Akademia Katowice-

Autor rozważa dylemat wyboru między dwoma kierunkami studiów muzycznych w Akademii Muzycznej w Katowicach: Jazz i muzyka estradowa oraz Instrumentalistyka. Wyraża niepewność co do rekrutacji na gitary basowej oraz pyta o różnice między kierunkami.

Akademia-Katowice
Witam.

Zastanawiam się nad wyborem akademii muzycznej jako dalszej drogi mojej
edukacji. Na pewno będzie ciężej mi się dostać ponieważ nie chodziłem
wcześniej do szkoły muzycznej, ale wydaję mi się, że warto spróbować.
Mam pytania dotyczące kierunku. Na oku mam dwa: Wydział Kompozycji,
Interpretacji, Edukacji i Jazzu:

1. [Kierunek – Jazz i muzyka estradowa

Specjalność – Instrumentalistyka jazzowa]

Wydział Wokalno-Instrumentalny:

2. [Kierunek – Instrumentalistyka

Specjalność – Gra na instrumencie]


www.am.katowice.pl/files/110/Warunki%20i%20tryb%20rekrutacji%20I_II%20st%20%202018-2019_calosc.pdf

Tylko na jednej stronie znalazłem informacje dotyczącą na jakie instrumenty
jest prowadzona rekrutacja ().
Jest tam gitara basowa, ale czy na oba kierunki to nie jestem pewny.

Jeśli na oba to czy wiecie może, czym się od siebie
różnią, i w którą stronę idą?

Szukałem co trzeba przygotować na egzamin, na stronie niby coś tam jest
napisane (1 link) ale za dużo się nie dowiedziałem. Jedyne co to na naszym
forum pisał ktoś, że trzeba przygotować 3 utwory w tym jeden standard.
Możecie mi jakoś pomóc? Dać jakieś rady?

Zastanawiam się nad wyborem akademii muzycznej w Katowicach jako dalszej drogi mojej edukacji, jakie były Wasze doświadczenia studiowania na tej uczelni?
Czy chodzenie do szkoły muzycznej jest wymagane, aby dostać się na Wydział Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu specjalizacja w Instrumentalistyce jazzowej?
Jakie są wymagania rekrutacyjne na wydział Wokalno Instrumentalny na kierunek Instrumentalistyka z specjalizacją w grze na instrumencie?
Czy rekrutacja na gitary basowej jest prowadzona na obu wymienionych wydziałach?
W jaki sposób kierunki Wydziału Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu oraz Wydziału Wokalno Instrumentalnego różnią się od siebie?
Czy mogę uzyskać informacje na temat egzaminu wstępnego na kierunek Instrumentalistyki w Akademii Muzycznej w Katowicach?
Ile utworów należy przygotować na egzamin wstępny na kierunek Instrumentalistyki w Akademii Muzycznej w Katowicach?
Czy na egzaminie wstępnym na kierunek Instrumentalistyki wymagany jest standard jazzowy?
Czy można uzyskać informacje na temat rekrutacji na wydziały kierunku Instrumentalistyka w Akademii Muzycznej w Katowicach w innych źródłach niż na stronie uczelni?
Czy ktoś mógłby dać mi wskazówki odnośnie egzaminu na kierunek Instrumentalistyki w Akademii Muzycznej w Katowicach?

Podziel się swoją opinią