Squier VM Jazz bass VS Cort GB74 VS ESP LTD B55

Squier-VM-Jazz-bass-VS-Cort-GB74-VS-ESP-LTD-B55
Cześć Wszystkim! 🙂
Mam dylemat – kupuję nowy instrument i mam do wyboru aktualnie Cort GB74, Squier VM Jazz Bass i ESP LTD B55. Nie mogę sprawdzić stanu instrumentów. Squiera ograłem już wiele razy ale na YT Cort brzmi równie świetnie. Basów ESP nigdy nie miałem w łapach. Czy ktoś jest w stanie objektywnie porównać wiosła jeśli miał w rękach?

Podziel się swoją opinią
dawid123
dawid123
Artykuły: 0

14 komentarzy

  1. Z tych trzech wymienionych ogrywałem Corta i Squiera. Moim zdaniem Cort nie brzmiał źle, ale Squier bardziej przypadł mi do gustu. Także, jak kolega wyżej.

  2. Miałem okazję pomacać. Za używanego może i bym 400zł dał. Struna B tragiczna. Strasznie bezdźwięczny kawałek drewna.

  3. @Wash, a mógłbyś nagrać taki prosty test, jak brzmi każda pusta struna w Twoim egzemplarzu? Dosłownie po jednym dźwięku i nic więcej? Nie to, że brakuje próbek tego basu na YT, ale ludzie graja przeważnie mało używając struny B, a mnie interesuje, jaki jest balans między poszczególnymi strunami. Dzięki z góry.

  4. Oki, nagrałem.
    Każda struna uderzana po dwa razy na „pusto”, najpierw paluchem między pickupami, następnie kciukiem.
    Na grubych trochę przesterowało więc sorry 😉 Oba pickupy na 100%, tone 100%, struny Ernie Ball 45-130 po kilkunastogodzinnym graniu 😉

    Próbka

    Proszę o opinie doświadczonych 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.