HB_40B_2001 vs HB_40B_2017 [kombo bas] – który lepszy?

Analizujemy różnice między dwoma mini-piecami basowymi HB_40B_2001 i HB_40B_2017, by pomóc początkującym w wyborze idealnego sprzętu do nauki gry na basie w domu. Ceny obu modeli są takie same, lecz wyposażenie się różni.

HB_40B_2001-vs-HB_40B_2017-kombo-bas-8211-ktory-lepszy
Witam,

Zwracam się z prośbą o pomoc w zrozumieniu różnic między dwoma basowymi mini-piecami od Chińczyków:
[url=pl/harley_benton_hb40b.htm]HB40B_2001″ >KLIK
[url=pl/harley_benton_hb_40b.htm]HB40B_2017″ >KLIK

Sklepowa porównywarka wskazuje różnice w pozycjach: Equalizer / Compressor / DI Output / Speak Connector / CD-MP3 Input.
Oglądając zdjęcia można zauważyć, że starszy model z 2001 r ma dwa gniazda Input, a nowy z 2017 tylko jedno.
Cena jest taka sama – niecałe 100 EUR.

Gitara posłuży do nauki gry w warunkach domowych. Zaczynam od podstaw i nie bardzo rozumiem, czym w praktyce różnią się oba piece. Co tracę, a co zyskuje wybierając jeden z nich? Stąd gorąca prośba o podpowiedź z Waszej strony.

Pozdrawiam!

Jeśli to istotne – gitara Harley Benton B-450 Black Progressive Serie: [url=pl/harley_benton_b_450_black_progressive_serie.htm]HB_B-450″ >KLIK

Który z tych basowych mini pieców od Chińczyków jest lepszy, HB_40B_2001 czy HB_40B_2017?
Jakie są różnice między HB_40B_2001 a HB_40B_2017?
Który z tych modeli basowych mini pieców ma lepsze funkcje, HB_40B_2001 czy HB_40B_2017?
Jakie są główne różnice między HB_40B_2001 a HB_40B_2017 w zakresie equalizera, kompresora, wyjścia DI, wejścia CD MP3 itp.?
Co tracę, a co zyskuję, wybierając HB_40B_2001 lub HB_40B_2017?
Jestem początkującym basistą i potrzebuję porady, który z tych basowych mini pieców jest dla mnie lepszy – HB_40B_2001 czy HB_40B_2017?
Który z tych mini pieców basowych jest bardziej wartościowy – HB_40B_2001 czy HB_40B_2017?
Jaki model HB_40B jest lepszy dla początkującego basisty – HB_40B_2001 czy HB_40B_2017?
Jakie są moje wskazówki, jeśli chcę wybrać między HB_40B_2001 i HB_40B_2017 jako początkujący basista?
Który z tych basowych mini pieców byłby lepszy dla mnie, HB_40B_2001 czy HB_40B_2017, mając na myśli moją gitarę Harley Benton B 450 Black Progressive Serie?

Podziel się swoją opinią

9 komentarzy

  1. Model z 2001 posiada dwa wejścia na instrumenty z możliwością dostosowania głośności (niezależnie master volume dla każdego podpiętego). Poza tym posiada wyjście na dodatkowa kolumnę na panelu przednim, oraz wyjście liniowe TS 1/4″ i wyjście słuchawkowe TRS 1/4″. Sekcja EQ posiada podwójny środek nastrojony „na sztywno”.

    Model z 2017 posiada jedno wejście, gain (czyli juz lepiej dostosujesz sobie czułość wejścia) i volume oraz wbudowany kompresor (on/off). Sekcja EQ ma pół-parametryczny środek (sam wybierasz częstotliwość). Ma już standardowe wyjście DI XLR, oraz wyjscie słuchawkowe TRS 1/8″ i wejscie AUX 1/8″ (możesz podpinać odtwarzacz mp3 bez potrzeby przelotek z małego jacka na duzy).

    Moim zdaniem opcje nowszego modelu lepiej sprawdzą Ci się do Twoich celów. Będziesz mógł ćwiczyć z podkładem na słuchawkach lub z głośnika i to bez konieczności stosowania przelotek duży jack/mały jack, lepiej dobierzesz sobie barwę do swoich potrzeb i w razie czego masz konkretne wyjście DI (możesz się wpinać w interfejs audio lub mikser kablem mikrofonowym, jakbyś chciał coś nagrywać przez piec w DAW-a). Zawsze tez masz jakiś tam kompresor na pokładzie, w razie nauki klangu.

    Co do basu (jeśli jesteś przed zakupem) – dużo lepiej brzmi model PJ-4 HTR Deluxe:

    A najlepiej poczekaj na ten model:

  2. Z dwóch powyższych to lepiej wypada nowszy model. Będzie bardziej praktyczny w domowych warunkach.

  3. Bardzo dziękuję za Wasze odpowiedzi:)

    Co do gitary, zamówię razem z piecem więc, mogę jeszcze zmienić zdanie. Wybrałem tan model bo myślałem, że gitara aktywna jest lepsza.. Praktycznie nie mam możliwości tego porówać. Potrzebuję prostego intrumentu w celu samodoskonalenia.

    Gitara którą polecasz [OMSON], na próbkach sklepowych brzmi dużo lepiej. Zakładam jednak wymianę strun i regulację, więc brzmienia sam poszukam.

    Jeśli gitara będzie pasywna, to raczej JB: [url=]HB_JB-75MN[/url]\
    Dla mnie każdy milimetr na gryfie ma znaczenie.

    Będę wdzięczny za komentarz.

    Pozdrawiam!

  4. Miałem 6-kę HB Black Progressive, brzmiała zaskakująco dobrze. Miałem też HB J, jakąś najniższą wersję, brzmiała również bardzo przyzwoicie. „Wyższe” modele J lub PJ powinny być spoko. BP daje 24 progi, dwa humbuckery i prosty preamp. Brzmienie odmienne od J czy PJ. Nie będę nic polecał, bo to wiele zależy od indywidualnych upodobań, oczekiwań brzmieniowych w kontekście ulubionej muzy. Ale każdy z tych wyborów (BP, J, PJ) by HB w tej klasie cenowej będzie spoko uwzględniając to co napisałeś na górze.

    Co masz na myśli z milimetrami na gryfie? No i BTW: wymiana strun i regulacja w przypadku HB będzie oczywiście pożądana, ale diametralnie brzmienia nie zmieni — z dobrymi strunami i właściwie ustawionymi pikapami HB lepiej zabrzmi (u mnie tak było) niż na strunach OEM i ustawieniu prosto z kartonu. Ale specyfiki brzmienia nie zmienisz — J zabrzmi jak J, itd.

    Pozdroofka
    RomekS

  5. [quote=romex]
    Co masz na myśli z milimetrami na gryfie? [/quote]
    Miałem połamane kości śródręcza, których chirurg nie złożył. Zrosły się nieprawidłowo. Węższy gryf byłby chyba wygodniejszy.
    Co do specyfiki – na początek chyba nie upierałbym się przy żadnej. Muszę od czegoś zacząć, żeby wyrobić sobie zdanie. Jeśli się wciągnę, nie widzę problemu żeby kupić drugą gitarę za jakiś czas.

    Pozdrawiam!

  6. [quote=szachor]

    Gitara którą polecasz [OMSON], na próbkach sklepowych brzmi dużo lepiej. Zakładam jednak wymianę strun i regulację, więc brzmienia sam poszukam.
    [/quote]

    Nie tylko na próbkach sklepowych brzmi lepiej. Ja miałem możliwość ogrywania A/B w sali obydwu takich piątek (Progressive i PJ-HTR Deluxe), które już były wyregulowane i po zmianie strun.

  7. OMSON – czy testowałeś również [url=]PJ-74 OW Vintage [/url]

    Gitara jest już do kupienia, ale to bardzo świeży model [sierpień 2017]. Brakuje opinii na jej temat. Dlaczego uważasz, że byłaby lepsza od PJ-4 HTR Deluxe?

    Pozdrawiam!

  8. Napisałem Ci, żebyś poczekał na ten model ze względu interesujące, mocne przystawki Roswell na AlNiCo5 (w HTR Deluxe siedzą ceramiczne 'no name’) i mostek Wilkinsona z mosiężnymi siodełkami. Przy okazji kosztuje trochę więcej od HTR Deluxe, co powinno przełożyć się na nieco lepszą dbałość wykonania (piszę na podstawie posiadania/ogrywania kilku instrumentów tej marki).

  9. Witam,

    Dziękuję Wam za opinie i zaangażowaie. Szczególnie OMSONowi, który dał arguemty z autopsji. Piszę po czasie – musiałem posłuchać muzuki pod tym kątem. HTR Deluxe jest ok. Schludnie wykonana gitara, która stroi i brzmi z dechy. Obecnie sklep nie ma w ofercie zestawów z nowym modelelm i tu jest spora rożnica w cenie. Może kiedyś coś zmienię, póki co – bomba! Do nauki, zabawy itp. W życiu miałem bas za 3koksy + radio lampowe gratis, później 2 razy przerabiałem ruskie pudło na 4struny. Dla mnie jest to ogromny krok do przodu. Dzięki – o to chodziło!

    Pozdrawiam,
    Szachor

    06.10 Warszawa: [url=https://www.youtube.com/watch?v=dd8BRPWzXgo ]https://www.youtube.com/watch?v=dd8BRPWzXgo [/url]
    taki spam..

Możliwość komentowania została wyłączona.