Ashdown Abm 500 Evo 2 Valve Drive

Ashdown ABM 500 evo 2 valve drive

Mam pytanie do uzytkownikow ww glowy: jak zachowuje się wasz head po wlaczeniu
efektu valve drive? mam potencjometr sluzacy do miksowania sygnalu ustawiony
max w prawo[grind]- po wcisnieciu guzika i wlaczeniu efektu drastycznie spada
glosnosc,prawie nic nie slychac. Cofajac potencjometr do pozycji clean glosnosc
stopniowo narasta. czy to normalne?? ogladajac prezentacje wersjii evo 3 tegoz
head_a wnioskuje ze raczej nie, tam po wlaczeniu valve drive nastepowala
jedynie zmiana barwy na lekki crunch, ale glosnosc pozostala na tym samym
poziomie. Najpierw podejzewalem zuzyta lampe, ale po wymianie na nowa brak
zmian. Jeśli potwierdza się moje obawy, i wzmacniacz jest uszkodzony będę
musial poszukac kogos kto mi to naprawi, a z tym może być problem… :/

Czy ktoś z was używa Ashdown ABM 500 evo 2 valve drive? Jak zachowuje się wasz head po włączeniu tego efektu?
Mam Ashdown ABM 500 evo 2 valve drive i mam pytanie do innych użytkowników: czy po włączeniu efektu valve drive również u was głośność dramatycznie spada?
W jaki sposób wasza głowa basowa Ashdown ABM 500 evo 2 zachowuje się po włączeniu efektu valve drive? Czy również zauważacie spadek głośności?
Czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego po włączeniu efektu valve drive w mojej Ashdown ABM 500 evo 2 głośność drastycznie spada, prawie nic nie słychać?
Jakie są wasze doświadczenia z włączaniem efektu valve drive w waszych Ashdown ABM 500 evo 2? Zauważacie spadek głośności?
Czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie dotyczącego zachowania Ashdown ABM 500 evo 2 valve drive po włączeniu efektu valve drive?
Czy może ktoś mi pomóc z moim problemem z Ashdown ABM 500 evo 2, kiedy po włączeniu efektu valve drive głośność spada?
Czy ktoś miał podobny problem do mojego, kiedy po włączeniu efektu valve drive w Ashdown ABM 500 evo 2 głośność spada, ale następnie stopniowo się zwiększa?
Czy ktoś zna przyczynę spadku głośności w Ashdown ABM 500 evo 2 po włączeniu efektu valve drive?
Czy ktoś może mi powiedzieć, czy to normalne, że po włączeniu efektu valve drive głośność w Ashdown ABM 500 evo 2 drastycznie spada?

Podziel się swoją opinią

14 komentarzy

  1. Mam to samo. Jeszcze jedną lampę będę testował. Jeżeli to nie pomoże to
    prawdopodobnie coś z biasem jest nie tak. Raczej nie jest to jakiś
    skomplikowany układ. Mam kolegę, który bawi się w naprawy takich rzeczy.
    Jak dojdę do tego co jest z nim nie tak to nie omieszkam tu opisać.

  2. Wydaje mi się ze to jednak nie jest wina biasu. Moge się mylic, ale lamp
    przedwzmacniacza się nie biasuje, poza tym po rozebraniu wzmacniacza nie
    widzialem nic czym można by ten bias ustawic. W kazdym bądź razie jeśli dowiesz
    się czegoś więcej, daj znac

    Edyta:

    Kontaktowalem się z Ashdown Enginering, i mily Pan powiedzial ze nie jest to
    normalne i być tak nie powinno. Co ciekawe jako winowajce wytypowal….
    potencjometr! polecil mi również czlowieka , który moglby mi to naprawic, jak już
    się z tym uporam to zdam relacje co faktycznie było nie halo. Bardzo pozytywnie
    zaskoczyl mnie dzial obslugi Ashdown, szybka i konkretna odpowiedz

  3. @crash:
    Edyta:
    Kontaktowalem się z Ashdown Enginering, i mily Pan powiedzial ze nie jest to normalne i być tak nie powinno. Co ciekawe jako winowajce wytypowal…. potencjometr! polecil mi również czlowieka , który moglby mi to naprawic, jak już się z tym uporam to zdam relacje co faktycznie było nie halo. Bardzo pozytywnie zaskoczyl mnie dzial obslugi Ashdown, szybka i konkretna odpowiedz

    W takim razie czekam na rozwój sytuacji. Mi akurat lampa na co dzień nie jest
    potrzebna ale chciałbym mieć w 100 procentach sprawny wzmacniacz 🙂

  4. Ja podobnie- chciałem mieć wzmacniacz sprawny w 100%. Zawsze twierdzilem ze skoro
    coś jest, to powinno dzialac I dlatego zabralem się za ten valve drive, choc
    teraz kiedy mam go sprawnego myślę ze będę go duuzo uzywal 😉 podoba mi się to
    lekko przybrudzone brzmienie. Wzmacniacz odebralem wczoraj wieczorem I nie
    miałem dużo czasu na zabawe, pierwsze wrazenie bardzo pozytywne. Winowajca
    okazal się przepalony rezystor, gosc , który to naprawial był trochę zdziwiony,
    mowil ze to bardzo nietypowe biorac pod uwage jakosc zastosowanych elementow.
    Mowil ze zazwyczaj uszkodzeniu ulega właśnie potencjometr, w wymiku
    udezenia/upadku/inne mechaniczne uszkodzenie. I z tego co widac na Twoim filmie
    to właśnie na potencjometr bym stawial- trzaski, szeleszczacy dźwięk. U mnie
    było to jakbym sciszal wzmacniacz na pokretle valve drive, wybacz ale nie mam
    już jak tego nagrac ;D

  5. Potencjometr wymieniony na nowy i im dalej w prawo tym bardziej wycisza
    wzmacniacz. Walczymy dalej.

  6. No to head po naprawie – okazało się, że sekcja zasilania lampy padła.
    Razem z wymianą potencjometru koszt – 70zł więc jestem dość zadowolony 🙂

  7. Gratuluje! i jak Ci się podoba drive z ABM? ja na początku bylem nieco
    rozczarowany, dopiero po czasie przester zaczal dzialac jak nalezy, nie wiem
    czy ma to zwiazek z tym ze zalozona zostala nowa lampa(???), w kazdym razie
    teraz przy rozkreceniu na maksa jest bardzo ciekawie ;D

  8. @Dex: Nie. Niech zostanie dla ludzi co w przyszlosci tez będą mieli taki problem.

    Kurna, moje posty w tym wątku są do usunięcia 😀

  9. @crash: Gratuluje! i jak Ci się podoba drive z ABM? ja na początku bylem nieco rozczarowany, dopiero po czasie przester zaczal dzialac jak nalezy, nie wiem czy ma to zwiazek z tym ze zalozona zostala nowa lampa(???), w kazdym razie teraz przy rozkreceniu na maksa jest bardzo ciekawie ;D

    Ja mam EHX’a i jest tłusty miś zamiast drive. Jeżeli go nie sprzedam to
    wsadzę pewnie tungsola, żeby był przester 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.