C standard

C-standard
Witam czy strój CFA#D# jest strojem kwartowym? Czyli, czy można na nim grać tak samo jak na standard E (pokrewieństwo dźwięków w tych samych pozycjach na gryfie)
Czy mając ten sam strój na gitarzeCFA#D#GC chwyta się riffy trzema palcami tzw. „Piątkami” tez tak jak na standard E tylko, ze dźwięk niższy ? Proszę o odpowiedz a nie robienie sobie jaj, nie każdy zaczyna od teorii zamiast uczyć się grać 🙂

Czy strój CFA#D# jest kwartowym strojem i czy na nim można grać tak samo jak na standardzie E?
Czy CFA#D#GC na gitarze jest strojem kwartowym i czy chwyta się riffy trzema palcami jak na standardzie E?
Czy to prawda, że strój CFA#D# jest kwartowym strojem?
Czy zastosowanie stroju CFA#D# na gitarze skraca learning curve?
Jakie są różnice między strojem CFA#D# a standardowym E?
Czy można grać riffy trzema palcami na gitarze z użyciem strój CFA#D#GC?
Czy strój CFA#D# jest dobry dla basistów początkujących?
Czy zastosowanie strój CFA#D# pomaga w zwiększeniu precyzji grania na basie?
Jakie rytmy można grać na basie z wykorzystaniem stroju CFA#D#?
Czy jestem w stanie nauczyć się grać na basie bez wcześniejszej wiedzy teoretycznej o strojach, w tym CFA#D#?

Podziel się swoją opinią
Loczkins
Loczkins
Artykuły: 0

4 komentarze

  1. CFA#D# jest o pół tonu wyżej od stronu standard B (BEAD), więc odpowiedź już znasz. Osobiście nie rozumiem o co pytasz później 😀

  2. Czyli rozumiem, ze jest kwarta i można nawalać jak na standardzie, świetnie, już robię w tym bas. Nie potrafię grać na dropie kompletnie. Haha drugie pytanie do osób co maja tez styczność z elektrykiem 🙂 dzięki za odpowiedz !

  3. Całe życie grałem na standard E, zaspol wymyślił sobie drop C. Nauczony jestem pozycji i zagrywek ze standardu których się w dropie C nie wykona. Przed chwila zmieniłem na CFA#D# i jest bajka. Dźwięki pasują wszędzie tak samo jak zawsze grałem, jest tylko ciężej, o co głównie chodziło

Możliwość komentowania została wyłączona.