Gitara basowa dla kontrabasisty

Gitara-basowa-dla-kontrabasisty
Witam wszystkich zamierzam kupić sobie sobie gitarę basową. Do tej pory grałem na kontrabasie i chcę spróbować czegoś nowego. Główne gatunki ktore grałem do tej pory to blues i swing, teraz mysle troche o rocku. Jaką gitare moglibyscie polecić w budzecie do ok. 2500zl. Ogolnie w instrumentach preferuje glebokie pelne i cieple brzmienie.

Dodatkowo mam pytanie o dobor kolumny basowej do glowy Peavey tour 450 którą posiadam.

Z góry dziękuję wszystkim.

Czy zamierzam kupić sobie gitarę basową, mimo że wcześniej grałem na kontrabasie?
Jakie gatunki muzyczne gram na gitarze basowej i czy myślę o rozszerzeniu repertuaru o rock?
Jakie gitary basowe polecacie mi w cenie do około 2500 złotych?
Co preferuję w brzmieniu gitary basowej?
Czym kierować się przy wyborze kolumny basowej do glowy Peavey tour 450?
Jakie materiały korpusu i gryfów polecacie mi w gitarze basowej?
Czy wybieram gitarę basową akustyczną czy elektryczną?
Czy rozważam zakup używanej gitary basowej czy tylko nowej?
Jakie pozostałe akcesoria będą dla mnie przydatne przy grze na gitarze basowej?
Jakie są najlepsze techniki gry na gitarze basowej, które warto poznać?

Podziel się swoją opinią
jyndrecek
jyndrecek
Artykuły: 0

7 komentarzy

  1. Dzięki za polecenie
    OMSON Miałeś styczność osobiście z Epiphonami, kiedyś kilka lat temu słyszałem dość niepochlebne opinie na temat tej marki.

    Miałem też kiedyś krótką ale niezbyt cieszącą przygodę z gitarą która strasznie leciała w stronę gryfu i ciężko się w ten sposób grało, nie wiem czy przy gitarach w tym przedziale cenowym też zdarzają się gitary z takim defektem. Tamta to było coś wiekowego no-name.

  2. Miałem do czynienia… Taki bas jak ten z linku ale w wersji aktywnej (poleciłem Ci wersję pasywną ze względu na oryginalne ceramiczne pickupy Gibsona – mocno charakterne). Mam też od lat gitarę elektryczną Epiphone’a SG G-400 i jest ok. Niestety szczególnie basy typu Thunderbird będą leciały na główkę i trzeba się z tym liczyć (zaczep paska za 12-stym progiem i nie chodzi o markę instrumentu, a bardziej o tego rodzaju konstrukcję). Z drugiej strony – fajnie brzmią do rocka, takie wiosła mahoniowe.

  3. A czy taki [url=123450_Fender-Squier-Affinity-Jazz-Bass-BLK-gitara-basowa.html?gclid=Cj0KCQjw_o7NBRDgARIsAKvAgt2LzybT-BW9uZ6QVamZsbp5PGLcjBcRNcK_IlA9GbrHBZO4Ion0n7oaAhE4EALw_wcB]Squire Jazz Bass[/url] jest warty uwagi? Bo ciągle jeszcze rozważam co kupić

    Ewentualnie taki używany [url=http://allegro.pl/gitara-basowa-ibanez-sr300-wzmacniacz-i6938916432.html#thumb/2]Ibanez[/url]

  4. W takim budżecie możesz znaleźć używanego Fendera albo znacznie wyższy model Ibaneza. Te gitary są co prawda nie najgorsze, ale wg mnie cena ibaneza mało aktrakcyjna, no a kupno squire’a kiedy można pozwolić sobie na Fendera trochę nie ma sensu. Chyba, że chcesz zmniejszyć koszta.

Możliwość komentowania została wyłączona.