Ale tak szczerze mówiąc cokolwiek nie weźmiesz będziesz mega zadowolony.

    @Omsonie – nie bluźnij :))) te kostki zmieniają obliczę bassu – tego bassu – można zamienić kombo 115 na 100W w napierdalacza jednym prostym trikiem.

  3. [quote=zielony666]te kostki zmieniają obliczę bassu[/quote]

    Oczywiście, że zmieniają – po to są. 😉 Tylko, że B7K jest cokolwiek suchy w swoim charakterze… Jeśli już, to może być użyteczny pod instrumenty o bardziej nosowym charakterze (alpha-omega to jakaś tam permutacja tego brzmienia), dlatego wskazałem na Vintage Deluxe z rodzinki Darkglass, który brzmi bardziej tłusto i organicznie, jak i SansAmp Paradriver DI z linku.

  4. Zielony666 – no właśnie też skłaniam się do B7K. Granie bluesa, no… nie umiem hehe 😉
    Kupował będę raczej nówkę sztukę, więc ewentualnie odeślę jak coś.

  5. Ej nagrałem dzisiaj na szybko po robocie. Może drajwem też przyjebię później.

    Ja uzywam B7K jako hehe odświeżacz strun w proporcji 30/70 z sygnałem daje fajny efekt stalówek na 2-letnich strunach. Obacz na filmiku. Się wykurwiście przebija. B7K jest jasny w fajny sposób ale też idzie zmulić.

Możliwość komentowania została wyłączona.