Zakup pierwszego basu

Rozważając przejście z gitary akustycznej na bas, autor artykułu zastanawia się nad wyborem odpowiedniego instrumentu firmy Cort. Poruszony jest dylemat między elektroniką pasywną a aktywną oraz prosba o pomoc w wyborze konkretnego modelu.

Zakup-pierwszego-basu
Od paru dobrych lat gram na gitarze akustycznej jednak coś mocno przyciąga mnie do grania na basie. Zrobiłem duże poszukiwania po wielu stronkach i znalazłem bass , który otrzymuje wiele dobrych opinii i polecany jest początkującym. Mam jednak dylemat, ponieważ nie miałem wcześniej styczności z całą tą elektryką przy gitarach nie za bardzo znam się na przystawkach , regulacji itd. Dlatego zwracam się z pytaniem do was. Chodzi dokładnie o bassy firmy Cort. Jest ich parę w podobnych cenach jednak ich „podzespoły” różnią się od siebie a ja nie potrafię ocenić który jest najlepszy bo patrzę na opisy jak na czarną magię. Głównie chodzi o elektronikę pasywną, a aktywną. Zauważyłem, że każdy z podanych poniżej basów jest uzbrojony w jedną przystawkę jazzową a jedną precyzyjną czy nie wiem jak to nazwać :P. Niżej podam linki do gitar i prosiłbym o jakąś pomoć/opinię który bass czym się różni lub który jest lepszy jeśli można taki wskazać. Z góry dziękuję za pomoc i proszę o poprawienie mnie jeśli mylę się w jakiejś kwestii.

Cort Action Bass PJ:
www.guitarcenter.pl/catalog/basy/basy/basy-4-strunowe/cort-action-bass-pj-opb

Cort Action Bass:
www.guitarcenter.pl/catalog/basy/basy/basy-4-strunowe/cort-action-bass-bk

Cort Action-A(to chyba ten aktywny :P)
www.guitarcenter.pl/catalog/basy/basy/basy-4-strunowe/cort-action-a-bk

Cort Action Bass Plus:
www.guitarcenter.pl/catalog/basy/basy/basy-4-strunowe/cort-action-bass-plus-bk

Czy kupuję swój pierwszy bas?
Jakie są moje wątpliwości dotyczące kupienia basu marki Cort?
Co sądzicie o basach marki Cort?
Jaki bas marki Cort jest najlepszy dla początkujących?
Jakie są różnice między elektroniką pasywną a aktywną?
Czy Cort Action Bass PJ jest najlepszy basem dla początkujących?
Czy Cort Action A to bas aktywny?
Jakie przystawki są uzbrojone w Cort Action Bass Plus?
Czy coś przemawia za zakupem basu marki Cort?
Czy ktoś ma doświadczenie z graniem na basie marki Cort i może udzielić mi porady?

Podziel się swoją opinią
Marek Weiss
Marek Weiss
Artykuły: 0

13 komentarzy

  1. Chciałbym wydać około 600-700 zł wiem że nie mogę spodziewać się niczego niesamowitego w tej cenie jednak budżet jest taki jaki jest. Wolałbym jednak żeby sprzęt był nowy. Nie mam gwarancji w jakim stanie byłby używany sprzęt jednak gdybym znalazł jakąś ciekawą oferte używanego sprzętu na pewno bym się nad nią uchylił.

  2. Różnica jest taka, że nowy bas za 600-700 będzie kiepski a używany będzie niezły.

    Np:

    OLX.pl/oferta/squier-jazz-bass-sunburst-CID751-IDnh8na.html#a25ce6442e

  3. Jeśli celujesz w Corta (mają naprawdę solidną kontrolę jakości przed wypuszczeniem instrumentu z fabryki) i dopuszczasz używki, to jest fajny tutaj: [url=allegro.pl/gitara-basowa-bas-cort-gb-74-krakow-i6839804796.html]allegro.pl/gitara-basowa-bas-cort-gb-74-krakow-i6839804796.html[/url]
    Trochę ponad zakładany budżet, ale to instrument na trochę dłużej niż Action Bass.
    Może udałoby Ci tak zadziałać, żeby ktoś z Krakowa (jakiś user Basoofki) go obejrzał (ja akurat jestem do 24-go na urlopie, a pewnie do tego czasu już go nie będzie)

  4. Mega fajna oferta ale zgaduję że bass zniknie zanim uzbieram 900 zł :/ na razie przypasował mi ten używany Squier może pogadam ze sprzedającym, ale fajnie by było jakbyście powrzucali pare innych ofert bo są ciekawe

  5. A co uważacie o tej ofercie ? OLX.pl/oferta/bas-gitara-basowa-cort-action-4-CID751-IDnbmTQ.html

  6. Squier to dużo lepsza gitara. Action bass to naprawdę najtańszy instrument, który cię nie pokaleczy ale balej brzmi słabo.
    Ja bym wolał dołożyć do Squiera. Ale jak nie masz kasy to warto tego czorta.

  7. chyba poszukam jeszcze gdzieś grosza i zakupię tego fenderka mam nadzieję że będzie dalej dostępny

  8. Jeśli nie masz kasy to ten Cort za te 430zł będzie naprawdę OK.
    Jeśli masz możliwość dołożenia to ten Squier za 700zł będzie dobrym wyborem.

  9. Warto kupować używki, szczególnie gdy dysponujemy takim budżetem ponieważ przy pózniejszej odsprzedaży mniej stracimy i dostajemy już rozegrany i ułożony instrument.

    Witam serdecznie wszystkich.

  10. Mam corta za 800 zł z piecem i wygodnym paskiem na sprzedaż, na prawdę polecam super na poczatek.

  11. Polecam tego sprzedawce (kupiłem 3 instrumenty tej marki od niego i wszystko się zgadzało):

Możliwość komentowania została wyłączona.