Warwick do metalu – prośba do doswiadczonych kolegów o pomoc w wyborze basówki

Jako początkujący basista w świecie metalu, zwracam się z prośbą do bardziej doświadczonych muzyków o pomoc w wyborze basu marki Warwick. Muzyka, którą tworzymy, jest bardzo eksperymentalna i nowoczesna, przy czym wykorzystujemy do grania niestandardowe podejście do dźwięku.

Warwick-do-metalu-8211-prosba-do-doswiadczonych-kolegow-o-pomoc-w-wyborze-basowki
Cześć jestem tutaj dość nowy i mam pytanie prośbę do bardziej zaawansowanych basistów.

Chciałbym kupić dobrą docelową basówkę do grania metalu. Jestem zdecydowany na Warwicka – – te basy są super wygodne mają potężną zawodową elektronikę, z której mogę wykręcić dowolnie monumentalne brzmienie i swietnie kleją dołem w kapeli. Mam w tej chwili dwa wiosła tej marki – u mnie na salce rozpierdalają system, ale to dość tanie entry level graty. Marzy mi się coś z wyzszej półki ale nie mogę się zdecydowac co. Nie mam jeszcze takiego doświadczenia

Muza bardzo eksperymentalna. Chcemy robić coś bardzo nowoczesnego bez oglądania się na tradycje. Gramy bardzo szybko, bardzo nisko i bardzo głośno. Perkusista puszcza gary przez AxeFX więc ja osobiście takiego brzmienia garów jeszcze nie słyszałem. Na razie nagraliśmy jeden kawalek – mieliśmy tylko kilka godzin w studio. Realizator był mega kreatywny. Nagrywałem przez trzy symulacje jednocześnie i przez 6 symulacji mikrofonów – sound rozkurwiał system. Nasz gitarowy, który to miksował miał mało czasu więc mówi, że musi jeszcze nad tym trochę popracować. Wklejam link aby było wiadomo, o jakie brzmienie mi chodzi, ale ostrzegam wchodzicie na własną odowiedzialność – to nowoczesna muza i nie każdemu może przypaść do gustu – nie każdy ją zrozumie. Poza tym to jeszcze bardziej demo niż końcowy kawałek.

słuchajcie głośno

Jakie basówki rekomendowane są dla gry w metalu?
Czy ktoś może mi doradzić w wyborze basówki do gry metalowej z Warwick?
Co myślicie o Warwicku jako dobrej basówce do grania w metal?
Jakie Warwicki nadają się do gry w muzyce metalowej?
Czy ktoś z was ma doświadczenie z graniem na basówce Warwick w muzyce metalowej?
Jakie cechy powinna mieć dobra basówka do gry w muzyce metalowej?
Co sądzicie o basówkach z wyższej półki w kontekście grania w muzyce metalowej?
Czy warto kupować droższe Warwicki do gry w muzyce metalowej?
Jakie brzmienie powinna mieć basówka przy graniu w muzyce metalowej?
Czy ktoś może polecić konkretny model basówki Warwick do grania w muzyce metalowej?

Podziel się swoją opinią
Bassacrator667
Bassacrator667
Artykuły: 0

14 komentarzy

  1. XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    Ryan Martinie z Mudvayne’a gra na Thumbach, Streamerach i Corvette’ach, ogarnij je.

  2. [quote=Bassacrator667]Gramy bardzo szybko, bardzo nisko i bardzo głośno. [/quote]

    … i bardzo słabo ?

  3. [quote=lovebass][quote=Bassacrator667]Gramy bardzo szybko, bardzo nisko i bardzo głośno. [/quote]

    … i bardzo słabo ?[/quote]

    ej no nie gramy bardzo słabo – realizator mówił, że tak mocno napierdalamy w gary i gitary, że musial na nas zakładać jakieś specjalne wtyczki kompresujące, bo mu się wzystkie lampki na czerwono paliły.

  4. [quote=J and D JD110]XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    Ryan Martinie z Mudvayne’a gra na Thumbach, Streamerach i Corvette’ach, ogarnij je.[/quote]

    Mudwayne zajebista kapela z wykurwistym basem hehe jedna z moich ulubionych
    a czym konkretnie w brzmieniu się te basy różnią – na filmikach na Youtube nawet dwa takie same basy brzmią czasami kompletnie inaczej i ciężko mi porównać, poza tym jak słucha z kompa to nie mam takiego zajebistego dołu jak na salce

  5. Hmm Mudwein…. oni to jednak za mało dołu mieli w tym basie. Chociaż fakt, że jak na salce prób słuchałem przez przody wokalisty to jakoś ciężej to brzmiało niż na słuchawach w domu. Ale sprzęt robi swoje jednak. Ciekawe jakby to brzmiało puszczone przez preamp warwicka.
    Edit: Posłuchałem numeru z soundcloud, całkiem spoko, tylko wokalista… z tym językiem sobie nie radzi. Ale muza super. Czekam na full brown LP

  6. bierz thumba, najlepiej sześcio albo pięcio strunowego – więcej drewna to więcej brzmienia
    no i elektronika, pickupy im bliżej gryfu, to instrument sprawdza się bardziej w np bluesie czy jazzie, a chyba nie o to ci chodzi 😉 a thumb ma dwa pickupy bridge’owe to sprawdzi się idealnie do waszej muzy

  7. [quote=j4444]
    Edit: Posłuchałem numeru z soundcloud, całkiem spoko, tylko wokalista… z tym językiem sobie nie radzi. Ale muza super. Czekam na full brown LP[/quote]

    Dzięki stary. Prawdę mówiąc to ja śpewam. Koledzy z zespołu mówia mi, że jestem takim metalowym Stingiem.

    Wiem, że moja barwa głosu jest chujowa i o to czy czysto śpiewam to za bardzo się nie martwie – w końcu to obowiązek realizatora aby był nastojony dobrze i za to się płaci w studio, ale zastanawiam się czy wiesz… jak są już takie Kempery, które brzmią lepiej niż te stare lampowe wzmacniacze, które symulują, To czy są też takie Kempery do wokalu? Mam paru wokalistów, których symulacje bym sobie chętnie odpalił.

  8. [quote=Carassius]bierz thumba, najlepiej sześcio albo pięcio strunowego – więcej drewna to więcej brzmienia
    no i elektronika, pickupy im bliżej gryfu, to instrument sprawdza się bardziej w np bluesie czy jazzie, a chyba nie o to ci chodzi 😉 a thumb ma dwa pickupy bridge’owe to sprawdzi się idealnie do waszej muzy[/quote]

    Dzięki stary obczaje, ale wydaje mi się że teraz metalowy top gra na takich wielkich humbuckerach, czym większe tym lepiej to się nazywa $$ chyba. Więc jakby mi pierdolnęli taki custom shop np $$$ z trzema wielkimi humbami albo $$$$ kurde to wtedy byłby pewnie cios… W końcu stać mnie hehe na jeszcze dwa dodatkowe pickupy w wiośle. A nie orientujesz się czy Warwick robi jakieś preampy, które zamiast basu miały by gałkę sub bas taką specjalną do niskich strojów.

  9. Bassacrator667,

    Jeśli chodzi Warwicki to polecam Teambuilt, czyli inaczej zwane German Pro Series (produkowane w Niemczech). W przypadku Thumba zerknij na Thumb BO, wersja Thumb NT jest dostępna jedynie jako masterbuilt i wyszłaby pewno 12-15k albo i więcej. Instrumenty masterbuilt są wyceniane indywidulanie jako zamówienie customshop także pomijam ten model. Aczkolwiek, jakbyś celował w taką półkę to daj znać.

    Generalnie mówimy o tej serii:
    .

    Sugerowane ceny podaję poniżej. To jest jedynie sugerowany detal, o dokładne ceny zapytaj w sklepach. Bardzo możliwe, że sklepy zaoferują niższe ceny niż to co podaję poniżej. Polecam kontakt z: guitarcenter.pl, czakmusic.pl, muzyczny.pl, (pasja) sklep-muzyczny.com.pl, ragtime.pl, riff (megastore bokserska).

    Grasz na 4rkach?

    Thumb BO 4 w wykończeniu natural to około 7.200,00 PLN
    Thumb BO 4 w wykończeniu olejnym to około 7.500,00 PLN
    Thumb BO 4 w wykończeniu high polish to około 8000,00 PLN

    Corvette $$ to ceny od około 6.700,00 PLN – 7.300,00 PLN

    Brzmieniowo, nie chcę nic sugerować, na jakich modelach grasz teraz ? Najlepiej samemu posłuchać próbek zobaczyć co może najlepiej pasować. Basy jak wspomniałem robione są od zera więc jeśli zamówisz w sklepie gdzie nie mają na stanie to będzie trzeba poczekać pare tygodni, ale wtedy masz nówkę świeżą prosto z fabryki.
    Na German Pro Series Thumb BO gra Tomasz Halicki(Vader), jako głowny bas ma Vampyre (masterbuilt), natomiast używa też Thumba. https://www.youtube.com/watch?v=RSiYA4wxnME

    Pozdrowienia,

  10. Dziękuje za odpowiedź od specjalisty z mojej ulubionej basowej rodziny (naogladałem się filmików Warwicka hehe).

    Mam takie trzy pytanka. Czy modele z przykręcanym gryfem będą dobrze pracować w subniskotonowym stroju Fis H Fis H? Słyszałem, że nie są takie sztywne jak NTB, i że to moze przeszkadzać.

    Drugie pytanko, czy jest produkowany Niemiecki Warwick Thumb SS?

    i trzecie pytanko… Na niektórych forach jacyś złotousi kolesie pierdolą, że wykończenie basu ma wpływ na barwę dzwięku? Czy to jest prawda? Bo u mnie na salce na moim zestawie customowym cztery 18′ nichuja tego nigdy nie słyszałem… A jeśli to prawda – w końcu jak się gra tyle lat na basówce to można mieć słuch za przeproszeniem lekko zdupiony, to jakie wykończenie daje najpotężniejszy, furkoczący, klejący kaple dół, taki, że jak się szybko i nisko zapierdala to nie słychać pojedyńczych dzwięków jak w jakimś jazzie, czy vintage metalu typu za przeproszeniem Iron Maiden tylko taką potęgę niskotonową jak szum oceanu podczas burzy, albo warkot spycharki na gąsienicach masakrującej wyrobisko w kopalni odkrywkowej?

  11. no ja też się śmieje z tego pierdolenia o lakierach i woskach na basówce ale wole zapytać specjalistów – czlowiek się uczy całe życie hehe

  12. Hej,

    Jeśli chodzi o niskie stroje specjalistą nie jestem. Natomiast zarówno przy bolt-on jak i NT dużą różnicę odgrywać będzie, w mojej opinii, jakie struny założysz.

    Odnośnie grania w Fis, zobacz proszę na model Vampyre Darklord, on jest produkowany jako Rockbass, natomiast tam jest strój F# / B / E / A

    Można też kupić same struny Darklord Set (art.num. 40250 DL 4 085/175″) rozmiarówka 085″,105″,135″,175″

    Jeśli chodzi o Thumba $$ to byłby dostępny jedynie przez customshop, tu pewno też cena wychodziłaby powyżej 10-15k.

    Odnośnie brzmienia w zależności od wykończenia instrumentu, musiałbyś porównać. Są różne przekonania w tej kwestii, na pewno wykończenie ma największy wpływ na wizualną stronę instrumentu 🙂

  13. [quote=Bassacrator667][quote=lovebass][quote=Bassacrator667]Gramy bardzo szybko, bardzo nisko i bardzo głośno. [/quote]

    … i bardzo słabo ?[/quote]

    ej no nie gramy bardzo słabo – realizator mówił, że tak mocno napierdalamy w gary i gitary, że musial na nas zakładać jakieś specjalne wtyczki kompresujące, bo mu się wzystkie lampki na czerwono paliły.[/quote]
    Koledze chyba nie chodziło o to z jaką siłą napierdalacie w gary i gitary, ani jak głośno gracie, tylko o ogólne odczucia przy słuchaniu. Przynajmniej ja mam takie wrażenia.

Możliwość komentowania została wyłączona.