Basówka mi nie brzmi jak powinna

Basowka-mi-nie-brzmi-jak-powinna
Witam. Jestem początkującym basistą (a nawet bardzo) i zakupiłem używaną Yamahe RBX 170. I tutaj mam pewne dziwne zjawisko otóż struna 2 od góry brzmi wręcz jak w gitarze elektrycznej. Reszta strun nie ma tej głebi basowej że tak powiem. Wystrojona jest poprawnie. Może to eina strun bo nie wyglądają na nowe. Proszę o pomoc koledzy 😀

Jak mogę poprawić brzmienie mojej basówki?
Kupiłem używaną Yamahe RBX 170 i zauważyłem jedną strunę, która brzmi jak w gitarze elektrycznej. Co robić?
Czy przystrojenie basówki może mieć wpływ na brzmienie poszczególnych strun?
Dlaczego jedna struna na mojej Yamahe RBX 170 brzmi nie tak jak powinna?
Co zrobić, gdy moja basówka nie brzmi tak, jak powinna?
Czy nowa struna może poprawić brzmienie basówki?
Co zrobić, gdy nie jestem zadowolony z brzmienia swojej basówki?
Jakie mogą być przyczyny nieprawidłowego brzmienia mojej Yamahe RBX 170?
Czy struny basowe mogą wpłynąć na brzmienie mojej basówki?
Jakie mogą być rozwiązania, gdy jedna struna na mojej Yamahe RBX 170 brzmi jak w gitarze elektrycznej?

Podziel się swoją opinią
huberciak906
huberciak906
Artykuły: 0

2 komentarze

  1. Możesz to nagrać? Puste struny tak grają? Do czego się podłączasz? Wzmacniacz / multiefekt komputer? Powiedz nam trochę więcej.

  2. Yamaha RBX170 brzmi bardzo dobrze na tle konkurencji. W tym przedziale cenowym, a nawet nieco wyżej. Kiedyś kolega poprosił mnie o pomoc w wyborze niedrogiej basówki no i ogrywaliśmy sporo takich instrumentów po sklepach. Zdecydował się właśnie na RBX170, która pod dobrym stackiem odezwała się nad wyraz charakternie. Prawdopodobnie zakup dobrych nowych strun i ustawienie instrumentu rozwiąże Twój problem. Jak jesteś z Lublina, mogę pomóc.

Możliwość komentowania została wyłączona.