Tania Paczka Do Szybkiego Grania

Tania paczka do szybkiego grania

Autor prosi o pomoc w wyborze paczki do gry na gitarze basowej w metalowych brzmieniach, z preferencjami dla dzwoniącego brzmienia i stroju C. Rozważa obecnie dwa modele, ale jest otwarty na inne propozycje.

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze paczki. Granie metalowe: szybko i dużo kostką, na
obniżonym stroju. Struna C chodzi prawie ciągle, ale dużo też w wysokich
pozycjach. Brzmienie lubię dzwoniące – takie popularne do klangu z dużą
ilością góry i lekko wyciętym niskim środkiem.

Wzmacniacz: Ampeg PF500, przeważnie ustawiony tak:

Bass: 2 godz.

Midrange: 1

Middle: 10 godz.

Treble: 2-3 godz.

Grałem na takich paczkach/kombach, mniej więcej od najgorszego do
najlepszego:

Hartke VX 410

Peavey TNT 100

Ashdown 410 Mag

Hartke XL 410

Ampeg SVT 410 HE

Noisy Box 212 Celestion

i nad tymi dwoma ostatnimi się zastanawiam.

Czy może wziąć coś innego jeszcze pod uwagę?

Gdyby był wybór lepiej paczkę 4ohm czy 8ohm? Do tej pory grałem stale na
8ohm i starczało mi te 300W jaki wtedy daje wzmacniacz (wcześniej na Magu
175W też dawało radę bez problemu). Paczka będzie już tą docelową i nie
planuję dostawiać np. drugiej. Jak będzie zdrowiej dla sprzętu?

dziękuję za wszelkie uwagi i sugestue

Jaką kolumnę basową polecalibyście mi do gry metalowej, gdzie często korzystam z kostki i gram na obniżonym stroju, używając głównie struny C?
Czy macie sugestie dotyczące wyboru kolumny basowej do muzyki metalowej z dzwoniącym brzmieniem i dużą ilością góry, a jednocześnie lekko wyciętym niskim środkiem?
Jaki wzmacniacz polecilibyście do gry na kolumnie basowej w stylu metalowym, gdzie często korzystam z kostki, gram na obniżonym stroju i używam głównie struny C?
Czy moglibyście polecić mi jakieś konkretne modele kolumn basowych, które sprawdziły się w grze metalowej, a na których graliście?
Czy warto zastanowić się nad wyborem kolumny basowej o impedancji 4ohm zamiast 8ohm, jeśli do tej pory korzystałem jedynie z 8ohm i było to dla mnie wystarczające?
Czy jest coś jeszcze, oprócz wspomnianych przez mnie modeli, co mogę wziąć pod uwagę przy wyborze kolumny basowej do muzyki metalowej?
Czy lepiej wybrać kolumnę basową o większej mocy, czy raczej zwracać uwagę na jej jakość brzmienia i dopasowanie do mojego stylu gry?
Czy istnieją konkretne parametry, na które powinienem zwrócić uwagę przy wyborze kolumny basowej do grania w stylu metalowym?
Czy ktoś ma doświadczenie w grze na kolumnie basowej Ampeg SVT 410 HE lub Noisy Box 212 i miałby chęć podzielić się swoją opinią na ich temat?
Jakie są wasze sugestie dotyczące wyboru kolumny basowej o odpowiedniej mocy i brzmieniu do gry metalowej, przy korzystaniu z kostki i graniu na obniżonym stroju?

Podziel się swoją opinią
Basoofka_NET
Basoofka_NET
Artykuły: 3402

3 komentarze

  1. NoixyBox, 4Ohm. Bezdyskusyjnie.

    Chyba, że gdzieś dorwiesz potwora zwanego Deathmanufacture.

  2. a jak trafić na to Death..? Google mi nie znajdują jakiejś konkretnej strony
    🙁

Możliwość komentowania została wyłączona.