Wymiana głośnika

Wymiana-glosnika
Witam

Proszę o poradę. Chciałbym wymienić głośnik Eminence 15” 400 W, 8 ohm na Eminence Legend CA 154 300W 4 ohm lub Eminence Kappa 15C 450 W 4 ohm w kolumnie Epifani PS115. Myślę że lepiej będzie to grało ze wzmacniaczem acoustic 320 o impedancji wyjściowej min 2 ohm… Nie bedzie jakichś niespodzianek ? 🙂
Brzmienie się może zmienić to wiem, ale czy w ogóle praktykuje się takie rzeczy ? Pozdrawiam

Podziel się swoją opinią
basmanek
basmanek
Artykuły: 0

3 komentarze

  1. Brakuje Ci mocy przy 8 ohmach? Ja bym poszedł raczej w dostawkę 2×10″ do tego też na 8 ohm – miałbyś sumarycznie 4 ohmy. Epifani to nie jest marka, w której trzeba grzebać bez potrzeby… A najlepiej kup sobie dedykowaną paczkę po prostu:

  2. Rzeczywiście trochę brakuje mocy. Przy głośniejszym graniu trochę jakby zniekształca. Słyszałem że może wynikać to z niedopasowania – zbyt duża różnica impedancji głowy i paki. Dodatkowe graty to dodatkowe problemy transportowe… Ale co do tej paczki dedykowanej to ciekawy pomysł. Tylko że pewnie ciężka ..Tak czy inaczej dzięki za pomoc 🙂

  3. Niedopasowanie tego typu dotyczy konstrukcji lampowych. W konstrukcjach tranzystorowych masz tylko nie schodzić poniżej minimalnej impedancji (u Ciebie 2 ohmy), żeby nie narażać wzmacniacza na spalenie.

Możliwość komentowania została wyłączona.